Profil uživatele stargazer


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

McLaughlin, John - Floating Point
2019-09-08

McLaughlin, John / Floating Point

5 stars

Albem Floating Point John McLaughlin nastartoval období tzv. 4té Dimenze. Až na malá odbočení s Chickem Coreou a Carlosem Santanou a pár hostování, se jeho tvorba pohybuje od roku 2007 v konstantním duchu. Toto album bylo nahráno v Indii. A vliv této země se promítl na nahrávku. FP je dynamická fusion jazzu, rocku a indických prvků. Bicí Ranjita Barota /mistr na polyrytmy/ je doplněna perkusemi, celé to má obrovskou štávu, bassman Hadrien Feraut /hrál s Johnem na předešlém albu Industrial Zen/ je mladý talent z Francie, který to vše drží pokupě. John hraje střídavě na el. kytaru a kytarový syntetyzer, který zní jako kdyby mistr hrál na klávesy. Na desce hraje několik hostů, převážně z Indie. Elektrický sitar, soprano sax, bamboo flétna, slide kytara, mandolina a vokál, to vše jednotlivě dochucuje toto album.

Floating Point byl nahrán v roce 2007 a i dnes tato deska zní neskutečně dobře. Pro mě se jedná o nadčasové dílo a proto dávám pět ježatejch.

» ostatní recenze alba McLaughlin, John - Floating Point
» popis a diskografie skupiny McLaughlin, John


Clarke, Stanley - Stanley Clarke & Friends - Live At The Greek
2019-08-31

Clarke, Stanley / Stanley Clarke & Friends - Live At The Greek

4 stars

Tohle je boží živák. Má neuvvěřitelně zmáklej zvuk. Album otvírá song ve stylu jazzové garden párty Minute By Minute a pak se produkce vrací do první půle sedmdesátých let skladbou Stratus od Billy Cobhama.
Pak něco trochu od Milese Davise, All Blues je v podání piano solo a semi akustic guitar a kontrabas a flétny. Goodbye Por Pie Hut musí být Clarkeho oblíbena, protože tady končí legrace a nastupuje pan virtuos. Kdo neslyšel, přišel o hodně, nedá se to popsat slovy. Her Favorite Song je mini skladbička od Larryho Carltona, čistě malé kytarové dílo. Larry Carlton tomu albu sluší víc, jak nějaký super hvězdný kytarista. A na zavěr School Days...........to nemá chybu.

» ostatní recenze alba Clarke, Stanley - Stanley Clarke & Friends - Live At The Greek
» popis a diskografie skupiny Clarke, Stanley


McLaughlin, John - The Promise
2019-08-25

McLaughlin, John / The Promise

4 stars

Příliš mnoho kuchařů zkazí polévku. Toto pořekadlo však neplatí pro album Promise, kde hraje na dvacet hostů. Bylo nahráno ve studiích v různých částech světa. Co se týče finálního zvuku, tak to není vůbec znát.
Desku otvírá vynikající duel Jeffa Becka a McLaughlina. Album je žánrově velmi rozmanité, elekrické kytary střídají akustické, blues střídá jazz pak trochu etnického jazzu , flameca, jazzrocku, klasického pojetí hry, prostě jak se říká, každý pes jiná ves. Ovšem album vůbec nepůsobí roztříštěně, jednotlivé tracky jsou vyplněny takovou hudební vatou, jakýmisy intermezzy a celé je to propojené v jeden logický celek. Na desce si zahrál také Sting, ale velmi krátce.
The Promise je výborné album, ukazuje McLaughlinův široký hudební záběr, průřez žánry, jeho kytarovou genialitu. Dávám čtyři stáry.

» ostatní recenze alba McLaughlin, John - The Promise
» popis a diskografie skupiny McLaughlin, John


Di Meola, Al - Scenario
2019-08-18

Di Meola, Al / Scenario

3 stars

Když jsem se začínal zajímat o tvorbu Al Di Meoly /bylo to pár let po roce 2000/, na tohle album jsem nikde nemohl narazit. Nikde nebylo k sehnání, ani v obchodě, ani po cd bazarech. Měl jsem všechny jeho cd, jen v tomto případě byla díra. Nakonec jsem ho sehnal v zahraničí a těšil se co to bude zač. Už podle hudebníků jsem si říkal, že půjde o super album. Hammer, Collins, Bruford, Levin, samí moji oblíbenci. No, super album se nekonalo, krom Hammera ostatní hráli jen okrajově. Až na dva tituly, celé je to o tandemu Di Meola - Hammer.

Scenario je syntezátorová deska, některé songy by mohly hrát i komerční rádia. Ve dvou případech si Al zahrál i akusticky. Scenario je obbrazem své doby, půlky osmdesátých let, je oproti jeho pozdějším pracem celkem dobře stravitelná pro širší masy. Toto dílo není podprůměr, ani výborné, natož exelentní. Dávám tři hvězdy.

» ostatní recenze alba Di Meola, Al - Scenario
» popis a diskografie skupiny Di Meola, Al


McLaughlin, John - Black Light
2019-08-11

McLaughlin, John / Black Light

5 stars

V době vzniku alba Black Light bylo McLaughlinovi 73 let. Je neuvěřitelné, co člověk v tomto věku dokáže natočit. BL je deska nabitá energií, kde se prolínají styly jazzrocku, indie, funky, flamenca, a trochu blues a celé je to smícháno do luxusního koktejlu. John v některých skladbách vzpomíná na své, již zesnulé přátele a spoluhráče, kteří ho v jeho tvorbě inspirovali a hudebně s ním spolupracovali. Co se týče obalu alba, stojí za zmínku vnitřní obal CD, kde je vyfocen krk kytary Paul Reed Smith, kde je vyobrazeno po celé délce mezi pražci panorama Manhattanu, včetně dvojčat. BL je deska, kterou byh doporučil každému, kdo se zajímá o fusion a moderní jazz. Pro mě je to jízda do čtvrté dimenze. Musím dá 5 hvězdiček, nemůžu jinak.

» ostatní recenze alba McLaughlin, John - Black Light
» popis a diskografie skupiny McLaughlin, John


Satriani, Joe - Engines Of Creation
2019-08-03

Satriani, Joe / Engines Of Creation

3 stars

Období kolem roku 2000 bylo vrcholem elektronické taneční hudby. Tento styl zasáhl celý vyspělý svět. Není divu že tomuto fenoménu podlehl sám kytarový mistr Joe Satriani. Vydal se prostudovat tento styl a promítnout ho do své jinak rockové až metalové tvorby. Jeho fanouškům určitě spadla brada mezi prsa, když si koupili a pustili toto cd. Bylo to něco nového, něco co nikdo nečekal. Tato deska opouští rockovou hudbu a je postavena na samplování i když kytarové rify zní pořád rockově. Já tohle album mám rád, protože za prvé, bylo to moje první nebo druhé album, co jsem si od něj pořídil a za druhé, v té době mě taneční elekronická hudba bavila. Joe však brzo zjistil, že tudy cesta nevede a vratil se k jeho klasické tvorbě. Všem jeho fanouškům musel spadnout kámen ze srdce, když vydal následně výborné Strande Beatiful Music. Engines Of Creation je malým odbočením z celkově vyrovnané rockmetalové diskografije Satrianiho. Díru do světa neudělala ani ve světě ani na progboardu/nikdo ji nehodnotil a ani hvězdy nemá,až doted/, ALE musím vyzdvihnout,že spojení taneční hudby a jeho hry se povedlo. Kdo by to čekal. Dávám tři a půl hvězdy.

» ostatní recenze alba Satriani, Joe - Engines Of Creation
» popis a diskografie skupiny Satriani, Joe


Clarke, Stanley - Find Out!
2019-07-13

Clarke, Stanley / Find Out!

3 stars

Když jsem se začal zajímat o tvorbu Clarka, Find Out nebylo vůbec k sehnání na cd. Koupil jsem desku a nechal převest na cedéčko. První dojem z alba mě nadchl. Po opakovaném poslechu jsem vystřízlivěl a album už slyšel trochu jinak. Stanleyho hra na basu je opět famozní, dává base víc prostoru, než na albu před. V každém tracku je prostor pro basové solo. Syntezátory a přesné elekrické bicí plus zpěv skoro na celém albu, toto dílo posouvá směrem ke střednímu proudu.

Ale pozor. V témže roce hrál Clarke Band na Bratislava Jazz Days 85 a předvedli skvělé jazzové výkony. Jako důkaz mám vinyl od Opusu, kde je víc jak desetiminutový záznam.

Find Out v dnešní době bude asi poslouchat jen ortodoxní fanušek Clarkovy tvorby. Jako já.

» ostatní recenze alba Clarke, Stanley - Find Out!
» popis a diskografie skupiny Clarke, Stanley


Clarke, Stanley - Time Exposure
2019-07-05

Clarke, Stanley / Time Exposure

3 stars

Rozhozenej. Takový pocit mám , když poslouchám TE, někdo namítne tak to neposlouchej, jenže já musím to dát až do konce. Deska je jak vystřižená z půlky osmdesátek, vrací se do dob mého mládí ne-li dětství. Clarke na basu válí jako bůh, každý zářez čistý a čitelný. Jeff Beck jako hlavní kytarista desky odvádí svou invenci vcelku dobře, ovšem nečekejte, že se tady jedná o kytarové veledílo. Jeff hraje na desce sporadicky. Celý sound je o synty zvuku a skoro přesných až auto bicích. Osmdesátky jak vyšitý. Dávám desce tři hvězdy, protože dvě jsou moc málo a čtryři si nezaslouží. Tři za nostalgii. Ten kdo má rád tvorbu Clarka at si TE poslechne.

» ostatní recenze alba Clarke, Stanley - Time Exposure
» popis a diskografie skupiny Clarke, Stanley


Vai, Steve - Modern Primitive / Passion & Warfare (25th Anniversary Edition)
2019-07-04

Vai, Steve / Modern Primitive / Passion & Warfare (25th Anniversary Edition)

4 stars

Nebyl by to Steve kdyby poslední dobou nezačal na úvod něčím extra. BA BE BI BO BE BU atd. je zajímavý úvod do alba. Vše na solidním bass základě, ukončeno gitar solo. Následně ryclá kytarovka ala Steve. A další song s Devin Townsendem mi připoměl album Sex and Religion. A další songy se nesou v duchu předešlých alb, ala zapometutý šupík s novou ideou, aranží a technologií. Mě to vůbec nevadí, ba naopak, vnímám to jako valutu. Ovšem jeho hra na kytaru je par exellans, Jen nemůžu rozlousknuot ten poslední song. Slyšel jsem ho asi pětkrát a pořád nic. Marně přemýšlím, kde vzal Steve inspiraci k tomuto opusu. Možná pro zhulence /vím o čem mluvím/. Tato deska patří do sektoru mých moc oblíbených alb. Dávám čtyři hvězdy.

» ostatní recenze alba Vai, Steve - Modern Primitive / Passion & Warfare (25th Anniversary Edition)
» popis a diskografie skupiny Vai, Steve


Vai, Steve - The Story Of Light
2019-06-29

Vai, Steve / The Story Of Light

4 stars

Steve Vai a AL Di Meola jsou autoři, kteří když něco vydají, musím to okamžitě mít. I když sbírám všechno možné i nemožné okolo Johna McLaughlina, tihle dva jsou ti, kam hned mířej moje peníze. The Story Of Light je druhé pokračování trilogie Real Illusions. Nejvyšší čas vydat závěrečné dílo Steve?! Kdybych měl krátce vystihnout tvorbu Steva pro někoho kdo ji ještě neslyšel, shrnul dych to asi takto, rocková a hardrocková kytarová alchymie a virtuozita snoubící se s propracovanými aranžmá rytmické sekce, kláves, zpěvu Steva i jeho hostů a nezbytných moderních technologií. To vše zabaleno do geniálního zvuku.
Ta ruština na úvod alba mi příjde jako zajímavý nápad. Neznám nikoho ze západních umělců, kdo to před tím použil. Tahle deska zasluhuje čtyři hvězdy / pět dávám jen Passion... a Sex.... /,Story bych doporučil všem, stojí za poslech.

» ostatní recenze alba Vai, Steve - The Story Of Light
» popis a diskografie skupiny Vai, Steve


McLaughlin, John - Music Spoken Here
2019-06-28

McLaughlin, John / Music Spoken Here

3 stars

Music Spoken Here je druhé studiové album McLaughlina a francouzských hudebníků The Translators nahrané v červnu a v červenci roku 1982. Nechce se mi věřit, že je to skoro 40 let stará hudba. Netvrdím, že "Music" je nadčasová deska, ale kdyby mi někdo tvrdil, že byla vydána včera, tak bych věřil. Co se týče skladeb, "Music" volně navazuje na jeho předchůdce Belo Horizonte, ale malé rozdíly tu jsou. Třetí, čtvrtá a sedmá skladba dodává tomuto dílu podle mého cítění takový industriální rozměr. Na závěr si John zahrál duet s vynikající klávesovou hráčkou Katiou Labeque a desku uzavírá rozpustilá písnička Loro z dílny Egberta Gismonti. Music Spoken Here nesmí chybět v žádné kolekci milovníků McLaughlinovy hudby. John už nikdy nenatočil nic podobného jako je Belo nebo Music, proto dávám tři a půl hvězdy.

» ostatní recenze alba McLaughlin, John - Music Spoken Here
» popis a diskografie skupiny McLaughlin, John


McLaughlin, John - Belo Horizonte
2019-06-26

McLaughlin, John / Belo Horizonte

3 stars

Kytarista John McLaughlin začátek deváté dekády zahájil v akustickém duchu. V roce 1980 nahrál živě s Alem Di Meolou a Pacem De Luciou slavné akustické Friday Night In San Francisco, komerčně velmi úspěšné. Následující rok se přidal ke francouzské skupině hudebníků The Translators a nahrál s ní dvě studiová alba.

Belo Horizonte, první z nich, je deska nesoucí se ve středně rychlém tempu. John hraje jen akustickou kytaru samozřejmě přesně v jeho stylu techniky, který se prolíná s klávesovou virtuozitou Katii LaBeque. Úžasná rychlost jejích hbitých prstů se mísí s Johnovou kytarou a nesmím opomenout zvukový rejstřík kláves z osmdesátek, úplná lahoda. Na desce si zahraje i saxofon a housle, ale každý jen v jedné skladbě. Před koncem alba dojde i na basové sólo a na závěr si McLaughlin střihne duet s Pacem De Luciou. Závěrem dodávám, že Belo Horizonte je kvalitní deska, nicméně jeho top to není. Proto dávám tři hvězdy a půl.

» ostatní recenze alba McLaughlin, John - Belo Horizonte
» popis a diskografie skupiny McLaughlin, John


McLaughlin, John - Where Fortune Smiles
2019-06-23

McLaughlin, John / Where Fortune Smiles

3 stars

Whhere Fortune Smiles vlastně není McLaughlinova solovka, i když cédečko se tak tváří. Je to projekt pěti hudebníků, nahraný v N.Y.C. v roce 1969. Vinyl má úplně jiný obal než cd. Hudebně se deska dá přiřadit do kategorie takového free jazzu. Paleta zvuků vibrafonu, saxofonových úletů, kvílejících a uvolněných kytar, rytmických setů. Na poslech je to trochu těžší album, pro milovníky disharmonických melodií jako dělané, až na ten vibrafon mi deska vzdáleně připomíná album od Jacka Bruce Things We Like. Autorsky McLaughlin má tři kousky, zbylé dva patří saxofonistovi Johnu Surmanovi. Dávám tři hvězdy.

» ostatní recenze alba McLaughlin, John - Where Fortune Smiles
» popis a diskografie skupiny McLaughlin, John


Mahavishnu Orchestra - Apocalypse
2019-06-23

Mahavishnu Orchestra / Apocalypse

4 stars

Apocalypse je album, které se mi moc líbí. Musím vyzdvihnout vynikající zvuk - vše je naprosto čisté a čitelné, každý nástroj. Co se týče koncepce alba, musel to být pro fanoušky Mahavishnu naprostý šok, co jim McLaughlin a nová parta uvařili. Album se neprodávalo zrovna nejlíp, což svědčí o odlivu posluchačů, nicméně mně deska přijde zajímavá. Bicí, housle a kytara jsou fantastik, jako dřív. Trochu ubylo klávesové virtuozity (to mi chybí), ale přibyly nové elementy, jako texty a zpěv Gayle Moran a klasické kombo dodávající albu nový rozměr. Dost lidí to asi nestrávilo - já osobně jsem s tím taky trochu bojoval, ale nakonec jsem to celé pochopil a je to bomba. Mám Apocalypse ještě jako živák z Montreaux, a to je taky jízda. Dávám čtyři hvězdy.

» ostatní recenze alba Mahavishnu Orchestra - Apocalypse
» popis a diskografie skupiny Mahavishnu Orchestra


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000