Profil uživatele


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Accept - Eat The Heat
2012-11-03

Accept / Eat The Heat

1 stars

Tahle deska je podle mě totalní průšvih! Ne snad proto že by byla uplně blbá, jenže vyšla pod hlavičkou Accept. A tahle hudba ho téměř v ničem nepřipomíná. Accepti chtěli po odchodu Uda dobít americký trh stravitelným melodickým metalem a to se jim krutě nevyplatilo. Produkce desky je příliš učesaná a až pop rockově uhlazená což se k těmto kovotepcům vůbec nehodí. A David Reece na rozdíl od syrového křapláku Dirkschneidera je totálně uhlazený a zaměnitelný. Proto to nemohlo zafungovat. Ano je tu několik věcí které stojí za poslech "Hellhammer" "Generation Clash" ale i ten v pozdější úpravě na albu DeathRow s Udem má mnohem silnější náboj. Krom toho začal mít údajně Reece problém s drogami a celkový propad desky způsobil že se Accept na další čtyři roky odmlčel aby potom pokorně natočil vynikající návrat Objection Overruled, ovšem už s Udem za mikrofonem. Myslim že to bylo pro kapelu dostatečné varování aby při nedávném znovuobnovení angažovali pěvce Marka Tornilla který se svým projevem velice blíží právě Udovi.

» ostatní recenze alba Accept - Eat The Heat
» popis a diskografie skupiny Accept


Anthrax - Worship Music
2012-11-03

Anthrax / Worship Music

5 stars

ANTHRAX – Worship Music
Nejnovější počin Thrash metalové legendy Anthrax je obrovským překvapením! Jednak a to řeknu hned na začátek je velice
povedené a vokalů se ujal ztracený a zatracený syn Joey Belladona. Tato událost se vůbec vyvíjela dosti pikantně. Po
dlouhé odmlce, kterou si kapela dala od roku 2004 se začal John Bush věnovat své bývalé kapele Armored Aaint z které byl původně sám přetáhnut. Po letech se ovšem odmítl na nové desce podílet. Byl proto angažován nový pěvec Dan Nelson. Bohužel při nahrávání nového materialu se zjistilo že naprosto nestačí požadavkům které byli požadovány. Vzhledem k časové tísni se proto kapela rozhodla vzít na milost mexikána Joey Beladonu který zažil s kapelou koncem devadesátých let vrchol popularity hlavně díky albům Among The Living (1987) a State Of Euphoria (1988).Protože Belladonna jako solista nijak nezazářil byla učiněna dohoda oboutraně výhodná. Legračně v této souvislosti vyznívají kritiky které ve své době Scott Ian a Charlie Benante pouštěli do tisku ohledně nedostatečných pěveckých kvalit Belladonnových :-) A zatraceně se to vyplatilo. John Bush neni špatný zpěvák ale mě nikdy do Anthrax uplně nezapadal.
Už obal desky jasně evokuje náladu State of Euphoria a muzika to jen potvrzuje.
Ovšem co předvádí na Worship Music Belladonna je naprosto neuvěřitelné! Jako by neuplynulo více jak 20 let jede se naplno a skate thrash ala Anthrax je tu opět v plné síle. Návaznost na Pertistence Of Time je tu jasně cítit. Vše je dokonale propracované a do skladeb se dostává krom typických vyřvávaček a punkových halekaček i nevídaná melodická linka, dříve nevídaná.
Hned po intru Worship je tu vypalovací "Earth On Hell" která má všechny atributy devadesátkových Anthrax. Ovšem další "The Devil You Know" to je velké překvápko. Melodický refrem brilantně zazpívaný, to bych sám od mexičana Joeyo nečekal.
Čtyřka v pořadí "Fight ´Em´Til You Can´t" to je i singlová hitovka rozjetá ve stylu staré pecky I Am The Law. Ovšem opět s melodickým refrémem. Závěrečná „Revolution Screams“ má jen šest minut a po několikaminutovém tichu zazní coververe „New Noise“ od švédských hardcorových Refused.
Celé album naprosto drží pohromadě a je s podivem že takhle vynikající materiál musel čekat na vydání tolik let. Tento comeback je ukázkový příklad toho že stará kapela umí mladým kapelám ukázat co je thrash!
Bez nadsázky tvrdím že timto počinem hoši překonaly své nejlepší počiny a v současnosti prožívají vrcholné období.
Alespoň umělecky. Metallica může závidět.

» ostatní recenze alba Anthrax - Worship Music
» popis a diskografie skupiny Anthrax


Metallica - Lulu (with Lou Reed)
2012-11-01

Metallica / Lulu (with Lou Reed)

1 stars

Lulu je inspirovaná německým spisovatelem 19. století Frankem Wedekindem a jeho hrami Earth Spirit a Pandora´s Box, které vyprávějí příběh mladého tanečníka a jsou všeobecně známé jako Lulu Plays. Hudbu i text napsal Lou Reed původně pro berlínský muzikál, po společném vystoupení v roce 2009 se ale hudebníci dohodli, že další materiál budou nahrávat dohromady. Hudebníci sami si hodně věří a Lars Ulrich prohlásil že se jedná o výjimečné dílo!
A Jak na mě společný projekt působí?
Dost rozpačitě! Nepřipadá mě to ani jako muzikál a už vůbec ne jako hudební projekt. Jenom délka celého díla je ukrutná, téměř 90 minut rozloženo na 2 CD!
Více než o hudbě bych hovořil o dokola opakujících rifech do kterých Reed více přednáší než zpívá. Tím dost rychle celý poslech sklouzne do monotonnosti, násobené ještě předlouhými psychedelickými pasážemi. Další překvapení že jen málo se objevuje vokál Jamese Hetfielda. Je ho významně slyšet jen na pozadí Iced Honey lehce v následující Cheat on Me ale vždy jsou to jen doprovodné vokály, což považuji za chybu. Přeci jenom by to dodalo na zajímavosti. On i vklad Metallicy jako kapely je spíše symbolický. Jenom vyjímečně se v jednotlivých skladbách objeví hudební motiv který by obstál samostatně. Dokážu pochopit že hoši chtějí vytvořit něco hodně originálního ale toto je originál za každou cenu. Po posledním albu Death Magnetic nabrala Metallica druhý dech po rozpačitě nasraném St Anger. Bohužel timto projektem se vrací do období konce devadesátých let kdy sami netušili kam se ubírat. Pro fanouška Metallici je to nestravitelné, ale pro koho to tedy je?

» ostatní recenze alba Metallica - Lulu (with Lou Reed)
» popis a diskografie skupiny Metallica


Nightwish - Imaginaerum
2012-11-01

Nightwish / Imaginaerum

5 stars

Vydání každého alba této finské legendy je událost a není tomu jinak ani tentokrát.
V čem je jiné a čím naopak stejné jako předchozí počiny?
Album vypráví příběh o starém umírajícím hudebním skladateli, který vzpomíná na své mládí.
Obal je opět ve stejném stylu jako minulý Dark Passion Play. A co hudba? Ano i ne! Abych to upřesnil, je tu několik kousků které jedou podle šablony z minula ale není toho tolik aby se dalo říct že se Nightwish vykrádají.
Překvapivě není zpěv už tolik zásadní jak tomu bylo v minulosti. Tentokrát hraje prim hlavně hudba a ani Anette Olson ani Marco Hietala nemají až tolik prostoru.
Velký rozsah tu dostala symfonická složka za podpory London Philharmonic Orchestra - orchestr dirigovaný Pipem Williamsem
Hned úvodní kousek je překvapující balada s finským textem. Tenhle kus bych viděl raději na konci než na začátku. Plynule přechází na dvojku Storytime. Ta vyšla jako první singl a je to opravdu hitovka kde kapela jede tak jak je od očekáváno. Melodická linka s bláznivým tempem a Anette zde opravdu září!
Ghost Raider, výborná věc s drtivým nástupem a výborným refrénem.
Slow Love Slow, tak tady jsem na první poslech nevěřícně zíral! Jazzově nostalgicky laděná skladba je to poslední co bych od finů očekával, ale ono je to vážně dobré pokud tomu člověk dá šanci. A závěrečné trubkové sólo je třešinka na dortu.
I Want My Tears Back. Jednoduchý keltský motiv v excelentním provedení kde se Annete rovným dílem dělí o vokál s Hielala a šlape výtečně. Další potencionální hit!
Bombasticky zahájená Scaretale s dětským sborem už na začátku naznačuje že nepůjde o obyčejnou skladbu. A taky ne! Fantastický nástup symfonického orchestru celkově propracovaná stavba kde nechybí ani muzikálové prvky a téměř osm minut naprosto nenudí, nápadu je tu na celé album. Vrchol celého alba.
Instrumentální Arabesque začíná indickým motivem opět nechybí symfonická složka a i přes krátké tři minuty zaujme.
Turn Loose the Mermaind krásná balada která zní jako irská lidovka.
Rest Calm má tvrdý nájezd opět s vokály obou zpěváků. Jen průměrný kus ale vůbec né špatné.
10 - The Crow, The Owl And The Dove další skladba s baladickým úvodem a poměrně nepřekvapujícím průběhem
Last Ride Of the Day je zase starý dobrý Nightwish se zbory a s divokým tempem který by slušel i Tarje. Skoro jako by byl psaný ješte pro ni. I když Anette uznávám tady skoro nestíhá!
Song Of My Self nejdelší kousek a další eposní průběh. Silný hudební motiv podpořený mohutným zborem, fantazie! Druhá polovina skladby je mluvený příběh. Zajímavé ale zbytečně dlouhé.
A konečně závěrečný titulní instrumentální Imaginaerum je plně v režii symfonického orchestru a v jeho stavbě prosakuje většina motivů z předchozích skladeb. Jakoby zhrzuje celé album do jednoho opusu. Ale nádherně!
Myslim že toto se dá bez nadsázky označit jako album roku. A to přesto že vyšlo až v jeho závěru.
Finové potvrdili svou pozici jedničky v symfonickém metalu..


» ostatní recenze alba Nightwish - Imaginaerum
» popis a diskografie skupiny Nightwish


Megadeth - TH1RT3EN
2012-11-01

Megadeth / TH1RT3EN

4 stars

Stylově pro ni Dave Mustaine připravil třináct skladeb z nichž poslední má název 13. Vznik alba je spojen i návratem ztraceného syna basáka Dave Ellefsona který působil u kapely do roku 2002. Oproti minulému počinu End Game zde cítím určitý odklon od thrashového konceptu a naopak většina skladeb se nese více v melodickém směru alba Countdown to extinction.
Ale ani o tvrdé momenty neni nouze. Hned úvodní Sudden Death začíná pěkně ostře a druhá Public Enemy No. 1 má hitové ambice klasické hymny Symphony of Destruction. Právě z už jmenovaného alba Countdown... Never Dead zase dá připomenout svým úvodem debutu Killing Is My Business. Fast Lane v divokém tempu a závěrečná 13 s nádherně baladickým úvodem a rozvážným středním tempem. Celé album je vůbec zajímavé rozdílnou náladou jednotlivých skladeb. Předchozí počin působil dost jednolitě zde naopak co track to jiná nálada. Album na mě působí úžasně svěže a druhý Dave kapele jistě pomohl přidat na energii.
Obal vytvořil John Lorenzi, který již s Megadeth spolupracoval na dvou posledních studiových albech. Zajímavostí taky může být že vychází i verze na vinylu zde jako 2 LP.
Kapele se podařilo velice důstojně až excelentně vstoupit do nového desetiletí. Já tleskám!

» ostatní recenze alba Megadeth - TH1RT3EN
» popis a diskografie skupiny Megadeth


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000