Profil uživatele Brokenhero


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Pink Floyd - The Division Bell
2007-09-12

Pink Floyd / The Division Bell

3 stars

Řekl bych, že u alba Division Bell se často dostáváme do konfrontace starších posluchačů a nových mladších vyznavačů Pink Floyd, u kterých je tohle dílo jedno z nejoblíbenějších.
Ač patřím k těm mladším, pro mě je jen průměrným albem. (PF podprůměrná alba nemají). Podle mého názoru je poslední album, které stálo za to A Momentary Laps of Reason, od tohoto okamžiku už jakoby nemají z čeho čerpat. Division Bell je typická Gilmourovka. Takové sladké, uhlazené až popové album. Je tam několik skvělých momentů, zvláště saxofon Dicka Parryho se mi líbí.
No nic proti ničemu, prostě průměr. Dobré album ***

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Division Bell
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Comus - First Utterance
2007-07-17

Comus / First Utterance

4 stars

First Utterance by se dal popsat jako akustický art rock. Abych to přiblížil, někde jsem četl, že je to, jako kdyby Jethro Tull potkal Gentle Giant, Focus a rané King Crimson. No já nevim, každopádně jedinečná směsice, žádná kopie. Diana je houslemi pěkně podbarvená skladba. Textům při poslechu moc nerozumím jinak jsou hodně o násilí např. Drip Drip je hodně „psycho“, každopádně The Herald je nejsladší počin z celého alba. Příjemná akustická kytara tvoří celou kostru do toho hrají pěkně housličky s flétnou. Píseň je o příchodu dne a ústupu tmy, která reprezentuje zlo. Nádherné ženské vokály, vynikající kousek. Ostatní jsou rovněž instrumentálně vytříbené, ale zrovna si je nemohu v paměti vybavit. Comus je poslechově hodně originální, každému se to líbit nemusí. **** stáry.

» ostatní recenze alba Comus - First Utterance
» popis a diskografie skupiny Comus


Van Der Graaf Generator - The Least We Can Do Is Wave To Each Other
2007-07-17

Van Der Graaf Generator / The Least We Can Do Is Wave To Each Other

5 stars

Hudba VdGG byla pro mě po dlouhou dobu tabu. Do sféry této hudby jsem nějak nemohl proniknout. Dříve jsem poslouchal stále dokola Hendrixe, zeppeliny, párply, AC-DC, prostě tenhle druh. Z art rocku snad jen Pink Floyd nebo naše Kuře v Hodinkách. Proto jsem je i několikrát vymazal z počítače, ale snad z pocitu nějakých sběratelských choutek jsem si je znovu nahrál, poněvač jsem i složitější progresivní hudbu 60/70 let uznával, zřídka poslouchal.
Příjemné jak v prví půlce všechno drží při sobě, žádná extra sóla, žádná divočina a jako celek to působí skvěle. Linie jsou nádherně synchronizované, zvláště bassová linka je famózní. Miluji ten podmanivý nenásilný saxík, který se později náhle zvrtne v bouři. Občas mi to evokovalo avantgardnějšího komedianta Beefhearta. Včera jsem si tohle album pustil na večerní relax před spaním a že byla tak příjemná hvězdná noc, šel jsem ven na zahradu a vyvalil se na trávu, pak už jen poslouchal za pohledu na nádhernou oblohu. Při poslechu se mi vybavují nejrůznější vzpomínky, pocity, občas mě hudba i vyděsí.
Tohle je přesně art rock, který mám rád. Balzám pro moje uši i duši a každý poslech je jedinečným tripem do jiného světa. Za sebe dávám pět ***** a hotovo.

» ostatní recenze alba Van Der Graaf Generator - The Least We Can Do Is Wave To Each Other
» popis a diskografie skupiny Van Der Graaf Generator


Black Cat Bones - Barbed Wire Sandwich
2007-07-13

Black Cat Bones / Barbed Wire Sandwich

4 stars

Jelikož mám rád blues, rozhodl jsem se, že svoji první recenzi na PB věnuji zapomenutině Black Cat Bones a to jejich jedinému albu Barbed Wire Sandwich. BCB je jednou z mnoha bluesrocko, hardrocko, psychedelic rockových klenotů, jakých na přelomu šedesátých, sedmdesátých let vznikalo přemnoho, ale nikdo o nich neví, dokud je nějakou náhodou neobjeví. Tohle seskupení se řadí k těm bluesrockovým s progresivními elementy. Jejich hudba by se dala přirovnat k Free nebo Bad Company, ale z jejich soundu je možné vycítit Cream, ve vokálech Creedence nebo syrový bluesrock Led Zeppelin, ale je to jen můj subjektivní názor. Co se týče skladeb, které bychom mohli vyzvednout: Chauffeur a Dead Valley Blues jsou dobře vyvážené bluesárny, naopak Feelin’ Good je zase taková akustická melancholická ukolébavka s nádherným kytarovým sólíčkem zhruba ve druhé třetině skladby. Please Tell Me Baby - archaická rockenrollová tancovačka s líbezným piánkem v pozadí. Krapet kytarově temnější je Save My Love a další akustickou skladbičku Four Woman. Poslední nejdelší a zároveň nejlepší kousek z alba je Good Lookin’ Women, taková hard bluesová kytarová smažba. Heh, a že tam hrál Paul Kossoff (Free) a Rod Price (Foghat) jsem zjistil teprve nedávno.
Blues miluji, revoluce to není tak dávám za **** stáry.

» ostatní recenze alba Black Cat Bones - Barbed Wire Sandwich
» popis a diskografie skupiny Black Cat Bones


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000