Profil uživatele Petrucci


Notice: Undefined index: progforum_id in /var/www/ftp/progboard.com/user-profile.php on line 27

Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Tool - Lateralus
2009-07-23

Tool / Lateralus

5 stars

Američtí "Nástrojáři" nás na svém třetím albu provedou těmi nejtemnějšími zákoutími lidské duše a mysli. A že je to prohlídka setsakramentsky zajímává a poslouchatelná, snad ani nemusím dodávat. Pro mě o kousíček lepší než 10 000 Days. Mezi nejlepší písničky patří úvodní "The Grudge", "The Patient", "Schism" a "Parabola".

» ostatní recenze alba Tool - Lateralus
» popis a diskografie skupiny Tool


Opeth - Ghost Reveries
2009-07-23

Opeth / Ghost Reveries

5 stars

Opeth prosluli spojením nespojitelného. Křehké, rockové, často akustické kytary ... a vzápětí Vám uši masíruje death metalové pasáž, pozvolna přecházející do art-rocku. A dovolím si tvrdit, že na tomto albu se to povedlo možná úplně nejlíp. Na žádném jiném CD ty jednotlivé části nepřecházejí jedna v druhou tak krásně plynule, jako na Ghost Reveries. Mimo jiné také proto patří tento nosič mezi mé TOP nahrávky od Opeth. Mezi nejlepší skladby bych zařadil "Ghost of Perdition", "The Baying of the Hounds", "Beneath the Mire" a bonus track, předělávku slavných Deep Purple "Soldier of Fortune".

» ostatní recenze alba Opeth - Ghost Reveries
» popis a diskografie skupiny Opeth


Dream Theater - Black Clouds & Silver Linings
2009-07-23

Dream Theater / Black Clouds & Silver Linings

3 stars

Dream Theater se nám začínají opakovat a hodně, dalo se to sice čekat, jelikož jejich styl není nafukovací, ale mrzí mě to i tak. Navíc je tohle první album, které mě většinu času nudí. Nad průměr vyčnívá halekačka "A Rite of Passage", sladká (možná až moc) Whiter a "The Best of Times". Jinak se na CD nenachází nic, co bych od DT neslyšeli už dříve, navíc v mnohem lepší formě. Velká škoda. Za dvě hvězdičky, jednu přihodím navrch za osobní sympatie.

» ostatní recenze alba Dream Theater - Black Clouds & Silver Linings
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Dream Theater - Chaos in Motion 2007/2008
2009-07-23

Dream Theater / Chaos in Motion 2007/2008

1 stars

Naprosto zbytečné DVD, obraz a hlavně zvuk katastrofa, jako nějaké home video Mike Portnoye. Pro fanoušky asi povinnost, ostatní s klidným svědomím ignorujte. Pokud chcete Dream Theater na DVD, sáhnětě raději po Budokanu, Live Scenes nebo Score.

» ostatní recenze alba Dream Theater - Chaos in Motion 2007/2008
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Sigur Rós - Takk...
2008-02-19

Sigur Rós / Takk...

5 stars

Dřív, když se řeklo "Island", tak mě napadl fotbal a drsná, ale krásná příroda. Dnes se mi okamžitě vybaví jiná věc, a sice Sigur rós a jejich užasná hudba. Album Takk bylo první, které jsem slyšel a nejen u Sigur Rós platí, že nahrávku, kterou začínáte, už nic nepřekoná. Mně se se SR stalo to samé. Každé jejich album mám rád, každé jiným způsobem, ale když poslouchám Takk, tak mě obklopí vzpomínky na začátky s jejich hudbou... kdy ležím v mém pokoji, v úplné tmě, kterou občas proříznou reflektory projíždějícího automobilu, popíjím víno a nechávám se unášet hudbou tak nádhernou, podmanivou... Že mi z ní běhá mráz po zádech, jako bych neležel v posteli, ale na islandském fjordu...
Tak neváhejte, zavřete oči a nechejte se přenést touto nádherou až na daleký Island. Slibuju Vám zážitek, na který nikdy nezapomenete.

» ostatní recenze alba Sigur Rós - Takk...
» popis a diskografie skupiny Sigur Rós


Queen - Innuendo
2008-02-14

Queen / Innuendo

5 stars

Nádhera, Nádhera, Nádhera, Nádhera, Nádhera, Nádhera, Nádhera, Nádhera, Nádhera, Nádhera, Nádhera, Nádhera, Nádhera, Nádhera, Nádhera, Nádhera, Nádhera....
Kolikrát to potřebujete ještě slyšet? Jedno z nej, ne-li to úplně nejlepší album Queen, a už tohle samo o sobě mluví za vše. Užasná nahrávka od první do poslední sklaby, přesto, první a poslední svou kvalitou malinko vyčnívají. A.... kašlu na psaní nějaké recenze a jdu si radši znovu pustit tento skvost rockové hudby. A vy koukejte udělat to samé.

» ostatní recenze alba Queen - Innuendo
» popis a diskografie skupiny Queen


Evergrey - In Search of Truth
2008-01-23

Evergrey / In Search of Truth

5 stars

Švédsko, jedna z hlavních zemí, jejíž vyslanci v současné době určují vývoj tvrdé kytarové hudby. Kapely jako Pain of Salvation, Opeth, Katatonia, In Flames, Soilwork, Meshuggah jsou na vrcholu, vydávají svá nejlepší alba a ve svých žánrech "tvrdí muziku", ať se Vám to líbí nebo ne. A k těmto kapelám bezesporu patří také Evergrey. Stylově se kapela pohybuje v power metalových vodách, v jejich hudbě slyšíme také spoustu "progresivních"(raději dám do uvozovek) prvků, lahůdkové přestřelky mezi klávesami a kytarami. Nad tím vším ční neuvěřitelný hlas Toma S. Englunda. Co tenhle člověk dokáže se svými hlasivkami, je opravdu neskutečné, nutno slyšet.
Album má tři vrcholy, alepsoň pro mě. První je právě úvodní písnička, jeden z nejlepších otvíráků v historii kapely, a sice hitovka "Masterplan". Naprostá koncertní tutovka a jeden ze stavebních kamenů živých vystoupení Evergrey.
Druhý vrchol příchází téměř vzápětí se skladbou "Watching The Skies", kterou mám z celého alba nejraději. Tenhle kousek je hodně cítit neo-progem ala Dream Theater a není to vůbec na škodu. Písnička začíná tradičním soubojem kytar/kláves, ke kterým se záhy přidávají bicí a zpěv. A pak to přijde.... NAPROSTO NEUVĚŘITELNÝ REFRÉN, při kterém mi běhá mráz po zádech a to doslova!!! NÁHDERA.
A to třetí vyvrcholení alba přichází se skladbou "Different Worlds"... V této písni se ukrývá tolik bolesti, smutku, zoufalství. Ten zlomený, naříkající hlas, podbarvený klavírem... Kdo neslyšel, tak si tu tryznu NEUMÍ představit.
A zbytek CD? O nic slabší, na tomto albu není slabá byť jediná vteřina, všechno je promyšleno a vypilováno do sebemenšího detailu.
Pokud Vám můžu radit, berte, berte všemi deseti, bez jakéhokoli rozmýšlení se. Za to, že se Vám bude tahle deska líbit ručím, třeba vlastní hlavou.

» ostatní recenze alba Evergrey - In Search of Truth
» popis a diskografie skupiny Evergrey


Opeth - Orchid
2008-01-22

Opeth / Orchid

5 stars

Tak podle mého skromného názoru je právě toto (společně s Blackwater Park) nejlepší album Opeth. Takovou atmosféru, jakou tady vytvořili, se jim nepodařilo zopakovat už na žádném dalším počinu, byť se o to pánové sebevíce snažili. Vznikly tak díla, která byla lepší, co se instrumentálních schopností muzikantů týče, s lepším zvukem, apod., ale album se stejnou náladou a atmosférou už nevyslo nikdy. Jediné, které se v tomto ohledu může Orchid rovnat je hned následující Morningrise, ale už i to je někde trochu jinde. K jednotlivým písním nic psát nebudu, protože je to zbytečné. Kdybych měl vypíchnout své nej skladby z tohoto alba, pak to budou asi: Under The Weeping Moon, Forest Of October a The Apostle In Triumph.
P.S.: Bonus track (Into The Frost Of Winter) je skladba ze studia, nijak zvukově upravována, ale jako taková raritka je moc fajn.

» ostatní recenze alba Opeth - Orchid
» popis a diskografie skupiny Opeth


Marillion - Marbles
2008-01-02

Marillion / Marbles

5 stars

Jedno z nejlepších CD(ne-li to úplně nej), které tito Angličané nahráli. Krásná hudba, náladotvorná, plná nádherných melodií, při kterých běhá mráz po zádech, doplněná skvělými texty pana Hogartha, jednoho z nejlepších zpěváků na současné rockové scéně, Rotheryho zpívající kytara, náladu dokreslující klávesy M. Kellyho, fantastické bicí I. Mosleyho(tohle je opravdový pan bubeník) a bublavá basa P. Trewavase. A pokud si chcete toto CD opravdu vychutnat, tak si večer zhasněte, dejte si dobré víno, zavřete oči a nechte se unášet tou krásou, která se na Vás bude valit z reproduktorů. Opravdu to stojí za to, vřele doporučuju.

» ostatní recenze alba Marillion - Marbles
» popis a diskografie skupiny Marillion


Pink Floyd - The Division Bell
2007-11-10

Pink Floyd / The Division Bell

5 stars

Tak, nejprve k vyjasnění mého věku a toho, v jakém pořadí jsem slyšel a poslouchal nahrávky Pink Floyd (pro některé čtenáře a fanoušky PF je to velmi důležité a protože mi přijde, že některým nejde pod nos, že tohle album někdo může považovat za jedno z nejhezčích, které PF nahráli, což zdůvodní věkem, nebo nedostatečnou znalostí, naposloucháním, viz. "mct".)
Takže, je mi "teprve" 21 let, nahrávky Pink Floyd poslouchám chronologicky, čili jsem začínal s The Piper At The Gates Of Dawn.
Dlouho, předlouho jsem přemýšlel, na které album PF napsat nějakou recenzi a zda vůbec. Nejsem si jistý, jestli má slovní zásoba vůbec bude stačit k popsání takové nádhery, ale nakonec jsem se odhodlal a vybral jsem si toto, jelikož mi ho bylo líto pro navážení se některých jedinců do něj.
Podle mého odchod Rogera Waterse PF nijak neuškodil, jen nastartoval proměnu kapely, kterou nebyli a nejsou zarytí "Watersovci" schopni akceptovat. Přesto PF zůstali kapelou životaschopnou, které tato "amputace" možná i pomohla; kdyby Roger kapelu neopustil, možná by jsme se tohoto alba ani nedočkali, což by byla, alespoň pro mě, obrovská škoda.
Toto album má všechno, co od alba PF očekávám - éterický zpěv Davida, jeho překrásnou, zasněnou hru na kytaru; jemné, přesné bicí Nicka Masona; a vzletné, celkové náladě velmi pomáhající klávesy Richarda Wrighta. A co hlavně, všechny sklaby na albu obsahují to NĚCO, tu esenci, kterou na hudbě PF miluju.
Mé oblíbené skladby jsou... Rád mám úplně všechny, protože poslech tohoto alba mě naplňuje neuvěřitelně pozitivní energií a optimismem, ale What Dou You Want From Me, Poles Apart, A Great Day For Freedom, Take It Back, Coming Back To Life a High Hopes o malinko před ostatními vedou.
Takže velice rád dávám pět hvězdiček, které si toto album zaslouží a obhájí i v konfrontaci s veledíly 60' a 70' let. Není horší, není ani lepší, je jen jiné...

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Division Bell
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Flower Kings, The - The Rainmaker
2007-11-06

Flower Kings, The / The Rainmaker

5 stars

Takový klenot neo prog rocku a ani jedna recenze? Jelikož mi tady právě hraje, tak to napravíme. Už neobvyklý "šamanský" začátek, "zaříkání" dávají tušit nečekaný zážitek, který opravdu přichází a opouští nás až s posledními tóny písně Serious Dreamers. Když poslouchám toto CD, tak mám vždycky pocit, že neslyším písně, ale jamování, improvizaci ve studiu, která, i když to samozřejmě není možné, zní jakoby pokaždé trochu jinak, byť jde o studiovou nahrávku. A právě to mě na hudbě Květinových králů fascinuje, stejně jako melodie, které jsou neuvěřitelně jednoduché, ale prakticky neoposlouchatelné. Ze všech skladeb na albu, byť jsou vyrovnané a velmi rozdílné(od pomalých "balad", přes delší, s rychlejším tempem až po ty nejdelší), by jsem zmínil kompozice s nejdelší stopáží - Last Minute On Earth, Road To Sanctuary a City Of Angels, nádhera. Pokud by vás odrazovala jejich délka, o čemž pochybuji, není důvod. I přes svou délku to jsou stále písničky v tom nejlepším slova smyslu, které by se mohly hrát i v rádiích. Toto CD s klidným svědomím mohu doporučit prakticky komukoliv, hlavně pak fanouškům kvalitní rockové hudby.

» ostatní recenze alba Flower Kings, The - The Rainmaker
» popis a diskografie skupiny Flower Kings, The


Queensrÿche - Operation Mindcrime
2007-09-18

Queensrÿche / Operation Mindcrime

2 stars

Tak, tuhle recenzi pojmu jako reakci na příspěvek páně Merhauta.
1. "A o emočním rozdílu mezi LaBriem a Tateem radší pomlčím :-)" - Jestli neslysíš ten emoční rozdíl mezi vykastrovancem Tatem a LaBriem, tak si HLUCHÝ!!! Právě Tate podle mě absolutně necítí, co zpívá. Slyšel si zpívat LaBrieho "Beyond This Life", "Fatal Tragedy", "Through Her Eyes" nebo "The Spirit Carries On" z Live Scenes From New York ??? Asi ne, protože potom by jsi nemohl psát takové bludy.
Operation Mindcrime je naprosto průměrné album, které neurazí, nic víc, nic mín. PRŮMĚR. Slyšel jsem to snad 10x a absolutně mě nenapadá, kde slyšíš tu podobnost s albem Dream Theater - Metropolis Pt.2 - Scenes From Memory, ta podobnost tam prostě není.
P.S. A jestě naprosto OKATĚ vykradli písničku od Iron Maiden - Run To The Hills, a to v písni Spreading The Disease. To je tak do uší bijící, až je to směšné(mluvím hlavně o slokách, refrén mají naštěstí vlastní).

» ostatní recenze alba Queensrÿche - Operation Mindcrime
» popis a diskografie skupiny Queensrÿche


Threshold - Critical Mass
2007-09-01

Threshold / Critical Mass

5 stars

Mí progmetaloví miláčci z Anglie, naslapaní instrumentalisté(bubeník je fakt klasa) a neméně kvalitní skladatelé. Na ablu najdete písně všeho druhu, od krásných, tklivých balad, jako Falling Away(které je opravdu dost cítit pop-rockem, což jí ale ani trochu neubírá na kráse) nebo decentní Avalon. Threshold to umí taky pořádně rozjet, což ukazují v úvodní Phenomenon, který je otvíráčkou jak se sluší a patří, nebo hned následující Choices. Opravdová lahůdka nás čeká pod trackem číslo 8., který skrývá nejdelší skladbu v historii kapely, vynikající - Critical Mass, která je vlastně takovou esencí toho, co dělá hudbu Threshold tak užasnou a nezaměnitelnou. Takže *****

» ostatní recenze alba Threshold - Critical Mass
» popis a diskografie skupiny Threshold


Marillion - Afraid of Sunlight
2007-09-01

Marillion / Afraid of Sunlight

5 stars

Moc hezké album těchto vynikajících Angličanů. Osobně nechápu, proč někteří tak shazují Marillion v Hogarthově éře. Já mám Steva raději než Fishe a toto album považuji za jedno z nejlepších, které kdy vůbec vydali. Toto CD nemá slabé místo, všechno do sebe tak nějak zapadá, nic nepřebývá nebo zbytečně z alba nevyčuhuje. A navíc, na tomto albu se nachází má nejoblíbenejší písnička od Marillion a tou je třetí Beautiful. Smutně krásná melodie, Hogarthův naléhavý, teskný zpěv a k tomu všemu moc hezký text, který to vše jen umocňuje. Pro mě jednoznačně za *****

» ostatní recenze alba Marillion - Afraid of Sunlight
» popis a diskografie skupiny Marillion


Opeth - Blackwater Park
2007-09-01

Opeth / Blackwater Park

5 stars

Švédské božstvo Opeth a jejich, podle mého, asi to nejlepší album, které kdy vydali. Divím se, že na něj ještě nikdo nepsal recenzi. Jde o naprosto strhující kombinaci death metalu, s psychedelickými akustickými pasažemi, které místo deathové "mručení" a growlingu doprovází čistý zpěv Michaela Åkerfeldt. Jednotlivé písně je netřeba rozebírat podrobněji. To, co tady pan Åkerfeldt dokázal, je něco naprosto neuvěřitelného, zhudebnělá melancholie, podzim zachycený a spoustaný pomocí not a zpěvu. Když procházím tímhle parkem, tak se ocitám naprosto mimo realitu a veškeré vnímání, tak neváhejte a přidejte se...

» ostatní recenze alba Opeth - Blackwater Park
» popis a diskografie skupiny Opeth


Dream Theater - Images And Words
2007-09-01

Dream Theater / Images And Words

5 stars

Images and Words... Má vůbec cenu, snažit se popsat tu překrásnou hudbu slovy? Tu nádhernou "pohádkovou" zasněnost, neuvěřitelné množství nálad a emocí, které mí milovaní divadelníci zachytili na tomto albu, stejně popsat nedokážu. Toto album nemusí nikdo nijak zvlášť dlouze "rozpitvávat", stačí si ho pustit a hlavně poslouchat... A nechat se unášet těmi překrásnými melodiemi, jakoby z jiného světa, texty, které jsou opravdu neuvěřitelné (hlavně u Under A Glass Moon), sametovým hlasem Jamese LaBrieho a neuvěřitelnou hráčskou ekvilibristikou všech těchto pánů. Images and Words..., tak si představuju dokonalé album.

» ostatní recenze alba Dream Theater - Images And Words
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Dream Theater - Train Of Thought
2007-07-03

Dream Theater / Train Of Thought

5 stars

Jak psát o tomto albu a nezačínat a zároven nekončit samými superlativy? Když slyším úvodní tóny As I Am, tak mi po těle začíná běhat mráz, který odchází až s dozvuky a sbory v In The Name Of God. To, že je album přímočařejší a tvrdší, mi ani trochu nevadí, mám rád jakoukoliv tvář a hudební výraz DT. Zhmotnění muzikantských a skladatelských možností a dovedností všech členů DT, kterým děkuji, že díky nim můžu takovouto hudební hostinu poslouchat každý den.

» ostatní recenze alba Dream Theater - Train Of Thought
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Dream Theater - Systematic Chaos
2007-07-02

Dream Theater / Systematic Chaos

5 stars

Nový Spark jsem ještě nečetl, ale noví DT prostě stojí za to. At už melancholická Repentance, bombastická a neuvěřitelně chytlavá(ale ne podbízívá) Prophets Of War, nebo poslední dva mega kousky, hlavně In The Presence Of Enemies Pt.2 s naprosto geniálním Petrucciho textem. Tohle album je vážně nářez, v porovnání s ostatníma DT slabší, konkurenci však dává jednoznačně nafrak, a proto nemůžu jinak, než ohodnotit plným počtem. DT Forever:))

» ostatní recenze alba Dream Theater - Systematic Chaos
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Video

» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to GoogleIkonky

Rock Shock Hudba 2000