Profil uživatele J.Ho


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Genesis - Selling England By The Pound
2006-05-16

Genesis / Selling England By The Pound

5 stars

Album možná má pár míst které mě berou trocu méně, ale o tom to není(znám dost pěkných, vyrovnaných desek bez výkyvů, ale přesto jsou pro mne na 3-4 hvězdičky) Kvůli věcem jako Dancing with the moonlight knight,Firth of the fifth(i když z nějákého důvodu nemám moc rád to slavné klavírní intro...) a Cinema show si ho pouštím raději než třeba Foxtrot-ač ten se může jevit vyrovnanější.(i když si myslím, že spíše ve stránce formy než obsahu-tj. že tam nic nevybočuje z klasického genesis soundu).

» ostatní recenze alba Genesis - Selling England By The Pound
» popis a diskografie skupiny Genesis


Opeth - Damnation
2006-05-03

Opeth / Damnation

4 stars

Pro Opeth netypická deska, ale v plné míře ukazuje Akerfeldův talent. Narozdíl od jiných alb Opeth jde v podstatě o písňovou folk-rockovou desku s moderním zvukem.Krásné melancholické melodie, skvělé kytary. Na někoho může působit monotóně, téměř nudně, písně opravdu pomalu plynou bez výraznějšího vzruchu,(trochu mi to připomíná The Frames)-pro určitou náladu je však právě toto přednost

» ostatní recenze alba Opeth - Damnation
» popis a diskografie skupiny Opeth


Yes - Relayer
2006-05-03

Yes / Relayer

5 stars

Připojuji se k nadšeným recenzím, také pro mne je to vedle Close to the edge druhý vrchol kapely. asi nejméně přístupná a nejvíce experimentující deska Yes(i když takový Ancient či Ritual z Tales..), Úvodní Gates of delirium, jedna z nejlepších dvacetiminutovek Yes, nemá klasickou hudební formu, jakou mělo Close to the edge: Jde o několik rozdílných, na sebe navazujících částí, nejvíce v paměti utkví zběsilá prostřední pasáž a závěrečná melodie Soon. Soundchaser je asi nejujetější skladba na albu, skvělá jazrocková jízda. (je zajímavé, do jakých věcí se pouštěla v roce 1974 v podstatě mainstreamová kapela, jejíž alba okupovala v prodejích nejvyšší příčky)Závěrčná to be over mě zaujala relativně nejméně, ale jde o pěknou tečku za fámózním albem.

» ostatní recenze alba Yes - Relayer
» popis a diskografie skupiny Yes


Pain of Salvation - The Perfect Element Part 1
2006-04-23

Pain of Salvation / The Perfect Element Part 1

5 stars

Tohle album mě přivedlo k Pain of Salvation.Už od první agresivní Used je to jízda-silné melodie, zajímavé aranže, obrovský emocionální náboj. D. Gildenlowa považuju za jednoho z největších hudebních talentů, renesanční člověk(vynikající songwriter, textař,výrazný zpěvák i instrumentalista-jediný člověk s podobným rozsahem talentu, ketrý mne teď napadá je I.Anderson z Jethro Tull)

» ostatní recenze alba Pain of Salvation - The Perfect Element Part 1
» popis a diskografie skupiny Pain of Salvation


Yes - Fragile
2006-04-23

Yes / Fragile

4 stars

Tuhle placku nemám tak rád, jako předchozí Yes album nebo následující CTTE.Sólové výstupy členů kapely mě až na výjimky neberou(třeba mood for the day je krásný sólo kytarový kousek, ale do alba mi moc nezapadá). Ale roundabout,Heart of the sunrise a zejména naprosto skvělá South side of the sky dělají z alba záležitost hodnou pozornosti.

» ostatní recenze alba Yes - Fragile
» popis a diskografie skupiny Yes


Yes - Close to the Edge
2006-04-23

Yes / Close to the Edge

5 stars

Absolutní klasika, jeden z vrcholů Yes i celého takzvaného progrocku. Stojí za to zejména díky geniální titulní skladbě-to zběsilé otvírací sólo, nádherná střední pomalá pasáž....takhle by se dalo pokračovat dlouho.Zbývající dvě skladby ale rozhodně nejsou žádná vata, zejména Siberian Khatru mám velmi rád. Když tuhle desku pustím lidem věci neznalým, obvykle jsou překvapení tím, že něco takhle znějícího bylo natočeno už před 35ti lety... a i dnes přitahuje spoustu posluchačů.

» ostatní recenze alba Yes - Close to the Edge
» popis a diskografie skupiny Yes


Dream Theater - Awake
2006-04-23

Dream Theater / Awake

5 stars

Pro mé ucho vrchol DT. Spoustu energie, nápadů,zvukové bohatství, skvělé využití kláves.Tahle deska si zaslouží označení progresivní. celkově oproti images zcela jiný výraz,ale stále originální.Použití sedmistruných kytar s sebou přineslo mírné přitvrzení.I Labrieho zpěv je v tvrdších polohách jaksi přiškrcenější, silovější.
Z jednotlivých tracků bych vyzdvihl trojlístek Erotomania,Voices a Silent man a závěrečnou Space-dye vest(tady se naplno ukazuje, jak velkým přínosem byl Kevin Moore, jeho skladatelské schopnosti, hraní si se zvuky, dodával DT velkou barevnost. J.Rudess je sice famózní virtuoz, ale užívá klávesy trochu obyčejnějším způsobem.

» ostatní recenze alba Dream Theater - Awake
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Dream Theater - Images And Words
2006-04-23

Dream Theater / Images And Words

5 stars

DT ve svých nejlepších letech, navíc ještě s K.Moorem v sestavě(po jeho odchodu už to dle mého názoru nikdy nebylo ono)-v té době měli co říct.Tuhle placku jsem stravoval o něco déle než jiná alba DT, každopádně se to vyplatilo.Oproti některým pozdějším deskám netrpí přehnanou rozvleklostí. Na mém žebříčku alb DT stojí těsně za Awake.

» ostatní recenze alba Dream Theater - Images And Words
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000