Profil uživatele Heavy Dolkas


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Accept - Blood Of The Nations
2012-04-23

Accept / Blood Of The Nations

5 stars

Očekávaný comeback německých harcovníků ACCEPT mě hned na první poslech totálně dostal. Uda nahradil famózní Mark Tornillo a kapele to s ním v čele prostě šlape. Hned úvodní nářez Beat The Bastards vás okamžitě vtáhne do děje a předurčí věci příští. Následuje hitový Teutonic Terror podpořený skvělým klipem. Nadšeni z úvodu se sotva vzpamatujete a další skvost už vám zase drtí ušní bubínky. The Abyss je pomalejší valivá věc, která během svých takřka 7 minut rozhodně nenudí. Po Teutonic Terror tu máme další z vrcholů alba - titulní Blood Of The Nations. Hymnickou skaldbu, s monstrózním refrénem. Na úvod Shades Of Death přichází zpomalení, ale v okamžiku se opět ocitáte ve víru poctivěho heavy metalu - další ze stěžejních bodů desky. ACCEPT vás nenechávají vydechnout a přichází další řežba, u které se neubráníte headbandingu - Locked And Loaded. Okamžik na odpočinek však následuje hned vzápětí. Jediná balada na Blood Of The Nations se Hoffmanovi a spol opravdu povedla. Skladba se jmenuje Kill The Pain. Z utichajícího nádherného sóla vás ale vyruší energický riff další fantastické řežby s názvem Rolling Thunder. Máme tu desátou skladbu a ACCEPT pořád drží laťku nesmírně vysoko. Pandemic bych popsal jako klasický "acceptovský" vál s mohutným refrénem. Následující New World Comin´ je další valivá věc s velikými hitovými ambicemi. Pomalu ale jistě se blížíme ke konci. Předposlední No Shelter sice není na albu nijak výjimečná, ale vaši pozornost určitě udrží. No a máme tu v pořadí třináctou a zároveň poslední věc. Ze zdánlivé ukolébavky se vyklube silný elektrizující riff a následně zbytek famózní Bucket Full Of Hate. Skvěle odvedenou práci podtrhuje v neposlední řadě také výborný hutný, ale stále lehce syrový zvuk. Pro mě plných 5 hvězd.

» ostatní recenze alba Accept - Blood Of The Nations
» popis a diskografie skupiny Accept


Arakain - Apage Satanas
2011-10-31

Arakain / Apage Satanas

5 stars

Tuhle desku jsem poprvé slyšel asi před týdnem a okamžitě jsem si ji musel objednat. Dnes jsem si ji vyzvedl a rozhodl se tento skvost zrecenzovat. Deska obsahuje vše co má pořádná metalová placka mít - úderné mohutné riffy, krásné baladické úseky, kvalitní texty a místy až elektrizující atmosféru. Brichtův lehce chraplavý hlas zbožňuju a nejednou jsem na desce řval jeho texty společně s ním. Z alba bych vyzdvihl hlavně úvodní A zvony zvoní, mojí asi nejoblíbenější českou skladbu Karavana slibů a nádhernou baladu Půl století. Dále pak Promiňte slečno s úžasným rychlým riffem a fantastickým vtipným textem a titulní Apage Satanas. Rozhodně tím nechci byť jen naznačit, že ostatní skladby nejsou kvalitní. Každá píseň na Apage Satanas je OPRAVDU!! skvělá, ale tyhle pecky jsou prostě "něco víc." Arakain také předělal počin německých Accept Princess Of The Dawn, která na Apage Satanas nese zkrácený název Princess a do alba bez problémů zapadá. Kdybyste neznali originál, zřejmě by vás vůbec nenapadlo, že skladba není původně od Arakainu. Tady nejde ani pomyslet na něco jiného než 5 hvězd. Apage Satanas je prostě klenot a nejlepší česká deska, co jsem kdy slyšel.

» ostatní recenze alba Arakain - Apage Satanas
» popis a diskografie skupiny Arakain


Airbourne - No Guts. No Glory
2011-10-27

Airbourne / No Guts. No Glory

5 stars

Austrálie = AC/DC. To možná platilo do roku 2003, kdy vznikla banda s názvem AIRBOURNE. Jednoduché, ale geniální riffy, ostrej vyřvávací zpěv, poctivej nefalšovanej hardrock... To vše byla značka, podle které bezpochyby poznáte AC/DC. Nyní to ale platí také pro Airbourne. Ta kapela má v sobě takovou sílu. Jsou to takoví tvrdší, ostřejší a rychlejší AC/DC. No Guts. No Glory. je jejich zatím poslední deska a musím říct, že opravdu fantastická. Hned jak spustí úvodní Born to Kill, začnete mlátit hlavou a prozpěvovat si refrén společně s O'Keeffem. Následující No Way But The Hard Way a Blonde, Bad And Beautiful jsou podle mě vrcholy alba. Neskutečně chytlavé refrény + ostré riffy a hlasité bicí vás naprosto odrovnají. K oběma písním byly natočeny také skvělé klipy. Následující pecky, energická Raise The Flag, vyřvávací Bottom Of The Well se skvělým klipem a White Line Fever, ve které si opět pořádně zadupete do rytmu, vás prostě nenechají vydechnout. Deska pokračuje pomocí hodně svižné It Ain't Over Till It's Over, Steel Town se skvělým chytlavým refrénem a fantastické Chewin The Fat, při jejímž refrénu budete mlátit hlavou a napodobovat zpěv. Get Busy Livin' je další povedená hardrocková pecka, i když zřejmě patří ke slabším na desce, což ale rozhodně není na No Guts. No Glory. žádná ostuda. Následuje prostě famózní Armed And Dangerous a Overdrive obsahující primitivní ale přesto geniální riff, který si doma vydržím brnkat na kytaru celé minuty. No a konec desky je určitě důstojný. Back On The Bottle je rychlejší rocková pecka plná neuvěřitelné energie. Jestli se alespoň jednou při poslechu alba No Guts. No Glory. nepřistihnete, jak dupete patama do země, mlátíte hlavou nebo řvete společně s Airbourne, měl byste se jít vyšetřit. Tenhle poctivej, hardrockovej, 46 minut dlouhej počin, vás rozhodně nudit nebude, to vám zaručuji a určitě si zaslouží plných 5 hvězd. A na závěr část textu písně Raise The Flag: Rocn'n'Roll will never die. Rock'n'roll will survive!!

» ostatní recenze alba Airbourne - No Guts. No Glory
» popis a diskografie skupiny Airbourne


Metallica - Ride The Lightning
2011-10-25

Metallica / Ride The Lightning

5 stars

Ride The Lightning - Tak pro tuhle desku skoro ani nemám slov. Prolíná se v ní neskutečná rychlost a tvrdost (Fight Fire With Fire, Trapped Under Ice) s úžasnými baladickými částmi (začátek skladby Fight Fire With Fire, první polovina Fade To Black, část The Call Of Ktulu). První dvě pecky FFWF a titulní Ride The Lightning vás už skoro dostanou, ale teprve potom to přijde. Když se rozeznívají zvony ve For Whom The Bell Tolls a následně do nich vnikne mohutný riff s úžasnou Burtonovou basovou linkou, chce se mi až skoro brečet štěstím. To ovšem není vše! Následující Fade To Black je moje zřejmě nejoblíbenější píseň vůbec. Zvlášť tu baladickou část opravdu miluju. Thrashová část písně je ovšem také fantastická. Následují poctivé fláky Trapped Under Ice a Escape (úplně z nich čiší energie a dravost mladých chudých metalistů). Další skladbě Creeping Death se asi nedá nic vytknout - skvělý thrashový kousek a jedna z TOP písní Metalliky a vůbec. Lepší ukončení alba než překrásnou skoro devítiminutovou instrumentálku The Call Of Ktulu by asi jen těžko někdo vymyslel. Ta by snad nenudila, i kdyby těch minut měla 20. To je tedy moje hodnocení jedné z mých nejoblíbenějších desek, ne-li nejoblíbenější. Možná nejsem úplně nejobjektivnější, protože jsem obrovský fanoušek Metalliky, ale takhle to prostě cítím. Tady nejde dát nic jiného než jasných 5 hvězd!! Budu rád když se vyjádříte v diskuzi.

» ostatní recenze alba Metallica - Ride The Lightning
» popis a diskografie skupiny Metallica


Metallica - Death Magnetic
2011-10-23

Metallica / Death Magnetic

4 stars

Death Magnetic
Death magnetic je nejnovější album největší thrashmetalové kapely světa Metallicy. Po ne zrovna nejvydařenějším díle St. Anger si Metallica udělala opravdu velkou přestávku v nahrávání a to zhruba 5 let. 10. září 2008 se však konečně dostala do obchodů k nedočkavým fanouškům v pořadí už devátá a nutno říci povedená deska Death Magnetic, která je také první se současným baskytaristou Robem Trujillem. S monstrozními deskami jako Black Album, Master Of Puppets, ...And Justice For All či Ride The Lighting se sice zřejmě srovnávat nedá, ale Metallica jasně ukázala, že netrpí nedostatkem kreativity a nemusí žít pouze ze staré slávy. Obsahuje 10 songů, které si teď rozebereme.
That Was Just Your Life se rozjíždí pomalým, tichým vybrnkáváním, které se rozvine až do rychlého, velice tvrdého rifu. Následuje až neskutečně rychlý zpěv, který přejde do sekaného refrénu. To se jednou opakuje a na řadu přichází celkem krátké ale povedené kytarové sólo. Song končí zařvaním názvu písničky.
The End Of The Line začíná rovnou chytlavým, sice ne zrovna rychlým, ale o to tvrdším rifem. A na něm je také založen zbytek celé písně. Ta si celých bezmála 8 minut drží vysokou úroveň hlavně díky kvalitnímu, lehce zapamatovatelnému refrénu. Chvíli před koncem píseň nečekaně zpomalí a změkne, ale okamžitě se opět rozjede do řvoucího refrénu.
Broken, Beat and Scarred je opravdu povedená pecka. Fantastický středně rychlý rif a chytlavé sloky, plus vyřvávací refrén ji dělá opravdu skvělou. A nesmí se zapomenout určitě také na dlouhé až nadlidsky rychlé kytarové sólo.
The Day That Never Comes je pro mě bezpochyby nejlepší věc z Death Magnetic a také jedna z nejlepších písní, kterou kdy Metallcia složila. Začíná lehkým brnkáním do kterého se najednou vloží bicí a druhá kytara, která se rozvine až do měkkého baladického riffu. Hetfield snad poprvé na desce zpívá jemně a nevyřvává, což se nezmění ani ve středně tvrdém až neskutečně chytlavém refrénu. Celý koloběh se opakuje, ale po druhém refrénu už na řadu nepřijde opět baladická část, ale naopak nádherný tvrdý riff do kterého se začlení také teď už zase vyřvávající zpěv a píseň končí v parádním opravdu extra dlouhém sólu s řezaným riffem.
All Nightmare Long startuje zajímavým vybrnkáním na basu, do kterého se postupně začlení všechny nástroje a rozjede se až do mohutného riffu. Následuje opravdu démonická sloka, která se za nedlouho rozvine do, podobně jako u většiny písniček z Death Magnetic, chytlavého refrénu. Opět následuje povedené dlouhé sólo a za ním se rozvine naprosto Thrashmetalový rif kterým po 8 minutách song končí.
Cyanide je sice pomalejší než All Nightmare Long, ale melodičtější a rozhodně jí nechybí ani potřebná tvrdost. Je založená na středně rychlém riffu a nádherné sloce. V půlce se píseň ztiší a zpomalí, čím vynikne Hetfieldův příjemný zpěv, aby se mohla zase rozjet pomocí tradičně rychlého kytarového sóla. Končí opět chytlavou slokou.
The Unforgiven III je povedená metalová balada. Rozjíždí ji klavír, ke kterému se přidá orchestr a následně také kytara, bicí a basa. Trochu překvapivě se rozvine až do celkem rychlého metalového tempa, ale po chvíli se vrátí zase zpět k pomalé zpívané části. To se jednou zopakuje a na řadu opět přichází dlouhé, ale pomalejší sólo, po kterém následuje zase pomalé vybrnkávní propojené se zpěvem a tím také píseň končí. Jako jedna z mála, ne-li jediná, dokáže opravdu důstojně konkurovat The Day That Never Cones.
The Judas Kiss je tvrdá metalová pecka. Ale na můj vkus není příliš melodická a to právě díky tvrdosti. Není vůbec špatná ale na albu nijak nevyniká a patří k horším songům téhle desky. Nezachránilo ji ani tradiční rychlé sólo. Navíc trvá celých 8 minut a ke konci už trošku nudí.
Suicide and Redemption startuje pomocí sekaného riffu, který se různě mění do dalších a dalších pomalejších, ale opravdu tvrdých riffů. Píseň přejde do pomalého krásného sóla doprovázeného taktéž pomalým vybrnkáváním. Dále pokračuje opět tvrdými rify, ze kterých se vyvine, jako už po několikáté, dlouhé rychlé kytarové sólo. A nakonec tahle bez dvou sekund desetiminutová instrumentálka končí postupně ztišovaným chytlavým riffem.
Death Magnetic uzavírá jedna z nejkratších, ale zároveň nejlepších písní na desce a to My Apocalypse. Je založena na brutálně tvrdém refrénu. Ani sloka ale nezůstává pozadu a udržuje písni vysokou úroveň. Nesmí chybět samozřejmě ani kytarové sólo a deska doznívá za pomoci nejtvrdšího refrénu, který je na Death Magnetic k nalezení.
Tak to je tedy poslední počin amerických velikánů z Los Angeles nazvaný Death Magnetic. Myslím, že se opravdu nemají za co stydět a po pěti letech čekání nám připravili velice povedený comeback. Hodně jsem se rohodoval mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale jak jsem zmínil na začátku, mezi úplná božstva to neřadím, takže proto tedy hvězdy čtyři.

» ostatní recenze alba Metallica - Death Magnetic
» popis a diskografie skupiny Metallica


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000