Profil uživatele rudka


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Genesis - Calling All Stations
2016-08-02

Genesis / Calling All Stations

5 stars

Kapelu a její historii dobře znám. Je skutečně jen málo nahrávek, kdy se dá říci, že skupina překročila svůj stín...Tohle je ale,dle mého názoru, jedna z nich, které se to podařilo.Toto album je neskutečně + poslouchatelné+ ve všech směrech. Výnikající hudba,aranžmá,texty,vokály...Jedna z mých nejoblíbenějších nahrávek!

» ostatní recenze alba Genesis - Calling All Stations
» popis a diskografie skupiny Genesis


Collegium Musicum - Live
2015-09-29

Collegium Musicum / Live

5 stars

Další hudební lahůdka světového artrocku.Něco nezapomenutelného,úchvatného, co se dnes už nehraje. Invence Maroše, množství pestrých a dokonale se prolínajících se hudebních nápadů,fantastické sólové úlety Feďa a Dušana, genialita maestra. Všechno v naprosté souhře a harmonii (někdy v úmyslné,ale vůbec ne rušivé, disharmonii). A to vše Live, bez jakékoliv možnosti studiové úpravy,vylepšení. Grafické zpracování obalu koresponduje s hudbou,je dle mne taktéž nápadité a na dobu 70 let originální.Hudba se na posluchače opravdu valí jako nekontrolovatelný válec a válcuje všechno, co jí stojí v cestě....Možná má deska více slabších míst než Konvergence a Nech žije človek (jak se měla prý původně jmenovat deska Collegium Musicum&M.Varga), ale stejně je to u mne stále na plný počet hvězdiček.
P.S.Plně souhlasím s recenzí Georga Starka.

» ostatní recenze alba Collegium Musicum - Live
» popis a diskografie skupiny Collegium Musicum


Collegium Musicum - Marián Varga & Collegium Musicum
2015-09-22

Collegium Musicum / Marián Varga & Collegium Musicum

5 stars

Tahle deska je neuvěřitelně svěží a je to jako pohlazení mořským vánkem na rozpálené poušti.Deska je nádherně pestrá,kompozičně nápaditá, s geniálním aranžmá a hudebním mistrovstvým všech hlavních protagonistů.Je tam silný rockový náboj,ale i melancholická a nežná slovanská melodika. Jednu skutečnost by jsem ale rád zmínil samostatně (i když to přímo s hudbou nesouvisí)-obal desky. Nevím,koho to byl nápad použít dílo akademického sachaře Tibora Bártfaye, ale ten, kdo tak učinil si opravdu zaslouží obdiv pro pro citlivé a harmonické propojení výtvarného díla s hudbou. Nepamatuji si žádnou jinou desku slovenské a české provinence, která by měla reprezentativnější obal tak neuvěřitelně korespondující s obsahem desky. Jen to doplňuje harmonickou mozaiku celkové koncepce alba a pro mne je to ta pomyslná 5.hvězdička, kterou si tento ojedinělý skvost slovenského a světového artrocku zaslouží.

» ostatní recenze alba Collegium Musicum - Marián Varga & Collegium Musicum
» popis a diskografie skupiny Collegium Musicum


Collegium Musicum - Zelená pošta
2014-07-23

Collegium Musicum / Zelená pošta

5 stars

Právě jsem doposlouchal jeden z dalších skvostů slovenské tvorby. Dle mého názoru je tato skvostní deska ukázkou originálního uměleckého rocku doplněného skvělou sekcí smyčců.Neuvěřitelně citlivý projev P.Hammela a jeho absolutní stotožnění se s texty a s hudbou.Osobně mi nesedí to,že někteří recenzenti titulují desku jako ''Slovenský Sgt.Pepper''. Určitě ale ne kvůli tomu,že by na to kvalitou neměla,ale hlavně proto,že tato deska neni klasickou písňovou tvorbou právě kvůli dlouhým instrumentálním pasážím Maroše,které desku řadí do úplně jiné kategorie než Sgt.Pepper. Spíše by jsem tento titul udělil desce Zvonky zvoňte,která je navíc ve slovenské,neboli československé hudbě poměrně zásadní a průlomová.

» ostatní recenze alba Collegium Musicum - Zelená pošta
» popis a diskografie skupiny Collegium Musicum


Collegium Musicum - Na II. programe sna
2014-07-23

Collegium Musicum / Na II. programe sna

5 stars

Tak jsem si dneska po delší době opět pustil tuto skvělou LP desku a přecetl si stejně starý článek Jana Krůty z Mladého světa napsaný při příležitosti ocenění této desky a udělení ceny Bílá vrána 77-Nejlepší deska Československa roku 1977.Dle mého názoru má deska skvělou vyváženost písničkového projevu,textů a instrumentálního mistrovstvý hlavních protagonistů desky-M.Varga,R.Hladík,F.Frešo,R.Vacho a D.Hájek.Jsou tam melancholické písničky s nádhernými vokály s kostelní atmosférou,ale i rockovější pecky,které i dnes každého znalce musí zaujmout.Osobně dávam jednoznačně 5*.

» ostatní recenze alba Collegium Musicum - Na II. programe sna
» popis a diskografie skupiny Collegium Musicum


Fermata - Dunajská legenda
2014-07-23

Fermata / Dunajská legenda

5 stars

Vynikající deska se silnou slovanskou melodikou a s prvky jazzu i rocku.Po instrumentální stránce neni co desce vytknout.Hudba je pestrá,plná nápadů a ani po opakovaném poslouchání se neokouká. Neni náhoda,že je toto album hodnocené odborníky jako jedno z nejlepších,co byli kdy na Slovensku natočené spolu s CM-Konvergence,Průdy-Zvonky zvoňte,D.Ursiny-Modrý vrch...Zasloužený plný počet hvězdiček.

» ostatní recenze alba Fermata - Dunajská legenda
» popis a diskografie skupiny Fermata


Prúdy - Zvoňte, zvonky
2014-07-10

Prúdy / Zvoňte, zvonky

5 stars

Moje hodnotenie tejto dosky je úplne jednoznačné a bez najmenšieho zaváhania dávam plný počet.Myslím si,že v celej histórii slovenskej /a možno aj v československej/beatovej hudby neexistuje zásadnejší album než tento. Ak by som použil celosvetové merítko,trúfam si povedať,že tento prelomový album je akýsi slovenský ''Sgt.Pepper's''. Do tej doby nikto nič podobné na Slovensku nenahral. Platňa má všetko to,čo má dobrý beat mať. Treba to len brať z pohľadu danej doby a neporovnávať technicé možnosti s dneškom,kedy sú tieto úplne niekde inde.Ak opomenieme práve technickú stránku, aj dnes z tohto albumu ostáva čosi,čo doteraz nik neprekonal-invenčná kompozícia,progresívne hudobné nápady, aranžmá,bravúrne zvládnuté nástroje,nádherné texty koreśpondujúce s hudbou a s vokálnym prejavom Paľa. Podľa mňa-hudobný skvost a poklad slovenskej hudby.

» ostatní recenze alba Prúdy - Zvoňte, zvonky
» popis a diskografie skupiny Prúdy


Collegium Musicum - Konvergencie
2014-04-22

Collegium Musicum / Konvergencie

5 stars

Mám doma originál vinylu LP dvojalba i s podpisy všech členů ještě z let 80-tých,kdy jsem pravidelně chodil na jejich koncerty.Jejich hudbu považuji ve svém žánru jednoznačně za světovou špičku a dle mého názoru je vrcholné album EL&P "Picture At Exhibition" až za touto deskou (to mám mimochodem na vinylu také).Maroš hold doplatil na to,že žil za ostnatými dráty. Kdyby tvořil ve svobodné zemi,jeho popularita a věhlas celé kapely Collegium Musicum by byl někde úplně jinde.
U mně doma by nebyli Vánoce bez poslouchání nádherné skladby PF72 právě z této desky.
Celá deska je pro mě skutečný poklad,skvost a její poslouchání je vžycky svátek,posvátná chvile.
Respekt na celé čáře!

» ostatní recenze alba Collegium Musicum - Konvergencie
» popis a diskografie skupiny Collegium Musicum


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000