Profil uživatele Elvis


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Joy Division - Warsaw
2012-01-01

Joy Division / Warsaw

4 stars

Tohle album Joy Division(Warsaw)mi připadne oproti svým následovníkům syrové a typicky punk rockové.Alespoň mým uším. Ale vůbec ne špatné,možná škoda že jsem naposlouchal alba Joy Division v obráceném pořadí než byla vydána.Rozhodně se přiznám že bych na tomto albu za mikrofonem Iana Curtise nepoznal.Skladby Shadowplay nebo Transmission jsou pozdější typičtí Joy Division v rané podobě,některé další jakoby místy inspirovaly kapely jako Offspring nebo dokonce baskytaristu z českého Orlíku.Ale to je jen má vsuvka. Rozhodně se jedná o kvalitní prvotinu Warsaw,následně Joy Division. Pro mě čtyři hvězdy.

» ostatní recenze alba Joy Division - Warsaw
» popis a diskografie skupiny Joy Division


Joy Division - Unknown Pleasures
2011-12-27

Joy Division / Unknown Pleasures

5 stars

Jestliže jsem se v příspěvku k albu Closer vyjádřil že je to velmi dobrá hudba,tak po poslechu Unknown Pleasures a zhlédnutí filmu Control musím napsat že už dlouho mě žádná kapela nedostala na kolena jako právě Joy Division.Celé album na mě působí velmi ponuře zvlášť potom skladby Day of the Lords, New Dawn fades, She's Lost Control a závěrečná I Remember Nothing. Přesně tahle hudba je můj šálek kávy a vypálil jsem si ji i do auta kde je momentálně Number One.

» ostatní recenze alba Joy Division - Unknown Pleasures
» popis a diskografie skupiny Joy Division


KISS - Hot in the Shade
2011-10-01

KISS / Hot in the Shade

2 stars

Tohle album jsem si pořídil v roce 1992 ve věku 15 let. Tenkrát se mi neskutečně líbilo, což s odstupem dalších 19 let absolutně nechápu. Dnes pro mě taková vsuvka v tvorbě KISS,nic co by mělo výraznější tvář.
Trošku k poslechu jsou první tři skladby, profláklá balada Forever a Somewhere between Heaven and Hell.To ostatní má hodnocení velká 0. Celkově 2 a půl hvězdy směrem dolů.

» ostatní recenze alba KISS - Hot in the Shade
» popis a diskografie skupiny KISS


Osbourne, Ozzy - Blizzard Of Ozz
2011-09-29

Osbourne, Ozzy / Blizzard Of Ozz

4 stars

Velmi dobré album s příslibem toho že odteď už to bude jenom lepší,což se s různou obměnou muzikantů daří až do alba No More Tears.
Osobně ho považuji za zmrtvých vstání protože v době kdy bylo vydáno a za jakých okolností....ale podařilo se...Ozzy Osbourne stál na vlastních nohou a domovská kapela Black Sabbath byla od této chvíle na jiné koleji,na dlouhá léta na jiné koleji.Prostě a jednoduše celé album hodnotím čtyřmi hvězdami jelikož následující alba nám nabídly ještě lepší skvosty...

» ostatní recenze alba Osbourne, Ozzy - Blizzard Of Ozz
» popis a diskografie skupiny Osbourne, Ozzy


Black Sabbath - Master of Reality
2011-09-03

Black Sabbath / Master of Reality

5 stars

O Debutu kapely se zmiňovat nebudu protože nemám ve zvyku nosit dříví do lesa,na Paranoid jsem pár řádků napsal, no a o třetím albu Rošťáků z Birminghamu jen pár slov. Jako celek geniální,jednotlivé skladby geniální,no a když si v Solitude která je nádherným dojákem zapálíte to,o čem se zpívá v první skladbě tohoto famózního alba octnete se se v ráji kapely Black Sabbath.
Když se sejde čtveřice muzikantů a pálí jim to na stejné vlně,vznikne MASTER OF REALITY. A to je paráda...

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Master of Reality
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Black Sabbath - Paranoid
2011-09-03

Black Sabbath / Paranoid

5 stars

Planet Caravan-Skladba nad skladby a já ani nevím proč,snad ta ponurá melodie mě dostává někam o čem sám nevím co je a jak to pojmenovat.Album samotné je bomba nad bomby,jeden lepší nápad střídá daší jmenovat skladby je snad zbytečný.Rebelové z Birminghamu po svém úspěšném debutu ukázali kterým směrem teď půjde hudební svět,a tak tomu doopravdy bylo...Tony,Ozzy,Bill a Geezer otiskli malou stopu pro člověka ale obrovskou šlápotu pro budoucí rockové a metalové generace...

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Paranoid
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Uriah Heep - The Magicians Birthday
2011-09-03

Uriah Heep / The Magicians Birthday

5 stars

Víš jak vypadá ten pravej východ slunce? Ne? Pusť si The Magicians Birthday a budeš vědět přesně jaký to je sedět na břehu rybníka před šestou ráno někdy v půli července.Úvodní Sunrise mluví za vše.Postupnej nástup nástrojů a k tomu David Byron-nádhera...Spider Woman skoro přeskočím i když jako rychlovka není špatná.A ruku na srdce kdo z nás by složil aspoň tohle že??Blind Eye-moje srdcovka a se svým závěrem I´m man anyway..... naprosto famózní.
Echoes in the dark-Další podmanivá věc a Byronův vokál naprosto famózní.Miluju skladby kdy se od kořenů pod zemí ve finále dostaneme na sluneční světlo plné optimismu.Nádherná věc!!!
Když prší slyším Davida a Rain ....není co dodat.../žasnu s otevřenou pusou co dokázal jeden pijící vokalista za doprovodu klavíru..Kde jsou ty doby???
Sweet Lorraine-Pro tuto skladbu jsou typické vyčnívající klávesy-pro mé ucho parádní skladba navíc v perfektním provedení na Live 73..
Tales-Můj osobní vrchol tohohle alba.Sakra která kapela něco takového dokáže dnes nahrát?Odpovím si sám!Ani jedna!Naprostá nádhera.Tak úžasnou věc jsem slyšel jen na tomhle albu a vždycky ji uslyším jen a jen tady.
The Magician's Birthday je důstojné zakončení tohohle alba s perfektním kytarovým sólem Micka Boxe.
Rozhodně Uriah Heep kteří si zaslouží 5 hvězd.

» ostatní recenze alba Uriah Heep - The Magicians Birthday
» popis a diskografie skupiny Uriah Heep


Black Sabbath - Tyr
2011-09-03

Black Sabbath / Tyr

5 stars

Bylo mi 14 let když jsem tuhle LP desku koupil za první svoje peníze vydělaný na brigádě v JZD. Tou dobou jsem měl určitý znalosti o tom co je kapela Black Sabbath a její(bývalej)frontman Ozzy Osbourne.Na ten moment kdy jsem ji na první nadechnutí poslechl od začátku až do konce nikdy nezapomenu, a stejný je to i dneska po těch 20 letech od koupě.Severská mytologie v podání Sabbath a podmanivého vokálu Tonyho Martina mě prostě dostává do varu.Rozhodně album TYR patří mezi milníky které mě vyvedly z omylu že BS jsou jenom Iron Man,Fairies Wear Boots a Symptom Of The Universe.Smozřejmě poslední jmenované skladby jsou základní kameny Hard rocku a Heavy Metalu,pro mě naprosto geniální.Pro album TYR dávám 4.5 hvězdy směrem nahoru.

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Tyr
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Black Sabbath - Dehumanizer
2011-08-31

Black Sabbath / Dehumanizer

5 stars

Po dlouhé době sem si pustil po šichtě(ač zapřísáhlej milovník Sabbatů s Ozzym)tohle album a ejhle. Orgasmus jak prase!
Prostě bez dlouhejch keců.Éra s Diem jak má být,od A do Z supr zážitek.Samozřejmě Heaven and Hell je jenom jedno,ale tenhle Dehumanizer je prostě tvrdší,pro moje uši bombastičtější a na svou dobu víc než dobrý. Škoda že tahle sestava stvořila v těch letech jen tohle.Věřím že mohlo být i víc,ale ani následující Cross Purposses s Tony Martinem nezmizelo v propadlišti dějin. A to je dobře.....

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Dehumanizer
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Dickinson, Bruce - Skunkworks
2011-06-19

Dickinson, Bruce / Skunkworks

4 stars

Zvláštní album.Ale svým způsobem vyjímečně dobré.Pravdou je že sem ho musel naposlouchat opravdu mnohokrát aby mi vešlo takzvaně pod kůži.Bruce se na tomto albu obklopil mladými muzikanty a podařilo se jim společně vytvořit desku která vybočuje z Brucovy sólové tvorby.Nosnými skladbami tohohle počinu jsou(aspoň dle mě)Solar Confinement,Innerspace a samozřejmě závěrečná Strange Death in Paradise.Nechci tím říct že zbylé skladby stojí za nic, to ani náhodou jen se odvíjejí v poklidnější rovině.Celkově tahle deska drží pohromadě,skladby jsou dá se říct až na tři výše jmenované vyrovnané i když Strange Death in Paradise by se mohla klidně producírovat na pozdějších tvrdších Brucových albech.Zvlášť závěr kdy Bruce za doprovodu geniální Dicksonovy kytary vyzpívává dokola Strange Death in Paradise až do ukončení skladby mě dostává do varu.Prostě deska která neurazí a stojí za to si ji poslechnout(nejlépe několikrát).Pro mě 3.5 hvězdy ale protože hrajeme na celky tak 4.

» ostatní recenze alba Dickinson, Bruce - Skunkworks
» popis a diskografie skupiny Dickinson, Bruce


Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath
2011-06-18

Black Sabbath / Sabbath Bloody Sabbath

5 stars

Omšelá MC kazeta značky EMGETON a vybledlou,letitou fixou napsaný Sabbath Bloody Sabbath.Moje první seznámení s touto nahrávkou.Předesílám že v té době jsem znal první čtveřici alb se jmenovkou Iommi,Ward,Butler,Osbourne už celkem dobře.Po dost nekvalitním poslechu na nekvalitním kazeťáku upadla tato okamžitě v zapomnění.Když sem o pár let pozdějš procházel obchodem s hudebninama, zaujal mě opravdu povedenej obal kde se název SABBATH BLOODY SABBATH opravdu vyjímal(CD).Tím v podstatě moje hodnocení může skončit protože po přehrání tohoto cédéčka nejenže neupadlo v zapomnění, ale vylétlo v mém osobním hodnocení v podstatě na vrchol protože toto album snad nemá slabé místo.Což je samozřejmě dobře, a je jen škoda že v sestavě s Ozzym nás čekalo už jen jedno překvapení v podobě SABOTAGE.Kdyby bylo víc hvězdiček dám je všechny,protože už na Vol.4 sem dal všech pět.

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Black Sabbath - Vol.4
2011-06-18

Black Sabbath / Vol.4

5 stars

Pro mě vždycky bude tahle deska v tvorbě sabatů na prvním místě.Ne pro její dokonalost, kapela má mnoho výraznějších klenotů než zrovna Vol.4, ale protože sem ji slyšel ve svých 11 letech jako úplně první hard rockový album a dá se říct že od prvního poslechu ho znám celý nazpaměť.Úvod Wheels of confusion mě dodnes spolehlivě posadí na prdel,Tomorrow's dream a Butlerova basa to stejný.Changes-nádherná balada.
FX sem nikdy nepochopil ale když ji protnu s následnou řežbou Supernaut tak ji dokážu akceptovat.Snowblind,Cornucopia,Laguna Sunrise,St'Vitus Dance a závěrečná v podstatě heavy metalová Under The Sun jsou skvostné vrcholy tohoto výlisku pro jehož hodnocení dávám 5 hvězdiček.

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Vol.4
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Dickinson, Bruce - The Chemical Wedding
2011-06-15

Dickinson, Bruce / The Chemical Wedding

5 stars

Asi není v Brucově sólové kariéře propracovanějšího alba než právě tohoto z roku 1998.
Hned po prvním poslechu je jasné že tohle je to pravé.Celé album drží kompaktně pospolu,jedna pecka stíhá další bez slabého místa až do závěrečné The Alchemist kde se vracíme v podstatě na začátek a to nás nutí poslouchat ho pořád dokola.Ačkoliv všecna Brucova alba jsou víceméně velmi dobrá tak tohle je přece jen o krok vepředu.

» ostatní recenze alba Dickinson, Bruce - The Chemical Wedding
» popis a diskografie skupiny Dickinson, Bruce


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000