Naposledy přidané reakce na recenze

Budgie - Squawk

Budgie - Squawk

Recenze: legolas | 4 stars

Reakce uživatele merhaut:

Přidám přepis dávného rozhovoru z roku 2009 pro Spark:

Malá zpověď Anduláka zakladatele

Nejraději mám přípravu rozhovorů s muzikanty, kteří mě vyprovázeli na cestě k hudební dospělosti. Je to pokaždé svátek, mít možnost zeptat se na pár věcí někoho, kdo se před 35 lety na mě zuřivě smál z plakátu a jehož alba patřila k vzácným pokladům asfaltových sbírek.

Zákládající a dnes jediný původní člen BUDGIE, Burke Shelley je nejen muzikant s hlubokým zářezem v rockové historii, ale i pamětník a účastník dob, kdy v muzice nic nebylo nemožné.

Škoda, že čas nedovolil zodpovědět všechny otázky. Není všem dnům konec, a věřím, že v Retru v Praze bude možnost u Burkeho zjistit, jak to bylo s produkcí alba METALLICY, jestli opravdu část rodiny pochází z Polska, a co ze současné scény poslouchá...

---

Burke, jsi poprvé v Česku, proto využijeme příležitosti, a zeptáme se tě i na historii. OK?

OK.

BUDGIE jsou pro heavy metal jednou ze zásadních stylotvorných kapel, která doslova kovala dějiny.
Můžeš trochu zavzpomínat na jaké muzice jsi jako teenager vyrůstal?
Šedesátá a raná sedmdesátá léta, byla to opravdu tak výjimečná doba, kdy téměř každý kluk chtěl být muzikant?
V šedesátých letech jsem byl nejvíc inspirován BEATLES. Při jejich hudbě jsem se učil hrát a psát skladby. BEATLES ostatně ovlivnili miliony mně podobných lidí, kteří se rovněž chtěli stát hvězdami. Poslouchal jsem i ROLLING STONES, SPOOKY TOOTH, JOHN MAYALL´S BLUESBREAKERS, JIMI HENDRIX a mnoho dalších. Vedle BEATLES mi ale nejvíc dali LED ZEPPELIN, protože těm se podařilo dostat do rockové hudby heavy sound.


První dvě alba BUDGIE produkoval Rodger Bain. Prý upřednostňoval živé hraní i ve studiu.
Bylo to tak? A jak vzpomínáš na spolupráci s ním a jako moc ovlivnil typický sound BUDGIE?
Které studiovky si osobně nejvíc považuješ? Je nějaká taková?
Prvních pět alb bylo natočeno stejným způsobem. Nachystali jsme si kompletní muzikantské vybavení ve studiu, kam jsme všechno dotáhli, a natočili jsme kompletní instrumentální základy bez vokálů. Jedině ty se dotáčely. Tímhle způsobem nám to fungovalo nejlépe. Snažili jsme se vše dotáhnout až do puntíku. Co se týče naší spolupráce s Rodgerem Bainem, pracovalo se nám spolu výborně. Bylo to dáno tím, že velice dobře rozuměl novému heavy soundu, který jsme se snažili tvořit. Mé nejoblíbenější album BUDGIE je „You´re All Living In Cuckooland“.

BUDGIE vždycky byla kapela, která to uměla na pódiu rozbalit.
Na která památná vystoupení obzvláště rád vzpomínáš?
Na klubovou sérii v Barceloně v raných 70.létech, anebo na obrovský opakovaný úspěch na festivalech v Readingu v osmdesátých, či americkou Atlantu v devadesátých?
Anebo jiná?
Máš pravdu, že jsme na pódiu hodně živelná kapela. Vždycky jsme si živé hraní užívali tělem i duší. Rád sice vystupuju i na velkých festivalech, nejraději ale mám menší klubová vystoupení, protože zde máme lepší zvuk a bezprostřední kontakt s našimi fanoušky. V podstatě je mi jedno, o jaký koncert se jedná, vždy do toho jdeme jako kapela s maximálním úsilím a nasazením. A užívám si to, nemůžu jen tak stát, když hrajeme nějaký hodně dobrý riff, to se vždycky začnu celý kroutit. Za nejlepší akci bych považoval turné po Polsku v roce 1982. Bylo to prostě něco neuvěřitelného.

BUDGIE hráli s interprety jako JUDAS PRIEST, DIAMOND HEAD, OSIBISA, THIN LIZZY, MOTT THE HOOPLE, NAZARETH, MONTROSE, CAPTAIN BEYOND, OZZY OSBOURNĚ a jistě i dalšími.
Na koho rád vzpomínáš, s kým se dobře pařilo?
Nejsem nějakým šíleným vyhledávačem takových pařících akcí. Myslím si tedy, že nejsem dostatečně kvalifikovaný na to, abych to mohl hodnotit. Raději nechám hodnocení dalších kapel někomu jinému.

BUDGIE byla první opravdu tvrdá rocková kapela, co pronikla za železnou oponu. Série koncertů v Polsku v roce 1982 se stala i pro nás tady v komunisty ovládaném Československu něčím neuvěřitelným.
Jaké byly tvé tehdejší pocity z návštěvy „jiného“ světa, měli jste tehdy možnost pohovořit s polskými fanoušky? Bylo něco, co tě obzvláště šokovalo?
A tušili jste, jak jste byli populární zde za plotem?
Polsko v roce 82 nám skutečně otevřelo oči. Viděli jsme policii, jak se s nikým nemazlila a procvičovala si prostná s obušky. Taky jsme byli neustále pod dohledem, pár „nenápadných“ nám bylo furt v patách. Fanoušci byli, přes to všechno, naprosto fenomenální. Tak zaujatí naší hudbou a tak doslova zažraní do každého našeho vystoupení, že se to muselo navždy uložit na čestné místo v mém srdci. Miluji je všechny. Od té doby, co komunisti vypadli, se nálada hodně uvolnila a taky se všechno hnulo směrem na západ. Nicméně fanoušci zůstali pořád stejně věrní naší muzice. Velice často se setkáváme s Poláky, kteří byli na některém z koncertů ze zmiňovaného turné. Je to neuvěřitelné, když mi popisují, jaký efekt na ně tehdy naše vystoupení mělo.

Pojďme do současnosti.
Na co se můžou fanoušci v pražské Retro Music Hall těšit? Co například vedle staré dobré klasiky uslyšíme ze skvělé "You're All Living In Cuckooland"?
Moc se na vystoupení v Praze těšíme a můžu ti slíbit, že fanoušci mohou očekávat malé rockové zemětřesení a hodně bouřlivou noc plnou hudby. Určitě mohu příznivcům slíbit, že uslyší skladby z tohoto alba. Kromě toho zazní i starší materiál.

Jak se dostal k hostování s BUDGIE kytarista Craig Goldy? Prý ti ho doporučil Paul Cox? Kytara je pro BUDGIE zcela zásadní, jak se Craig vypořádal zejména s odkazem Tonyho Bourgea, a co nového a svého do live soundu BUDGIE přinesl?
Máš pravdu, že jsme si vypůjčili Craiga Goldyho z kapely Ronnieho Jamese Dia. Je to vynikající hráč a neměl vůbec žádný problém, aby zanechal svoji stopu v naší tvorbě.

Díky za rozhovor, a ať BUDGIE zboří Retro Music Hall.

---

Technická poznámečka. By mě zajímalo, kdo na těch všech pokoncertních dýcháncích muzikantů vlastně účinkoval? Nikdo se k nim nehlásí, Bourke není zdaleka první :-) JM


Otázky připravil Jaromír Merhaut, Bourkeho vyzpovídal a vše přeložil ....

» ostatní recenze alba Budgie - Squawk
» popis a diskografie skupiny Budgie

Budgie - Squawk

Budgie - Squawk

Recenze: legolas | 4 stars

Reakce uživatele merhaut:

Squawk (1972)
Burke si nacpal plnou hubu žiletek, a kolegové opižlali takřka všechny ozdůbky. Řekl bych, že barevné hravé Andulce zmodralo peří a narostl ocelový klofák. A ubylo okatých Sabatů.
To vše platí pro 2/3 alba. Neukotvenou třetinu zabírá „Rolling Home Again“ a´la rozšafný domácký McCartney, zlehka načrtnutá, akustická „Make Me Happy“ a psychedelická „Young Is A World“. Dvojka BUDGIE posunuje kapelu k vlastnímu výrazu.

JM pro Spark 2009

» ostatní recenze alba Budgie - Squawk
» popis a diskografie skupiny Budgie

Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales

Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales

Recenze: jirka 7200 | 4 stars

Reakce uživatele merhaut:

Před měsícem jsem o tomto albu psal recku pro Spark. Dal jsem maximální počet hvězd. Vyšla v čísle 6/2020:

NOVÁ VLNA PROGROCKU

PATTERN-SEEKING ANIMALS
Prehensile Tales

Proč by nemohl současný prog bavit a současně fungovat jako kompostér? Ne, nezbláznil jsem se. Jen jsem se při poslechu „Prehensile Tales“ blaženě usmíval. A proč kompostér? PATTERN-SEEKING ANIMALS pracují podobným způsobem – staré odřezky proměňují v živinu nového pokolení.
Album „Prehensile Tales“, vydané jen deset měsíců po debutu, je zvláštní svou kombinací novovlnné a artrockové „estetiky“. Americké kvarteto, personálně ze tří čtvrtin provázané se SPOCK’S BEARD, hraje ve složení: Ted Leonard (hlavní vokály a kytary), Jimmy Keegan (bicí a vokály), Dave Meros (basy) a John Boegehold (klávesy). Nebojí se míchat osmdesátkový new wave sound/rytmiku s mellotrony/varhanami i kytarovými sóly jako vystřiženými z katalogu progresivního rocku sedmdesátých let. A tak hned na úvod „Raining Hard In Heaven“ nasadí parafrázi „Billy Jean“, v „Why Don't We Run“ vyskočí vzpomínka na novovlnnou parodii „Mexican Radio“ od WALL OF VOODOO, a „Soon But Not Today“ vyzdobí jak vánoční stromeček: názvuk Howeovy kytara ze „Soon“, troška keltštiny, vaudeville, riff, jazzrock, disharmonie, baroko, BEATLES, …. nestíhám psát, co deset sekund, to nový nápad – a vůbec neva, že občas odněkud opsaný
Jeden by řekl: nemají úctu k tradicím, druhý namítne: konečně někdo, co po 1001 nekopíruje velké vzory, ani se nenechá vtáhnou do širokého kalného koryta postprogu, kde musíte lovit mřenky hluboko pod líně se valící hladinou...
Po dlouhé době něco progrockového, kdy nejsem schopen předjímat příští sekundy/minuty Muzika, jaké se hladový progrocker nemůže nikdy nasytit.

Jaromír Merhaut ******

» ostatní recenze alba Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales
» popis a diskografie skupiny Pattern - Seeking Animals

Budgie - Squawk

Budgie - Squawk

Recenze: legolas | 4 stars

Reakce uživatele EasyRocker:

Ale jinak jako úzkostní-depkař mám na to být magor papíry.... tak třeba někdy mi přeskočí... :)

» ostatní recenze alba Budgie - Squawk
» popis a diskografie skupiny Budgie

Budgie - Squawk

Budgie - Squawk

Recenze: legolas | 4 stars

Reakce uživatele EasyRocker:

A jestli je to od mistra Pala, tak na to vezměte jed! Nebo třeba flašku :-))

» ostatní recenze alba Budgie - Squawk
» popis a diskografie skupiny Budgie

Budgie - Squawk

Budgie - Squawk

Recenze: legolas | 4 stars

Reakce uživatele chimp.charlie:

Palo, stvrzuji Tebou stanovenou Easyho diagnózou. Jen doplňuji, že po prostudování jeho výpovědi posuzuji jeho rozpoznávací schopnosti ve vztahu k hudbě jako plně zachovalé, schopnosti ovládací se však zřejmě blíží vymizení. Prognózu dalšího vývoje jeho osobnosti v tomto směru nicméně vidím jako nanejvýš příznivou, ochranného opatření netřeba :-) :-) :-)

» ostatní recenze alba Budgie - Squawk
» popis a diskografie skupiny Budgie

Budgie - Squawk

Budgie - Squawk

Recenze: legolas | 4 stars

Reakce uživatele PaloM:

EasyRocker: potvrdzujem Ti diagnózu a dávam pečiatku s plným ručením: si normálny.

» ostatní recenze alba Budgie - Squawk
» popis a diskografie skupiny Budgie

Budgie - Squawk

Budgie - Squawk

Recenze: legolas | 4 stars

Reakce uživatele EasyRocker:

Tyhle psychosociální (nebo spíš psychotické? :) ) vývody z hudby tu už byly milionkrát. Kravina mimo realitu. Já má doma vedle sebe Beethovena, soundtrack Gladiator, Jacksona, Prodigy, Nine Inch Nails, Nirvanu, Zepelíny, Sabaty, celou artrockovou a neoprogovou kohortu, Santanu, Weather Report, Flamengo, Elvise, Chucka Berryho. A jsem normální a spokojen.

» ostatní recenze alba Budgie - Squawk
» popis a diskografie skupiny Budgie

Budgie - Squawk

Budgie - Squawk

Recenze: legolas | 4 stars

Reakce uživatele Petr59:

"Budgie jsou ideálním řešením pro všechny nepřátele Pink Floyd, Yes a dalších jim podobných artrockových velikánů"
. . . Takovou ptákovinu jsem už dlouho neslyšel. V mé sbírce CD vedle sebe docela dobře vegetí komplet Pink Floyd, Yes i Budgie. A určitě si nemyslím, že jejich debut je lajdácký.
PS: Marně v mé mysli pátrám, jestli znám nějakého "nepřátele" Pink Floyd či Yes.

» ostatní recenze alba Budgie - Squawk
» popis a diskografie skupiny Budgie

Monkey3 - Sphere

Monkey3 - Sphere

Recenze: Konnie | 4 stars

Reakce uživatele Gerry:

Ufff...jsem dneska nějaký přepracovaný... Windmill už jsem nabízel minule ... tak zpět, nic jsem neřekl.... :-DDD

» ostatní recenze alba Monkey3 - Sphere
» popis a diskografie skupiny Monkey3

Monkey3 - Sphere

Monkey3 - Sphere

Recenze: Konnie | 4 stars

Reakce uživatele Gerry:

Konnie: Rádo se stalo, pokud budu moci, zase rád poradím.... nebo si poradit nechám :-)
A hned mi napadlo .... ze stejného ranku...znáš Windmill?

» ostatní recenze alba Monkey3 - Sphere
» popis a diskografie skupiny Monkey3

Pattern - Seeking Animals - Pattern - Seeking Animals

Pattern - Seeking Animals - Pattern - Seeking Animals

Recenze: jirka 7200 | 3 stars

Reakce uživatele Mayak:

Úplný súhlas s recenziou, Jirko. Ten experiment je milo-úsmevná záležitosť, ale hovorí niečo aj o Tvojej hravosti a bádavosti. Prvý album P-SA ma nechal ešte pomerne chladným, ten druhý počúvam oveľa radšej ...

» ostatní recenze alba Pattern - Seeking Animals - Pattern - Seeking Animals
» popis a diskografie skupiny Pattern - Seeking Animals

Campo Di Marte - Campo Di Marte

Campo Di Marte - Campo Di Marte

Recenze: Snake | 4 stars

Reakce uživatele Snake:

Cédéčko L´enigma della vita mám ve sbírce a album Metafora di un viaggio od Sezione Frenante se dá poslechnout z jejich profilu na bandcamp. Určitě ho zkusím.

» ostatní recenze alba Campo Di Marte - Campo Di Marte
» popis a diskografie skupiny Campo Di Marte

Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales

Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales

Recenze: jirka 7200 | 4 stars

Reakce uživatele jirka 7200:

Ahoj Danny! Podle recenzí, které sem vkládáš - Hiromi, Kotebel či Yazz Ahmed, jsem ani neočekával, že si tuto kapelu poslechneš.

S tvými připomínkami veskrze souhlasím. Deska Johna Boegeholda, potažmo Pattern - Seeking Animals mne nezaujala svým novátorstvím či náročností hudebních postupů, ale úplně jiným parametrem. Tím je skloubení hitparádové chytlavosti s neo prog rockovým světem. John B prostě využil své zkušenosti z psaní hudby pro TV a pro popové interprety a ty pak kouzelným způsobem spojil s rockovým světem.

To v konečném důsledku může být pozitivem i negativem a poměrně přesně to koresponduje s tvými výtkami.


» ostatní recenze alba Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales
» popis a diskografie skupiny Pattern - Seeking Animals

Budgie - Squawk

Budgie - Squawk

Recenze: legolas | 4 stars

Reakce uživatele dan:

To by jste se divili, kolik rockerů nemá rádo floydovskou hudbu.

» ostatní recenze alba Budgie - Squawk
» popis a diskografie skupiny Budgie

Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales

Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales

Recenze: jirka 7200 | 4 stars

Reakce uživatele Danny:

Jirko, četl jsem tvou recenzi hned, musel jsem si to ale poslechnout víckrát, abych nereagoval po zběžném seznámení.

Nemám na album úplně jednoznačný názor, členité skladby v něm mají své vrcholy i pády. Má obvyklá výtka, kterou vůči neo progu mám skoro vždycky: instrumentální části kvalitou převyšují ty zpívané. V instrumentálních pasážích je kapela mnohem odvážnější, ty jsou dobré, krásně expanzivní, plné zajímavých postupů... Když se začne zpívat, hudba se zjednoduší a všechno příjemně dráždivé zmizí. Např. v poslední skladbě Soon But Not Today se hned na začátku rozjede krásná a nepravidelná figura, do té, kdyby dokázali zasadit zpěv (není to jednoduché, ale řada kapel to dokáže), byla by to pecka - po chvíli se vše rozmáchlé ztratí a zpěv jede opět do nevýrazného podkladu. Pořád se to opakuje, posluchače to nemůže překvapit: když se muzika uklidní, ztiší a zjednoduší, tak víš, že za chvíli začne nasládlý zpěv... To je všudypřítomná šablona.

Není to ale špatné album, je jen trochu nevyrovnané. Jsem rád, že jsem se díky tobě s kapelou seznámil.

» ostatní recenze alba Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales
» popis a diskografie skupiny Pattern - Seeking Animals

Budgie - Squawk

Budgie - Squawk

Recenze: legolas | 4 stars

Reakce uživatele pinkman:

Dobrá deska, ne však zásadní. To nejlepší Budgie teprve připraví.

» ostatní recenze alba Budgie - Squawk
» popis a diskografie skupiny Budgie

Budgie - Squawk

Budgie - Squawk

Recenze: legolas | 4 stars

Reakce uživatele PaloM:

hejkal: samozejme. Nepoznám také rozporné osoby, čo nenávidia art či prog rock a milujú hard rock. Vyrastal som na zmesi prog rocku a hard rocku.
Takže takéto žánrové spektrum nemá vlastnosti hmoty a antihmoty.

» ostatní recenze alba Budgie - Squawk
» popis a diskografie skupiny Budgie

Budgie - Squawk

Budgie - Squawk

Recenze: legolas | 4 stars

Reakce uživatele EasyRocker:

Já se nikdy nedostal přes to ječení. Nějaké jedno album od nich jsem hodně dávno měl, ale nic, co bych musel mít. Solidní hudba, ale nějak ne pro moje ušiska.

» ostatní recenze alba Budgie - Squawk
» popis a diskografie skupiny Budgie

Budgie - Squawk

Budgie - Squawk

Recenze: legolas | 4 stars

Reakce uživatele hejkal:

Čo ja viem... Drvivú väčšinu ľudí, ktorých poznám a sú priaznivcami Pink Floyd, Yes a ďalších artrockových velikánov, rovnako pozitívne oslovujú aj hardrockové kapely.
Budgie je super.

» ostatní recenze alba Budgie - Squawk
» popis a diskografie skupiny Budgie

Kingcrow - Phlegethon

Kingcrow - Phlegethon

Recenze: Danny | 4 stars

Reakce uživatele Konnie:

Danny: Když jsem si to album našla na YT, tak v seznamu chyběla zmiňovaná Evasion - asi náhoda. Poslechla jsem si ji ale zvlášť a... asi by mi nevadilo, kdyby tam nebyla :-)
Ale jinak se mi to líbí, moc. Nejvíc asi Numb, Lovocaine a vůbec ne tichá The Great Silence. Škoda, že není delší... Ani Wasching the Memories není špatná, i když mi ten motiv něco připomíná... ale ty kytarové kudrlinky, místy skoro jakoby šmrncnuté arabskou melodikou, mě zaujaly.
Děkuju za pěkný hudební zážitek!

» ostatní recenze alba Kingcrow - Phlegethon
» popis a diskografie skupiny Kingcrow

Monkey3 - Sphere

Monkey3 - Sphere

Recenze: Konnie | 4 stars

Reakce uživatele Konnie:

Gerry: Tak už jsem si vyslechla 1. album Astry a příjemně mě to překvapilo. Ta sedmdesátá léta tam jsou hodně znát, když spustily ty flétny a i ty vokály, tak jsem měla chvílemi pocit, že jsem se vrátila v čase :-) A pak se to těmi kytarami zase převrátilo jinam... je to zábavný, díky. Jinak se musím přiznat, že progrock tak moc neznám, takže nedokážu posoudit jeho vývoj v čase, ale asi chápu na co narážíš těmi silnými melodiemi. Např. Porcupine Tree jsem pár alb v klidu vyslechla, ale nemám potřebu se k tomu vracet...
Děkuju za tipy. :-)

» ostatní recenze alba Monkey3 - Sphere
» popis a diskografie skupiny Monkey3

Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales

Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales

Recenze: jirka 7200 | 4 stars

Reakce uživatele Pegas:

Vidím to podobně, jak se píše v recenzi. A jak to tak čtu, podobné dojmy převládají i u dalších posluchačů, nejen tady.

» ostatní recenze alba Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales
» popis a diskografie skupiny Pattern - Seeking Animals

Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales

Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales

Recenze: jirka 7200 | 4 stars

Reakce uživatele Mayak:

Výborná recenzia na prekvapujúco zaujímavý a pozoruhodný album.
Tentokrát Pattern - Seeking Animals dokazujú, že nie sú len akýmsi doplnkovým "béčkom" SB, ako sa to javilo pri ich prvotine. Naozaj je čo počúvať a tých posluchov bude v nekonečnej záplave svetovej a subžánrovej hudobnej produkcie nepochybne viac, díky Jirko ...

» ostatní recenze alba Pattern - Seeking Animals - Prehensile Tales
» popis a diskografie skupiny Pattern - Seeking Animals

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Recenze: Danny | 5 stars

Reakce uživatele northman:

Danny, zdravím, já mám rád jazzové prvky na deskách třeba Franka Zappy a uznávám, ale neposlouchám třeba Milese Davise. Nedalo mi to a pustil jsem si Polyhymnii ještě jednou a celou a znenadání na mě vyjukla skladba, dokonce zpívaná, jestli se to dá tak nazvat, ale pro mě naprostá pecka třetí skladba s názvem One Girl Among Many, koukl jsem do tvé recenze a vidím, že ji taky vyzdvihuješ. Z té skladby cítím v některých pasážích vliv Franka Zappy, i když asi Miles Davis převažuje. Ještě jednou díky za upozornění možného adepta pro rozšíření sbírky.

» ostatní recenze alba Ahmed, Yazz - Polyhymnia
» popis a diskografie skupiny Ahmed, Yazz

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Recenze: Danny | 5 stars

Reakce uživatele Danny:

northman:
To vůbec nevadí, já naopak oceňuju, že sis dal tu práci s hudbou, která ti není blízká.

» ostatní recenze alba Ahmed, Yazz - Polyhymnia
» popis a diskografie skupiny Ahmed, Yazz

Campo Di Marte - Campo Di Marte

Campo Di Marte - Campo Di Marte

Recenze: Snake | 4 stars

Reakce uživatele Brano:

Snake: V prípade Sezione Frenante je lepšie začať s prvým albumom Metafora Di Un Viaggio,čo sú vlastne nahrávky,ktoré vznikli ešte v 70-tych rokoch a odrážajú tú dobu.Ešte by som Ti odporučil(ak náhodou nepoznáš) kapelu LOGOS a ich album L' Enigma Della Vita(2014).Je to sila!Zdraví Ťa Braňo.

» ostatní recenze alba Campo Di Marte - Campo Di Marte
» popis a diskografie skupiny Campo Di Marte

Genesis - Trespass

Genesis - Trespass

Recenze: john l | 5 stars

Reakce uživatele EasyRocker:

Jest tomu tak! Majstrštyk mého milovaného Anta Phillipse, k němž chovám až bezmezný obdiv.

» ostatní recenze alba Genesis - Trespass
» popis a diskografie skupiny Genesis

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Recenze: Danny | 5 stars

Reakce uživatele northman:

Tohle je hudba, kterou neposlouchám, nejsem muzikant, tak nedokážu ocenit mistrovství hry na nástroj. Pustil jsem si to a pocit mám takový, že ta trumpetistka je Miles davis v ženském provedení. Etnické orientální prvky jsou když nic tak zajímavé.K tomuto již asi nedospěju, díky za upozornění a pěkné čtení.

» ostatní recenze alba Ahmed, Yazz - Polyhymnia
» popis a diskografie skupiny Ahmed, Yazz

Genesis - Trespass

Genesis - Trespass

Recenze: john l | 5 stars

Reakce uživatele VopiceZHoR:

Neskutečný, když si člověk uvědomí... Dvacetiletí frackové tehdá...

» ostatní recenze alba Genesis - Trespass
» popis a diskografie skupiny Genesis

Campo Di Marte - Campo Di Marte

Campo Di Marte - Campo Di Marte

Recenze: Snake | 4 stars

Reakce uživatele Snake:

Brano, není zač. Však už jsme tady v minulosti ztratili o italském progresivním rocku pár slov a mám radost, žes mu zůstal věrnej. Říkáš Sezione Frenante ? Neznám, ale v aplikaci jsem našel album Nuove dimensioni a tak ho zkouším. Zdá se mi to být docela dobré...
Jak tak pátrám po informacích, jde o další z mnoha kapel s kořeny v sedmdesátých letech, kterým se nepodařilo dosáhnout na smlouvu a vydat album. Podobně, jako Consorzio Acqua Potabile, nebo L´estate di San Martino. Budu je sledovat, dík za tip.

» ostatní recenze alba Campo Di Marte - Campo Di Marte
» popis a diskografie skupiny Campo Di Marte

Soundgarden - Louder Than Love

Soundgarden - Louder Than Love

Recenze: EasyRocker | 4 stars

Reakce uživatele EasyRocker:

Krása, to je přesně to, co jsem chtěl: ač nejsem "kovaný" teorií ani muzikant, ty to podáš tak lehce, že si člověk nemá problém to představit. Pro mě je Seattle jedním z křestních otců (druhým jest metal) a věž, že ve třídě kdesi v půli 90-ek mě na tohle dostali nikoli pánové, ale dámy!!! Krása. Pak i chlapí, ale to dosti později. Pak tam byla čtveřice, většinou sportovci - hokejisti, ovšem diskofilové. Byli ocejchováni coby "klády" a bvyl jim mezi nás "elitu" vstup zakázán, ale nerozhodilo je to a celé (!) 4 roky smažili o přestávkách mariáš. Na večírcích duněli Sepultura, Fear Factory, Pro-Pain, Slayer, Biohazard, Smashing Pumpkins, R.E.M., Nirvana, LedZep, Doors, Pearl Jam, Soundgarden, AIC, JAne´s Addiction, RedHoti... 90tky pro mě stejný kult jako u vás 60-7étky - to se vymazat nedá:)

» ostatní recenze alba Soundgarden - Louder Than Love
» popis a diskografie skupiny Soundgarden

Soundgarden - Louder Than Love

Soundgarden - Louder Than Love

Recenze: EasyRocker | 4 stars

Reakce uživatele Danny:

Četl jsem tvou recenzi hned, jak se objevila. Tohle bych, mistře EasyRockere, nepřehlédl. Přece! A jestli poslouchám grunge, nebo konkrétně některou z kapel? Pokud se ti bude chtít, ale samozřejmě nemusíš, mrkni do mých oblíbených kapel, co mám v profilu.

Teď to tu s chutí poslouchám a napadlo mě podívat se, jaké komentáře se u tvé recenze objevily. A hle, ty sis tam na mě, chlape jeden, v souvislosti s hudbou Soundgarden, vzpomněl. Resp. na jakéhosi mistra Dannyho. Já ti dám mistra!

Co chceš, abych dodával, když všechno podstatné v recenzi máš? Jako vždy. Ale chápu, muzika je poskládaná neobvykle a kromě obligátních zdrojů, jakými pro kapelu byly (a teď to píšu fakt od boku) hard rock, psychedelický blues/rock, heavy metal, alternativní rock/metal, punk a eklektic rock, už i tady math rock a práce s nepravidelným metrickým členěním. Takto je vystavěná hned vstupní Ugly Truth, kde je základní typicky rockový 4/4 takt přechýlen do 6/4 (na 4/4 + 2/4) - zkus si ťukat, v rámci jedné figury bys měl klepnout 6x. A právě poslední dva jmenované přístupy na následujících albech Soundgarden rozvinuli do, cituju mistra EasyRockera: unikátního stylu. Je to tak. Žádná z kapel grunge scény s těmito strukturami nepracovala, nebo když, tak jen v zanedbatelné míře. Soundgarden z nich vytvářeli výborné a přitom přirozeně plynoucí skladby. Vrcholem tohoto tvůrčího principu (math struktury, lichá metra a nepravidelná projekce taktů) je album Superunknown. Tam šli nejdál a album je přitom dobře poslouchatelné. Krásná hudba.

Easi, díky za připomenutí, už jsem tuhle muziku dlouho neposlouchal.

» ostatní recenze alba Soundgarden - Louder Than Love
» popis a diskografie skupiny Soundgarden

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Recenze: Danny | 5 stars

Reakce uživatele luk63:

To je hudba, která se mi moc líbí. Danny děkuji.

» ostatní recenze alba Ahmed, Yazz - Polyhymnia
» popis a diskografie skupiny Ahmed, Yazz

Monkey3 - Sphere

Monkey3 - Sphere

Recenze: Konnie | 4 stars

Reakce uživatele Gerry:

Konnie: Máš proti mně náskok, zatím jsem slyšel jen Sphere, ale jakmile seženu ostatní, dám jim taky šanci :-).
Tu Astru opravdu vyzkoušej, zatím vydali jen dvě desky, třetí připravují, ale je to taky paráda.
Obecně se v poslední době začalo objevovat dost současné progové hudby, kterou můžu. Jsem totiž zažraným staromilcem a neo-progovým kapelám stylu Porcupine Tree atd jsem i přes několik pokusů nepřišel na chuť. Teď se ale víc a víc objevují kapely, které zase vrací do svých skladeb silné melodie a nápady - jako třeba norští Windmill, ty jestli neznáš, tak taky mohu doporučit.

» ostatní recenze alba Monkey3 - Sphere
» popis a diskografie skupiny Monkey3

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Recenze: Danny | 5 stars

Reakce uživatele Danny:

Jirko, jsem rád, že tě album zaujalo. A jako vždy jsem si s chutí přečetl tvé postřehy a tvůj pohled na tuhle muziku. Máš pravdu, že to důrazné "prohlášení" v One Girl Among Many je až mrazivé. A obecně ženský prvek v hudbě Yazz Ahmed má zvláštní rozměr. Tohle je pro mě album, kde nejoblíbenější jsou postupně všechny skladby.

» ostatní recenze alba Ahmed, Yazz - Polyhymnia
» popis a diskografie skupiny Ahmed, Yazz

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Recenze: Danny | 5 stars

Reakce uživatele jirka 7200:

Ne vždy mi veškerá hudba sedne, ale co se týče Dannyho tipů prostřednictvím jeho recenzí, tak se vždy jedná o malý svátek hudby. V případě Yazz Ahmed je to pohodový jazz ozdobený etno prvky (kterých tam nakonec bylo méně, než jsem očekával) a drobnými math postupy. Nejvíce mne zaujala třetí skladba One Girl Among Many s údernou ženskou recitací závažného poselství. Řádně jsem si užil zvuk, TOTO je nahrávka na závěr dne, protože takový audiofilni zážitek jen tak něco nepředčí.

» ostatní recenze alba Ahmed, Yazz - Polyhymnia
» popis a diskografie skupiny Ahmed, Yazz

Soundgarden - Louder Than Love

Soundgarden - Louder Than Love

Recenze: EasyRocker | 4 stars

Reakce uživatele EasyRocker:

U mě jsou ty vrcholné desky skoro vyrovnané, Badmotorfinger je dost metalovej, o fous mě sedí ty další, tam se přiklonili k psychedelii, blues, folku, hodně a la 60-es. A Down on the Upside je dokonalé, pro mě nejm, ale je to i tím, že jsem ho někdy v 98 zařadil vůbec jako jedno z prvních CD do sbírky :)

» ostatní recenze alba Soundgarden - Louder Than Love
» popis a diskografie skupiny Soundgarden

Soundgarden - Louder Than Love

Soundgarden - Louder Than Love

Recenze: EasyRocker | 4 stars

Reakce uživatele northman:

EasyRocker, to samozřejmě vím, ale Voytus tu má i recenze na desky Soundgarden, z čehož usuzuji, že je má rád a poslouchá. Já osobně mám od nich nejradši Badmotorfinger.

» ostatní recenze alba Soundgarden - Louder Than Love
» popis a diskografie skupiny Soundgarden

Soundgarden - Louder Than Love

Soundgarden - Louder Than Love

Recenze: EasyRocker | 4 stars

Reakce uživatele EasyRocker:

northman: díky za postřehy! Tak hudebníků či kovaných tu máme naštěstí více: Voytus, hejkal, alienshore, yngwie3 a kupa dalších :-)

» ostatní recenze alba Soundgarden - Louder Than Love
» popis a diskografie skupiny Soundgarden

Soundgarden - Louder Than Love

Soundgarden - Louder Than Love

Recenze: EasyRocker | 4 stars

Reakce uživatele northman:

Skupina Soundgarden mě poprvé zaujala už na kompilaci SubPop200 a podruhé v UniJazz Chris Cornell pronesl, že Beatles jsou tvrdší, než celej heavy metal, pravdivá slova. Mám všechny jejich desky mimo posledních dvou, pro mě pouze Ultramega OK je trochu slabší, i když tady skupina vyjádřila svůj vztah k Johnu Lennonovi minutou ticha.

Myslím, že Voytus je hudebník a Soundgarden má rád. Díky za postřeh k oblíbené kapele.

» ostatní recenze alba Soundgarden - Louder Than Love
» popis a diskografie skupiny Soundgarden

Soundgarden - Louder Than Love

Soundgarden - Louder Than Love

Recenze: EasyRocker | 4 stars

Reakce uživatele EasyRocker:

Jinak teď jsem si pustil vlastně vše, co od nich doma mám. Neuveřitelné, jak komplikovaná je jejich hudba, to napojení riffů, zvuky, vazbení a nelidský parostroj Cameron v pozadí. Oni tu a tam hrajou v podstatě jazzové struktury. Neskutečný. Tady bych bral okénko od mistra Dannyho, ale on na grunge asi nebude, ten spíš na ten jazz, art a fúze :)

» ostatní recenze alba Soundgarden - Louder Than Love
» popis a diskografie skupiny Soundgarden

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Recenze: Danny | 5 stars

Reakce uživatele PaloM:

Danny: prepáč, to je nedorozumenie. Myslel som tým, že v krátkom čase si pridal viacero pre mňa zaujímavých albumov s recenziami a ja to nestíham počúvať. Nenarážal som na dĺžku textu, prepáč.
Smelo píš ďalej, budem sa tešiť.

» ostatní recenze alba Ahmed, Yazz - Polyhymnia
» popis a diskografie skupiny Ahmed, Yazz

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Recenze: Danny | 5 stars

Reakce uživatele Danny:

Sám jsem překvapený, jak dlouhý text jsem napsal, chtěl jsem napsat jen pár postřehů. Ono to tak vlastně ale je. Jen těch postřehů je moc najednou.

» ostatní recenze alba Ahmed, Yazz - Polyhymnia
» popis a diskografie skupiny Ahmed, Yazz

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Ahmed, Yazz - Polyhymnia

Recenze: Danny | 5 stars

Reakce uživatele PaloM:

Uff, tak si to tu riadne rozbehol :-) Ako Ťa poznám a Tvoj vkus, musím si to vyhľadať a vypočuť. Vďaka za ďalší, zatiaľ mne neznámy tip.

» ostatní recenze alba Ahmed, Yazz - Polyhymnia
» popis a diskografie skupiny Ahmed, Yazz

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000