Profil uživatele Martin01


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

King Crimson - Beat
2007-08-31

King Crimson / Beat

5 stars

Další skvělé a nadčasové album KC, to je Beat. Některé písničky jsou možná přístupnější jako Neal and Jack and me nebo Heartbeat, ale album si drží nadstandartní úrověň. Na Beat je podle mě jedna z nejlepších sestav KC a podle toho je to taky slyšet.

» ostatní recenze alba King Crimson - Beat
» popis a diskografie skupiny King Crimson


King Crimson - Three of a Perfect Pair
2007-08-31

King Crimson / Three of a Perfect Pair

5 stars

Poslední z trojice "barevných" alb je Three of a Perfect Pair. Na albu se zase experimentuje, jak je u KC zvykem. Kapela dokazuje, že patří k naprosté špičce. Brufordova hra je neuvěřitelná. Tohle období mám prostě u KC rád. Písničky nebudu ani nějak komentovat, jenom bych vyzdvyhnul titulní Three of a perfect pair a Larks' tongues in aspic part III.

» ostatní recenze alba King Crimson - Three of a Perfect Pair
» popis a diskografie skupiny King Crimson


Dream Theater - When Dream And Day Unite
2007-08-31

Dream Theater / When Dream And Day Unite

3 stars

WDADU je typický debut, kapela hledá svou tvář a cestu, jakou se budou vydávat v příští letech. Některé písničky jako Ytse Jam, The Killing Hand nebo Only a Matter of Time už budoucí cestu naznačují. Na albu docela často slyšíš vlivy Rush, viz. Status Seeker. Dominici nění vyloženě špatný zpěvák, ale LaBrie mě u DT sedí víc. U mě 3 a půl*

» ostatní recenze alba Dream Theater - When Dream And Day Unite
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


King Crimson - THRAK
2007-08-30

King Crimson / THRAK

5 stars

Tohle album mám od KG hodně rád. Na úvod nachystané pěkné intro Vrooom. Dinosaur je taková zlváštní písnička, taková úchylárna, ale prostě chytí. Bill Bruford nám ukáže něco ze svého umění na bubny v instrumentálce B'Boom. Dalé bych vypích People, taková pohodovka, pro mě jedna z nejlpších na albu. Dále je několik vložených pasáží jako Inner Garden nebo Radio. Sex, sleep, eat, drink, dream je taková typická "karmínovka" nakonec než začne konec alba outrem Vrooom Vrooom a Vrooom Vrooom Coda. Tohle album dokazuje, že hráči KG jsou na vysoké úrovni, škoda že tohle je poslední album s Brufordem.

» ostatní recenze alba King Crimson - THRAK
» popis a diskografie skupiny King Crimson


Dream Theater - Falling To Infinity
2007-08-28

Dream Theater / Falling To Infinity

4 stars

Falling To Infinity bylo prý přijato kritikou i fanoušky chladně, mnou teda ne. Album plyne na klidné vlně, trochu se přitvrdí možná tak v Burning My Soul. Na albu jsou krásně balady jako Hollow Years, Take Away My Pain nebo Anna Lee. Na konci vévodí do tří částí rozdělená Trial of Tears. Písně jsou promyšlené ,jak jsme u DT zvyklí, pěkně je i slyšet basovka. Prý se album produkcí okleštilo, no ale teda nezní to špatně.

» ostatní recenze alba Dream Theater - Falling To Infinity
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Yes - Anderson, Bruford, Wakeman, Howe
2007-08-28

Yes / Anderson, Bruford, Wakeman, Howe

5 stars

Když zavzpomínám, ABWH je snad první progresivní album, který jsem slyšel (to mi mohlo být tak 12 let). Doteď si pamatuju tu kazetu, kde byl dole přilepen štítek od prodejce s nápisem Yes. Nebo kdysi ještě na Premiéře bežel koncert An Evening Of Yes Music Plus rozdělený na tři díly, rovněž prezentovaný jako YES. První Themes představí motivy celého alba. Brother of mine je prostě úchvatná. Moje nejoblíbenější z tohoto alba. Náherné klávesy Wakemana v pomalé The Meeting mě vždycky dostanou a do toho skvělý zpěv Andersona. Dále pokračují klasiky jako Teakbois nebo nádherná Order Of The Universe, opět na několik vět členěná píseň. Album se mě hodně líbí, nevadí mi, ani někdy kritizované Brufordovi elektrické bicí. Pro mě je to jasně za plný počet.

» ostatní recenze alba Yes - Anderson, Bruford, Wakeman, Howe
» popis a diskografie skupiny Yes


Dream Theater - Train Of Thought
2007-08-28

Dream Theater / Train Of Thought

4 stars

Train of thought je místy hodně tvrdé a temné album. Hned v první As I am můžeme vše slyšet. Další This Dying soul, navazujísí na Glass prison z předešlého alba 6DOIT, je místy taky tvrdá a má pěkný refrém. Endless sacrifice začíná hezkou vyhrávkou na kytaru a postupně přitvrzuje, je to moje oblíbená píseň od DT. Honor thy father je dosti tvrdá aspoň na mě. Předposlední je instrumentálka Stream Of Consciousness, která se každou chvíli mění. Album zakončuje nádherná In The Name Of God-typická DT. Pro mě to je za 4 a půl*

» ostatní recenze alba Dream Theater - Train Of Thought
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Dream Theater - Awake
2007-08-28

Dream Theater / Awake

5 stars

Po IaW přišlo další skvělé album Awake. Je zde moje oblíbená Innocence Faded nebo nádherná trilogie A mind beside itself (skvělá instrumentálka Erotomania nebo nádherná baladka Silent man). Déle vypalovačky jako The mirror nebo Lie. Lifting Shadows Off a Dream je další balada s pěkným refrémem. Album je místy tvrdší a temnější. Myslím, že právě tohle album bylo první, které jsem od DT slyšel. Dávám 5*

» ostatní recenze alba Dream Theater - Awake
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Dream Theater - Images And Words
2007-08-27

Dream Theater / Images And Words

5 stars

První album, kde se představil LaBrie. Klasická hitovka Pull me under, vynikající pomaláč Another day, vypalovačky jako Take the time a Surrounded, výtečná sóla v Metropolis pt. 1 a poslední nádherná Learning to fly. IaW se stalo pro DT naprostou klasikou.

» ostatní recenze alba Dream Theater - Images And Words
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Rush - Signals
2007-08-27

Rush / Signals

5 stars

Jedno z prvních alb, co jsem od Rush slyšel. Na albu jsou hojně využity syntezátory. První Subdivision je naprosto dokonalá píseň. Ty bubny jsou prostě neskutečný, to co tam předvání Piert, nad tím kroutím pokaždý hlavou. Na albu jsou klasiky jako The weapon nebo New world man. Parádní je i závěrečná Countdown s pěkným motivem na varhany. Signals jsou pro mě naprostou klasikou a nemůžu dát jinak než plno (ono taky u Rush nejde skoro jinak).

» ostatní recenze alba Rush - Signals
» popis a diskografie skupiny Rush


Genesis - We Can´t Dance
2007-08-27

Genesis / We Can´t Dance

3 stars

Asi pravda, že tohle album je nejpopovější. Pořád si myslím, že Genesis nehráli vyloženě "čistý" popík, pořád lze slyšet, že to jsou Genesis. Tohle album není vyloženě špatný. Obsahuje nějaké ty hity jako No Son Of Mine, Jesus He Knows Me a I Can't Dance nebo i komplikovanější Driving The Last Spike, mě osobně se líbí i Tell Me Why. Albu by prospělo, kdyby bylo o pár písniček chudší. Dávám 3 a půl*

» ostatní recenze alba Genesis - We Can´t Dance
» popis a diskografie skupiny Genesis


Camel - Harbour of Tears
2007-08-27

Camel / Harbour of Tears

5 stars

Perfektní koncepční album o vystěhování Irů, to je Harbour of tears od Camel. Hned při úvodních tónech Irish air mě přechází mráz po zádech, perfektní úvod. Další písničky nemá cenu nějak sáhodlouze popisovat, to chce slyšet. Lamitier se obravdu vytáhl, jeho kytara a zpěv opravdu trochu připomíná D. Gilmoura. A poslední dva songy Coming of age a The hour candle, no to se jen tak neslyší, tomu říkám finále, jak hrom. Harbour of tears je perfektní ve všech směrech.

» ostatní recenze alba Camel - Harbour of Tears
» popis a diskografie skupiny Camel


Yes - Talk
2007-08-26

Yes / Talk

5 stars

Tohle album je prostě úžasný. Na písničkách se mě líbí změny jak melodické, tak dynamické a hlavně jsou strašně chytlavé. Úžasné je i střídání hlasů Andersona a Rabina. Písničky jsou typický "Rabinovky" a taktéž se mě zamlouvá jeho hra na kytaru. Na svou dobu album zní moderně. Je to rozhodně nejlepší album s Rabinem. Škoda, že moc lidí alba, kde hraje, nemusí nebo je neberou jako Yes. Pro mě to je prostě jedno z nejlepších alb od Yes.

» ostatní recenze alba Yes - Talk
» popis a diskografie skupiny Yes


Rainbow - Bent Out Of Shape
2007-08-23

Rainbow / Bent Out Of Shape

5 stars

Rockové album s nádechem AOR to je Bent out of shape. Na albu zpívá Joe Lynn Turner a dokazuje, že jeho hlas patří k tomu nejlepšímu, co můžeme slyšet. Can't Let You Go, Fool For The Night, Desperate Heart a Streets of Dreams jsou nejlepší písně na albu a pro mě patří k těm nejlepším songům v rocku vůbec. Ale i ostatní písně nesou typický Blackomerův rukopis. Jeho hra je jako vždy skvělá. Někdo může vytknout, že album bylo komerčnější než první počiny, a že Rainbow bez Dia není Rainbow, ale Rainbow je Richie Blackmore a ten tímhle albem obohatil rockovou klenotnici o další nádherné pecky.

» ostatní recenze alba Rainbow - Bent Out Of Shape
» popis a diskografie skupiny Rainbow


Shadow Gallery - Carved In Stone
2007-08-22

Shadow Gallery / Carved In Stone

5 stars

Druhé album Shadow Gallery je vážně síla. Instrumentálně podařená Cliffhanger, hitová Crystaline dream, skvělým intrem na klávesy otevřená Warcry, nádherná akustická Alaska a něco přes dvacet minut dlouhá Ghostship. Tohle je jenom výčet. Album je na dobrém instrumentálním stupni. Taktéž melodie, převážně zpívané sborově, jsou chytlavé. Lze jenom litovat, že je to studiová kapela. Třeba se někdy fanouškové dočkají turné. Tohle album je pro mě jedno z nejlepších co sem mohl v progmetalu slyšet.

» ostatní recenze alba Shadow Gallery - Carved In Stone
» popis a diskografie skupiny Shadow Gallery


Fates Warning - Parallels
2007-08-21

Fates Warning / Parallels

5 stars

Album Parallers představuje již typickou tvář Fates Warning. Dříve power metalová skupina, dnes jíž hrající progmetal, nahrála své klasické album. Ray Alder do skupiny zapadl a zpívá dobře. Jeho hlas dobře doplňují hudební nástroje. Písničky s chytlavou melodickou linkou plynou klidným tempem. Moje oblíbené Leave The Past Behind, Eye To Eye, We Only Say Goodbye a Don't Follow Me jsou toho důkazem, ale ostatní písničky nefigurují jako vata. FW se povedlo nahrát album, které jistě patří k tomu nejlepšímu, co složili.

» ostatní recenze alba Fates Warning - Parallels
» popis a diskografie skupiny Fates Warning


Threshold - Critical Mass
2007-08-17

Threshold / Critical Mass

5 stars

Tak takle má vypadat progmetalový album. Threshold se tímhle albem pasovali na nejlepší evropskou skupinu svého žánru. Album nemá slábá místa a je plná silných momentů a melodií. Phenomenom, Choices, Fragmentation a Critical mass patří k mým oblíbeným. Jedna se o nejlepší desku Threshold. Musím dát 5*

» ostatní recenze alba Threshold - Critical Mass
» popis a diskografie skupiny Threshold


Threshold - Subsurface
2007-08-16

Threshold / Subsurface

4 stars

Tohle album jsem slyšel od Threshold jako první. Trvalo mě tak 4-5 poslechů, než jsem se do alba dostal. První flák mě, ale chytl hned. Výrazné riffy, parádní bicí, chytlavé melodie, sborové linky a střídající se pomalá a rychlá tempa. Další písničky potřebovali více času, ale předešlé vlastnosti zůstali. Krom Mission profile bych ještě vyzvihnul Opium a desetiminutovou The art of reason. Hodnotil bych 5*, ale později jsem zjistil, že Threshold mají ještě jedno lepší album a to Critical mass. Proto dávám 4*

» ostatní recenze alba Threshold - Subsurface
» popis a diskografie skupiny Threshold


Symphony X - Paradise Lost
2007-08-16

Symphony X / Paradise Lost

4 stars

Na novém albu tato kapela přitlačila více na pilu. Tvrdé riffy střídá Allenův řízný hlas. Album vyníká pěknými melodiemi jako např. v Set the World on Fire nebo v The Serpent´s Kiss. Nejlepší píseň na albu je rozhodně titulní Paradise lost. Postupně se rozvíjející skladba s nádherným refrémem, který se hned zaryje do hlavy. Na novou placku se čekalo celých 5 let a opravdu se povedla. Paradise lost je jedno z nejlepších alb Symphony X, ne-li vůbec nejlepší. Dávám 4 a půl *

» ostatní recenze alba Symphony X - Paradise Lost
» popis a diskografie skupiny Symphony X


Kansas - Monolith
2007-08-14

Kansas / Monolith

4 stars

Album asi má smůlu, že vyšlo po dvou skvělých fošnách Leftoverture a Point of know return. Albu něco málo do dokonalosti chybí, ale pořád to jsou ti skvělí Kansas. Vyzdvihnul bych parádní skladby On the other side, People of the South wind a pro mě nejlepší A glimpse of home. Dávám 4*

» ostatní recenze alba Kansas - Monolith
» popis a diskografie skupiny Kansas


Kansas - Point of Know Return
2007-08-14

Kansas / Point of Know Return

5 stars

Album následující po skvělé desce Leftoverture. Opět výtečné melodie, nástroje, sbory. Slyším zde více houslí, což se mně zamlouvá. Písně jsou vyvážené, žádná není pozadu. Dust in the wind je snad jejich nejznámější kousek. Větší část alba napsal Livgren, ale víc se tentokrát zapojil i Walsh. Musím dát 5*, tohle album si to zaslouží.

Pozn.: na DVD Device, Voice, Drum písničky z tohoto alba zní velice dobře.

» ostatní recenze alba Kansas - Point of Know Return
» popis a diskografie skupiny Kansas


Kansas - Leftoverture
2007-08-14

Kansas / Leftoverture

5 stars

No tohle album vyloženě nemá slabinu. Hned úvodní Carry on wayward son se stala jedním z nejznámějších pecek Kansas. Lze slyšet i v podání jiných interpretů např. od Malmsteena. Nemá cenu další fláky popisovat podrobně. Je v nich obsaženo vše, co mám na Kansas rád - nádherné melodie, sbory, instrumentální dovednost, měnící se rytmus. Celé album složil Livgren (u některých písní s pomocí spoluhráčů). Tohle album pro mě patří do zlatého fondu progrocku. Dávám 5*

» ostatní recenze alba Kansas - Leftoverture
» popis a diskografie skupiny Kansas


Pink Floyd - The Division Bell
2007-08-13

Pink Floyd / The Division Bell

5 stars

Tohle album patří rozhodně k tomu lepšímu co PF vytvořili. Nádherná High hopes, parádní začátek u Lost for words, kytara u Coming back to life, atd... Tohle album mohlo nosit i nálepku David Gilmour, ale PF zde ukazují, že i bez RW to jde (aspon pro nás "gilmourovce":)).

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Division Bell
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000