Profil uživatele anonymustwo


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Area - Arbeit Macht Frei
2007-05-12

Area / Arbeit Macht Frei

5 stars

Skupinu Area považujem za jednu z najlepších jazzrockových skupín na svete, ľudom, ktorí sú orientovaní na jazzrock, odporúčam pozbierať všetky albumy.

Hlas, ktorým nebohý spevák Demetrio Stratos disponoval,je nenapodobniteľný, zaujímavý, fantastický.

A hudba... Arbeit Macht Frei by som nazval za veľmi dôležitú platňu jazzrocku a asi najdôležitejšiu v talianskej hudbe,je jedninečná, bláznivá, zvláštna a krásna v jednom.

Arbeit Macht Frei sa nedá kategorizovať, nie je to klasický jazzrock, artrock, avant... Stoja mimo tradičnej, dobrej, známej cesty a stoja mimo kvôli ilustrácie, že skutočné umenie nehľadá ľahšie cesty, skôr nás prevedie na tie nevyšľapané,nepoznané a čarovné.» ostatní recenze alba Area - Arbeit Macht Frei
» popis a diskografie skupiny Area


Fermata - Ad libitum
2007-05-08

Fermata / Ad libitum

4 stars

Tento album je naozaj iný,ako predchádzajúce.Píšeme rok 1984, 3 roky po vydaní ich posledného albumu.

Klasický jazzrock Fermata odklonila na populárnejši štýl hudby, stále s prvkami jazzrocku,ale pridaním symfonického progu a rytmického rocku.

Ad Libitum je jediná platňa Fermaty, kde sa veľa a veľmi dobre spieva,a to vďaka prichádzajúcemu starému "bigbiťákovi" Jurajovi Bartovičovi, ktorý sa podielal na väčšine skladieb.

Tento album je jednoznačne klenot slovenského rocku, patrí do zbierky každého, kto má rád túto vynikajúcu skupinu, hrajúcu a skladajúcu do dnešných čias.

Na záver úryvok z ich oficiálnej stránky:
"Hudba skupiny Fermáta bola v každej fáze svojej existencie predovšetkým o objavovaní bielych miest na hudobných mapách. Vždy išlo skôr o dobrodružstvo, ako o chladnú kalkuláciu. Bielych miest na mapách ubudlo, dobrodruhovia pomaly vymierajú. Našťastie je tu ešte Fero s Fedorom so svojim dorastom. V dnešnej dobe, keď je hračkou predpovedať marketingové kroky najvychytenejších hviezd slovenského i svetového popu na tri-štyri ťahy dopredu, vám títo pani dokážu poskytnúť istotu neistoty, stabilitu vlastnej vrtkavosti a pevný základ v premenlivosti. Hudba Fermaty bola, je a bude vždy nadčasová. Symbolika Kristových rokov, ktoré Fermata dnes oslavuje, je nie v zmŕtvychvstaní, pretože nikdy mŕtva nebola, ale v akomsi znovuzrodení a načerpaní novej energie."

» ostatní recenze alba Fermata - Ad libitum
» popis a diskografie skupiny Fermata


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000