Notice: Undefined index: progforum_id in /var/www/ftp/progboard.com/reakce.php on line 73

Marillion - Anoraknophobia

Reakce na:
Brano - 4 stars @ 28.06.2013

Zberateľskej vášni sa medze nekladú. Ľudia zbierajú všetko možné aj nemožné. V Anglicku, kde skoro stále prší, sú ľudia, ktorí zbierajú pršiplášte (anorak). Darmo, iný kraj, iný mrav. Anoraknophobia.

Marillion, po vlažných albumoch z konca rokov deväťdesiatych, vstúpili do nového milénia vo veľkom štýle. BETWEEN YOU AND ME - vážne klavírne intro a potom sa to rozbehne! Je to celkom veselý, optimistický song vhodný do rádií v ktorúkoľvek dennú aj nočnú hodinu. A gitary na záver sú úplne v štýle U2. QUARTZ - úplne nový, moderný sound a úžasná basa Peta Trewavasa. To treba počuť a cítiť tie vibrácie! Dočkáme sa tiež zaujímavého prekvapenia v podobe svojského rapu Steva Hogartha. Nie, nebojte sa, nie je to nič v štýle Rytmusa! Celý song je olemovaný gitarovým minisóličkom Mr.Rotheryho. MAP OF THE WORLD - rozprávačský úvod sa rozvinie do pekného romantického refrénu. Je to síce jednoduchá pieseň, ale s výrazným pozitívnym dojmom. WHEN I MEET GOD je ďaľší príjemný song, v ktorom sa Steve Hogarth skvele ujal pôsobivej roli kazateľa s priam hypnotickými schopnosťami. Z rovnakého súdku je aj THE FRUIT OF THE WILD ROSE. Zaujme vkusne zakomponovaný hammond organ, ktorý sa na záver pretaví do jemne tanečného rytmu. SEPARATED OUT je gitarová pecka trochu v štýle U2, ale predsa je to len MARILLION! THIS IS THE 21st CENTURY - toto je už vážna meditatívna skladba. Hogarthovi mimoriadne sedí rola kazateľa kombinovaná s citlivým rozprávačom. Jeho prejav je presvedčivý na 100 percent! A pecka na záver - IF MY HEART WERE..., kde sa opäť blysne Mr.Trewavas so svojou basou. Hogarth sa poriadne obuje do ťažkého refrénu, kde to ťahá do riadnych výšok. Skvelý výkon, Steve! Po piatej minúte nastane nečakaný prechod, olemovaný zvukom praskajúcej vinylovej platne.

Steve Rothery zbiera poznávacie značky áut a je fanúšikom Star Treku. Mark Kelly zbiera skameneliny a fosílie. Pete Trewavas zbiera poštové známky a rád opravuje staré TV. Ian Mosley sa zaoberá ornitológiou. A ich fanúšik Braňo zbiera CD-čka s neoprogom, venuje sa ovocinárstvu a chová stredného bradáča. :-)

 

Notice: Undefined index: progforum_id in /var/www/ftp/progboard.com/reakce.php on line 98

Notice: Undefined index: progforum_id in /var/www/ftp/progboard.com/reakce.php on line 117

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.


copyright Progboard | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to GoogleIkonky

Rock Shock Hudba 2000