Profil uživatele luke_bunda


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Beach Boys, The - Surfin´ Safari
2007-06-07

Beach Boys, The / Surfin´ Safari

2 stars

Debutové album Beach Boys je z dnešního pohledu nepříliš zajímavé - rozhodně se nedá srovnat s debutovými alby jiných, tehdy začínajících kapel. Každopádně album pomohlo rozšířit tzv. vokální surf-music (do té doby byl pojem surf-music spojen zejména s instrumentálními kapelami typu Del-tones, Surfaris aj...) a předznamenalo hudební vývoj v následujících dvou letech, kdy surf. kapely (až do příchodu Beatles) kralovaly americkýcm hitparádám. Toto album se dostalo nejvýše na 32. místo v albovém žebříčku, přesto obsahuje dnes již některé "klasické" hity typu Surfin´, Surfin´ safari či 409.

Na albu se nejvíc autorsky podílel Brian Wilson (tehdy 20ti letý), Mike Love a producent/skladatel Gary Usher. S písniček na albu bych vyzdvihl již tři zmíněné plus třeba svéráznou cover verzi tradicionálu (?) Ten little indians.

Problém ranných alb Beach boys je, dle mého názoru, ten, že více než třetina alba je "vata" - např nezáživné instrumentálky, studiové povídání, nezajímavé písničky - na tomto albu bych jako slabší hodnotil např celý konec alba. Z dnešního pohledu je rovněž nešťastné zařazení Summertime blues (původně od Eddieho Cochrana), které se bohužel s originálem nedá srovnat.

V době vydání bylo album v jistém smyslu novátorské (vícehlasy v surfmusic do té doby nikdo neopoužíval), avšak z dnešního pohledu se mi album jeví spíše jako nezajímavé.

» ostatní recenze alba Beach Boys, The - Surfin´ Safari
» popis a diskografie skupiny Beach Boys, The


Yes - Close to the Edge
2007-06-02

Yes / Close to the Edge

4 stars

Bezesporu nejlepší album od Yes, album, které nenudí a i přes délku jednotlivých skladeb si uchovává svěžest a nápaditost (což v artrocku nebývá zas tak běžné). Jen lituju, že jsem titulní skladbu neměl možnost slyšet naživo... na jediném koncertě Yes, kde jsem byl, (Praha 2003), hráli tušim jen Siberian Khatru...

» ostatní recenze alba Yes - Close to the Edge
» popis a diskografie skupiny Yes


Who, The - The Who Sell Out
2007-06-01

Who, The / The Who Sell Out

4 stars

Moje nejoblíbenější album od The Who, které je pojaté jako vysílání pirátského rádia London (včetně např reklam mezi písničkama). Album považuji za první koncepční album od The Who a za nejzajímavější písničky z alba bych vybral Armenia City in the sky, I can see for miles či Silas Stingy. Album vyšlo v roce 1967, psychedelie se albem prolíná od začátku až do konce a je tedy pravděpodobné, že pokud nemáte tento styl muziky v oblibě, že na Vás album příliš nezapůsobí.

» ostatní recenze alba Who, The - The Who Sell Out
» popis a diskografie skupiny Who, The


Who, The - My Generation
2007-06-01

Who, The / My Generation

3 stars

Debutové album britských The Who notně zčeřilo vody britské pop music v roce 1965 a téměř ihned se díky albu The Who vyšvihli v popularitě mezi Beatles, Stones, Animals, Kinks a další tehdy již slavné britské kapely. Z alba bych vyzdvihl asi nejznámější "generační" písničku "My Generation" (na Youtube.com doporučuji vyhledat cover verzi od The Zimmers), Kids are allright a A Legal matter. The Who později natočili lepší alba, debut jim však rozhodně ostudu nedělá a směle se může zařadit po bok tehdejším albům od Rolling Stones či Kinks...

» ostatní recenze alba Who, The - My Generation
» popis a diskografie skupiny Who, The


Pink Floyd - The Piper at the Gates of Dawn
2007-06-01

Pink Floyd / The Piper at the Gates of Dawn

4 stars

Psychedelie ve své nejryzejší podobě, Syd Barrett ještě než ho drogy zcela vyřadili. Na týhle desce mě nejvíc zaujaly zejména zvláštní melodický a harmonický postupy, který v tý době byly naprosto novátorský - viz třeba The gnome nebo Flaming. Před vydáním této desky floydi vydali singly Arnold Layne a See Emily play - rovněž doporučuju poslechnout. Já osobně mám tohle album radši než kterýkoliv další album Floydů.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Piper at the Gates of Dawn
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000