Profil uživatele boovol


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Mars Volta - Tremulant (EP)
2013-02-28

Mars Volta / Tremulant (EP)

5 stars

Tohle EP je fakt žrádlo. Voytus v recenzi popsal vše podstatné a více méně se se vším ztotožňuji. Jen bych ještě dodal, že po Internetu se "válí" fanouškovský výběr obsahující recenzované EP a dále čtyři skladby z B stran singlů, nesoucí název "A Missing Chromosome". Podle mého jde o velmi zdařilý počin, který mohu jen doporučit.

» ostatní recenze alba Mars Volta - Tremulant (EP)
» popis a diskografie skupiny Mars Volta


Mars Volta - The Bedlam In Goliath
2013-02-13

Mars Volta / The Bedlam In Goliath

3 stars

Ačkoli Mars Volta miluju, tato deska mě hodně míjí. Desky Mars Volta jsou mnohými vnímany jako chaotické, já tam ale vždy slyšel poměrně jasný (dobrá, někdy více, někdy méně) řád, což u této desky postrádám. Připadá mi jako né moc sourodě poskládaná mozaika. Spousta pasáží je postavena na nudném, obyčejném základu. U Mars Volta věc téměř neslýchaná. Zbývá tu několik povedených pasáží, chybí mi tu ale píseň, která by mne zaujala od začátku do konce. Albu jsem dával opakovaně - s časovými odstupy - šanci, avšak marně. U mě spíše průměr.

» ostatní recenze alba Mars Volta - The Bedlam In Goliath
» popis a diskografie skupiny Mars Volta


Animal Collective - Merriweather Post Pavillion
2012-09-07

Animal Collective / Merriweather Post Pavillion

5 stars

Pokud chcete přiblížit, jak zní tohle album, zvětšete si obrázek obalu a zadívejte se. Spousta titěrných fragmentů tvoří celek, vše je neustále v pohybu a na pozadí toho všeho cítíme nekonečnou hlubinu kosmu.
Pokud jste ještě neměli tu čest s neo-psychedelickými podivíny Animal Collective, Merriweather Post Pavillion je zcela určitě dobrý start pro seznámení. Přívlastky "nejpopovější" či "nejpřístupnější" deska AC sedí jako Mackův záhlavec na Rathův týl, v podání téhle skupiny však nejde o prvoplánovitou líbivost či přístupnost na první dobrou. Nějakou dobu trvá, než se do téhle desky dostanete, na druhou stranu obsahuje tolik vrstev, že prakticky od začátku je čeho se chytit (kupříkladu vokální harmonie jsou velice-v tom nejlepším slova smyslu-líbivé), s vícečetnými poslechy se již jen slastně noříte do oceánu zvuků, samplů, barev, melodií... až se donoříte na samotné dno jsoucna a dosáhnete nirvány.
Tohle album je zkrátka slast...

» ostatní recenze alba Animal Collective - Merriweather Post Pavillion
» popis a diskografie skupiny Animal Collective


Mars Volta - Noctourniquet
2012-09-05

Mars Volta / Noctourniquet

5 stars

Po nějaké době je tu máme opět. Dva týpky s hispánskými kořeny a gigantickými afry, kteří - alespoň dle mého názoru - každým albem přepisují dějiny progresivní scény. Noctourniquet, tedy "noční škrtidlo", navazuje na temnost desek předchozích, leč Mars Volta nikdy nestojí na místě a nové album je opět překvapením a skokem vpřed.

Na Internetu najdeme spousty názorů, že Mars Volta nejsou originální, že pouze tvoří mišmaš namíchaný z ingrediencí legend, jako jsou Led Zeppelin, King Crimson, Frank Zappa, Can apod. Něco na tom zřejmě bude, nicméně Mars Volta míchají po svém a výsledek zní do značné míry nezaměnitelně.

Originalita je u Mars Volta zastoupena především osobitým stylem hry na kytaru hlavního autora a kapelníka Omara A. Rodrigueze-Lopeze, a svojským, emocemi nabitým zpěvem jeho hlavního kumpána, Cedrika Bixlera-Zavaly.

Co se kytar na tomto albu týče, jsou více než kdy jindy upozaděny, Omar je již více nekonečně nevrství, ale hraje mnohem více pro celek, a spíše doplňuje všudypřítomnou elektroniku. Cedric pak předvádí svůj prozatím nejvariabilnější výkon, kdy oproti minulosti používá mnohem více poloh, výrazů a efektů. Výsledkem je zatím nejrozmanitější deska s nejkratšími a v nejvyšším počtu zastoupenými písněmi v historii souboru (najdeme jich tu 13).

Ačkoli mi komplikovanost kapely na předchozích deskách nijak nevadila, za jednoznačné pozitivum považuji redukci používáných prostředků při zachování stejného výsledku, tedy především naléhavé atmosféry a technické brilance (což platí o všech nástrojích, nejvíc mě ale asi uhranuly bicí). O kvalitě této desky také něco vypovídá fakt, že mě neomrzela ani po cca 80 posleších v poměrně krátkém časovém horizontu. Shrnuto, podtrženo, Noctourniquet je pro mě jedním z nej alb roku, a určitě i jedno z nej alb od Mars Volta, ne-li úplně to nej.

» ostatní recenze alba Mars Volta - Noctourniquet
» popis a diskografie skupiny Mars Volta


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000