Profil uživatele Paul


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Pink Floyd - The Dark Side of the Moon
2013-09-24

Pink Floyd / The Dark Side of the Moon

4 stars

Tento album ma zastihol na strednej škole a nutno povedať, že počas tej doby som si prehrával nespočetne veľa krát.

Už dávnejšie som tak trocha registroval pomyselný opar legendárnosti tejto platne. Po, minimálne pre mňa fantastickom More sa mi dostala do rúk práve táto platňa, lepšie povedané, v tej dobe už cd.

Iste poznáte ten pocit vzrušenia a očakávania, keď si niečo idete pustiť poprvýkrát, tiež som ho mal.

Speak to me, no úvod sa mi veľmi povzdával.. takpovediac presne podľa môjho gusta. Potom Breathe, ok to napätie vo vmne sa mierne stupňovalo.. a potom prišli tri skladby ktoré mi dali pomyselnú facku. On the run, Time, Great gig in the sky.. no bola doslovná katarzia.. zvlášť posledne menovaná skaldba mnou na tú dobu hlboko zasiahla.

Skladbu Money teda rozhodne moc nemusím a mám dojem, že sa na tento album ani moc nehodí. Omnoho lepšie by som si ju vedel predstaviť napríklad na The Wall.

Zvyšok albumu zachraňuje nádherná ale vskuku nádherná Us and them.. toto je to, čo u Floyd milujem.. to vytvorenie takej špecifickej nálady a atmosféry..

No, rozhodne ide o zdarilý počin a rozhodne si album svoje meno a status drží právom, avak ku dokonalosti z môjho pohľadi bráni akurát už zmieňovaná Money.. nebyť tejto skladby tak ide bezpochyby o dokonalé dielo.. avšak ako vieme Money si vydobylo slušný komerčný úspech, takže v z tohto pohľadu to bol od Watersa zrejme správny ťah, z toho umeleckého ju však vidím ako miernu príťaž do pomyselného neba dokonalosti..

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Dark Side of the Moon
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Pink Floyd - More
2013-09-24

Pink Floyd / More

5 stars

Pink Floyd, nebudem zastierať, že Floyd patria medzi moje srdcové záležitosti a hoci je to atypické, moja esta za spoznávaním tejto skupiny viedla práve cez tetno album.

Celý album sa totižto nesie v takej zvláštnej, minimálne pre mňa značne nutkavej atmosfére..plnej melanchólie a zároveň eufórie.

Na prvé počutie som si pomyslel, že som v podstate nepočul nič tak svetoborné. Onedlho som však albumu dal druhú šancu a potom ešte jednu.. a zrazu to prišlo. Neviem či ma to našlo konečne v tom správnom rozpoložení, alebo som po viacnásobnom počúvaní začal počuť i to čo som predtým nepočul.. neviem.

Každopádne som sa na More začal pozerať s väčším rešpektom a zrazu som sa pristihol pri tom, že som si niektoré skaldby musel opakovať i viackrát. Napríklad Cirrus Minor a organová časť okolo tretej minúty.. inak dovolím si trvdiť že toto je skladba na ktorej pilieroch môžeme neskôr spoznať i napríklad inú partu the Gathering.

Alebo napríklad Cymbaline, to je čistá nádhera obalená trocha v pesničkárskom duchu ale tá atmosféra čo z nej sála.

Keď sa na to tak pozerám, tak z albumu More, miestami až mrazí a niekedy mám pocit, že týmto albumom páni predbehli na míle svoju dobu. Niektoré skladby mjú taký zvláštny opar až akéhosi postapokalypčna.

Rozhodne nejde o priemrenú záležitosť ako som si sprvoti myslel. More si žiada čas, viac času na intezívnejšie počúvanie.. a kto bude pozorný, bude odmenený návalom blaženého pocitu mrazenia.. ktorý jasne hovorí, že tu sa deje čosi viac než sme schopní pochopiť..

Nemôžem si pomôcť ale za mňa plných päť, pretože už nikdy potom PF čosi podobné nenatočili.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - More
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000