Notice: Undefined index: progforum_id in /var/www/ftp/progboard.com/reakce.php on line 73

Collegium Musicum - Zelená pošta

Reakce na:
nowhere_man - 5 stars @ 15.03.2009

O albume Prúdy - Zvonky, zvoňte sa hovorí ako o slovenskom Revolveri, kým o Zelenej pošte ako o slovenskom Sgt. Pepperovi. Nemožno to síce zrovnávať, ale myslím, že Zelená pošta je určite jeden z najlepších a najzásadnejších albumov nielen SR, ale aj ČR. Teda Československa.
Úvodná Domáca úloha je nádherné intro z čias Vargových štúdií na konzervatóriu. Po nej nasleduje nádherná skladba Z ďatelín, s krásnym refrénom nádherne zaspievaným Pali Hammelom. Tenis zas ukazuje krásu Hammondiek a opäť virtuozitu pána basáka Fedora Freša. Smutná ránná električka nepotrebuje komentár, kto si zvykne na jej tempo, ten jej určite prepadne. Snáď len toľko, že Hladíkove záverečné sólo je jedno z jeho najkrajších. Prvú polovicu uzatvára jediná Hammelova vec, Krajina bielych dievčat, v ktorej má veľký priestor Vargovo sólo a využité je na 100%.
Ich spoločná pieseň Páví ples je pekná (ach, ten Hammond), avšak pre mňa z albumu najmenej počúvaná. Cesty bláznov majú tak bláznivý rytmus až je to krásne a Nechtiac veľmi pekne cituje Handela. Po predposlednej balade Slnečnice, nasleduje záverečná vygradovaná Zelená pošta, ozaj vynikajúci záver.
Neskutočný zážitok. Jediná vec, ktorá mi vadí, je skôr technického charakteru: že albumy Varga-Hammel sú v diskografii Collegia. Viac by som ich dal ku Vargovi alebo do ikony Hammel-Varga. Ale to s tým nesúvisí. V každom prípade, každý, kto u nás chce počúvať kvalitnú hudbu, nemôže sa vyhnúť Zelenej pošte.

 

Notice: Undefined index: progforum_id in /var/www/ftp/progboard.com/reakce.php on line 98

Notice: Undefined index: progforum_id in /var/www/ftp/progboard.com/reakce.php on line 117

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Collegium Musicum


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000