Profil uživatele ackerman17


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Gong - Gazeuse (Pierre Moerlen's Gong)
2012-05-15

Gong / Gazeuse (Pierre Moerlen's Gong)

5 stars

Poté, co jsem si jako správný gurmán "zgustl" na lahůdce jménem SHAMAL, musel jsem se plný dojmů zákonitě vrhnout na album následující. Nepředpokládal jsem sice, že by mě deska GAZEUSE chytla hned na první poslech (tak jako její předchůdkyně), ale rozhodně jsem očekával mistrovskou fusion. A přesně té se mi také dostalo.
Výše zmiňovaná alba se opravdu dost podobají a rozdíly bych těžko hledal, což je jen dobře.
Jak už jsem psal minule, přesně tahle poloha mi sedí. Výborné instrumentální výkony, nápaditost a ohromná energie, která prýští z každého songu, mě při každém poslechu přikovají do křesla. Holt fusion… :)
Mezi mé nejoblíbenější skladby patří hned úvodní EXPRESSO a potom ráznější ESNURIA. Hlavně druhá jmenovaná stojí za to (zase ten saxík :) ).
Jsem rád, že jsem se dostal k této kapele a mohu jí tak dále objevovat. Pět hvězd je naprosto jasných!

» ostatní recenze alba Gong - Gazeuse (Pierre Moerlen's Gong)
» popis a diskografie skupiny Gong


Soft Machine - Third
2012-05-14

Soft Machine / Third

4 stars

Uf, tak tohle album mi ale dalo zabrat...
Mohu říct, že jsem se k jeho pochopení propracovával opravdu hodně dlouho a to jsem dost otrlý jedinec :)
Souhlasím, že je to velice odvážný počin na špičkové muzikantské úrovni, ne všechny polohy mi ale sedí. Třeba úvodní varhanní "pazvuky" v jinak perfektní skladbě FACELIFT mi moc neříkají a při prvním poslechu jsem byl trochu rozpačitý. Ani například první (zpěvná) polovina třetí skladby MOON IN JUNE mě bůhvíjak nenadchla a to zmiňuji pouze ty (pro mě) nejméně povedené momenty.
Je to škoda, protože když do toho kapela šlápla, tak šlo o skvělé instrumentální výkony a je radost je poslouchat. Především časté orgie na dechové nástroje mě dostávají do varu.
Celkově tedy díky těm hluchým momentům (škoda jich) a nízké zvukové kvalitě nahrávek nemohu dát více než čtyři hvězdy (které si ale album plně zaslouží).

» ostatní recenze alba Soft Machine - Third
» popis a diskografie skupiny Soft Machine


Energit - Energit
2012-04-01

Energit / Energit

5 stars

S velkým očekáváním jsem si pouštěl tuto desku a...
Jestli jsem psal oslavné chorály na album Piknik, tak tady mi superlativy docházejí. Já skupinou Energit doslova objevil Ameriku :) To co předvádějí (nejen) pánové Andršt a Ticháček je neskutečné a ať hledám jak hledám, obě alba prostě nemají slabých míst.
Těžko mluvit o každé skladbě zvlášť. I kdyby mě někdo mučil, asi bych mu nebyl schopen najít ten pomyslný TOP. Toto je prostě hudba, která snese i ta nejpřísnější kritéria a osobně bych je klidně dokázal poměřit s velikány své doby (Mahavishnu Orchestra, Return to Forever, Weather Report). Pro mě na české poměry naprosto nevídaná věc a můj nejpřekvapivější objev za několik let.
Ptát se na hvězdy je naprosto mimo mísu, dal bych i víc, kdyby to šlo.

» ostatní recenze alba Energit - Energit
» popis a diskografie skupiny Energit


Energit - Piknik
2012-03-29

Energit / Piknik

5 stars

Je mi nad slunce jasné, že si budete intenzivně klepat na čelo, ale já se s touto kapelou seznámil až včera. Z naprosto nevinného poslechu mp3 přehrávače na cestě z baru vznikla láska na první poslech.
Projíždím si uložené kapely a můj lehce rozostřený zrak spočine na složce s názvem Energit.
„Tak je zkusím,“ říkám si pro sebe a z neznámého a nevysvětlitelného důvodu dávám album Piknik a pouštím 4. skladbu s názvem MOBILIS IN MOBILI. No a to co se na mne line ze sluchátek mi vyráží dech. Úplně parádní fusion v českém podání a já jen valím oči. Abych nelhal, musel jsem si tuto parádu pustit ještě jednou a byl jsem překvapen z toho, že se ke mně skupina Energit dostala až teď. Myslel jsem si, že to bude vrchol alba, ale šeredně jsem se zmýlil. Na řadu totiž přichází další skvělá věc ZAPOMENUTÝ OSTROV. Je zbytečné popisovat tento skoro osmiminutový kousek, Petr ho níže rozebral dokonale. Budu ho citovat a řeknu pouze: „muzikantská lahůdka.“
A takhle to pokračovalo dál a dál, každou skladbu popisovat nebudu, protože bych se opakoval. Děkuji této partičce za probdělou noc, tento skvost jsem „sjížděl“ až do rána. Teď se sice proklínám, ale stálo to za to.
Jelikož se nemám komu s mým objevem svěřit, píši sem. Moje okolí, přátelé a vrstevníci jsou rozhodně na jiný styl hudby. I když hudby… Občas lepší a melodičtější zvuky vydává tiskárna na pokladně v Albertu při velkém nákupu…
Buďte shovívavý, jedná se o premiérový příspěvek a já nejsem žádný spisovatel :)
Pět hvězd, jen to hvízdne.

P.S. bohužel nevlastním album s bonusy, ale problém je vyřešen objednávkou na dvojalbum Energit / Piknik, kde se vyskytují. Zároveň jsem zvědavý i na album č.1. Snad bude mít stejný úspěch.

» ostatní recenze alba Energit - Piknik
» popis a diskografie skupiny Energit


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000