Profil uživatele Feriath


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Pink Floyd - A Momentary Lapse of Reason
2013-04-28

Pink Floyd / A Momentary Lapse of Reason

4 stars

Pink Floyd zpět, ale bez Rogera Watterse. Pro někoho nejhorší album pro někoho úleva a pokus se vrátit k původním kořenům. Já se řadím k té druhé skupině. Ačkoliv je návrat nejistý a občas takový nedotažený, přesto povedený.
Z mých oblíbených skladeb mohu jmenovat On the Turning Away, perfektní Sorrow, Terminal Frost a dle mého názoru absolutně nejlepší skladba o létání a letectví jakou jsem kdy slyšel(jakožto fanda do létání) - Learning to Fly. Ačkoliv bez Watterse by Pink Floyd zřejmě nebyli tím čím jsou, jeho odklon k projektům jako typu The Wall nebyl tím, co jsem od Pink Floyd očekával a o to víc jsem si album A Momentary Lapse of Reason vychutnal.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - A Momentary Lapse of Reason
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Pink Floyd - The Final Cut
2013-04-28

Pink Floyd / The Final Cut

4 stars

Toto album by si zasloužilo zařadit spíše do sólové tvorby Rogera Waterse, než být spojováno s Pink Floyd. Zde se musím přiznat že sólovou tvorbu Rogera Waterse nemám rád.
Název tohoto alba si každý může vyložit jinak(ať už jako předzvěst rozpadu Pink Floyd jak jsme je doposud znali, či dozvuky osobních pří Waterse s filmem The Wall), nicméně jeho obsah je opět zaměřen na Watersovy osobní myšlenky, zážitky a názory. Politika a válečnictví zde hraje velkou roli. Je otázkou na kolik se s těmito názory sjednotíte. Pink Floyd jako takoví jsou v tomto případě minulostí.
Osobně u mě pro tentokrát Waters zabodoval i přesto, že jeho ostatní sólovou tvorbu nemusím a Final Cut pro mě znamená lepší požitek nežli The Wall.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Final Cut
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Pink Floyd - The Wall
2013-04-28

Pink Floyd / The Wall

3 stars

Hodnotit Zeď je možná těžší, než by se mohlo na první pohled zdát. V první řadě zde dochází k dělení na dva tábory. To jest Pink Floyd a Roger Watters. Album samo o sobě je přeci jenom počinem Rogera Watterse a je odrazem jeho osobnosti. Zbylí členové Pink Floyd zde začínají vystupovat v podstatě jako najatí hráči. Je to mezník, který nám signalizuje, že se nám nedostane dalších počinů jako například Echoes, Carefuly with that Axe, Eugene, Atom Heart Mother a podobně. Wattersova éra je o jeho pocitech, společnosti, politice, válkách a depresi. Je na každém z nás zda-li nám tento směr vyhovuje. A stejně tak je na každém z nás rozhodnout, jestli nám The Wall sedne. Mě osobně až na pár osobních výhrad k Rogeru Wattersovi relativně ano.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Wall
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000