Profil uživatele Ondra


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Orme, Le - Collage
2016-08-02

Orme, Le / Collage

5 stars

Pro mne osobně jejich nejlepší album, které již nepřekonali. Klávesy zní nádherně klasicky jak v kostele a jsou naprosoto geniální, zpěv je naléhavý a existenciální, dynamika rovněž vynikající, změny tempa neruší základní hudební motiv jednotlivých skladeb a přesto se barvitě rozčleňuje a pak opět spojuje. Bicí jsou naprosto přijatelné. Celkově mi to připomíná mírně odlehčené Grááfy. Výborné, za plný počet.

» ostatní recenze alba Orme, Le - Collage
» popis a diskografie skupiny Orme, Le


Van Der Graaf Generator - Merlin Atmos (Live 2013)
2015-03-19

Van Der Graaf Generator / Merlin Atmos (Live 2013)

4 stars

Album, které je záznamem koncertního provedení dnes již známých skladeb, včetně těch klasických nebude těžké ohodnotit, navíc i pro mě jakožto i účastníka několika těchto vystoupení. Jedná se o mix novějších a klasických kousků z tvorby VdGG, v poměru zhruba 1:1. Živé provedení všech skladeb je vynikající, snad jen s patrným mírným stárnutím Peterova Hlasu, což je však pochopitelné. Těžko lze nějaký kus jednoduše vypíchnout, avšak pokusím se. Například démonické provedení Gog je skvělé, stejně tak Dětská důvěra. Over the Hill, kterou mám moc rád (a byla otvíráken např. pražského koncertu) se již pomalu stává také klasikou, nesoucí v sobě to nejlepší z odkazu VdGG za celou historii kapely. Provedení All That Before, velmi živelné skladby je rovněž vynikající. Co bych však chtěl obzvláště vypíchnout, je zahrání živé skladby, dnes již legendární Záhuby Strážců Majáku... vždy když jsem ji poslouchal na albu Pawn Hearts, a posléze potom, kdy jsem zahlédl upoutávky na živé koncerty 2013 s uvedením této skladby, jsem neveřil, že tento kousek je možné zahrát i živě na jevišti. Myslel jsem si, že se mi to je zdá... :) Avšak, jak krutě jsem se mýlil! Je sice znát, že si Peter občas vypomáhá přednahranými syntetizátorovými smyčkami, avšak vzhledem ke komplexnosti tohoto kousku je to nutností. Souhra kapely je zde vynikající a publikum to náležitě oceňuje nadšeným aplausem. Atmosféra je tak skvěle soustředěná, že by se dala přímo krájet, a také je dobře slyšet a vidět, že zejména na skvělém provedení této skladby kapele opravdu záleží... Tudíž výsledkem jsou skvělé, dechberoucí a duši povznášející, přímo tekuté emoce, zhmotněné na jevišti a proudící naprosto přirozeně do zástupů publika, které nemohou nechat chladným žádného opravdového fanouška VdGG. Jedná se o skvělou, velmi emotivní a atmosférickou hudbu a její poslech lze jen doporučit!!

» ostatní recenze alba Van Der Graaf Generator - Merlin Atmos (Live 2013)
» popis a diskografie skupiny Van Der Graaf Generator


Jethro Tull - A Little Light Music
2011-06-16

Jethro Tull / A Little Light Music

5 stars

Tak tady musím smeknout, jedná se o výtečnou nahrávku, živé provedení známých skladeb je místy dechberoucí, s krásnými výškami, které jsou zde fantasticky nahrány. Celé snažení korunuje Anderson, který drží na uzdě svoji bouřlivost, avšak vynahrazuje si to v humorné komunikaci s publikem... :-)
Zvuk je sice skladbu od skladby mírně proměnlivý, protože je to průřež šňůrou z různých měst, ale na poměry živáku je zvuk velmi dobrý, bez zkreslení, pouze s malou mírou šumu.
Za celé album lze vypíchnout zejména - Life a Long Song a John Barleycorn - must die !!

» ostatní recenze alba Jethro Tull - A Little Light Music
» popis a diskografie skupiny Jethro Tull


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000