Profil uživatele


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Marillion - Misplaced Childhood
2012-10-05

Marillion / Misplaced Childhood

5 stars

Britské kapely a hudba o generáciách "stratených" detí. Z toho nemôže vyjsť nič zlé, priemerné, ani "iba dobré". Len niečo veľmi špeciálne. Pre mňa je tento album spolu s Fear of a Blank Planet od Porcupine Tree tématickým vrcholom takejto tvorby.
Napriek tomu, že tento album je z rokov 80.-tych (ktoré úprimne z celej duše nemôžem v hudbe ani cítiť), tak MC nemôže dostať nijaký iný prívlastok ako "Masterpiece"! Od začiatku do konca nestráca dynamiku, textovo na 1*, Fishov živelný prejav (oproti Hogarth-ovi).
Veľa ľudí porovnáva Marillion s Fishom a s Hogarthom. Áno, sú to v podstate 2 rozdielne kapely. A áno, s Fishom nahrali vynikajúce albumy. Ale to je všetko.
Mr. H je v Marillion už takmer 4x dlhšie ako tam bol Fish. A budem hovoriť len za seba, ale síce sú Fugazi alebo MC klenotmi, pre mňa sú v ich rebríčku pod Brave, Afraid of Sunlight, This Strange Engine, Anorakhnophobia, Marbles, Happiness is the Road... A vlastne až za všetkým, čo nahrali s Hogarthom. Pretože sa stali emotívnejšou a osobnejšou kapelou, pri ktorej mám pocit, že robia hudbu iba pre mňa. A za to im ďakujem.

» ostatní recenze alba Marillion - Misplaced Childhood
» popis a diskografie skupiny Marillion


Marillion - Happiness is the Road
2012-10-05

Marillion / Happiness is the Road

5 stars

Trvalo mi 4 roky, kým sa mi tento album dostal pod kožu. Ale jednoznačne to stálo za to. Možno to nie je úplne celistvý album ako Marbles, nie je koncepčný ako Brave, ale kombinácia hudba+texty+hlas Mr. H tu funguje vynikajúco.
Skladby ako This Train is My Life, Happiness is the Road, Man from the Planet Marzipan, Essence, Asylum Satellite alebo Real Tears for Sale sú pre mňa veci, ku ktorým sa budem určite milerád vracať. Happiness is the Road je skvelé progrockové dielo s jemne filozofickým podtónom, ktoré je síce možno trošku ťažšie stráviteľné, ale keď mu dáte šancu, tak nesklame a ukáže silu tejto výnimočnej kapely.

» ostatní recenze alba Marillion - Happiness is the Road
» popis a diskografie skupiny Marillion


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000