Profil uživatele Ivo


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Gattch - Komplet
2007-09-05

Gattch / Komplet

5 stars

Tohle 2 CD rovněž vlastním. Hudba je to vynikající, je až neuvěřitelné, že nahrávky staré 35 let jsou tak dobré. Tuto kapelu jsem zaregistroval v seriálu Bigbít, myslím v 16. díle. Mám štěstí na kamarády, kteří vědí, jaká hudba je dobrá a nenápadně mi ji dají až pod nos. Sám hudbu sbírám více jak 20 let a přes to mám pocit, že stále vím málo, do 100 let práce dost. Na téhle nahrávce mne zaujala skladba Už kvitne biely orgován neboli Již kvete bílý šeřík, vida jak je ta slovenština zvukomalebná. Jiné verze skladeb ze základního LP Gattch 1972 jsou velmi dobré a celý ostravský koncert, to je kapitola, jak hrát pro lidi náročnou a přitom zábavnou hudbu, USA měli v té době Franka Zappu, v Československu byli jednou z jeho možných paralel právě Gattch. Opravdu hudba na pomezí rocku, jazzu a klasiky. Pánové, na to kolik Vám tehdy bylo, stojím v hlubokém predklonu a smekám klobouk a děkuji.

» ostatní recenze alba Gattch - Komplet
» popis a diskografie skupiny Gattch


Harrison, George - Cloud Nine
2007-08-08

Harrison, George / Cloud Nine

4 stars

Vynikající album, na CD existují dvě verze s různým počtem bonusových nahrávek, vlastním i originální vynil. Po určité tvůrčí krizi přišel George Harrison s nádherně melodickou, skvěle zazpívanou deskou s vynikající doprovodnou kapelou. Beatles v té době víc jak 16 let neexistovali ale George byl ve formě. Deváté nebe obsahuje vše nejlepší z George, krásnou kytaru, takhle bych na ni chtěl někdy umět hrát, asi se mi to nepodaří, čistý nezkreslený zpěv, perfektní frázování, bez slz vzpomínka na Beatles. Takové album v dnešní době nemá nikdo, při vší úctě ke všem současným interpretům.

» ostatní recenze alba Harrison, George - Cloud Nine
» popis a diskografie skupiny Harrison, George


Zappa, Frank - The Mothers of Invention - Mothermania: The Best Of The Mothers
2007-08-08

Zappa, Frank / The Mothers of Invention - Mothermania: The Best Of The Mothers

4 stars

Zásadní album pro každého milovníka matek invence a hudebního čaroděje Franka. Zappovi pozůstalí mají velké mínus, dodnes nevyšlo remasterované na CD. Tato deska je jediné best of z Frankovi tvorby 60. let, některé skladby jsou v jiných než v originálních verzích na prvních třech albech. Mother people, tedy matčini lidé - necenzurovaná verze, The duke of Prunes, neboli švestkový vévoda - spojené nahrávky The duke of prunes + Amnesia vivace + The duke regains his chops, Call any vegetables, neboli volej jinou zeleninu - Call any vegetables + začátek Invocation and ritual dance of young pumpkin, zaříkávání a rituální tanec mladé dýně + soft cell conclusion,konec měkké buňky, The idiot bastard son, nebudu překládát, jednoduše bastard ale s dobrým srdcem - kratší verze než na albu parodující Beatles, konkrétně album klub osamělých srdcí seržanta papriky, Zappovo album se jmenuje děláme to jen pro peníze, tedy We are only in it for the money. Toto album Zappa vydal na přání své tehdejší firmy MGM/Verve. Originální vynilové album je dnes sběratelskou lahůdkou, sám jsem zvukově upravoval tuto téměř 40 let starou nahrávku do podoby CD s programem Adobe Audition 1.5.

» ostatní recenze alba Zappa, Frank - The Mothers of Invention - Mothermania: The Best Of The Mothers
» popis a diskografie skupiny Zappa, Frank


Captain Beefheart & His Magic Band - Trout Mask Replica
2007-04-03

Captain Beefheart & His Magic Band / Trout Mask Replica

4 stars

Toto album je rovněž legendární, velký podíl na jeho vzniku má Frank Zappa, který jej produkoval. Don van Vliet napsal všechny skladby na jediný zátah u piána za osm hodin a podle vlastních slov, kdyby býval uměl na piáno lépe hrát, zvládl by to rychleji. Výsledek se blíží avantgardnímu jazzu s Donnovým specifickým hlasem. Kapela se měsíce učila skladby notu po notě. Album se tehdy málo prodávalo a vedlo k rozepřím mezi Frankem a Donem ale později se usmířili a nahráli klasické Bongo Fury. Úžasný je také obal, vzniklý focením preparované ryby.

» ostatní recenze alba Captain Beefheart & His Magic Band - Trout Mask Replica
» popis a diskografie skupiny Captain Beefheart & His Magic Band


Pražský výběr - Beatová síň slávy (live)
2007-04-02

Pražský výběr / Beatová síň slávy (live)

4 stars

Pražský výběr je doslova kultovní záležitost, pamatuji si, jak mi rodiče někdy kolem roku 1988 říkali, atˇsi kapelu alespoň poslechnu, protože Michal Kocáb můj favorit nebyl, ale postupně jsem na ně změnil názor. První disk je klasika, živé verze největších hitů, druhý disk je víc taneční, ovlivněný i jinou než rockovou hudbou.
V současné době mne velmi mrzí, že Výběr se rozpadl na dvě části a vztahy mezi nimi jsou špatné.

» ostatní recenze alba Pražský výběr - Beatová síň slávy (live)
» popis a diskografie skupiny Pražský výběr


Pink Floyd - Is There Anybody Out There
2007-01-26

Pink Floyd / Is There Anybody Out There

4 stars

Vlastním tuto raritu ve formátu kniha plus dvě CD. Všem ctitelům Pink Floyd to mohu vřele doporučit. Je to živá nahrávka kompletního díla z Earl Court se třemi písněmi oproti originálu, ten nesmysl na 2. CD pod názvem MC: Atmos nepovažuji za skladbu. Kniha je skvělá, vidíte tam podrobné náčrty pódia, mimochodem stavět bych to nechtěl a komentáře Rogera, Davida, Richarda a Nicka o tomto proslulém projektu. Vše v angličtině, nutno znát alespoň základy. Osobně bych místo filmu The Wall uvítal kompletní video právě tohoto koncertu, pokud tedy existuje.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - Is There Anybody Out There
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Barnodaj - Mauglí
2006-11-16

Barnodaj / Mauglí

4 stars

Právě vychází nově remasterované album Mauglí od legendárních Progres, doplněné třemi bonusy. Nové jsou na albu verze písní Mauglí a Osud a také píseň Rocky Mama, spoluautorem textu je legendární silák Franta Kocourek, který tehdy kapelu vozil na koncerty. Zvuk CD je velmi dobrý, booklet se všemi texty, dobové recenze a fotografie. Takové vydavatelské počiny jsou pro fanoušky kvalitního rocku opravdu radost.

» ostatní recenze alba Barnodaj - Mauglí
» popis a diskografie skupiny Barnodaj


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000