Profil uživatele Aster


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Genesis - Duke
2012-12-12

Genesis / Duke

5 stars

Duke je podle mě, mnohem lepší album než AND THEN THERE WERE THREE. Je to poslední album, keteré je ještě s prvky art rocku. Velmi mi vadí, že z Duke není 30minutová kompozice The Story of Albert (Behind The Lines/Duchess/Guide vocal/Turn It On Again/Duke's Travels/Duke's End). Genesis se totiž báli, že by byla srovnávaná se Supper's Ready.
Na tomto albu jsou ještě progrsivní skladby (Duke's Travels/End), ale také Collinsovky, které v 80. letech zcela mění styl Genesis (Misunderstanding, Please Don't Ask). Je velmi poznat, že velké slovo zde má Tony Banks. Přejděme k hodnocení písní.

BEHIND THE LINES - Skvělý úvod, s výraznými klávesami a skvělým bicím výkonem. Moc se mi libí to kytarové sólo v pozadí skladby. Pak se najednou změní v Collinsovštější píseň, ale pořád velmi dobrou. Upravenou tuto skladbu najdete na albu Face Value (1981) od Phila Collinse.

DUCHESS - Nádherná skladba. Opět zde jsou výrazné klávesy a bicí, kytara zde moc není. Hodně bych chtěl vyzdvihnout Philův pěvecký výkon. To je nádherné. Celou skladbu se zde ozývá takové popové dunění, které můžeme slyšet hned na začátku.

GUIDE VOCAL - Duchess se mění na příjemnou, klidnou Guide vocal. Pěkné klávesy podporovány Philovým zpěvem. Taková smutná píseň. Trochu mi připomíná Afterglow. Akorát by mě zajímalo jak chtěli přejít z Guide Vocal přímo na Turn It on Again.

MAN OF FOUR TIMES - Mikova skladba, se zdá být na první pohled divná, zmatená. Ale při opakovaném poslechu si zvyknete a zjistíte, že celá skladba má něco do sebe. I když tuto skladbu napsal Mike, zase jsou tu hodně "velké" klávesy.

MISUNDERSTANDING - Tuto skladbu napsal Phil na svoje album, ale Genesis se líbila a proto ji nahráli na Duke. Tohle je jasná Collinsovka úplně jak z Hello, I Must Be going (Philovo druhé album). Podle mě se tato skladba do alba vůbec nehodí, ale budiž.

HEATHAZE - Banksová křehká skladbička. Podobná Guide Vocal, která ale zní víc jako ukolébavka. Opravdu pěkné a jemné.

TURN IT ON AGAIN - Jasně je zde poznat, že zásadně tuto skladbu ovlivnil Phil. Obrovský megahit. Mě vůbec nevadí a mám ji rád. Toto je vzor pro skladby typu Abacab. Mám rád, že tady je hodně slyšet basa.

ALONE TONIGHT - Další více baladická, pěkná skladba. Opravdu dobrý výkon Miku. Moc tyto skladby nemusím, ale Alone Tonight si vždycky rád poslechnu. Přijde mi, že má trochu prvky Your Own Special Way.

CUL-DE-SAC - Zajímavá skladba, která se mi zdá malinko divná a nehezká. Je to něco jako kombinacé Misunderstanding, Duchess, Heathaze a klávesy z Behind the Lines. Přesto si myslím, že na tomto albu má svoje místo.

PLEASE DON'T ASK - Dovolím si tvrdit, že Plese Don't Ask toto album mírně kazí. Taková úplná pomalá Collinsovka, s celkem příjemným klavírem, která je skoro jak You'll be In My Heart (Collinsova sólovka). Ale líbí se mi její umístění na albu.

DUKE'S TRAVELS/DUKE'S END - Skvělá skoro instrumentálka (jako Los Endos), kterou končí éra Art rockové Genesis. Přímo Hackettovská kytara, skvělé klávesy, výborné bicí. Opakuje motivy z předchozích skladeb alba. Výborný výkon. Je to v podstatě takový druhý Los Endos nebo třetí Aisle of Plenty. A absolutní vrchol Duke's End, který opakuje motiv Behind the Lines, ale líbí se mi mnohem víc. Opravdu skvělý konec.

Dávám pět hvězdiček i přesto, že zde jsou Collinsovky jako Misunderstanding. Prostě Albert to všechno zachraňuje.

» ostatní recenze alba Genesis - Duke
» popis a diskografie skupiny Genesis


Metallica - Lulu (with Lou Reed)
2012-12-07

Metallica / Lulu (with Lou Reed)

1 stars

No to je děs! Sama Metallica hraje velmi divně jakoby nevěděla co bude další tón. Lou Reed tam pořád něco kecá a je to fakt hrozné. 2CD takového děsu se prostě nedá poslouchat. Některým textům mírně rozumím a jsou velmi nezajímavé. Třeba taková Dragon, má celkem dobrý riff, ale něco jako pokus o recitování to naprosto kazí a ten začátek je votřesný. Je tam i nějaká psychedelie, ale tu nemusím. 1 hvězda pouze za to, že něco vůbec zvládli a dokázali to vydat.

» ostatní recenze alba Metallica - Lulu (with Lou Reed)
» popis a diskografie skupiny Metallica


Metallica - Ride The Lightning
2012-05-14

Metallica / Ride The Lightning

5 stars

Ride the Lightning - podle mě nejlepší thrash metalové album a nejlepší album Metalliky. Celé album je krásné a obsahuje rozmanitou strukturu:

Balady - Fade to Black, začátek Fight Fire With Fire
Melodické thrashovky - 2. část Fade to Black, Escape, For Whom The Bell Tolls
Vyplaovačky - Fight Fire With Fire, Trapped Under Ice
Instrumentálku - The Call of Ktulu
Normální trashovka - Ride the Lightning, Creeping Death

No prostě naprosto úžasné album. Také je dobře, že na albu hraje ještě CLIFF BURTON protože poté co si poslechnete For Whom The Bell Tolls nebo The Call of Ktulu pochopíte jak užasný basák to je!

Hodnocení písní:

FIGHT FIRE WITH FIRE - Začíná to velmi melodickým intrem hraným na akustickou kytaru, které se změní v pořádný thrash metal.
RIDE THE LIGHTNING - Úžasná skladba, se skvělým riffem, ale hlavně druhým nejlepším sólem na tomto albu (1. je Fade to Black).
FOR WHOM THE BELL TOLLS - Pro mě nejlepší skladba od Metalliky. Basové intro je naprosto úžasné, fakt boží. Poté začne můj nejoblíbenější metalový riff a ještě úžasný zpěv Jamese Hetfielda. Končí to něčím jako kytarovým sólem doprovázeným Larsovým boucháním.
FADE TO BLACK - Úžasná balada, s nejkrásnějším sólem na světě. Už pouze to intro je opravdu krásné.
TRAPPED UNDER ICE - Skvělá a rychlá skladba s úžasnými riffy a vším.
ESCAPE - Melodičtější skladba, s výborným refrénem a vůbec vším.
CREEPING DEATH - Co říct. Takhle má vypadat thrash metal. Naprosto skvělé. Má to i skvělé sólo. A pokud si poslechnete verzi ze Seattlu (1989) okolo 6. minuty tam fakt výborně Jason zpívá.
THE CALL OF KTULU - Úžasný záver. Naprosto skvělá instrumentálka s výborným basovým výkonem.

» ostatní recenze alba Metallica - Ride The Lightning
» popis a diskografie skupiny Metallica


Genesis - Like a Nun With a Gun (Bootleg)
2012-01-23

Genesis / Like a Nun With a Gun (Bootleg)

3 stars

Další z mých oblíbených bootlegů. Je dobrý, ale má slabiny. Tak například kvalita. Myslím, že umím celkem slušně anglicky, ale tomuhle není vůbec rozumět (texty nepočítám). A pak to, že to povídání by tam vůbec nemuselo být. 1) Kvalita je děsná a 2) akorát to tam ruší. Ale pokud máte rádi Gabrielovskou Genesis určitě si to stáhněte. A pokud máte čistič, tak bych doporučoval to vyčistit. Není až zas tak silný, ale pořád dobrý.

Kvůli kvalitě pouze 3 hvězdy.

» ostatní recenze alba Genesis - Like a Nun With a Gun (Bootleg)
» popis a diskografie skupiny Genesis


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000