Profil uživatele Laci73


Notice: Undefined index: progforum_id in /var/www/ftp/progboard.com/user-profile.php on line 27

Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Rolling Stones, The - Emotional Rescue
2021-05-02

Rolling Stones, The / Emotional Rescue

3 stars

Po celkem zdařilé LP Some Girls trochu učesanější deska. Opět pánové koketují s disco rytmy v úvodní Dance a především v titulním Emotional Rescue. U obou se dají sehnat zajímavé remixy a prodloužené verze. Oceňuji, že zde není vysloveně slabá písnička, absence hitu typu Start Me Up, Miss You mi vůbec nevadí. Nejlepší píseň je za mne bluesové Down in the Hole, kde se pěkně táhne foukací harmonika. Vůbec mi v tomto období nevadí větší přímočarost a úspornější hraní kytaristů. např. She's So Cold - v jednoduchosti je síla (Stounů). Dal bych 3,5..

» ostatní recenze alba Rolling Stones, The - Emotional Rescue
» popis a diskografie skupiny Rolling Stones, The


Rolling Stones, The - It's Only Rock 'n' Roll
2021-05-02

Rolling Stones, The / It's Only Rock 'n' Roll

4 stars

Vynikající album Stounů, trochu ve stínu nepřekonatelných Sticky Fingers a Exile. Nejvíc mne baví díky skvělé kytaře Micka Taylora, od kterého se jednalo o labutí píseň. Zároveň oceňuji každý pokus o experiment téhle jinak celkem konzervativní kapely. Kromě pecek - If You Can't Rock Me a It's Only Rock 'N Roll (But I Like It) si rád dávám závěrečnou dost atypickou Fingerprint File ve funky rytmu a s plejádou kytarových šlehů + ekvilibristickou baskytarou. Také Time Waits for No One je zajímavá svým dlouhým kytarovým solem jak z nějakého jazz festivalu. Desce hodně pomohli přizvaní muzikanti, především tomu dávají pěknej kabát všichni přizvaní piantisi - klávesáci. Dávám 4 hvězdy protože jsou zde i věci, které přeskakuji což se mi u předešlých LP nestává.

» ostatní recenze alba Rolling Stones, The - It's Only Rock 'n' Roll
» popis a diskografie skupiny Rolling Stones, The


Rolling Stones, The - Dirty Work
2021-05-01

Rolling Stones, The / Dirty Work

2 stars

Když jsem přeposlouchaný Top alby Stounů (Sticky Fingers, Exile, Tatoo atd.), tak dám občas šanci věcem z 80.-90.let. Tahle deska je braná fans jako velmi slabá a asi se zde projevila krize ve vztahu Keitha s Mickem. Nahrávka na mne působí unaveným dojmem, v některých věcech zní, jakoby to nahráli Mickovi oblíbenci Living Colour. Na předchozí desce je ještě pár velmi dobrých a zajímavých věcí, tady je to za mne šeď a nuda.. Slušně odpracované, ale studené a bez duše. V rámci jejich tvorby 2,5hvězdy, na to co se tehdy tak po světě hrálo, to zas tak strašný nebylo. Nejlepší píseň asi singl Harlem Shuffle a jelikož straním Keithovi, tak zkousnu i baladu Sleep Tonight.

» ostatní recenze alba Rolling Stones, The - Dirty Work
» popis a diskografie skupiny Rolling Stones, The


Rolling Stones, The - Tattoo You
2021-05-01

Rolling Stones, The / Tattoo You

5 stars

Tohle je dodnes můj velký favorit v diskografii Stones. Asi i tím, že to bylo první LP, které jsem měl. Kapela sbírala materiál velmi dlouho, jedná se tedy až o takové paběrky. V písních 8 a 11 ještě hraje Mick Taylor, který v době vydání již 6let u kapely nebyl. Líbí se mi, jak se na desce střídají rychlé našlápnuté věci (Start Me Up, Little T&A) s experimenty a baladami. Vrcholem je za mne skladba Slave v houpavém rytmu, s parádní pasáží saxofonu, ve sboru údajně zpívá kapelník The Who Pete Townshend! Heaven pro Stones dost atypická píseň, snivá, jakoby z filmové scény.. U Stones mi vůbec nevadily experimenty s nádechem disco, funky. Jaggerův zpěv falzetem, modernější rytmy, ale furt zařezávající kytary a vynikající doprovodní muzikanti (klávesy, dechy) otevřely Stounům nové pole působnosti, které se jim povedlo mistrně zaplnit.. Tatoo You mi hraje často v autě na cestách a můžeme poslouchat celá rodina.

» ostatní recenze alba Rolling Stones, The - Tattoo You
» popis a diskografie skupiny Rolling Stones, The


Rolling Stones, The - Black and Blue
2021-04-30

Rolling Stones, The / Black and Blue

5 stars

Moje nejoblíbenější placka od Stounů. Vždycky mi zvedne náladu. Má hlavní výhodu v tom, že se ani po mnoha letech neoposlouchala. Hudba je nasáklá funky, reggeae a samosebou blues. Po precizním kytaristovi Micku Taylorovi zde poprvé hraje Ronny Wood a není to fakt žádnej jazzrock.. Ovšem kapela jede jak lokomotiva. Ta rytmika je prostě naprosto úžasná - úsporná, ale šlape to jak hodinky PRIM. Mám velmi rád zvuk bicích rockových kapel z období sedmdesátých let. Stouny cca do roku 67 moc nemusim, pak to začíná být čím dál lepší. Jako kluk jsem byl spíš na Beatles, ale Strahov 1990 mě nalomil na Stouňáka.

» ostatní recenze alba Rolling Stones, The - Black and Blue
» popis a diskografie skupiny Rolling Stones, The


Puhdys - Heiß wie Schnee
2021-04-30

Puhdys / Heiß wie Schnee

3 stars

S novým bubeníkem do nové dekády.. Trochu víc do popu, ale s odstupem to patří mezi nejlepší LP od Puhdys. Klasika je propracovaná zajímavě vystavěná Bis ans Ende der Welt gradující sax.solem.. Nechápu, že právě tuhle píseň na pozdějších reedicích CD zkrátili o nejlepší pasáže. Povedla se taky křehce folková Lied für Anja a titulní píseň..

» ostatní recenze alba Puhdys - Heiß wie Schnee
» popis a diskografie skupiny Puhdys


Puhdys - Ohne Schminke
2021-04-30

Puhdys / Ohne Schminke

1 stars

Tak tohle se fakt nepovedlo. Zřejmě Dieter Birr okouzlen možnostmi techniky prosadil experiment - automatické bicí, přestože bubeník Klaus je podle mne opravdu špička a kapele velmi pomohla změna za bicími.. Zvuk tak ničí i některé lepší kusy na desce. Např celkem zajímavá píseň Blind Geboren s pěkným partem piána od Petera, se dá najít na youtube v živém provedení 1987 RTL TV a tam je to prostě naživo parádní kus.

» ostatní recenze alba Puhdys - Ohne Schminke
» popis a diskografie skupiny Puhdys


Puhdys - Live im Friedrichstadtpalast
2021-04-29

Puhdys / Live im Friedrichstadtpalast

4 stars

Tohle dvojalbum jsem doma našel mezi deskami svého otce cca v 11letech a chytlo mne to na první dobrou. Táta to po prvních poslechu už víckrát nezkusil..asi kvůli němčině, která mne naopak u Puhdys baví (nešprechtim). V té době jsem miloval Olympic - Ulici, znal jsem Beatles a jinak nic moc.. Jelikož jsem neznal ani Purply, Floydy, LedZep, Sabbath tak mi přišlo, že to je fakt světová extra třída. No a jelikož co člověk poslouchá v pubertě, to má pak na celý život, tak se k téhle kapele fakt rád vracím. Z celého povedeného záznamu chci vypíchnout skladbu Alpträume (Noční můry), která není na studiových albech a je taková pěkně rockově strašidelná.. Řada písní je na živo lepší než ze studia.. Pánové zde hrají ve velmi dobré formě, též výběr písní je OK.

» ostatní recenze alba Puhdys - Live im Friedrichstadtpalast
» popis a diskografie skupiny Puhdys


Puhdys - Sturmvogel
2021-04-29

Puhdys / Sturmvogel

3 stars

Tak první 2 LP Puhdys hodnotit nebudu, neboť se mi nelíbí. Toto už je lepší práce. Hned úvodní Sturmvogel, parádní hardrocková vypalovačka - skvělá i na koncertech. Lebenszeit byl hitem do rádia. Reise zum Mittelpunkt der Erde pro mne možná vůbec nejlepší věc od Puhdys co znám. Taková esence nejlepšího z Art + Hard rocku.. Už tady mají zvuk, jaký se mi u kapely nejvíc líbí. Propracovaná aranž, vokály, pěkně vystavěná skladba..žádný kolovrátek jak později v 80.. Ještě se mi líbí Einsamkeit, především zpěv a rytmika s akust.kytarou.. Dá se poslechnout i teď.

» ostatní recenze alba Puhdys - Sturmvogel
» popis a diskografie skupiny Puhdys


Puhdys - Schattenreiter
2021-04-29

Puhdys / Schattenreiter

4 stars

Tuhle desku jsem si koupil v 1987 na zájezdě v prváku do Drážďan. Už jsem kapelu znal a měl doma pár věcí. Moc se mi líbil už obal a pamatuju si dodnes, jak jsem si ji v nějakém obchodním domě pěkně celou poslechl ve sluchátkách, než jsem utratil měkké německé marky. V té době mi to přišlo takové rockově - moderní. Když to poslouchám dneska, přijde mi, že chlapci střídali lepší rockovější pecky s kolovrátkovými pokusy o šlágr.. Líbí se mi svižná Der Außenseiter, přízračná Schattenreiter, tvrdší věcička Männlichkeit. Nádherná je pak očistná - závěrečná balada An den Ufern der Nacht. Ač miluju Beatles a Johna zvlášť, tak He, John mne neoslovila.. Vtipný je úvod Der Trinker s dechovkou..

» ostatní recenze alba Puhdys - Schattenreiter
» popis a diskografie skupiny Puhdys


Puhdys - Perlenfischer
2021-04-29

Puhdys / Perlenfischer

5 stars

Tak tuhle desku jsem si koupil v Plzni na burze Gramodesek leta páně 1986. Z mého pohledu 2.nejlepší v jejich diskografii. Hodně kytarová, silné skladby, které na sebe pěkně navazují. Rád bych si to poslechnul zremasterované, možná zkusit znovu smíchat.. hlavně rytmika. Deska nemá slabou píseň. Sterne verspäten sich nie a Perlenfischer jsou za mne nejlepší čísla. 1. díky střídajícím se solům kytar v 2.části a titulní píseň prostě parádně vystavěná věc, melodie, akustická kytara, civilní zpěv, měnící se dynamika.. Líbí se mi hlavně celkový sound kapely v letech 78-79.

» ostatní recenze alba Puhdys - Perlenfischer
» popis a diskografie skupiny Puhdys


Puhdys - 10 Wilde Jahre
2021-04-29

Puhdys / 10 Wilde Jahre

5 stars

Moje nejoblíbenější LP Puhdys.. Líbí se mi zvuk kapely, která je na vrcholu, skvěle sehraná, v nejlepších letech.. Tradičně precizní aranžmá písní, ještě to není popík se syntezátory, hlavní roli mají kytary, ať elektrické nebo akustické. Hned otvírák Ikarus II je celkem slušný hardrock se zajímavým intrem.. Skvělá píseň je melodická Tausend Meilen von Zuhaus - lehkost kytar, bubínky.. velkým hitem je Doch die Gitter schweigen. Tuhle LP si dám často v autě (když jedu bez rodiny..samosebou)

» ostatní recenze alba Puhdys - 10 Wilde Jahre
» popis a diskografie skupiny Puhdys


Puhdys - Computerkarriere
2021-04-29

Puhdys / Computerkarriere

4 stars

Tak tuhle fošnu jsem někdy v 5.třídě sjížděl, tak, že se po roce mohla vyhodit.. Kapela se definitivně přizpůsobila trendům 80.let, ovšem zde fakt se ctí. Byla móda koncepčních alb a éra kompjůtrů se vlomila i do východního bloku. Velmi se povedla hned startovní našlápnutá píseň Computerkarriere, hitem byla disko srandička TV-SHOW a mě se dodnes líbí Sehnsucht. Za mne jedno ze 3 TOP LP kapely. Hvězdičky dávám pouze ve vztahu k tvorbě této OST kapely..samosebou to nejde srovnávat s mými ikonami Pink Floyd, Beatles, Stones, Genesis, Led Zep apod..

» ostatní recenze alba Puhdys - Computerkarriere
» popis a diskografie skupiny Puhdys


Puhdys - Das Buch
2021-04-29

Puhdys / Das Buch

3 stars

13. LP východoněmeckých Puhdys je jejich fans braná jako jeden z vrcholů kapely. Na mne je to opravdu už moc popík, ale skvělá je úvodní instrumentálka s příhodným názvem 1984..tato skladba zároveň album uzavírá. Velkými hity, které kapela pak hrála snad na každém koncertu jsou Ich will nicht vergessen, Rockerrente a titulní Das Buch. Deska na svou dobu velmi dobře nahraná, proaranžovaná a dá se celkem poslouchat i po tolika letech.

» ostatní recenze alba Puhdys - Das Buch
» popis a diskografie skupiny Puhdys


Puhdys - Neue Helden
2021-04-29

Puhdys / Neue Helden

3 stars

Jsem mile překvapen, že jsem tu našel své oblíbence z pubertálních let. Mám jejich komplet diskografii do roku 1990 a občas si to z nostalgie rád pustím. Deska Neue Helden se oproti předchozí Ohne Schminke vrací naštěstí ke klasickým bicím místo uširvoucímu automatu.. Oba zpívající kytaristé v mezičase vydali solo LP. Na Neue Helden je několik zajímavých písní a zvuk desky je celkově velmi dobrý. Ve 2 skladbách vypomáhají dokonce symfonici z Berlínského rozhlasu. Líbí se mi titulní píseň s vtipným úvodem - Šavlovým tancem od Chačaturiana.. Pěkná je i balada Wüsten-Psalm s osvěžujícím saxofonem Petera Meyera.

» ostatní recenze alba Puhdys - Neue Helden
» popis a diskografie skupiny Puhdys


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Video

» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to GoogleIkonky

Rock Shock Hudba 2000