Profil uživatele Pastorius


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Sigur Rós - ( )
2013-05-06

Sigur Rós / ( )

5 stars

Ak ste sa niekedy v hlbke duse pytali, kto ste a aky je Vas zivot a stale ste akosi nenachadzali odpoved, zrejme ste nepoculi tento album.

Bez zvelicovania mozem povedat, ze toto bol album, ktory zmenil moj zivot. Ta hudba je tak priama a uprimna, tak silna a jemna zaroven, ze Vas musi zakonite zasiahnut. V tom albume akoby bol cely moj zivot. Kazdy odtien mojej duse namalovany notami tychto panov.

Maloktory album ma dokazal rozplakat svojou uprimnostou. Clovek len sedi a neveriacky tupo hladi pred seba, ked mu do srdca vrazaju tony snad najsilnejsiej skladby E-bow a v nekonecnej katarzii chape, ze vsetko je v podstate inak.

Nic viac nedokaze definovat ludske city, tu ludskost ako tieto skladby. Len akosi tam niekde hlboko v sebe citite, ze zmysel zivota je uplne iny a nikdy nie je neskoro povedat, to co sa bojite povedat.

Mam pocit, ze toto je viac nez len hudba, je to zivot sam o sebe, zahaleny v majestatnej krase chladnej islandskej zimy.

» ostatní recenze alba Sigur Rós - ( )
» popis a diskografie skupiny Sigur Rós


Davis, Miles - Miles in Berlin
2013-04-28

Davis, Miles / Miles in Berlin

5 stars

Aby koncertné albumy dostali päť hviezdičiek, muselo by to byť čosi vážne výnimočné. Nemôžem si pomôcť, ale tento záznam z Berlína v roku 1964 výnimočný je.

Už od úvodných tónov, úvodného nástupu, cítite nutkanie pokyvovať nadšením svojou hlavou. Nesmierna radosť a entuziazmus z hry, famózny Davis a nemenej famózny, vtedy ešte relatívne mladý Herbie Hancock. Táto dvojica si to pekne hudobne rozdáva a mne nezostáva nič iné len sedieť v úžase.

Veľmi sa mi páči i hra Rona Cartera, jeho basa je výrazná a popravde, mám pocit že Carter bol výborná voľba. Klobúk dole i pred ostatnými spoluhráčmi, ale ten, kto to pevne drží v rukách, je Miles Davis a berlínske publikum mu to dáva jasne najavo.

Možnože má Miles Davis i lepšie koncerty, žiadny ma však nestrhne tou živočíšnou energiou ako práve tento. A preto dávam plných päť.

» ostatní recenze alba Davis, Miles - Miles in Berlin
» popis a diskografie skupiny Davis, Miles


Davis, Miles - Sketches of Spain
2013-04-26

Davis, Miles / Sketches of Spain

5 stars

Na žiadnom inom albume som nebol svedkom tak nástojčivej a zvláštnej atmosféry ako práve na tomto albume. Album krásne plynie a ja mám pocit, že tie tóny snáď ani nemohli byť zahrané inak.

Jeden z mála albumov, ktoré majú dušu.

Hneď prvá skladba, ktorá sa vinie v melancholickom duchu a s prímesou španielských prvkov Vás unesie niekam, kde ste len vy, uličky španielskeho mesta a Miles Davis stojaci obdaleč hrajúc na trumpetu.

Tažko mi tu pitvať celý album a vypichnúť čosi zásadné.

Snáď len jednu radu, zoberte si von na dvor stoličku, spravte si kávu alebo na čo máte chuť, niekde poblízku si rozložte svoju prehrávaciu sústavu a nechajte sa unášať touto hudbou a možno si Sketches of Spain, zamilujete rovnako bláznivo ako ja :-)

» ostatní recenze alba Davis, Miles - Sketches of Spain
» popis a diskografie skupiny Davis, Miles


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000