Profil uživatele Ivo Ambrož


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Arctic Monkeys - Favourite Worst Nightmare
2008-03-07

Arctic Monkeys / Favourite Worst Nightmare

5 stars

Artic Monkeys tato mladá Anglická kapela dělá dle mého názoru skvělý,pravda trochu odlehčený rock,který této kapele perfektně sedí,již po první písni Brianstorm jsem věděl,že toto album si musím poslechnout až dokonce.Po perfektní úvodové pisni následuje písnička
Teddy Picker,která tak trochu ,,nakopává'' celé album,ale co jsem si opravdu zamiloval na tomto albumu byla písnička s názvem Fluorescent Adolescent,která svými perfektními melodiemi prostě nenechá nikoho na pochybách.

Artic Monkeys zkrátka předčili moje očekávání a proto nemohu nic než doporučit!

» ostatní recenze alba Arctic Monkeys - Favourite Worst Nightmare
» popis a diskografie skupiny Arctic Monkeys


Mahavishnu Orchestra - Apocalypse
2007-10-01

Mahavishnu Orchestra / Apocalypse

5 stars

Tato deska je vyjímečná i dnes po těch letech a to z několika důvodů. Tedy jde o avntgardní spojení vynikajícího symfoňáku ( London Symphonic Orchestra) a jazzové party, nečekané hudební zlomy podkreslené operním zpěvem, vše v báječné atmosféře tvůrčího kvasu Johne McLaughina. Krása i po letech, energie a vyjímečná performance.

» ostatní recenze alba Mahavishnu Orchestra - Apocalypse
» popis a diskografie skupiny Mahavishnu Orchestra


SBB - Absolutely Live ’98!
2007-06-17

SBB / Absolutely Live ’98!

1 stars

SBB-Absolutely Live, je záznam koncertu ve variaci bez Piotrokowského. Rozkolísaný zvuk a starý neustále omýlaný repertoár, který se donekonečna opakuje na různých jiných a dalších vydávaných koncertech na CD. Zde je vidět , že kapela je vyhořelá od nápadů a žije v podstatě ze slávy předešlých let. Trochu se mi zdá, že dnes už co se progresivity týká se prezentuje pouze Apostolis. Nákup nestojí za to i když CD stojí u nás 120,- KČ.

» ostatní recenze alba SBB - Absolutely Live ’98!
» popis a diskografie skupiny SBB


Stromboli - Shutdown
2007-06-17

Stromboli / Shutdown

3 stars

Vážení, tak toto album vyšlo po rozpadu legendárních Stromboli v podstatě klasické sestavě a rozpad kapely je znát !
Repertoár trošku křečovitý nemající nosnou linku jako u předchozího dvojalba . Profesionálně zahrané, ale jaksi bez duše...v angličtině ?!
Při výročních koncertech jako reunion (2x), na kterých jsem byl, repertoár této desky byl hrán a skutečně pocházel z jiného tvůrčího období a bylo to znát.Jo výborná byla Basiková . Po této desce se upnula na komerci, kde se vydělávají prachy...

» ostatní recenze alba Stromboli - Shutdown
» popis a diskografie skupiny Stromboli


Jazz Q - Elegie
2007-06-15

Jazz Q / Elegie

4 stars

Deska plná převzatých nápadů a zabalené do klasického kratochvílovkého obchodního hávu. Je zde cítit Corea, Mc Laughin , Cobham atd. Nicméně po letech ač na vinylu říkám děkuji za takovou muziku. Klidně bych si ji dal i na CD pokud by však byla, snad bude. Jo a poslechněte si jedny z posledních sol vynikajícího Francla, škoda takového muzikanta, který měl obrovský cit od blues až po fusion. Doporučuji !!

» ostatní recenze alba Jazz Q - Elegie
» popis a diskografie skupiny Jazz Q


Ursiny, Dežo - Provisorium
2006-03-21

Ursiny, Dežo / Provisorium

5 stars

Deža Ursiniho mohu poslouchat dodnes bez pocitu, že by mě jeho seriozni muzika nudila, ale pouze práve toto album -Provizorium. Nadčasová věc, naprosto originální. Bohužel ostatní alba trošku kopírují hudební postupy tohoto alba a jako by se hudebně resp.svými nápady nevyvíjela.Nicméně hudebně a kvalitou velice nastavují laťku vysoko.
LP vyšlo na CD v původním velice zdařilém přebalu, který skvěle koresponduje s vynikajícím soundem. Jo a sekunduje tam polovina tehdy již rozpadlého Flamenga.

» ostatní recenze alba Ursiny, Dežo - Provisorium
» popis a diskografie skupiny Ursiny, Dežo


SBB - 22.10.1977, Göttingen, Alte Ziegelei
2006-03-21

SBB / 22.10.1977, Göttingen, Alte Ziegelei

4 stars

Toto album mapuje hudbu vzniklou z archivu SBB a tento záznam ukazuje v jak silné sestavě s Piotrokowským u bicích kapela byla v době svého vrcholu.Bohužel Jerzy Piotrokowski pracuje v recepci hotelu v USA a na bicí soupravu nepomýšlí. Ve srovnání se současnou tvorbou povznášející CD.
Od těchto vrcholných okamžiků je současné tvorba velice slabým čajíčkem na hranici pusté komerce.

» ostatní recenze alba SBB - 22.10.1977, Göttingen, Alte Ziegelei
» popis a diskografie skupiny SBB


SBB - SBB
2006-03-21

SBB / SBB

5 stars

Vězte, že SBB No.1 je živým záznamem legendárního koncertu ve Varšavském klubu Stodola. V roce vydání vinylu t.j. ´74 po provním poslechu mi běhal mráz po zádech ! Absolutní zjevení na tehdejší hudební scéně a tím nemyslím scénu naši či polskou, ale minimální evropskou! Skutečně supergrupa, vynikající velice syrové a tvrdé !! Originalita bez kopií a to ze zakouřeného těžkým průmyslem polského Slezka.Když jsem mluvil s Skrzekem na křestu CD v Katovicích CD Freedom Live Sopot ,na jehož vydání jsem se podílel tak mi řekl při pohledu na fandu kapely ( horníka ) bez přední hradby zubů, že to je blues o kterém zpívá- I Need You Baby .Umělecký kumšt, dodnes zásadní věc.

» ostatní recenze alba SBB - SBB
» popis a diskografie skupiny SBB


Focus - Live at the Rainbow
2006-03-21

Focus / Live at the Rainbow

4 stars

Před měsícem jsem si po letech koupil toto pozoruhodné CD. Fokus trpěl poměrně špatným zvukem svých nahrávek, nicméně toto se netýká recenzovaného koncertu v hale Rainbow. Celý materiál až na freneticky známý Hocus Pokus je velice svěže interpretován a je velice dobře poslouchtalný i po letech. Kombinace skvělé kytary pana Akkermana a podmalované hamondkami Van Leera včetně zajímavého zpěvu. Někdy dojem ranných Nice či Vargy. Po 33 letech svěží závan trvalé kvality.
Doporučuji, avšak pouze v remastrované verzi, lahůdka pro fanšmejkry !

» ostatní recenze alba Focus - Live at the Rainbow
» popis a diskografie skupiny Focus


Energit - Energit
2006-03-21

Energit / Energit

5 stars

Tato partička natočila v době kulturního temna vynikající kousek, originální a kongeniální dílo !Jedna z nejlepších Andrštových desek. Velice šťastné spojení Andrštovy invence a Ticháčkovy sopránky a Viklického kumštu .Dodnes velice svěží křišťálově průzračná hodba bez potřeby nic měnit. Dodnes nechápu proč tato paráda nevyšla na CD. Co děláte pánové redaktoři, že tyto poklady hnijou v archívech ?
Poradím Vám vydejte dvoj CD a na druhou desku píchněte stejně originálního a poctivého Capricorna !!

» ostatní recenze alba Energit - Energit
» popis a diskografie skupiny Energit


Varga, Marián - Solo in concert
2006-03-21

Varga, Marián / Solo in concert

4 stars

Po dlouhé době je poučné slyšet Vargu a dokonce solo. Tento repertoár je kmenový pro stávající solo vystoupení mistra. Náročný materiál v kompilaci s vlastní a světovou klasickou tvorbou excelentně předveden. Vargova neobyčejnou virtuozita. Trošku nesourodě poskládané a maličko ke konci dlouhého záznamu nudící, ale nicméně je třeba vydržet více poslechů a pak je to jako víno...

» ostatní recenze alba Varga, Marián - Solo in concert
» popis a diskografie skupiny Varga, Marián


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000