Notice: Undefined index: progforum_id in /var/www/ftp/progboard.com/reakce.php on line 73

Puhdys - Sturmvogel

Reakce na:
jirka 7200 - 3 stars @ 16.01.2017

Okruh fandů skupiny Puhdys utěšeně roste, proto kapela neváhá a točí třetí studiovou fošnu s názvem "Sturmfogel" . Ve studiu je znát posun v kvalitě zvuku, zvukaři pravděpodobně prošli školením , jak sejmout zkreslenou kytaru s a namíchat ji k ostatním nástrojům. Skupina začíná mít vlastní rukopis, je už rozpoznatelná podle určitých znaků - nezaměnitelný zpěv Dietera Birra, extremně do výšek vytažený zpěv v refrémech a ve sborech druhého kytaristy Deietera Hertrampfa a space rockově zabarvené klávesy P.Meyera dodávající skladbám tajemnou ponurost.

Začnu zase písněmi, keré mi na desce nesedí. Je to především první cover verze od polské skupiny 2+1- "Kolysanka Matki" - přebásněná do němčiny s názvem "Schlafe ein und fang die Traume" . Puhdys ji údajně slyšeli v originále naživo na festivalu v Sopotech a velmi se jím líbila, tak ji zpracovali. To mě příjde dost neuvěřitelné. Jako zajímavost uvedu, že u nás ji do svého repertoáru zařadil i Karel Černoch. Potom zvláštně působí rozverně novovlná "Untermiete" s kterou kapela poněkud předběhla dobu.

Pokud se podíváme na songy, které jsou z této desky známé, je jich poměrně dost. Výborný je třeba titulní hardrockový "Sturmvogel" se spacerockovou vložkou uprostřed skladby. Hned následující folkrocková "Lebenzeit" vyhrála v roce 1976 snad všechny rozhlasové hitparády a rovněž se stala i skladbou roku. Vrcholem alba je však pro mne členitá suita v duchu space rocku - "Reise zum Mittelpunkt der Erde". Škoda, že se tímto směrem Puhdys neubírali ve více skladbách. Trochu pozapomenutá je solidní balada "Als ich mir wunschte, ein Kind zu sein".

 

Notice: Undefined index: progforum_id in /var/www/ftp/progboard.com/reakce.php on line 98

Notice: Undefined index: progforum_id in /var/www/ftp/progboard.com/reakce.php on line 117

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to GoogleIkonky

Rock Shock Hudba 2000