Profil uživatele domy


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Scorpions - Return To Forever
2015-04-08

Scorpions / Return To Forever

2 stars

Ano jsem velikým fanouškem této kapely. Vadil mi jejich velkolepý odchod a tím spíše tento návrat. CD jsem nicméně koupil a opravdu poctivě poslouchal. Ano je to výborně odvedená řemeslná práce, ano, neurazí a je poznat, že to pány baví, ale to je bohužel všechno. Nebudu rozebírat jednotlivé songy, protože mi jednoduše splývají. Nevím jestli měli pánové opravdu tak velký přetlak, že potřebovali vyplivnout nové album, nebo jestli se jedná o komerčí tah. Protože peníze jsou vždy až na prvním místě :) Tento návrat je dle mého názoru bohužel zbytečný. Všechny předchozí desky aktuální sestavy mě oslovily daleko víc. Nemůžu si pomoci - nemůžu nic najít :( Ale abych nezmátl náhodného posluchače. Deska je to dobrá, svoje příznivce si určitě najde. ALE bohužel jako Comebacková je slabá!!! A v rámci ostatní tvorby kapely se taky jedná spíše o chudobku.

» ostatní recenze alba Scorpions - Return To Forever
» popis a diskografie skupiny Scorpions


Scorpions - Tokyo Tapes (2LP - Live)
2015-01-12

Scorpions / Tokyo Tapes (2LP - Live)

5 stars

Scorpions jsem měl vždycky hodně rád. Jejich album World Wide Live mě vlastně někdy koncem 80tých let, kdy jsem začal muziku jako začínající teenager vnímat, přivedlo k hard n heavy. Přiznám, ale, že spíše od roku 1980 výš. V roce 92 jsem si totiž v Hamburku spíše omylem koupil na kazetě alba In Trance a Best Of, které obsahovalo songy do roku 1978. No a tehdy jsem prostě na sound 70tých let neměl náladu či věk. Letěla o hodně tvrdší muzika a už desky z 80.let byly tak trochu na kraji akceptovatelnosti pro nás v ocvokovaných džínových bundách :) Nedávno jsem náhodou přečetl recenzi, která koncert Tokyo Tapes označuje jako jeden z nejlepších rockových živáků vůbec. Už dávno nemám předsudky jalových let a objevil jsem spoustu kapel, které bych dřív do přehravače ani nedal. Například jen proto, že měli ( proboha ) klávesy:).
Sehnal jsem si CD a dostal neskutečnou porci parádní muziky. Navíc jsem některé songy už znal z dříve zatracených alb na kazetách. A je jasné, že sound, který ze studiových nahrávek 70tými lety čišet mohl na živáku neuslyšíte. Doteď nevěřícně kroutím hlavou jak to, že kapela po odchodu U.J.Rotha prakticky škrtla minulost. Tedy co se koncertů a dalších výběrů týče. Tyhle návraty do minulosti mi posledních cca 10 let dělají větší radost než jakákoliv nový produkce. Bohužel - ale vlastně i bohudík.

» ostatní recenze alba Scorpions - Tokyo Tapes (2LP - Live)
» popis a diskografie skupiny Scorpions


Queensrÿche - Tribe
2014-05-03

Queensrÿche / Tribe

3 stars

Jediné album, které jsem si po pro mě naprosto totální katastrofě ( Hear In The Now Frontier) ještě pořídil. Přiznám se rovnou, že se jednalo o nějaký výprodej, protože peníze už jsem do této kapely investovat už nechtěl. CD rozhodně není žádným návratem zpět i když na ní hostoval a na spoustě skladeb se podílel De Garmo. Jedná se však o materiál, který si u mě místo našel. Místy prostě zazní, že se jedná o kapelu, která to dřív opravdu uměla. Pro milovníky zlatých časů kapely určitě album, které se dá vydržet a pro neznalce by možná mohlo být i zajímavější. Údajně se také jedná o nejlepší dílo v té nešťastnější kapitole dějin kapely.

» ostatní recenze alba Queensrÿche - Tribe
» popis a diskografie skupiny Queensrÿche


Megadeth - Risk
2014-01-28

Megadeth / Risk

4 stars

Tak tohle album jsem až doteď vynechával. Jsem sice skoro skalní fanoušek období 88-94, ale tohohle alba jsem se bál. Podobně jako svého času např. Chameleona od Helloween. Teď to ale poslouchám a nemůžu se nabažit. V době vzniku bych to možná nezkousl, ale dnes mohu říci, že se mi to líbí víc než některé novější kousky z pera kapely, potažmo kapelníka. Tenhle směr pro Megadeth vůbec nebyl špatnej - škoda.

» ostatní recenze alba Megadeth - Risk
» popis a diskografie skupiny Megadeth


Scorpions - Savage Amusement
2013-11-09

Scorpions / Savage Amusement

4 stars

Po 4 letech čekání, zkrácených velmi podařeným živákem World Wide Live, přišli Scorpions s tímto albem, které má ale nějaké ale :) Dle mého názoru se podařilo kapele složit ještě skutečně silný materiál a album obsahuje několik položek povinných pro Best Of (Rhythm Of Love a Passion Rules The Game). Ani ostatní skladby nejsou vata.Dodnes si album velice rád poslechnu. Ale: 1. Album má velmi krátkou stopáž (cca 36 minut) a to mi na tak dlouhou dobu od vydání minulého alba připadá opravdu málo. 2. I když mi 80tkový zvuk nevadí a mám ho dokonce rád, tady myslím diskotékový sound muzice ublížil. Výsledek hodnotím v rámci tvorby kapely za 4 hvězdy. Vrchol to není už pro tu krátkou stopáž. Na druhou stranu to pro mě je poslední album Scorpions s tak zřetelným rukopisem kloubícím melodiku a rockovost.

» ostatní recenze alba Scorpions - Savage Amusement
» popis a diskografie skupiny Scorpions


W.A.S.P. - Live...In the Raw
2013-07-02

W.A.S.P. / Live...In the Raw

4 stars

Pro někoho kdo nezná tuhle kapelu je tohle ideální kousek na začátek. Jedná se prakticky o live provedení Best Of :) Vlastním už někdy od roku 1989 CD, které končí právě studiovkou Scream Until You Like It, která je snad ze soundtracku k nějakým Critters či podobným příšerkám.Mám pocit,že v mé dnes už daleko obsáhlejší sbírce je to pořadové č.3. Je to nářez od začátku do konce a nejednou jsme s kámošema hráli s kapelou celej koncert na tenisový rakety :))) Zvuk nahrávky si netroufnu hodnotit. Jsem ovlivněn tím, že nahrávku znám prakticky nazpaměť a navíc jsem skalní fanoušek.Koncertní záznam z roku 1998 Double Live Assasins je sice obsáhlejší co se skladeb týče, ale nějak mi to už nezní v uších stejně. Dle mého je znát, že album se nahrávalo live v 1987 - v době kdy opravdu světu "vládl" heavy metal. I po těch letech si troufám tvrdit, že Live...in the Raw je jeden z nejlepších live záznamů na CD. Blackie prostě bohovsky reve :)

» ostatní recenze alba W.A.S.P. - Live...In the Raw
» popis a diskografie skupiny W.A.S.P.


AC/DC - Blow Up Your Video
2013-06-30

AC/DC / Blow Up Your Video

4 stars

Album vlastním od roku kdy licenčně vyšel u Suprafonu na LP. Takže je to vlastně taková láska z mládí. Tudíž recenze ani nemůže být úplně objektivní. Teď ji zrovna relativně často hraju na CD tak jsem se rozhodl trochu ji tady pochválit. Myslím, že tak trochu nespravedlivě stojí ve stínu další řadovky The Razors Edge. Ne že by byla lepší - to asi opravdu ne, ale rozhodně není nijak slabá a průměrná, jak se v mnoha recenzích na mnoha webech lze dočíst. Z jejího obsahu se sice ve stálém koncertním repertoáru ustálil jen Heatseeker, ale já dnes po těch letech cítím potencionální hitovost z více skladeb. Asi budu sám na světě, ale na albu je dokonce moje nejoblíbenější skladba vůbec - TWO S UP. Dodnes z ním mám občas mírnej mráz po zádech :) Jo ten pocit z nový desky, hraničící téměř s eufórií už dávno neznám :( Už si dneska nový desky takhle neužívám. Vlastně ani nemůžu napsat, který skladby jsou pro mě potencionální hity, protože jsou to všechny. Jedině poslední This Means War je u mě o trošičku slabší. Dodnes se musím pousmát, když si vzpomenu na komentář mojí mámy : to je jako když se ty chlapy hádaj a refrén zní jako Děsnej chlap - tedy This Means War = děsnej chlap. Jo kam se hrabe Bitner to se nedá srovnávat. Prostě už to tam je na pořád. Tohle album AC/DC není samozřejmě na piedestalu jako Back in Black nebo Highway to Hell, ale "jenom" o stupěň níž.

» ostatní recenze alba AC/DC - Blow Up Your Video
» popis a diskografie skupiny AC/DC


Helloween - Rabbit Don't Come Easy
2013-04-06

Helloween / Rabbit Don't Come Easy

4 stars

Dlouho jsem váhal, jestli mám či nemám zveřejnit svůj názor na toto album. Poslední dobou jsem sledováním tohoto webu dospěl k názoru, že se zde spíš jedná o recenze na "složitější hudbu"!. Doufám, že mi prominete, ale v minulosti už mi často progboard často pomohl v rozhodování i našeho "lehčího" heavy metalu a hard rocku :) - Nemůžu psát plnohodnotnou recenzi. Neumím to, neznám pojmy jako plochý zvuk, nedozvučená kytara apod. - bez urážky - jsem pouhý posluchač a navíc mám rád 80.leta. - teď k albu - miloval jsem Keepery, vyrůstal jsem na nich. Měl jsem rád v té samé době i Pink Cream 69. Chameleon mě ve své době zklamal a Master of the rings byl krokem do jistých vod, o tom nemůže být diskuse. Větší hity z alba jsou ovšem spíš pokračováním PC69. Králík je první album, které mě vrátilo k Helloween beze zbytku. Většinou bývá přijato negativně - údajně je to krok zpět a všichni by radši vývoj a tak dále a tak dále. Ale pardon. Já chci od Helloween - Helloween, od AC/DC - AC/DC atd. atd. ... Bez urážky k webu, který se jmenuje progboard. Progrese je určitě dobrá, ale teď jsem byl zrovna nedávno na Gamma Ray a Helloween a ty starý pecky to rozhejbou nejvíc. I když souhlasím s názorem, že mají s Andyho doby tolik věcí, že by Keepery dávat nemuseli. Ne že bych je neměl rád, ale Andy je hlasově fakt jinde.

» ostatní recenze alba Helloween - Rabbit Don't Come Easy
» popis a diskografie skupiny Helloween


Helloween - Live in the U.K.
2013-03-01

Helloween / Live in the U.K.

3 stars

Tohle album jsem vlastnil hned v roce vydání na polské audiokazetě a tenkrát to byla jen klasická výplň před dalším studiovým albem, takže nic moc. Teď jsem album po dlouhé době sehnal na CD. Sice pod názvem I Want Out Live a s jinám bookletem, ale jedná se o stejný živák. Zřejmě se jedná o americkou verzi. Pro mě je to příjemná nostalgická vzpomínka na sestavu a dobu, kterou jsem měl u této kapely nejradši. Keepeři jsou u mě prostě vrchol. Přitom kapelu sleduji od Andiho nástupu dál a dokonce mám většinu jejich desek. Nejsou sice už nikdy lepší než Keeper I+II ale pořád je to nadstandart. Koncert je z roku 1988, tudíž z doby kdy si hoši užívali největší slávy po vydání obou již zmíněných studiovek a ještě je zjevně bavilo spolu hrát. Snad každá ze 6ti skladeb obsahuje nějakou legrácku, takže se nejedná o strojově zahranou a zazpívanou verzi písně ze studia. Michimu to zpívalo vždycky dobře a kapela šlapala jako hodinky. Škoda jen stopáže omezené tehdy zřejmě kapacitou LP.

» ostatní recenze alba Helloween - Live in the U.K.
» popis a diskografie skupiny Helloween


Queensrÿche - Hear In The Now Frontier
2013-02-17

Queensrÿche / Hear In The Now Frontier

2 stars

Jsa namlsán alby Empire a Promised Land chvátal jsem onoho osudného roku 1997 koupit nejnovější CD kapely. Jaké bylo moje zklamání když jsem doma vložil do přehravače nelze slovy téměř popsat :( Zřejmě se mělo jednat o odpověď na všudypřítomný grunge válcující v oné době metalovou scénu. Od Queensryche, kteří nikdy nebyli klasické metalové škatulce úplně věrní, jsem takové odbočení od původního stylu nečekal. Jediná skladba ve které poznávám původní kapelu je nr.6 - Saved, a to je sakra málo. Takže kdo znáte třeba jen Empire, Promised Land, Operation Mindcrime nebo Rage For Order - ruce pryč. Tohle je jiná kapela. Kdybych nebyl zatížen minulostí :) hodnotil bych zřejmě o hvězdu výš, ale od "zakladatelů" progresivního metalu je tohle opravdu slabé. Přiznám se, že od té doby nemám odvahu pořídit si od kapely něco novějšího. Zkusil jsem ještě Tribe, ale i přes to, že to je trochu lepší než tento titul, návrat se nekonal.

» ostatní recenze alba Queensrÿche - Hear In The Now Frontier
» popis a diskografie skupiny Queensrÿche


Bon Jovi - Slippery When Wet
2013-02-04

Bon Jovi / Slippery When Wet

4 stars

Tuhle desku jsem koupil ještě na LP někdy v roce 1988, kdy vyšla v licenci OPUSU. Takže to byla jedna z úplně prvních hard rockových fošen co jsem kdy slyšel. Bon Jovi nikdy samozřejmě nebyli tak úplně ve středu popularity u tehdejších hard n heavy fanoušků, ale tak nějak se ještě vešli. I když mít na džísce Bon Jovi by asi byl už úlet :) Ale k desce samotné : Ten kdo zná Bon Jovi jen dnes by asi těžko uvěřil, že tihle pánové uměli napsat a zahrát tak energický hard rock. A tahle deska je navíc nabitá hity.
LET IT ROCK - asi největší plocha pro klávesy vůbec a parádní klávesové intro - potom střednětempá hitovka s parádním rifem i refrénem.
YOU GIVE LOVE A BAD NAME - do dnešního dne hojně hraný tehdy jeden z největších hitů alba.
LIVIN ON A PRAYER - další hit postavený na Talk Boxu Richieho Sambory , klávesách a parádním refrénu.
SOCIAL DISEASE - snad jediná skladba z alba, která se nastala tak úplně hitem. Poctivá rockovka, která neurazí.
WANTED DEAD OR ALIVE - předzvěst kovbojských časů Jona Bon Joviho :) A nesmrtelná balada - pro mě nejlepší ob Bon Jovi vůbec.
RAISE YOUR HANDS - Vždycky se mi vybavějí Spaceballs :) Snad naposledy hráli Bon Jovi jakž takž rychle a bylo to opravdu dobrý.
WITHOUT LOVE - příjemná rocková záležitost opět s hitovou ambicí
ID DIE FOR YOU - Trochu připomíná starší hit RUNAWAY( hlavně použitím kláves) ale po úvodu zpomalí a jde jinou cestou. Vrstvené hlasy a parádní refrén. Bon Jovi v nejlepší formě.
NEVER SAY GOODBYE - hit, jakých později napsaly Bon Jovi kýble :) Tady ještě neotravoval.
WILD IN THE STREETS - Svižná odpichovka na závěr opět s nadstandartním refrénem. Tohle muselo naživo fungovat.
Nebudu nikomu lhát. Mám tohle album hodně rád. Určitě i proto, že když jsem ho kupoval za tehdy nekřesťanských 120Kč bylo mi možná 14let a asi všechny alba z tehdejší doby mám prostě hluboko pod kůží.Navíc jsem přesvědčen, že je to nejlepší album, které Bon Jovi kdy nahráli.

» ostatní recenze alba Bon Jovi - Slippery When Wet
» popis a diskografie skupiny Bon Jovi


Helloween - Chameleon
2013-01-12

Helloween / Chameleon

4 stars

V roce 1993 jsem tohle album, jako většina tehdejších skalních fanoušků, naprosto odmítl. Po necelých dvaceti letech musím napsat, že dodnes chápu proč. Chtěli jsme tenkrát od Helloween slyšet něco jiného. Neznamená to ovšem, že album je špatné, naopak - je výborné. Bohužel poslední v této sestavě a dnes lituji, že jsme tenkrát nepochopili. Jedná se spíše než o heavy metal o hard rock či spíše AOR, ale znovu opakuji výborný. Za naprostý vrchol dnes považuji skladby I Believe a Longing, které jsou obě z pera Michaela Kiskeho. Parádní a jsou i Giants, First Time a Step Out Of Hell - což jsou asi jediní přestavitelé původního stylu kapely. No vlastně jsou dobré všechny - jen Crazy Cat a Windmill mi nikdy nijak zvlášť nepřirostli k srdci. No zvuk je asi tak o 100% lepší než na Pink Bubbles Go Ape. Co napsat nakonec? K tomuto albu je potřeba dospět - trvalo mi to 20 let :)

» ostatní recenze alba Helloween - Chameleon
» popis a diskografie skupiny Helloween


Def Leppard - High 'n' Dry
2012-08-24

Def Leppard / High 'n' Dry

4 stars

I když by se dalo říci, že jsem skalní fanoušek Def Leppard, tuhle fošnu jsem si pořídil teprve nedávno. Koncem 80tých jsem ujížděl na Hysterii, která konec konců jako jedna z mála vyšla na dost zmordovaném CD u Suprafonu a na vinylu jsem později sehnal i Pyromanii - obě klasiky netřeba komentovat. Na tržišti od Vietnamských šiřitelů polských kazet jsem tenkrát koupil debut One Trough the Night a ten mě upřímně řečeno tenkrát naprosto nenadchnul. Dnes už si ho celkem rád poslechnu, ale tenkrát mě prostě na dlouho odradil od High n Dry. Škoda - tohle je totiž už ten styl, kterej je na Pyromanii a Hysterii dotaženej k dokonalosti. Sice tady není až tolik hitů, ale už je to ONO. Určitě lepší než X, Retro Active, On Through the Night,Songs from the Sparkle.. a možná i Euphoria.

» ostatní recenze alba Def Leppard - High 'n' Dry
» popis a diskografie skupiny Def Leppard


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000