Notice: Undefined index: progforum_id in /var/www/ftp/progboard.com/reakce.php on line 73

Liquid Tension Experiment - LIQUID TENSION EXPERIMENT 3

Reakce na:
jirka 7200 - 3 stars @ 03.05.2021

Současná globální epidemie nepřeje koncertům a osobnímu setkávání muzikantů i fanoušků, na druhou stranu vychází desky, které by z nedostatku času jednotlivých protagonistů patrně nevyšly. Tak tomu je i u superskupiny Kapalné napětí, která poslední studiovou desku vydala před neuvěřitelnými dvaadvaceti lety. Takový odstup mezi alby zapříčinilo několik faktorů. Především to byl nástup Jordana Rudesse do Dream Theater a vedlejší projekt LTE tak v případě tří hráčů z jedné domovské skupiny by z pochopitelných důvodů nedával velký smysl.
Mediální zájem o LTE vzrostl v roce 2007, kdy byly vydány demosnímky z období natáčení druhého alba. V tu dobu proběhlo i několik podpůrných koncertů, které se rovněž dostaly na stříbrné kotouče. V roce 2010 však Snové Divadlo opustil Mike Portnoy a tímto uhasly naděje na natočení nové studiovky.

Mnoho vody uplynulo, než se mezi protagonisty zhojily všechny rány, pozitivní změnu signalizovala spolupráce Petrucciho a Portnoye na albu "Terminal Velocity" v minulém roce. Ledy byly prolomeny a projekt LTE se ve stejném složení, jako před lety pustil do práce na novém albu.
Mediálně velmi očekáváná nahrávka spatřila světlo světa 16. dubna 2021 v několika verzích. Pohlédněme na tu s dvěma CD.

První "Hypersonic" se snaží navázat na předchozí úvodní skladby z minulých desek. Hudebníci se snaží dokázat, že i po dvou dekádách jsou technicky na špici, ale zdá se, že tu rychlost zvítězila nad kompozicí. Miliony not za sebou vždy neohromí, některý posluchač si může připadat, jako na zvlášť nebezpečné horské dráze. Kdo hltal každou zprávičku o novince, neutekl mu klip k následující "Beating the Odds", který je příjemně melodickou soft rockovou instrumentálkou s fanfárami kláves a nezbytnými sóly."Liquid Evolution" ja ospalá kratičká náladovka s podobnně "skleněnými" samply kláves, které použil Rudess na debutním albu LTE. Z "The Passage of Time" je cítit radost muzikantů ze hry, je to první skutečně bravurní skladba se vším všudy - po technické i skladatelské stránce. Prostor dostává i basák Tony Levin, který zatím růžky moc nevystrkoval. V experimentální skladbě "Chris & Kevin's Amazing Odyssey" prohnal různými efekty svůj zláštní nástroj chapman stick a výsledkem je velmi ponurá záležitost, která nemusí sednout každému. To platí i transkripci slavné Gerschwinovy "Rhapsody in Blue" kterou již před třinácti lety několikrát uvedli živě. Odborníci na YTB se při rozboru skladby rozplývají nad jejím dokonalým provedením, komu však z nějakého důvodu nesedí rukopis tohoto autora, tak tu skladbu těžko ocení, i stylově k ostatním skladbám moc nezapadá. Předposlední "Shades of Hope" je jej jakousi předehrou k plnokrevné "Key to the Imagination", která jako jedna z mála důstojně navazuje na nedostižný debut.

Deluxe Edition obsahuje ještě druhé CD s pěticí písní z jamů zaznamenaných při skládání alba. Zde jakoby se se muzikanti vyklidnili, necítili se tolik pod drobnohledem, jak komplikovaně a náročně budou songy znít a je to znát. Fusion rock solidní kvality, který se jako kulisa příjemně poslouchá.

Shrnuto : muzikanti odvedli solidní práci, přišli s brilantně technicky náročnými party, ale ničeho překvapujícího se fanoušek nedočkal. Elektrizující jiskření na debutu mezi Rudessem a Petruccim dávno vyprchalo a album zachraňuje jen pár opravdu invenčních skladeb a příjemně plynoucí fusion rock zaznamenaný při společných jamech. Plusový bod lze udělit za povedený dynamický zvuk, který je mnohem lepší než na předchozích záznamech.

 

Notice: Undefined index: progforum_id in /var/www/ftp/progboard.com/reakce.php on line 98

Notice: Undefined index: progforum_id in /var/www/ftp/progboard.com/reakce.php on line 117

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Video

» Progboard TV

Diskografie Liquid Tension Experiment


copyright Progboard | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to GoogleIkonky

Rock Shock Hudba 2000