Profil uživatele Troll


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Nine Inch Nails - The Downward Spiral
2010-07-19

Nine Inch Nails / The Downward Spiral

5 stars

Kultovní, nadčasové, koncepční, propracované dílo, které zůstane navždy klenotem první poloviny 90. let - ano, takto se dá charakterizovat album, které dal Trent Reznor se svými pomocníky dohromady.

Hudba na The Downrard Spiral by se dala popsat jednoduše jako industrial rock, avšak to bychom desce křivdili, protože nabízí daleko víc. Trent si vzal to nejlepší z předchozích desek - synth popovost a chytlavost debutu, syrové metalově znějící kytary z Broken a začal klást větší důraz na emoce či na střídání temp v jednotlivých písních. Textově se deska točí kolem sebedestrukce člověka, sexu a víry. Každý song tady má své místo, avšak pokud bych měl vyzvdvihnout vrcholy desky, budou to určitě vypalovačka March of the Pigs, instrumentálka A warm place či jeden z největších hitů kapely, balada Hurt (kterou později coverovali umělci jako Johny Cash či skupina Sevendust).

Desku doporučuji všem milovníkům progresivní industriální hudby. I když už je to od vydání spirály 16 let, deska neztratila ze svého půvabu nic. Bravo Trente!

» ostatní recenze alba Nine Inch Nails - The Downward Spiral
» popis a diskografie skupiny Nine Inch Nails


Mötley Crüe Old - Generation Swine
2010-07-17

Mötley Crüe Old / Generation Swine

4 stars

Další velice kontroverzní a dnes už zapomenutá deska kapely, kterou si fanoušci cení především díky muzice, kterou Crue tvořila v 80. letech. Už předchozí bezejmenné album s Johnym Corabim u mikrofonu způsobilo odklon skalních fanoušků od kapely - "dospělé a tvrdé" pojetí hudby jim nevonělo a také jim tam zkrátka chyběl původní zpěvák Vince Neil. Po opětovném spojení s Vincem se tedy očekával návrat ke kořenům, avšak Generace sviní se vezla na úplně jiné vlně než nejslavnější opusy skupiny z 80.let či "Untitled" z 1994.

Co se tedy změnilo oprotim předchozím deskám? Především stylová různorodost materiálu (vliv skupin Garbage či Nine Inch Nails se nezapře)a nad Generaci sviní dohlížela hned trojice producentů (Nikky Sixx, Tommy Lee, Scott Humphrey). Teď k samotným songům: najdete zde rockové songy, které jsou nasáklé eletronikou (Afraid, Glitter), koketování s hip hopem (Beauty), punk rockové vypalovačky (Generation Swine, Anybody out there), a také sólo balady Rocketship (zpíváná Nikkym) nebo Brandon (zpívaná Tommym).

Právě zmiňovaná různorodost album kazí, deska vůbec nepůsobí kompaktně, ale spíše budí dojem slepence sólovek členů kapely. I když se skupina obnovila v původním složení a reagovala na moderní trendy doby, v prodejích ani u kritiků se jí příliš nevedlo a navíc špatné osobní vztahy zapřičinili kolem roku 1998 odchod Tommyho Leeho ze skupiny a ignorování skladeb z této fošny na koncertech kapely. Avšak přesto se jedná o pestré, moderní a především zajímavé album, kterému se zkrátka nevedlo.

» ostatní recenze alba Mötley Crüe Old - Generation Swine
» popis a diskografie skupiny Mötley Crüe Old


Jane’s Addiction - Jane's Addiction
2010-07-17

Jane’s Addiction / Jane's Addiction

4 stars

Jedná se o debut této legendární skupiny z LA, který ovšem není ještě studiový, nýbrž je to záznam z koncertu z roku 1987. Avšak už tady Jane´s ukazují proč budou zanedlouho jedna z nejvlivnějších skupin pro alternativní rockovou a metalovou scénu.

Co se týče songů, tak první čtyři songy jsou rockové vypalovačky, z nich si zapamatujete především "Whores" se skvělým bassovým rifem či pohodovou "1%" s výstižným textem "the gang and the government, no different". Od paté písně se deska přesouvá k akustické části, kde stojí za pozornost především pomalá skladba "I would for you", stojící opět na výtečné base Averyho se sekundujícím dojemným vokálem Perryho, dále okořeněná foukací harmonikou "My Time", a v neposlední řadě také "Chip Away", zajímavá tím, že je postavená pouze na tribální rytmu bubnů, které obsluhují všichni členové kapely kromě Perryho.

Zajímavostí je, že právě tracky z tohodle živáku "Whores" a "Chip away" byli v roce 2009 pod dozorem Trenta Reznora (Nine Inch Nails)nahrány studiově, a objevili se na "NINJA 2009 Tour Sampler", kde se nacházejí i písně skupin Nine Inch Nails a Street Sweeper Social Club.

» ostatní recenze alba Jane’s Addiction - Jane's Addiction
» popis a diskografie skupiny Jane’s Addiction


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000