Profil uživatele rocknrolldejw


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

KISS - Psycho Circus
2012-01-06

KISS / Psycho Circus

5 stars

Podle recenzí, co jsem na toto album četl se mnou asi nebude většina lidí souhlasit. Psycho Circus mě velice mile překvapilo a hned úvodní vál stojí opravdu za to. Geneova Within je démonická věc se skvělým vyřvávaným refrénem. I Pledge Allegiance To The State Of Rock and Roll mám hodně rád. Jednoduše řečeno: Paulova věc, která rozhodně potěší. Ke slovu se taky dostává Ace v jeho rockový vypalovačce Into The Void, která určitě patří mezi silnější kousky na tomto albu. Pátá v pořadí je pohodová We Are One, což je věc kterou bych do Genea zrovna neřek. You Wanted The Best, se skvělým nápadem čtyř sólově zpívajících členů kapely, překvapuje hlavně svým neobvyklým réfrénem. Raise Your Glasses jsem ze začátku neměl zrovna extra v oblibě kvůli té vlezlosti. Po několika posleších mě tahle melodická vyřvávačka natolik chytla, že jí nemůžu dostat z hlavy. Výborná píseň! I Finnaly Found My Way má určitý potenciál, který ale podle mě nebyl na 100% využit. Skvělou atmosféru této nádherné baladě dodává Peterův hlas, který se už osvědčil v takových hitech jako Beth nebo Hard Luck Woman. Dreamin' má jednoznačně nejlepší riff na albu. Sklidnění ve sloce a vynikající sirovej rifrén dává písni ten skvělej říz. Závěrečnou Yourney Of 1,000 Years jsem na první poslech moc nepochopil ale po dalším poslechu jsem jí přiišel na chuť. Skvělý, dovolil bych si říct až epický závěr tohoto alba z roku 1998. To, co dělá Psycho Circus tak výjiměčný jsou písně, které nenudí. Máme tady vypalovačky jako Psycho Circus, I Pledge..., Into The Void..., hitovky jako We Are One nebo Raise Your Glasses, tvrdší kousek Within, baladu I Finnaly Found My Way, skladbu You Wanted The Best zazpívanou všemi členy KISS, v refrénu sirovou Dreamin' a závěrečná Yourney Of 1,000 Years je celkem unikát, protože takovou píseň byste od Genea jen těžko hledali(výjimka The Elder). Pro mě jasných 5 hvězdiček!!!

» ostatní recenze alba KISS - Psycho Circus
» popis a diskografie skupiny KISS


KISS - Dynasty
2011-11-15

KISS / Dynasty

4 stars

Dynasty od KISS je vcelku povedená deska, která se ale rozhodně nemůže rovnat s jejím vydařeným přechůdcem z roku 1977. Album začíná největším hitem kapely a tím je píseň I Was Made For Lovin' You. Skladba je oproti dřívější tvorbě neobvyklá a diskotékově laďená. Za sebe řeknu, že I Was Made For Lovin' You nepatří mezi moje nejoblíbenější fláky od KISS, ale rozhodně jí mám rád a naživo dostane ty správný grády. Jako druhá v pořadí je skvělá 2,000 Man, předělávka od Stounů zazpívaná Acem. Následuje moje oblíbená Sure Know Something, která jednoznačně patří mezi vrcholy alba. Skladba je velice hitová, trochu laďená do popu, ale hlavní je, že neztratila rockového ducha. Peterova Dirty Livin' rozhodně není špatná, ale na albu se najdou i lepší věci. Charisma je podle mého názoru nejhorší song na albu. Vůbec celkově se Gene na Dynasty nijak zvlášť nepředvedl. Šestá v pořadí je úžasná Paulova vypalovačka Magic Touch, kterou naprosto miluju a dovolím si říct, že to je nejlepší píseň alba. Na Dynasty se také skladatelsky předvedl Ace s jeho Hard Times. Sloka nějak moc nevyniká, ale skvělej syrovej refrén všechno napravuje. X-Ray Eyes není zrovna žádnej zázrak, ale oproti Charisma si tady Gene znatelně vylepšil. Závěr patří skladbě Save Your Love, která se řadí mezi lepší songy na albu. Vynikající sloka a procítěné sólo zachraňují nepříliš zdařilý refrén, ve kterém vynikají možná tak bicí, na které stejně nehraje Peter Criss, nýbrž Anton Fig. Závěrečné hodnocení je 3,5 hvězdičky, zaokrouhlím na 4, to hlavně kvůli vydařenému a čitelnému zvuku. Dynasty obsahuje pár opravdu kvalitních písniček, ale jako celek to už tak nefunguje.

» ostatní recenze alba KISS - Dynasty
» popis a diskografie skupiny KISS


Gamma Ray - Heading For Tomorrov
2011-11-15

Gamma Ray / Heading For Tomorrov

4 stars

Heading For Tommorow od Gamma Ray je pro mě hodně dobrá deská s velice povedenými nápady. Abych pravdu řekl na albu mi v některých případech vadí ta pompéznost. Heading For Tommorow však nabízí i pořádnej nářez a to například ve skladbě Lust For Life, která je jedním z vrcholů desky. Pro mě je ale jednoznačně nejlepší skladba na albu titulní epos trvající přes 14 minut. Tento debut uzavírá opravu kvalitní cover písně od Uriah Heep, konkrétně Look At Yourself. Mé hodnocení jsou 4 hvězdičky, některé části alba mi prostě tolik nesednou a obal desky taky za moc nestojí.

» ostatní recenze alba Gamma Ray - Heading For Tomorrov
» popis a diskografie skupiny Gamma Ray


Saxon - Denim and Leather
2011-10-27

Saxon / Denim and Leather

5 stars

Tentokrát zrecenzuju počin mých oblíbenců Saxon. Denim And Leather nemůže začínat lépe než skladbou Princess Of The Night. Neočekávejte nic než klasický hevík s chytlavým refrénem a výborným sólem. Co bych na albu opravdu vyzdvyhnul, tak to jednoznačně budou ty skvělé riffy, které doprovazejí celou desku. Výjimkou není ani v pořádí druhá skladba Never Surrender, kterou naprosto zbožňuju. Třetí Out Of Control má skvělý vybrnkávaný riff, který s tím zkreslením zní opravdu výborně a hlavně celkem zajímavě. Rough And Ready je oproti Out Of Control výrazně rychlejší a dalo by se řící "rokenrolovější". Následující Play It Loud se skvělým riffem (Ano, znovu skvělý riff - v nich jsou Saxon opravdu přeborníci) a refrénem ve kterém si prostě chcete zařvat Play It Loud co nejvíce nahlas. And The Bands Played On patří rozhodně mezi vrcholy alba. Basa si ve sloce jede klasický shuffle a do toho kytary, bicí a vokál Biffa Byforda - prostě neskutečný. V Midnight Rider zaujme hlavně refrén ve kterém společně s Biffem chcete pozpěvovat "Midnight rider keeps on rollin'.." atd. však fanoušci poznají. Předposlední Fire In The Sky je bezpochyby nejrychlejší věc na albu a závěrečná hymna Denim And Leather patří mezi největší klasiky od Saxon. Na albu nechybí ani zběsilá kytarová sóla a úderné bicí. Samozřejmě nezklamal ani zpěv Biffa Byforda. Na závěr jen povím, že album je skvělé a ode mě dostává jasných 5 hvězdiček!!! Už stačí jen dodat: "Denim and Leather, Brought us all together....."!!!!

» ostatní recenze alba Saxon - Denim and Leather
» popis a diskografie skupiny Saxon


Iron Maiden - Live after Death
2011-10-24

Iron Maiden / Live after Death

5 stars

Live After Death od Iron Maiden je opravdu výborný živák se skvělou atmosférou. Ta atmosféra je výborná natolik, že vás chvílema i vtáhne tak, že se cítíte jako na koncertu Maiden. Také musím podotknout, že výběr skladeb (vlastně taková best of 1980-1984) má šťávu a úvodní Aces High zní naživo mnohem energičtěji než na studiovce. Vlastně každá pecka na Live After Death zní o něco lépe než ze studia a verze Run To The Hills z tohoto výborného živého alba mě donutila zpívat spolu s Brucem. No co dodat? Jedno z nejlepších živých alb co jsem kdy slyšel. Tady to je jasných 5 hvězdiček.

» ostatní recenze alba Iron Maiden - Live after Death
» popis a diskografie skupiny Iron Maiden


Metallica - Ride The Lightning
2011-10-23

Metallica / Ride The Lightning

5 stars

Metallica a její Ride The Lightning je prostě metalový skvost, který jim nikdo nezapře. Totálně našlapaná deska s trochou progresu. Největší nářez desky je jednoznačně úvodní Fight Fire With Fire, i když se to ze začátku vůbec nezdá. Nádherná vybrnkávačka propukne v Thrashovou řežbu a tak to po zbytek písně zůstane. Pokračuje se skvělými peckami (Ride The Lightning, For Whom The Bell Tolls). Tentokrát se spomalí a to konkrétně ve skladbě Fade To Black, která je jednoznačně vrchol tohoto veledíla. Nádherná balada, která se nakonec rozjede a Kirk ukazuje co umí (i když to ve všech sólech na Ride The Lightning, které jsou skvělé). Další řežba na albu je Trapped Under Ice, přesně věc co byste od Metalliky mohli čekat. Escape má skvělý riff a refrén, který se od ostatních liší jeho melodičností. Klasika Creeping Death patří mezi to nejlepší od Metalliky vůbec a závěrečná instrumentálka The Call Of Ktulu je mezi instrumentálkama naprostý skvost, který po těch 9 minut rozhodně nenudí. Na albu se mi líbí, že James tady má ještě ten jeho řezavej hlas, který dnes už živě neuslyšíte. Z alba sálá neskutečná energie a atmosféra při takové For Whom The Bell Tolls až nahání hrůzu. Jasných 5 hvězdiček!!! Tady není co dodat.

» ostatní recenze alba Metallica - Ride The Lightning
» popis a diskografie skupiny Metallica


W.A.S.P. - The Last Command
2011-10-23

W.A.S.P. / The Last Command

5 stars

Co bych tak k albu The Last Command od W.A.S.P. mohl říct? Deska to do vás slušně pere od začátku a to skladbou Wild Child - jeden z největších hitů kapely. V tomto tempu to jde dál a skvělé kousky jako Ballcrusher a Fistuful Of Diamonds určitě stojí za zmínku. Výborný energetický vokál Blackieho Lawlesse dodává písním opravdu neskutečný "drajv". Deskou vás provází hutné kytary, úderné bicí a pořádně našláplá basa. Nesmím zapomenout zmínit, že každá pecka na albu má opravdu chytlavý refrén a při poslechu poslední Sex Drive jsem si chtěl vyřvat hlasivky spolu s Blackiem. The Last Command je skvělá Heavy nálož a to od začátku až dokonce. Rozhodně doporučuju!!!

» ostatní recenze alba W.A.S.P. - The Last Command
» popis a diskografie skupiny W.A.S.P.


Citron - Radegast
2011-10-23

Citron / Radegast

5 stars

Tentokrát jsem se rozhodl udělat recenzi na album Radegast od české legendy Citron. Desku bych označil jako klenot českého Heavy Metalu. Naprosto epický začátek skladby Radegast I. vás jakoby vtáhne do minulosti. V druhé písni Zase Dál zaujme hlavně křišťálově čistý vokál Ladislava Křížka. Třetí song Hon Na Bluda je klasickej hevík s výborným riffem a silným refrénem. Rozhodně jedna z nejlepších věcí na albu. Pokračuje se v pomalém tempu písní Už Couvám. Naprosto geniální balada, jeden z vrcholů Radegastu. Pátá píseň na albu má název Setkání S Radochem. Song má opravdu zajímavou atmosféru. Zase se zpomalí a tentokrát to je v písni Už Zase Mi Scházíš. Moje milovaná věc, která je rozhodně jedna z nejlepších věcí na tomto LP. Moravská Děvčátka je asi nejhorší píseň na desce. V předposlední skladbě vás vtáhne úvodní riff, kterej má takovou atmosféru, že budete nehybně sedět a čekat co bude dál. Album uzavírá píseň Radegast II., která se moc nelíší od Radegast I. Na závěr povím, že deska je opravdu silná, epická a její koncept vás vtáhne do děje.

» ostatní recenze alba Citron - Radegast
» popis a diskografie skupiny Citron


Whitesnake - Forevermore
2011-10-22

Whitesnake / Forevermore

5 stars

Když jsem album Forevermore od Whitesnake slyšel poprvé, uplně mi vyrazilo dech. Deska je plná skvělých riffů, kytarových sól, melodií, chytlavých refrénů i skvělých vokálů Davida Coverdalea. Ano, jeho hlas nezní tak jako v 70. a 80. letech, ale je v něm cítit nadšení a radost. Forevermore je nádherně proložená deska, která střídá Hard Rock se skvělými baladami. Album zní velice skvěže, je plné energie a to je to hlavní. Myslím si, že přesně tohle rok 2011 potřeboval. Taky je zde odkaz na Led Zeppelin v písní Whipping Boy Blues, famózní bluesovej začátek, kterej mě hned vzal. Album zakončuje nádherná epická titulní skladba Forevermore. Jestli jste desku ještě neslyšeli, tak to honem napravte a hned si ji poslechněte. Je úžasná a hned po prvním poslechu si budete pobrukovat refrény, to vám zaručuju. Jasných 5 hvězdiček!!!

» ostatní recenze alba Whitesnake - Forevermore
» popis a diskografie skupiny Whitesnake


Deep Purple - Burn
2011-10-22

Deep Purple / Burn

4 stars

Burn od Deep Purple je pro mě dobré album u které ho mi vadí trochu toho experimentování a vlivu Funky. Album se rozjíždí skvěle a to titulní písní Burn která patří mezi největší hity od Deep Purple. Might Just Take Your love je pohodovej song se skvělym riffem a Lay Down, Stay Down je skvělej Hard Rockovej nářez kterej patří rozhodně mezi to nejlepší na albu. První tři písně skvělé, ale u čtvrté Sail Away se setkáváme s vlivem Funky, který jsem na začátku zmínil. Přesto se mi skladba velice zamlouvá. You Fool No One patří mezi to nejhorší na albu a to proto že tu necítím ty klasické párply. What's Going On Here je skladba s houpavým rytmem a melodickým sólem. Na řadě je klenot alba Mistreated, geniální riff, melodie, basové linky - tahle pecka vystihuje všechno co by měla pořádná rocková píseň mít. Taky musím vyzdvihnout Coverdaleův vokál a Bluesové cíťění. Jako poslední píseň na albu je instrumentálka A'200. Hodně experimentální skladba, bez které by se album v pohodě obešlo. Burn je velice povedená deska, jen bych trochu vynechal ten vliv stylu Funky v několika písních. Mé konečné hodnocení jsou 4 hvězdičky, které si album rozhodně zaslouží.

» ostatní recenze alba Deep Purple - Burn
» popis a diskografie skupiny Deep Purple


KISS - Sonic Boom
2011-10-22

KISS / Sonic Boom

5 stars

Začátkem roku 2009 Kiss ohlásili nové album po jedenácti letech s názvem Sonic Boom. Ještě před vydáním se členové KISS k tomuto albu vyjádřili. Nejvíce pozornosti asi přilákal komentář Gena Simmonse, který prohlásil, že Sonic Boom je nejlepší album Kiss za posledních 30 let. Tak jako každý fanoušek Kiss jsem byl na toto album zvědavý.

Hned po doznění první skvělé písně Modern day delilah z obdivuhodným riffem jsem cítil, že poslouchám jednu ze starších desek Kiss . Následuje Russian Roulette, která zajímavě střídá tempa a basové výplně také stojí za zmínku. Paulova Never enough znovu poukazuje na klasičnost tohoto alba a Genova Yes I know má velmi pozitivní náladu. Stand je klasická stadiónová vyřvávačka podobná poněkud starší God gave rock n´roll to you. Při poslechu Hot and cold mě zaujal úvodní riff, bohužel sloka není poněkud výrazná, refrén průměrný a z toho plyne, že je to asi nejslabší píseň alba. Ke zpěvu se dostává i bubeník Eric Singer ve skladbě All for the glory. Paulova Danger us je klasická rocková vypalovačka s neuvěřitelným kytarovým sólem. Extra dunícím riffem začíná nejmetalovější skladba Im an animal v podání Gena Simmonse. Tommy Thayer je poprvé za mikrofonem ve skvělé When lighting strikes a desku ukončuje Say yeah, která má asi nejhitovější potenciál ze všech písní. Obal desky je velice jednoduchý, ale přesto vypadá skvěle a přesně tohle fanoušci chtějí. Sonic Boom mě opravdu mile překvapilo, tato deska je nezbytnou součástí každé metalové sbírky.

» ostatní recenze alba KISS - Sonic Boom
» popis a diskografie skupiny KISS


Motörhead - Ace of Spades
2011-10-22

Motörhead / Ace of Spades

3 stars

Ace Of Spades je album tak trochu na jedno brdo. Co se týče riffů a melodií jsou si všechny hodně podobné. Album je to pro mě pouze dobré,ale pro skalní fandy to je asi něco neskutečného. Pouze můj názor na tuto desku s pohledu Rockového fandy. Rozhodně Motorhead nijak nezatracuji, dokonce je mám i docela rád ale že by mi toto album vyrazilo dech, tak to rozhodně ne. Proto ty 3 hvězdy.

» ostatní recenze alba Motörhead - Ace of Spades
» popis a diskografie skupiny Motörhead


AC/DC - Highway To Hell
2011-10-22

AC/DC / Highway To Hell

5 stars

Tohle album je pro mě naprostá genialita a řadím ho mězi klenoty mé sbírky. Začíná se skvěle s titulní Highway To Hell, kterou zná snad opravdu každý. Pokračuje se chytlavou Girls Got Rhythm a naprosto fascinujicí, tempa střídající Walk All Over You patří mezi vrcholy alba. Deska je plná chytlavých riffu, nabušených refrénů a hlavně ryzího Rock N'Rollu. Žádná píseň nezaostává a rozhodně vás těch necelých 42 minut nebude nudit. Na albu jsou hity kapely jako např. titulní Highway To Hell nebo If You Want Blood (You've Got It). Desku uzavírá pecka Night Prowler která se nese v Bluesovém rytmu. Na závěr jen povím že album nezklame žádného fanouška Hard Rocku a s radostí si album pustíte i po několika letech.

» ostatní recenze alba AC/DC - Highway To Hell
» popis a diskografie skupiny AC/DC


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000