Slayer - Reign In Blood

Slayer - Reign In Blood - tracklist alba, hodnocen?, recenze

1986

Tracklist:


1. Angel Of Death
2. Piece By Piece
3. Necrophobic
4. Altar Of Sacrifice
5. Jesus Saves
6. Criminally Insane
7. Reborn
8. Epidemic
9. Postmortem
10.Raining Blood


Obsazení:

Kerry King - kytara
Jeff Hanneman - kytara
Tom Araya - baskytara, zpěv
Dave Lombardo - bicí

 
29.06.2016 EasyRocker
4 stars

Samozřejmě jsem byl vždy velkým fanouškem této legendy, ale musím říci, že na rozdíl od velké většiny ostatních mě maximálně oslovila až následující alba. Tohle je samozřejmě průlomové thrashové album, kde mě ale ne zcela vše oslovuje.

Úvodní útok Angel of Death patří k nejfamóznějším thrashovým palbám všech dob, jehož kontroverzi ještě zvýšil text o zvěrstvech Anděla smrti Josefa Mengeleho. Kytarové melodické patentní kudrliny nezničitelného dua Hannemann/King jsou nezničitelné, stejně jako vražedně zvolené nátlakové tempo. Araya tu spíše klade důraz na elegantní hlasovou brutalitu. Zrychlený závěr s přestřelujícími se sóly je taky parádní. Sekaný kytarový pochod Piece by Piece zrychlí po slayerovsku nezadržitelně. I přesto jsem se tady schopen v riffech a motivech orientovat, je to nádherně vystavěná, skoro trademarková skladba. Necrophobic, to už je u mě problematická skladba. Šílená rychlost od prvních sekund a i když kytarové nápady vnímám, je to jen děsivý sprint. Klobouček ale před Lombardem, to samozřejmě ano. Altar of Sacrifice je krásná, kytarově ohromně vyvedená věc, spíše v duchu následujících desek, a patří určitě mezi moje favority. Těžkost a ohromná bohatost slayerovských motivů je všude a Arayovo "enter to the realm of Satan"... je neodolatelné. Jesus Saves - klasika, podobně vystavěná jako předchůdce, není co dodat. Parádně navrstvené kytarové kaskády a sóla a kulometně štěkající Araya šíří smrt na všechny strany, stejně jako sírou páchnoucí kytarová sóla. Lombardovy těžké bicí, sekané kytarové marše a Arayův štěkot a je tu další stylová paráda Criminally Insane. Kytarová melodická eskapáda Hannemanna a Kinga je už klasikou, stejně jako děsivě useknutý závěr. Reborn - volnější thrashový nástup a pak vichřičná rubanice. Opět mě tahle věc tolik neoslovuje, i když Arayův řvaný refrén je nezaměnitelný. V podstatě podle stejného mustru jede Epidemic, po úsečném a šíleném Kingově sólu pak přichází propracovaná melodičtější kytarová pasáž, která tu přímočarou palbu přece jen oživuje. To Postmortem je zcela z jiného těsta - krásně vypracovaný riff čerpající ze starých metalových mistrů a parádně sekané tempo, vypouštějící napětí přesně podle mého gusta. Je to slyšet doslova každý tón a ozvěna, parádně propracovaný thrashing se zřetelným technickým potenciálem. Skvostem se začalo a skvostem se také končí - intro v podobě přicházející bouře a Lombardových osudových úderů už asi zdá úplně každý, atmosféra se dá krájet a pak vypluje v ďábelském tempu dokonale drtivá souhra obou kytar, jejichž melodicky šroubovaný motiv je už zapsán v kovových análech. Nezastavitelně sekané sloky, těžce osudově deklamující Araya a nádherná propracovanost tohoto skvostu berou dech i po letech, outro navazující na intro s doznívajícím deštěm... Tady nemůžu dělat nic jiného, než smeknout až na zem.

Hodnocení je pro mě obtížné. Za přínos by muselo dát deset, ale je prostě fakt, že mě ta rychlostní záplava znemožňuje se v některých skladbách zorientovat a než se nějak rozkoukám, jsou pryč. K albu se přiklonili ti, které Metallica na Masteru naštvala příklonem k technice. Raději mám o něco málo volnější, ale podle mě o nic menší brutalitu skvostů South of Heaven, Seasons in the Abyss a mám rád i Divine Intervention. Tady musím za čtyři. Milionové hodnocení si ale zasluhuje produkce Ricka Rubina.
reagovat

Voytus @ 29.06.2016 15:18:46
Jejich tempo je vraždené, jejich revírem je dálnice.....ehm! Ale je to tak. Tohle album je 'platné' i dnes. I když, za sebe jsem si taky nejvíc oblíbil dvě následují desky. Potom už víceméně jedou podle zaběhnutého modelu - a nebo se mi tahle podoba metalu už poněkud vzdálila. I když zrovna u Slayer se dá směle říct, že nikdy neuhnuli ze své škatulky směrem ke komerci (co Larsi a Jamesi?). Sice už z tohoto ranku sáhnu maximálně po Megadeth, ale když si potřebuju řádně propláchnout hlavu, tak je tohle album dobrá volba.

Snake @ 29.06.2016 16:00:35
Jeden z klenotů thrash metalu. Miloval jsem především těžkotonážní sekanou předehru nářezu Jesus Saves a také volnější nástup bicí artilérie v následující Criminally Insane. A opomenout nesmím vyvrcholení v podobě masomlejnku Postmortem. Všechny skladby jsou až děsivě krátké a celé album se nese v neskutečném fofru. Měl jsem ho rád, leč předcházející Hell Awaits ještě o něco raději.

Slayer jsem sledoval až po album Seasons In The Abyss, ale pak už se můj zájem stočil trochu jiným směrem.

EasyRockere, nesledoval jsi aj kapely Method Of Destruction, Stormtroopers Of Death nebo Dirty Rotten Imbeciles ? Alba "U.S.A. For M.O.D.", "Speak English Or Die", "4 Of A Kind" a "Thrash Zone" jsem neskutečně žral. Ojoj, to byly časy...

EasyRocker @ 29.06.2016 16:41:32
Snake: tyhle konkrétně ne, i když debut S.O.D. jsem doma měl, kdysi jsem ho vyměnil :-) To jsou ale kapely, ze kterých dělali ty covery na Undisputed Attitude :)

horyna @ 29.06.2016 17:03:08
Snake: alba 4 Of A Kind" a "Thrash Zone" od D.R.I (ale i s.o.d.) jsme jako puboši dostávali nahraný od starších a strašně jsme ten crossover žrali, tenkrát to byly kulty :-) doma 80 /90 let a kazetýýýý

Snake @ 29.06.2016 17:23:34
Tak tak, kulty :) Ani nevíte, jak jsem kámoše na vojně s těmi svými kazetami sr.l. Dneska si to občas připomenu na ytb a začne se mnou cloumat nostalgie.

Víte co si myslím ? Že to, co dnešní šedesátníci prožívali u "In Rock" jsme si my, zhruba o 15 let mladší, zkusili u Metallicy, Slayer a jim podobných. Hudba je to jiná, ale ty emoce, ruku v ruce s věkem kolem patnácti let, byly stejné...

horyna @ 29.06.2016 17:58:57
Sanek: ty mi mluvíš úplně z duše !!!!!!!! Přesně, taky si to občas pustím na Youtubce, vydržím ale jen nějakou minutu a musím to vypnout, dnes nechápu jak jsem něco takovýho mohl vydržet v kuse, připadá mi to strašně jednoduchý a směšný, přeci jen jsme postupně s věkem dospěli k úplně jiné hudbě. A přirovnání In Rock / Master of ... je na místě, prostě nostalgie a začátky!! Dnes bych ani ty Slayer nedal, nehrozí, rozbolela by mne hlava :-) , snad Seasons in..., ty jsou nejsofistikovanější:-)

EasyRocker @ 29.06.2016 18:24:45
Ano, generační milníky, které ale stále poslouchám :-)

alienshore @ 29.06.2016 20:53:40
ja som ešte svoj pekný vzťah k Slayer nevyjadril :-), sú na mojom zozname najhorších kapiel všetkých čias, väčšinou sa jedná o metlošov a Slayer tam nemôžu chýbať :-), títo hošani svojou kvalitou konkurujú Manowar a to nie je pochvala, ich textové posolstvo asi nie je potrebné rozoberať, sú to kraviny na n-tú, čo sa týka muziky..., hrajú ten istý bullshit od svojich začiatkov až doteraz, výchylky sú u nich zanedbateľné, je to pozérska záležitosť a Tom Araya snáď ani nie je spevák, ale vykladač rozprávok pre adolescentné deti ktoré si zrazu začali lepiť na stenu rohatých capov, v thrash-metale je kopec ďaleko lepších kapiel ktoré vedia zložiť skutočnú skladbu, Slayer sú preceňovaní hlavne z toho titulu že boli prví či druhí, ináč je to tá istá monotónna produkcia, tie isté riffy, to isté kvákanie ...

Snake @ 29.06.2016 22:39:41
Ale no tak, pozérská záležitost ? Myslím, že ani náhodou. Slayer si čtyřicet let hrnou pořád to samé a nikdy nevyměkli. Viděl jsem dvě videa z nejnovější fošny "Repentless" a i když mě už tahle muzika dávno nebere, musel jsem uznat, že na metalové dědky jest to úctyhodný výkon. Srovnání s Manowar je, myslím, úplně mimo.

alienshore @ 29.06.2016 22:54:26
porovnanie s Manowar nie je úplne mimo, Manowar celú kariéru spievajú o kráľoch, bojovníkoch, mečoch ..., Slayer o rohatom capovi ktorý ukazuje každému svoj prostredníček, obidve kapely hrajú tú istú muziku, každá vo svojom štýle samozrejme, žiadna inovácia, žiaden pokus o inakosť, tá istá produkcia, tá istá monotónnosť ..., tie isté texty, tie isté obálky na albumoch :-), je pravda že Slayer si získali rešpekt že nezmäkli, ja to ale beriem skôr ako natvrdlosť :-) ale prinieslo i to slušné bubáky tak prečo nie ...

Snake @ 29.06.2016 23:07:05
Slayer jsou jedni ze čtyř pilířů thrashmetalu, ale o.kay, uznávám, že nemusí se to líbit každému. Určitě nepotřebují mě, jako ex offo přiděleného advokáta :)

alienshore @ 29.06.2016 23:49:48
Snake, tých kapiel ktoré tvorili kvalitný thrash-metal je dosť, stačí sa poobzerať a každý ich nájde, metal nie je žiadna veda, je to len o informáciách ..., Slayer nie je niečo nedoknuteľné, v porovnaní s Testament a Annihilator by sa musel ísť celý Slayer niekam zašiť, pretože jednoducho nemajú na to aby to zahrali, preto mi adorovanie tejto thrashovej primadony pripadá ako zlý vtip, ale budiž, svojich fanúšikov majú, tak prečo nie :-) ...

merhaut @ 30.06.2016 00:52:05
Coby burzovní pamětník stvrzju, že vlnu zájmu o thrash metal (akorát jsme tomu tak neříkali, byl to pro nás speed) v roce 1982 odstartovala Metallica, za pár měsíců se přidali Slayer. Obé šlo zájmově mimo mě, na zásadním stylotvorném významu obou kapel to ale nic neubírá:-)

EasyRocker @ 30.06.2016 06:06:51
Tady raději bez komentáře :-)) Chápu, že se Slayer nemusí někomu líbit, ale srovnat je s vyčichlými Manowar je jako srovnat Přelet nad kukaččím hnízdem nebo Forresta Gumpa s Pobřežní hlídkou :-) Howgh

alienshore @ 30.06.2016 06:10:57
EasyRocker, každý číta to čo si pod tým predstavuje :-) ...

b.wolf @ 30.06.2016 06:14:10
Občas si trochu toho thrashe dám, teď třeba Ascendancy (americké, ne naše), ale tohle šlo absolutně mimo mě. Nikdy jsem nedokázal žádnou desku od Slayer (kámoš jich tahal desítky) doposlouchat. Alienshore to koneckonců vyjádřil přesně, dál není o čem.

Jarda P @ 30.06.2016 06:47:55
Pro mě spíš Trash než Thrash. Směšné a neposlouchatelné tehdy i teď. Místo waterboardingu dobré.

EasyRocker @ 30.06.2016 07:11:39
To je v pořádku, žádná advokacie není třeba, to je zcela normální diskuze o hudbě, která je plodná a přínosná, aspoň víme, co komu kupovat a nekupovat k Vánocům :-) Jen mě zamrzelo to přirovnání k Manowar. A Arayovy texty určitě nejsou jen o tom jednom - dokonce už i na starobě Reign... se "Satan" objevuje zcela cíleně jen v jediné skladbě - Altar of Sacrifice, od té doby snad nikde. Naopak bych řekl, že Tomovy texty jsou velmi různorodé, i když se vždy zabývají temnými věcmi, to je bez debaty. Války, historie, náboženství, temné stánky lidí - ale Satana už jsem tam léta neviděl, a i v rozhovorech opakuje, že se tomu naopak cíleně vyhýbá a že je to spíš mýtus. To bylo na prvních dvou albech, tak to ale měly tehdy všichni. Není divu, když jim bylo od 16 do 20.

PaloM @ 30.06.2016 12:13:35
Tak pridám aj ja čosi k vecnej a plodnej diskusii :-)
Manowar - Sign of the Hammer (1984), toto CD sa mi páčilo. Ostatné nepoznám. Slayer - nikdy ma nezaujali, po pár pokusoch som to vzdal. Moja skupina bola a je Metallica.

PaloM @ 30.06.2016 12:15:06
... no, hlavne preto som sa ozval, aby ste mi nedali Slayer pod stromček.

17.08.2011 Marry
5 stars

Absolutní klenot.I taková stručná recenze by stačila.
Tohle dílo Kalifornských thrasherů je od začátku do konce nadupaný, agresivní a syrový thrash metal. Pro mě určitě jedno z nejlepších thrashových alb co jsem kdy poslouchal. Ti co Reign In Blood neslyšeli jsou hodne pozadu.
reagovat

Cossack @ 17.08.2011 17:28:17
Souhlasím, taky pro mě je to jedna z nejlepších thrashmetalových nahrávek (a vlastně i metalových obecně). Stručnost hodnocení celkem pasuje ke krátké stopáži tohoto alba (trvajícího necelou půlhodinu) a jeho přítomnost zde mne potěšila, stejně jako profil kapely Slayer. Moc takových na Progboardu ale nejspíš nebude... :-)

P.S. Jen sis mohl odpustit tu závěrečnou poznámku. I když mám Slayer a "Reign In Blood" hodně rád, nemyslím, že bych byl nějak „pozadu”, pokud bych je dosud neslyšel.

hejkal @ 17.08.2011 17:33:38
ad P.S. Náhodou, keď mi fanúšik metalu oznámi, že som pozadu, som mu vďačný. Hneď viem, že idem správnym smerom. :) Slayer prakticky nepoznám (pár skladieb), nuž čelo pelotónu v tomto smere nedosiahnem a nemrzí ma to, dúfam, že toto spiatočníctvo prežije bez ujmy na psychike aj Marry. Pekný večer želám.

Mohyla @ 17.08.2011 17:47:07
Cossack, ja minimálne o jednom, čo sa potešil viem, hádaj ako sa volá? Album sa mi páči, tiež si však myslím, že kto nepočúva našu hudbu, nie je preto pozadu :-)

Cossack @ 17.08.2011 18:08:36
Mohylo, já na Tebe nezapomněl... Ale trvám na svém: „Moc takových na Progboardu ale nejspíš nebude...” :-D

martin69 @ 17.08.2011 19:57:34
Slyšel jsem ho několikrát.Na mne příliš tvrdá hudba.Slayer respektuji,ale neposlouchám.

Marry @ 17.08.2011 20:46:09
To máš asi pravdu že jsem to řekl špatně :-). Ale kdo to ještě neslyšel tak můžu jen doporučit :-).

Detail hodnocení alba (hodnoceno x)

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
Marry, Ginsberg
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 2x
zdenek2512, EasyRocker
5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

5 hv?zdi?ek - hodnoceno 0x

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Slayer


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000