SNAKECHARMER Solaris Jordsjø Hidria Spacefolk Agusa Level 42 Airbourne Revolution Saints Akord Silberbart

Články

2013-05-09

Chcem dávať profily na progboard

Predtým, než začnete pridávať nový profil, oznámte to v diskusnom vlákne Nové profily a vyčkajte na (súhlasnú) reakciu moderátorov! Inak môže byť profil odstránený.Pre nových profilistov by som rád pripomenul niekoľko cenných a nezištných rád, ako na to. Rýchla pomôcka, stačí si preštudovať nasledujúce články a možno to pomôže:Som encyklopedista, nekecám ...

A ako bonus pridávam aj Progboarďácke pravidlá slušného správania sa

... » celý článek

(24 komentářů)
 
2012-06-10

To je grc! - Písať, či nepísať o hudbe bez falošnej dobromyseľnosti?

Pokiaľ sa hociktoré webové sídlo nerozloží osobnými spormi a nechutnými hádkami, ktoré usvedčujú filmy od Tarantina z prehnanej slušnosti, väčšinou sa dostane k slovu opačný extrém. Áno, reč je o takzvanom diktáte pozitívnosti, ktorá sa, ako správny vírus, bez váhania vydáva zničiť akýkoľvek pokus o komplexný pohľad na vec.

Hm, po tomto vzletne znejúcom úvode, ktorý sa mi časom s príslušným výkladovým slovníkom cudzích slov azda... » celý článek

(12 komentářů)
 
» archiv článků

Naposledy přidané recenze

Satellite - Nostalgia

Satellite / Nostalgia (2009)

EasyRocker | 5 stars | 09.05.2021

Hudební Kapitola s názvem Nostalgia byla pro polské klasiky Satellite návratem a prubířským kamenem. Než se sestava sešla, nebylo jisté, zda a jak budou fungovat. Hlavní mozek Wojtek Szadkowski měl dost času i prostoru, aby připravil sám téměř kompletní materiál.

Devítiminutové bombasticky rozmáchlé entrée, Every desert got its ocean. Řeky kláves se rozlévají jako povodně nad zpívajícími strunami a melodicky dokonalými sóly. Elektronikou hned napoprvé zdvojené rytmické běhy.... výsledek? Nelidská krása. Artově rozdováděná Repaint the sky sází na střední tempo, elektoniku a typicky vrstvené klapky. Afraid of what we say je citivá, až jímavá a Amirian zjevuje tradiční dilema: chceme být spolu, ale strach nám spoutává ruce. Sólové přestřelky kytar a kláves upalují až v orgastickém nápřahu. Pokud znáte starší věci Satellite, sedm melancholických minut I want you to know by se bez uzardění vyjímalo i na klenotech "minula". Over horizon je stavěna obdobně jako věc úvodní - nad kytarami a klávesami se jako kaleidoskop míhají tempová salta a obraty... Am I losing touch? z rockového hřmění "zlomí" ledový Wojtkův úhoz do piana v klidný, ambient. Brnká se tu na nejkřehčí strunu. Očekáváte s napětím vrcholné baladické finále? Pak vězte, že s Is it over? Wojtek zasáhl do černého. Amirian je tu jemný, ale i výbušný a celé provedení má dokonalé, tedy satelitní proporce. Majitelé bonusového digipacku si mohou vedle skvělého grafického doprovodu vychunat i klavírně elektronickou smutněnku The Color of the rain a typický odvážný Wojtkův tanečně-progový experiment, Relaxed.

Přes okolnosti se Wojtkowi podařilo stvořit nejlepší kolekci polského neoprogu. Hudba stojí na řekách jeho kláves, pevné rytmice, poprvé ve větším měřítku zařadili elektronické prvky. Amirianův léčivý zpěv, smutná, ale i povznášející nálada. Našel jsem vše, co jsem hledal, a ještě o chlup víc. 5/5.

» ostatní recenze alba Satellite - Nostalgia
» popis a diskografie skupiny Satellite

Springsteen, Bruce - Hammersmith Odeon London '75

Springsteen, Bruce / Hammersmith Odeon London '75 (2005)

makrelaman | 5 stars | 05.05.2021

Tento žiarivý klenot bol tridsať rokov v prachu archívov! Prvýkrát bol vydaný ako DVD 14. novembra 2005 ako súčasť balíka Born to Run 30th Anniversary Edition a potom o niekoľko mesiacov neskôr 28. februára 2006 ako zvukové CD. Záznam pochádza z vôbec prvej návštevy The E Street Bandu v Európe v rámci miniturné Londýn-Štokholm-Amsterdam-Londýn. Išlo o propagačné turné k megaúspešnému albumu Born To Run. Pre nezhody s producentom nemohol roky Bruce nahrávať albumy a tak sa zabával koncertovaním čo sa prejavilo neuveriteľným výkonom už pri prvom Londýnskom koncerte 18. 11. 1975. Škoda že nebol zaznamenaný aj druhý londýnsky koncert z 24. novembra, ktorý bol údajne ešte lepší. Svedčí o tom aj osem prídavkov oproti štyrom v prvý večer. Prečo musí mať toto CD alebo DVD bezpodmienečne Bruceov fanúšik a verím že aj nefanúšik? Jedná sa o vzácny kompletný koncert Bossa a Bandu ktorý hrá v neuveriteľnej forme. Jedinečne krištáľový zvuk vďaka ročnému čistenie Bobova Clearmountaina. Čo sa dá tomuto pokladu vytknúť_ Pri najväčšej snahe NIČ. Jednoducho treba zapnúť Play, zavrieť oči a počúvať.

» ostatní recenze alba Springsteen, Bruce - Hammersmith Odeon London '75
» popis a diskografie skupiny Springsteen, Bruce

Liquid Tension Experiment - LIQUID TENSION EXPERIMENT 3

Liquid Tension Experiment / LIQUID TENSION EXPERIMENT 3 (2021)

jirka 7200 | 3 stars | 03.05.2021

Současná globální epidemie nepřeje koncertům a osobnímu setkávání muzikantů i fanoušků, na druhou stranu vychází desky, které by z nedostatku času jednotlivých protagonistů patrně nevyšly. Tak tomu je i u superskupiny Kapalné napětí, která poslední studiovou desku vydala před neuvěřitelnými dvaadvaceti lety. Takový odstup mezi alby zapříčinilo několik faktorů. Především to byl nástup Jordana Rudesse do Dream Theater a vedlejší projekt LTE tak v případě tří hráčů z jedné domovské skupiny by z pochopitelných důvodů nedával velký smysl.
Mediální zájem o LTE vzrostl v roce 2007, kdy byly vydány demosnímky z období natáčení druhého alba. V tu dobu proběhlo i několik podpůrných koncertů, které se rovněž dostaly na stříbrné kotouče. V roce 2010 však Snové Divadlo opustil Mike Portnoy a tímto uhasly naděje na natočení nové studiovky.

Mnoho vody uplynulo, než se mezi protagonisty zhojily všechny rány, pozitivní změnu signalizovala spolupráce Petrucciho a Portnoye na albu "Terminal Velocity" v minulém roce. Ledy byly prolomeny a projekt LTE se ve stejném složení, jako před lety pustil do práce na novém albu.
Mediálně velmi očekáváná nahrávka spatřila světlo světa 16. dubna 2021 v několika verzích. Pohlédněme na tu s dvěma CD.

První "Hypersonic" se snaží navázat na předchozí úvodní skladby z minulých desek. Hudebníci se snaží dokázat, že i po dvou dekádách jsou technicky na špici, ale zdá se, že tu rychlost zvítězila nad kompozicí. Miliony not za sebou vždy neohromí, některý posluchač si může připadat, jako na zvlášť nebezpečné horské dráze. Kdo hltal každou zprávičku o novince, neutekl mu klip k následující "Beating the Odds", který je příjemně melodickou soft rockovou instrumentálkou s fanfárami kláves a nezbytnými sóly."Liquid Evolution" ja ospalá kratičká náladovka s podobnně "skleněnými" samply kláves, které použil Rudess na debutním albu LTE. Z "The Passage of Time" je cítit radost muzikantů ze hry, je to první skutečně bravurní skladba se vším všudy - po technické i skladatelské stránce. Prostor dostává i basák Tony Levin, který zatím růžky moc nevystrkoval. V experimentální skladbě "Chris & Kevin's Amazing Odyssey" prohnal různými efekty svůj zláštní nástroj chapman stick a výsledkem je velmi ponurá záležitost, která nemusí sednout každému. To platí i transkripci slavné Gerschwinovy "Rhapsody in Blue" kterou již před třinácti lety několikrát uvedli živě. Odborníci na YTB se při rozboru skladby rozplývají nad jejím dokonalým provedením, komu však z nějakého důvodu nesedí rukopis tohoto autora, tak tu skladbu těžko ocení, i stylově k ostatním skladbám moc nezapadá. Předposlední "Shades of Hope" je jej jakousi předehrou k plnokrevné "Key to the Imagination", která jako jedna z mála důstojně navazuje na nedostižný debut.

Deluxe Edition obsahuje ještě druhé CD s pěticí písní z jamů zaznamenaných při skládání alba. Zde jakoby se se muzikanti vyklidnili, necítili se tolik pod drobnohledem, jak komplikovaně a náročně budou songy znít a je to znát. Fusion rock solidní kvality, který se jako kulisa příjemně poslouchá.

Shrnuto : muzikanti odvedli solidní práci, přišli s brilantně technicky náročnými party, ale ničeho překvapujícího se fanoušek nedočkal. Elektrizující jiskření na debutu mezi Rudessem a Petruccim dávno vyprchalo a album zachraňuje jen pár opravdu invenčních skladeb a příjemně plynoucí fusion rock zaznamenaný při společných jamech. Plusový bod lze udělit za povedený dynamický zvuk, který je mnohem lepší než na předchozích záznamech.

» ostatní recenze alba Liquid Tension Experiment - LIQUID TENSION EXPERIMENT 3
» popis a diskografie skupiny Liquid Tension Experiment

Rolling Stones, The - Emotional Rescue

Rolling Stones, The / Emotional Rescue (1980)

Laci73 | 3 stars | 02.05.2021

Po celkem zdařilé LP Some Girls trochu učesanější deska. Opět pánové koketují s disco rytmy v úvodní Dance a především v titulním Emotional Rescue. U obou se dají sehnat zajímavé remixy a prodloužené verze. Oceňuji, že zde není vysloveně slabá písnička, absence hitu typu Start Me Up, Miss You mi vůbec nevadí. Nejlepší píseň je za mne bluesové Down in the Hole, kde se pěkně táhne foukací harmonika. Vůbec mi v tomto období nevadí větší přímočarost a úspornější hraní kytaristů. např. She's So Cold - v jednoduchosti je síla (Stounů). Dal bych 3,5..

» ostatní recenze alba Rolling Stones, The - Emotional Rescue
» popis a diskografie skupiny Rolling Stones, The

Rolling Stones, The - It's Only Rock 'n' Roll

Rolling Stones, The / It's Only Rock 'n' Roll (1974)

Laci73 | 4 stars | 02.05.2021

Vynikající album Stounů, trochu ve stínu nepřekonatelných Sticky Fingers a Exile. Nejvíc mne baví díky skvělé kytaře Micka Taylora, od kterého se jednalo o labutí píseň. Zároveň oceňuji každý pokus o experiment téhle jinak celkem konzervativní kapely. Kromě pecek - If You Can't Rock Me a It's Only Rock 'N Roll (But I Like It) si rád dávám závěrečnou dost atypickou Fingerprint File ve funky rytmu a s plejádou kytarových šlehů + ekvilibristickou baskytarou. Také Time Waits for No One je zajímavá svým dlouhým kytarovým solem jak z nějakého jazz festivalu. Desce hodně pomohli přizvaní muzikanti, především tomu dávají pěknej kabát všichni přizvaní piantisi - klávesáci. Dávám 4 hvězdy protože jsou zde i věci, které přeskakuji což se mi u předešlých LP nestává.

» ostatní recenze alba Rolling Stones, The - It's Only Rock 'n' Roll
» popis a diskografie skupiny Rolling Stones, The

Rolling Stones, The - Dirty Work

Rolling Stones, The / Dirty Work (1986)

Laci73 | 2 stars | 01.05.2021

Když jsem přeposlouchaný Top alby Stounů (Sticky Fingers, Exile, Tatoo atd.), tak dám občas šanci věcem z 80.-90.let. Tahle deska je braná fans jako velmi slabá a asi se zde projevila krize ve vztahu Keitha s Mickem. Nahrávka na mne působí unaveným dojmem, v některých věcech zní, jakoby to nahráli Mickovi oblíbenci Living Colour. Na předchozí desce je ještě pár velmi dobrých a zajímavých věcí, tady je to za mne šeď a nuda.. Slušně odpracované, ale studené a bez duše. V rámci jejich tvorby 2,5hvězdy, na to co se tehdy tak po světě hrálo, to zas tak strašný nebylo. Nejlepší píseň asi singl Harlem Shuffle a jelikož straním Keithovi, tak zkousnu i baladu Sleep Tonight.

» ostatní recenze alba Rolling Stones, The - Dirty Work
» popis a diskografie skupiny Rolling Stones, The

Rolling Stones, The - Tattoo You

Rolling Stones, The / Tattoo You (1981)

Laci73 | 5 stars | 01.05.2021

Tohle je dodnes můj velký favorit v diskografii Stones. Asi i tím, že to bylo první LP, které jsem měl. Kapela sbírala materiál velmi dlouho, jedná se tedy až o takové paběrky. V písních 8 a 11 ještě hraje Mick Taylor, který v době vydání již 6let u kapely nebyl. Líbí se mi, jak se na desce střídají rychlé našlápnuté věci (Start Me Up, Little T&A) s experimenty a baladami. Vrcholem je za mne skladba Slave v houpavém rytmu, s parádní pasáží saxofonu, ve sboru údajně zpívá kapelník The Who Pete Townshend! Heaven pro Stones dost atypická píseň, snivá, jakoby z filmové scény.. U Stones mi vůbec nevadily experimenty s nádechem disco, funky. Jaggerův zpěv falzetem, modernější rytmy, ale furt zařezávající kytary a vynikající doprovodní muzikanti (klávesy, dechy) otevřely Stounům nové pole působnosti, které se jim povedlo mistrně zaplnit.. Tatoo You mi hraje často v autě na cestách a můžeme poslouchat celá rodina.

» ostatní recenze alba Rolling Stones, The - Tattoo You
» popis a diskografie skupiny Rolling Stones, The

Rolling Stones, The - Black and Blue

Rolling Stones, The / Black and Blue (1976)

Laci73 | 5 stars | 30.04.2021

Moje nejoblíbenější placka od Stounů. Vždycky mi zvedne náladu. Má hlavní výhodu v tom, že se ani po mnoha letech neoposlouchala. Hudba je nasáklá funky, reggeae a samosebou blues. Po precizním kytaristovi Micku Taylorovi zde poprvé hraje Ronny Wood a není to fakt žádnej jazzrock.. Ovšem kapela jede jak lokomotiva. Ta rytmika je prostě naprosto úžasná - úsporná, ale šlape to jak hodinky PRIM. Mám velmi rád zvuk bicích rockových kapel z období sedmdesátých let. Stouny cca do roku 67 moc nemusim, pak to začíná být čím dál lepší. Jako kluk jsem byl spíš na Beatles, ale Strahov 1990 mě nalomil na Stouňáka.

» ostatní recenze alba Rolling Stones, The - Black and Blue
» popis a diskografie skupiny Rolling Stones, The

Puhdys - Heiß wie Schnee

Puhdys / Heiß wie Schnee (1980)

Laci73 | 3 stars | 30.04.2021

S novým bubeníkem do nové dekády.. Trochu víc do popu, ale s odstupem to patří mezi nejlepší LP od Puhdys. Klasika je propracovaná zajímavě vystavěná Bis ans Ende der Welt gradující sax.solem.. Nechápu, že právě tuhle píseň na pozdějších reedicích CD zkrátili o nejlepší pasáže. Povedla se taky křehce folková Lied für Anja a titulní píseň..

» ostatní recenze alba Puhdys - Heiß wie Schnee
» popis a diskografie skupiny Puhdys

Puhdys - Ohne Schminke

Puhdys / Ohne Schminke (1985)

Laci73 | 1 stars | 30.04.2021

Tak tohle se fakt nepovedlo. Zřejmě Dieter Birr okouzlen možnostmi techniky prosadil experiment - automatické bicí, přestože bubeník Klaus je podle mne opravdu špička a kapele velmi pomohla změna za bicími.. Zvuk tak ničí i některé lepší kusy na desce. Např celkem zajímavá píseň Blind Geboren s pěkným partem piána od Petera, se dá najít na youtube v živém provedení 1987 RTL TV a tam je to prostě naživo parádní kus.

» ostatní recenze alba Puhdys - Ohne Schminke
» popis a diskografie skupiny Puhdys

Puhdys - Live im Friedrichstadtpalast

Puhdys / Live im Friedrichstadtpalast (1979)

Laci73 | 4 stars | 29.04.2021

Tohle dvojalbum jsem doma našel mezi deskami svého otce cca v 11letech a chytlo mne to na první dobrou. Táta to po prvních poslechu už víckrát nezkusil..asi kvůli němčině, která mne naopak u Puhdys baví (nešprechtim). V té době jsem miloval Olympic - Ulici, znal jsem Beatles a jinak nic moc.. Jelikož jsem neznal ani Purply, Floydy, LedZep, Sabbath tak mi přišlo, že to je fakt světová extra třída. No a jelikož co člověk poslouchá v pubertě, to má pak na celý život, tak se k téhle kapele fakt rád vracím. Z celého povedeného záznamu chci vypíchnout skladbu Alpträume (Noční můry), která není na studiových albech a je taková pěkně rockově strašidelná.. Řada písní je na živo lepší než ze studia.. Pánové zde hrají ve velmi dobré formě, též výběr písní je OK.

» ostatní recenze alba Puhdys - Live im Friedrichstadtpalast
» popis a diskografie skupiny Puhdys

Puhdys - Sturmvogel

Puhdys / Sturmvogel (1976)

Laci73 | 3 stars | 29.04.2021

Tak první 2 LP Puhdys hodnotit nebudu, neboť se mi nelíbí. Toto už je lepší práce. Hned úvodní Sturmvogel, parádní hardrocková vypalovačka - skvělá i na koncertech. Lebenszeit byl hitem do rádia. Reise zum Mittelpunkt der Erde pro mne možná vůbec nejlepší věc od Puhdys co znám. Taková esence nejlepšího z Art + Hard rocku.. Už tady mají zvuk, jaký se mi u kapely nejvíc líbí. Propracovaná aranž, vokály, pěkně vystavěná skladba..žádný kolovrátek jak později v 80.. Ještě se mi líbí Einsamkeit, především zpěv a rytmika s akust.kytarou.. Dá se poslechnout i teď.

» ostatní recenze alba Puhdys - Sturmvogel
» popis a diskografie skupiny Puhdys

Puhdys - Schattenreiter

Puhdys / Schattenreiter (1981)

Laci73 | 4 stars | 29.04.2021

Tuhle desku jsem si koupil v 1987 na zájezdě v prváku do Drážďan. Už jsem kapelu znal a měl doma pár věcí. Moc se mi líbil už obal a pamatuju si dodnes, jak jsem si ji v nějakém obchodním domě pěkně celou poslechl ve sluchátkách, než jsem utratil měkké německé marky. V té době mi to přišlo takové rockově - moderní. Když to poslouchám dneska, přijde mi, že chlapci střídali lepší rockovější pecky s kolovrátkovými pokusy o šlágr.. Líbí se mi svižná Der Außenseiter, přízračná Schattenreiter, tvrdší věcička Männlichkeit. Nádherná je pak očistná - závěrečná balada An den Ufern der Nacht. Ač miluju Beatles a Johna zvlášť, tak He, John mne neoslovila.. Vtipný je úvod Der Trinker s dechovkou..

» ostatní recenze alba Puhdys - Schattenreiter
» popis a diskografie skupiny Puhdys

Puhdys - Perlenfischer

Puhdys / Perlenfischer (1978)

Laci73 | 5 stars | 29.04.2021

Tak tuhle desku jsem si koupil v Plzni na burze Gramodesek leta páně 1986. Z mého pohledu 2.nejlepší v jejich diskografii. Hodně kytarová, silné skladby, které na sebe pěkně navazují. Rád bych si to poslechnul zremasterované, možná zkusit znovu smíchat.. hlavně rytmika. Deska nemá slabou píseň. Sterne verspäten sich nie a Perlenfischer jsou za mne nejlepší čísla. 1. díky střídajícím se solům kytar v 2.části a titulní píseň prostě parádně vystavěná věc, melodie, akustická kytara, civilní zpěv, měnící se dynamika.. Líbí se mi hlavně celkový sound kapely v letech 78-79.

» ostatní recenze alba Puhdys - Perlenfischer
» popis a diskografie skupiny Puhdys

Puhdys - 10 Wilde Jahre

Puhdys / 10 Wilde Jahre (1978)

Laci73 | 5 stars | 29.04.2021

Moje nejoblíbenější LP Puhdys.. Líbí se mi zvuk kapely, která je na vrcholu, skvěle sehraná, v nejlepších letech.. Tradičně precizní aranžmá písní, ještě to není popík se syntezátory, hlavní roli mají kytary, ať elektrické nebo akustické. Hned otvírák Ikarus II je celkem slušný hardrock se zajímavým intrem.. Skvělá píseň je melodická Tausend Meilen von Zuhaus - lehkost kytar, bubínky.. velkým hitem je Doch die Gitter schweigen. Tuhle LP si dám často v autě (když jedu bez rodiny..samosebou)

» ostatní recenze alba Puhdys - 10 Wilde Jahre
» popis a diskografie skupiny Puhdys

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Video

» Progboard TV

Kde to vře

Liquid Tension Experiment / LIQUID TENSION EXPERIMENT 3

stargazer
Já jsem s LTE 3 spokojenej. Jedu druhý poslech a líbí. Asi mi ke štěstí stačí fakt málo,...

Satellite / Nostalgia

Mayak
... Collage & Satellite rulezzz for ever ...

» posledních 20

Naposledy hodnoceno

» posledních 20

Horké album

Top 5 (nejvíce 5 *)

Top 100 (Bayseian av.)

Statistika Progboardu

13578 recenzí
2236 skupin
189564 příspěvků ve fóru
2775 členů

Facebook

Reklama


copyright Progboard | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to GoogleIkonky

Rock Shock Hudba 2000