Profil uživatele


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Enchant - Blink Of An Eye
2004-09-27

Enchant / Blink Of An Eye

5 stars

Krásné album a to doslova.Jinak ani nelze začít hodnotit toto v pořadí již 6 studiové album, amerických progresivních art rockerů Enchant.Prakticky každá z písní na album je hitem. Enchant umí pečlivě pracovat s melodiemi,toto album je toho jedině důkazem.Zpěvák Ted je vlastníkem krásně zabarveného vlasu, který sem tam občas ve výškách zaškohrtá. Ale to může být jediná kaňka na kráse, najinak velmi zajímavém albu.Z desky mě nakonec nejvíce zaujmula věc s názvem Follow The Sun.Emotivní pomalá věc při níž nejednomu povstanou mráz po zádech.Album je nutností poslechnout vícekrát a ve chvíli kdy Vám zaleze pod kuži, bude tím pravým společníkem při poznání krajiny pestrých nápadů a emotivních prožitků .

» ostatní recenze alba Enchant - Blink Of An Eye
» popis a diskografie skupiny Enchant


Pink Floyd - The Division Bell
2004-09-16

Pink Floyd / The Division Bell

5 stars

Ten kdo se domnívá, že album The Divison Bell není dobré po hudební stránce by si měl nejspíše vyčistit uši.Ale co? Každý má právo na svůj názor. Jenže tohle album je famozní , geniální, skvostné, ohromující a já nevim co ještě. Vše je umocněno nejlepší skladbou v historii floydů a tím je bezesporu High hopes.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Division Bell
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Threshold - Subsurface
2004-09-10

Threshold / Subsurface

4 stars

Nové album těchto maníků pocházející z Anglie jsem očekával dost netrpělivě.Byl jsem napnutej jakým směrem půjde jejich nová deska, protože předchozí fošna Criticall Mass byla doposud vrcholem tvorby Threshold. Subsurface navazuje na desku předcházející, jedná se o ucelené dílko, které má co říci všem fanouškům progmetalu.Úvodní Mission Profile je klasickým hitovým kusem z dílny kapely, která ví co chce a co ji nejvíce sluší. Ať to jsou to řezavé kytary nebo vícehlasé vokální linky v refrénech.Na druhou stranu mi na této desce trochu chybí nová invence, protože deska je hodně podobná té předchozí. A výrázný hit zde prostě nenajdete, samozřejmě pokud porovnáváte-li s Critical Mass.A já musím porovnávat. Není to deska na dva poslechy, ale minimálně na 4-5 než si vytvoříte názor. I mě už se některé melodie honí v hlavě, ale pořád si myslím, že tahle deska mohla jiná, lepší a propracovanější. Není , ale přesto Subsurface , když porovnávám s -x deskami kapel hrající stejný styl , dávám vyšší počet bodů.

» ostatní recenze alba Threshold - Subsurface
» popis a diskografie skupiny Threshold


Pain of Salvation - The Perfect Element Part 1
2004-08-27

Pain of Salvation / The Perfect Element Part 1

5 stars

Skupina Pain Of Salvation u nás doposud velice neznámá, vydává v roce 2001 desku, která ukazuje jakým způsobem se skupina vydá na novou cestu ve své kariéře. Ubývá tvrdší aranžmá kytar a vše se ústáluje a dopředu se stále tlačí více a více melodií.Skupina si snimi pohrává a každý nápad nenechá klidným a posunuje ho dál.V celkovém vyznění desky je to jenom dobře.Po první písni Used nabudete dojmu, že oproti předešlým albům se až tak nic moc nezměnilo. Píseň se nese v podobném rytmu alá tvrší výraz Faith No More a do toho všeho štěká , šeptá´a zpívá geniální Daniel Gildenlöw. Zdání ale klame.Další skladby už jsou jemnějšího výrazu a jsou skvostné.POS jemnost výrazu náramně svědčí.I přesto že texty jsou velice smutné , při poslechu jste optimisticky naladěny, máte ve tváři úsměv. Připadáte si jako načlověk , který se vypravil na člunu po otevřeném moři, vlny šplouchají ,slunce svítí, nad Vámi lítají rackové a Vy nepotřebujete nic víc. Závěrečná The Perfect Element je toho jenom důkazem. Zhruba lehce po polovině skladby Vás ohromí geniálný nápad POS.Akustika, která podplouvá pod jednoduchou melodií kláves a nad tím vším se tyčí vícehlasý vokál Daniela. Pasáž při níž mrazí, chce se brečet a usmívat se zároveň. Strhující závěr desky za přispění mohutných zvuků bubnů , vzdálených hlasů Vás očaruje a nenechá spát . Naopak bude Vás nutit desku hned poslouchat znovu

» ostatní recenze alba Pain of Salvation - The Perfect Element Part 1
» popis a diskografie skupiny Pain of Salvation


Porcupine Tree - In Absentia
2004-08-24

Porcupine Tree / In Absentia

5 stars

Bez debat vrchol tvorby těchto Anglánů.Brilantní kus ve sbírce každého stoupence možná trochu depresivního progrocku.Musí být neuvěřitelný zážitek sledovat tento band naživo, jak přehrává tento studiový materiál v nádechu potemnělé haly. Možná , že slabší jedinci při poslechu dostanou duševní trauma. Deska je doslova nasáklá hyperemocema.......tohle nelze vyprávět, to se musí prožít.

» ostatní recenze alba Porcupine Tree - In Absentia
» popis a diskografie skupiny Porcupine Tree


Ark - Burn The Sun
2004-08-23

Ark / Burn The Sun

5 stars

Jednoznačně velká deska s velkým zpěvákem.Jorn Lande je vocalista s patřičným rozsahem a drajvem.Téměř v každé desce kde zpívá exceluje a ne neprávem se hovoří o obrovském talentu a zpěvákovi s obrovským tvůrčím potenciálem.Samotná deska musí zákonitě lahodit uchu.Nejedná se o klasický progresivní rock. Spíše jeho písničkovou odnož.Skladby nepřesahují kromě jedné vyjímky 6 minut. V každé skladbě najdete strhující refrény, které se Vám budou zařezávat do uší.Nicméně stejně je album nutné poslechnout vícerokrát.Obsahuje spoustu zajímavých kytarových finesů, forků ( roztočená mince v závěru "Heal The Waters )a jak již bylo řečeno na začátku sqělého vokálu v podání Jorna Landeho.Dávám 4,5 bodů.Vzhledem k nemožnosti takovéhoto hodnocení , zaokrouhluji směrem nahoru....rád :o)

» ostatní recenze alba Ark - Burn The Sun
» popis a diskografie skupiny Ark


Dream Theater - Metropolis Pt. 2: Scenes From A Memory
2004-08-20

Dream Theater / Metropolis Pt. 2: Scenes From A Memory

5 stars

Zavřete oči a začněte relaxovat. Dýchejte pomalu a zhluboka. Koncentrujte se na dýchání.Deset. Devět. Osm. Sedm. Šest.
Ocitáte se na bezpečném místě kde se Vám nic nemůže stát.Pět.Čtyři. Tři. Dva.Jestliže se budete chtít vrátit,jediné co musíte udělat, je otevřít oči. Jedna.? Přesně takhle začíná nejlepší album v diskografii Dream theater. Geniální koncepční album, které si Vás podmaní a už Vás nepustí.S přehledem ho můžeme zařadit mezi takové velikány jako ?The Wall? (1979) od Pink Floyd nebo ?Operation: Mindcrime? (1988) od Queensryche......

» ostatní recenze alba Dream Theater - Metropolis Pt. 2: Scenes From A Memory
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Threshold - Critical Mass
2004-08-20

Threshold / Critical Mass

5 stars

Koncem roku 2002 jsem začal bilancovat co se mi nejvíce líbilo v tento rok. Probíral jsem se hudebními časopisy a objevil jsem tam velice zajímavou recenzi pro mě doposud neznámé kapely. Začal jsem se o ni zajímat více, sehnal jsem i nějaké články na českých hudebních servrech, zjistil, že také dokonce v roce 2001 hráli v Rock Café před uplně prázdným sálem. Nedalo mi to a cd s názvem Critical Mass jsem si zakoupil. Ovšem to co následovalo, bych přirovnal hudební lasce na první poslech. Do této desky jem se skutečně zamiloval. Geniální aranže kytar a zvuků, melodické vokály propracované do největších detailů. Samotné vychytávky zpěvu, přes různé efekty, jsou vůbec možná to nejzajímavější co na desce najdete. Tím vůbec nesňižuji práci obou kytaristů.Rytmická část je ůderná a vede jí černošský mistrbubeník pan Johanne James.Jednotlivé skladby nemají jedinou chybičku.Již dnes pro mě naprosto zásadní vypalovačka v historiri progmetalu věc s názvem -Phenomenon, s nádhernou křišťálovou akustikou uprostřed skladby, podmaněnou dojemným zpěvem Maca. Choices - úderná kovadlina , která nutí stále poslouchat a být na pozoru, vygradovaná fantastickými sbory v refrénu.Dojímavá tvrdá balada Falling Away , která patří určitě k vrcholu celého alba.Fragmentation - droga ,která chytne a nepustí .A tak by se dalo pokračovat až dokonce.Deska je mimořádná a zaslouží pozornost. Doporučuji všem kteří mají rádi progresivní metal s tuny molediemi a hledají jeho střídmější formu. .Mistrovské dílo a určitě zásadní ,který mám ve své sbírce. Vřele doporučuji.

» ostatní recenze alba Threshold - Critical Mass
» popis a diskografie skupiny Threshold


Dream Theater - Falling To Infinity
2004-08-18

Dream Theater / Falling To Infinity

4 stars

Toto album v diskografii DT je nedoceněné.Asi něco podobného jako U Metallici ..and Justice For all. Jedná se o určitý druch experimentu. Vícemméně se mi album zamlouvá . Je tam spoustu skvostů - jako Peruvian Skies, Trial of Tears , Hollow Years.Na druhou stranu chápu , že zaritým příznivcům kapely nemuselo sednout. Příhodem nového klávesáka Dereka si DT vrátili zvukem někam do 70. let. Nic proti samotnému klávistovi nemám , je vynikající. Ale veškeré jeho projekty se mi líbí více než jeho účinkování v DT. Album Falling To Infinity je pro mě jediné album , které u DT si nevyposlechnu celé. Pouze mnou vybrané jednotlivé tracky. Excelentní přůrustek do každé sbírky to není , ale nemohu ani říci že se jedná o pouze dobré dílo.Vzhledem ke kvalitám zůčastněných hudebníků dávám nakonec 4 body

» ostatní recenze alba Dream Theater - Falling To Infinity
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Pain of Salvation - Remedy Lane
2004-08-17

Pain of Salvation / Remedy Lane

5 stars

Po poslechu tohoto alba jsem byl byl doslova šokován. Kam až je možné posunout rockovou muziku. Hraní si si s rytmi , prolínání různých žánrů a nad tím vším se nádherně rozprostírá fenomenální zpěv ,který nelze jen tak přeslechnout.POS se nevydali oproti předchozím albům v jejich diskografiii stejnou cestou,ale spíše odbočili a je jim tam náramně dobře.kapela , patří v rámci progresivního rocku ( metalu ) mezi největší giganty. Umí nám ukázat na malé ploše stopáže , velké množství virtuozity, ale zároveň si s jednoduchým nápadem dokáží pohrát, rozebrat ho a jemně zase rozvinout.Nebudu popisovat jednotlivé písně. Album je koncepční a má svoji unikátní atmosféru. Stačí zavřít oči a poslouchat od první tonu do posledního. Jsem přesvědčen, že neusnete naopak, podáte se tomuto skvostu a budete ho poslouchat pořád dokola.

» ostatní recenze alba Pain of Salvation - Remedy Lane
» popis a diskografie skupiny Pain of Salvation


Dream Theater - Train Of Thought
2004-07-26

Dream Theater / Train Of Thought

5 stars

Poslední album DT mám naposlouchan poměrně hodně. Musím říci , že když jsem ho poprvé dával do svého přehrávače byl jsem trochu skeptický, protože předchozí album 6 degress... mě neuspokojilo prakticky vůbec, nebýt druhého CD, nevím -nevím. Jenže po pár tonech mě deska naprosto dostala.Sqvělý hitový potenciál ( Endless Sacrifice ) , těžkotonážní katyrové riffy (Honor Thy Father ) až přes nádhernou baladičnost u Vacant s procítěným zpěvem a za doprovodu klavíru a smyčcového nástroje. O tom všem je nová deska. Není potřeba komentovat hru jednostlivých hráčů. Pterucci a spol. zahráli naprosto na jedničku. Zatímco taková Metallica se svým ST . Anger se u mě trochu snížila, DT mě ukázali že i když natočí super drsné album, pořad to budou oni a že je i nadále budou u mě velcí hráčí a skupina co si zaslouží plný počet bodů!!!

» ostatní recenze alba Dream Theater - Train Of Thought
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Tiles - Window Dressing
2004-07-26

Tiles / Window Dressing

3 stars

Tak já musím toto album hodnotiti trochu skepticky...je pravda slyšel jsem ho teprve 3 X ale neubráním se dojmu , že album i přesto že v ní nacházím hodně progresivna nemá spojitost jako celek. První dlouhá kompozice mě nebere vůbec, připadá mi to jako lepení jednoho nápadu na druhý....a nesouhlasím ani s názorem s Antonym, že je tu určitá podoba s DT a Treshold, tvrdost ti zmiňovaných kapel nedosauhjí a to tak především zvukem , která je surový bez novátorské produkce. Řekl byh spíše hozený do 70-80 let. Celkové průměr

» ostatní recenze alba Tiles - Window Dressing
» popis a diskografie skupiny Tiles


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000