Profil uživatele makrelaman


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Lennon, John - Rock 'n' roll
2019-01-20

Lennon, John / Rock 'n' roll

5 stars

V čase vzniku tohoto albumu mi bola známa iba skladba "Stand By Me". V tej dobe som začal študovať na strednej škole a bola to moja pieseň "number one". Dokonca som nadrtil na gitare tie štyri akordy a úspešne oblboval dievčatká. Veru dobre sa balili na túto piesenku. Otec často chodil služobne do cudziny, takže keď išiel do Švajcu, dostal jasnú úlohu: John Lennon: Rock´n´Roll a Queen: A Night At The Opera. Úlohu úspešne splnil a obidva kúsky mám stále v zbierke.

Čo vám budem hovoriť: Lennonovo album bolo pre mňa obrovským sklamaním. Okrem "Stand By Me" som tam nič iné nenachádzal. Rock´n´Roll mi vtedy nič nehovoril. Mojimi hrdinami boli Led Zeppelin, Black Sabbath, Nazareth, Deep Purple, ELP, Yes atd. S pribúdajúcim vekom si čoskoro rokenrol cestu našiel a tento Johnov album so mi si obľubil natoľko, že ho dávam na roveň s Imagine a prvým albumom. Preto moje hodnotenie rozhodne nebude objektívne a ani také nechce byť. Veľmi zasiahlo do života. A bude to tak až do konca. Tajne uvažujem, čo si dám zahrať na poslednej ceste - a jedným z veľkých favoritov je "Stand By Me".

» ostatní recenze alba Lennon, John - Rock 'n' roll
» popis a diskografie skupiny Lennon, John


McCartney, Paul - Egypt Station
2018-10-11

McCartney, Paul / Egypt Station

5 stars

Kto by bol povedal, že v tak úctivom veku vypadne z exbeatla takýto klenot! Priznám sa, nemal som veľké očakávania. Niežeby predchádzajúce McCartneyho počiny neboli dobré ale predsa tu chýbal ten ťah na bránu ako sme ho poznali v sedemdesiatych a miestami kolísavých osemdesiatych rokoch.

Nový album sa vyrovná jeho najlepším dielam. Album je farebný a rôznorodý a pritom krásne drží pokope. Nájdeme tu všetky Paulove polohy v tej najlepšej forme i napriek tomu, že hlas už predsa nie je taký plný a zvonivý ako za mladi. Vek neoklameš. Produkcia a kvalita zvuku je brilantná. A to si všetky nástroje okrem dychov, slákov a niektorých synthesizerov autor nahral sám. Impozantné. Nádherný obal, veselé leporelo, je už iba čerešnička na torte.

Možno som ako skalný fanúšik trochu zaujatý ale slabé miesto som hľadal márne. Klobúk dole majstre!!!

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Egypt Station
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


Young, Neil - American Stars N Bars
2018-01-10

Young, Neil / American Stars N Bars

5 stars

Trochu podceňovaná klasika od Neila Younga ktorej fanúšik Neila Younga (a to ja veru som) nemôže nič vytknúť. Okrem dvoch skladieb tu účinkuje kapelka s ktorou mám Neila najradšej - CRAZY HORSE. Na prvý pohľad lepšie povedané posluch sa môže zdať, že je príliš nesúrodá a nedrží po kope ale ja ju beriem ako esenciu všetkých štýlov ktoré nám Neil predvádza. Sú tu country pecky, krásna balada "Will To Love" a nesmrtelná "Like A Hurricane". Nemôžem si pomôcť ale mám slabosť pre tento krásny album preto dávam za päť!

» ostatní recenze alba Young, Neil - American Stars N Bars
» popis a diskografie skupiny Young, Neil


Osbourne, Ozzy - Just Say Ozzy
2016-11-01

Osbourne, Ozzy / Just Say Ozzy

5 stars

Veľmi kvalitný živák. Nerozumiem prečo je tak silne podceňovaný. Perfektná hudba perfektný zvuk, čo viac si môžeme priať. Zvlášť dnes keď je v móde ždímať archívy do poslednej nitky a vydávať veci čo sa naozaj nedajú počúvať. Hlavne nech tečú peniažky. Nenašiel som na tejto nahrávke žiadnu chybu. Šliape to ako švajčiarske hodinky. A stopáž? O štyridsať minút mi ide vlak tak si túto chuťovku (prepáčte susedia) pustím na plné gule a pôjdem.

» ostatní recenze alba Osbourne, Ozzy - Just Say Ozzy
» popis a diskografie skupiny Osbourne, Ozzy


Olympic - Olympic v Lucerně
2015-12-20

Olympic / Olympic v Lucerně

4 stars

Veľmi dobrý album! Tu bol Olympic v zostave Janda-Berka-Hejduk-Broum v najlepšej forme. Broum je pre Olympic božie požehnanie. Jeho basa šliape, buble a funí. Aj Petrovi Hejdukovi to pekne bubnuje (rokmi sa naučil). Vrcholom koncertu je stredná časť Vlak co nikde nestaví, Sprcha a Každý den. S týmto rockovým zvukom mi je Olympic najmilší aj keď mám rád aj ich staršie veci. Veľká škoda, že tento koncert nevyšiel komplet ako dvojalbum lebo ide asi o najlepší živák od Olympicu

» ostatní recenze alba Olympic - Olympic v Lucerně
» popis a diskografie skupiny Olympic


Osbourne, Ozzy - Under Cover
2015-11-29

Osbourne, Ozzy / Under Cover

4 stars

Neviem čo ľudia od takýchto A Tribute albumov očakávajú. Takmer každý spevák raz zatúži interpretovať svojich obľúbencov. Neodolal ani Ozzy (neverím, že išlo len o prachy) a spôsobil túto zbierku pekných pesničiek. Nie je to veru žiadna nuda. Dobré songy, dobrá produkcia a výborní muzikanti. Ja sa pri počúvaní dobre bavím a a tom to je. Tento album má za úlohu predovšetkým pobaviť.

» ostatní recenze alba Osbourne, Ozzy - Under Cover
» popis a diskografie skupiny Osbourne, Ozzy


Bowie, David - David Bowie
2015-07-11

Bowie, David / David Bowie

4 stars

Je to trochu iný Bowie na akého sme zvyknutí, ale rozhodne tento album netreba zatracovať. I keď sám Bowie sa k tomuto dielku hlási dosť nerád ide o vyváženú kolekciu piesní aké v tej dobe boli jednoducho IN. Keď budeme počúvať pozorne nájdeme tu záblesky Davidovej geniality, ktorá sa onedlho rozvinie v plnej paráde. Tu by som dal do pozornosti aj vydarenú kompiláciu z ranného obdobia Davida Bowieho LONDON BOY, ktorá vyšla v roku 1998. Okrem iných rarít tu nájdeme aj originálnu verziu jeho prvého veľkého hitu SPACE ODDITY. Pre skalných fanúšikov DB sú oba albumy absolútne nepostrádateľné a plné dobrej muziky.

» ostatní recenze alba Bowie, David - David Bowie
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Slade - Rogues Gallery
2015-02-09

Slade / Rogues Gallery

3 stars

Posledný krok pred priepasťou. Úpadok legendy na dohľad! Únava a znechutenie z opakovaného amerického neúspechu z tohto albumu len tak srší. Majster Hrabal by povedal perličky na dně. Pre skalných odporúčam Remaster od Salvo kde je úžasná swingová verzia My Oh My. Preto tie tri hviezdy.

» ostatní recenze alba Slade - Rogues Gallery
» popis a diskografie skupiny Slade


Slade - The Amazing Kamikaze Syndrome
2015-02-09

Slade / The Amazing Kamikaze Syndrome

3 stars

Posledný dobrý album, na ktorom to už miestami škrípe ale ako celok to je celkom počúvateľné a na rozdiel od následujúceho albumu (Rogues Gallery) necítim ešte potrebu preskakovať skladby. A navyše sú tu dva nesmrteľné hity My Oh My a Run Runaway, ktoré prudko zaváňajú popíkom, ale takýto pop ma neuráža. A svojho času som bol závislý od eposu Ready To Explode. Priznávam bez mučenia :)

» ostatní recenze alba Slade - The Amazing Kamikaze Syndrome
» popis a diskografie skupiny Slade


Slade - You Boyz Make Big Noize
2015-02-09

Slade / You Boyz Make Big Noize

2 stars

Tak tu moji obľúbenci dosiahli absolútne dno od ktorého sa už nepodarilo odraziť. Album absolútne bez iskry. Vyumelkované (pravdepodobne nasilu nahrané)skladby pokúšajúce sa o vtedy módný zvuk pop music. Toto nie je Slade. Toto je trápna paródia kedysi šťavnatej rockovej bandy. Dve hviezdy dávam iba kvôli bonusom na vydaní od Salvo z roku 2007.

» ostatní recenze alba Slade - You Boyz Make Big Noize
» popis a diskografie skupiny Slade


Black Sabbath - Vol.4
2014-03-24

Black Sabbath / Vol.4

5 stars

Tak toto je jeden z klenotov prvej šestky albumov Black Sabbath, kde sa slabiny len veľmi ťažko hľadajú. Absolútna klasika a kto má rád Black Sabbath nemôže dať menej hviezd ako päť. V mojom rebríčku spolu s Sabbath Bloody Sabbath Absolútna špica. Bez debaty!

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Vol.4
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Bowie, David - 1. Outside
2013-05-12

Bowie, David / 1. Outside

4 stars

Nespravodlivo nedocenený album Davida Bowieho. V dobe zrodu to bol pre mňa suverénny No 1 jeho tvorby. Po Ziggy Stardust ďaľší koncepčný album - rocková opera. Dokonale premyslený do najmenšieho detailu a skvelo nahraný tradične skvelými hudobníkmi v obľúbenom Davidovom Mountain Studios vo Švajčiarsku. Je pestrý napriek jeho pochmúrnej nálade. Vedľa vypalovačiek The Heart's Filthy Lesson , Hallo Spaceboy a We Prick You tu nájdeme krásnu melancholickú baladu The Motel. Zásadne kupujem originálne CD nosiče a to aj kvôli bookletom. A ten je tu naozaj nádherný. Skrátka umelecká rituálna vražda Baby Grace. Hudobný horor ako vyšitý!

» ostatní recenze alba Bowie, David - 1. Outside
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - The Buddha Of Suburbia
2013-05-12

Bowie, David / The Buddha Of Suburbia

5 stars

Bowie po nepríliš úspešnom období, kedy sa snažil o komerčne ladené albumy opäť pocítil potrebu experimentovať. A v tejto polohe je veľmi silný. Moju obľúbenú trojicu Buddha Of Suburbia - 1. Outside - Earthing sa nebojím postaviť hneď vedľa prelomové Low - Heroes - Lodger. Buddha Of Suburbia je výborný album a kto má rád inštrumentálky Made In Bowie musí si ho obľúbiť. Obidve verzie Buddha Of Suburbia sú nádherné a aj ostané tracky sú výborné. V danej dobe moderný zvuk, ktorý nezostarol dodnes. Tak to cítim Amen!

» ostatní recenze alba Bowie, David - The Buddha Of Suburbia
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Supertramp - Paris (Live)
2012-08-19

Supertramp / Paris (Live)

5 stars

Ja tento album jednoducho milujem! Budem možno trošku neobjektívny. Kúpil som ho kedysi v roku 1982 a ťažko som sa vtedy zadlžil. Stál 200,- Kčs. Bol to Jugoton (nerád by som sa mýlil, ale v Supraphone nevyšiel). Bolo to moje prvé supertrampovské stretnutie (nerátam všade omielaný hit The Logical Song) až potom následovaly štúdiové albumy, preto sa mi Paris doteraz zdá v diskografii Supertramp neprekonaný. S láskou si ho občas pustím aj dnes po tridsiatich rokoch.

» ostatní recenze alba Supertramp - Paris (Live)
» popis a diskografie skupiny Supertramp


Mahavishnu Orchestra - Between Nothingness and Eternity
2012-06-13

Mahavishnu Orchestra / Between Nothingness and Eternity

5 stars

Neskutočná živá nahrávka z vlahého augustového večera v newyorskom Central Parku. Nahrávka, ktorá nadupanosťou a virtuóznymi výkonmi všetkých zúčastnených nijako nezaostáva za prvými dvomi štúdiovými albumami. Podľa všetkého aj tento materiál mal byť štúdiového charakteru, ale páni muzikanti vedia naozaj hrať bez najmenšej chybičky a koncert má aj excelentný zvuk (Thank You Dinky Dawson), takže opakovanie v štúdiu by bola strata času. Nebyť diváckej kulisy v pozadí, nikto si nevšimne, že ozaj ide o Live. Jeden zo základných kameňov Fusion Music! Ešte malá poznámočka. Album vyšiel už v roku 1973 a nie 1974 ako je uvedené v titulke.

» ostatní recenze alba Mahavishnu Orchestra - Between Nothingness and Eternity
» popis a diskografie skupiny Mahavishnu Orchestra


Pink Floyd - Tonite Lets all make Love in London
2012-03-25

Pink Floyd / Tonite Lets all make Love in London

5 stars

Pre tých, ktorí majú radi ranný Pink Floyd absolútna pochúťka! Neodmysliteľná časť ich psychadelického obdobia. Hrané s nadhľadom a vo vynikajúcej forme. Jasné, že pre tých čo počúvajú len Dark Side a The Wall je to šok jak prasa. Ale takýmito kúskami sa Floydi dostali do širokého povedomia. Tieto vystúpenia boli doprevádzané priekopníckymi projekciami. Kto vlastní vydanie z roku 2005 si rochní blahom, lebo tu je aj obrazový záznam Interstellar Overdrive a rozhovory, medzi inými aj s Mickom Jaggerom. Dôstojný pamätník tvorby Pink Floyd so Sydom Barrettom rokov šesťdesiatych.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - Tonite Lets all make Love in London
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Jethro Tull - Christmas Album
2011-12-28

Jethro Tull / Christmas Album

4 stars

Tento album si väčšinou púšťam na vianoce, a vtedy jeho sila prudko rastie. Nemám veľmi rád rôzne roľničkové zlátaniny vianočného charakteru. No táto kolekcia remakov a nových piesní je veľmi vyvážená a krásne plynie v čase vianočnom a sviatočnom. Pre nás, čo odolávame komercii a strednému prúdu je to ideálna vianočná kolekcia. Vďaka Mr. Anderson! Je to pekne zahrané aj nahrané. AJ keď i tu zaznejú otrepané roľničky dá sa to počuť aj mimo zimného slnovratu. Dávam **** a počas vianoc *****.

» ostatní recenze alba Jethro Tull - Christmas Album
» popis a diskografie skupiny Jethro Tull


Jethro Tull - This Was
2011-12-16

Jethro Tull / This Was

5 stars

40TH ANNIVERSARY COLLECTOR´S EDITION 2008 2CD: Hurá! Tak takto si predstavujem zberateľskú edíciu. Prvý disk obsahuje vydarenú remastrovaný originál monomix a záznam z dvoch nahrávaní v BBC. Verzie týchto skladieb sú prakticky totožné s verziami na štúdiovom albume. Veď vieme ako sa prvý album zrodil. Pani zobrali pôžičku v banke 1.100 libier a hor sa do štúdia. Nahrali ho za pár hodín, žiadne serepetičky, lebo Time Is Money. V DHARMA FOR ONE z týchto BBC Sessions je dlhšie sólo na bicie, ale hrozný výkon na saxofón Mr. Anderson. Za ten by sa nemusela hanbiť žiadna tancovačková kapela s Hornej-Dolnej. Ale nájdeme tu prekrásne verzie bluesových skladieb SO MUCH TROUBLE a STORMY MONDAY. Druhý disk obsahuje nové stereomixy a tomu tlieskam. Pri remastrovanom katalógu The Beatles sa vydavateľ k tomuto neodhodlal a večná škoda! Stereo mixy najmä zo začiatku 60-tich rokov sú často hrôzostrašné. Ľudkovia sa v tých časoch tešili, že z jedného reproduktoru ide gitara a z druhého spev. Ale skúste to dnes počúvať cez slúchadlá.... Album THIS WAS milujem. Bolo zrodené v podmienkach podobných ako Led Zeppelin I. Pravá nefalšovaná radosť z hudby! Je celkom iné ako ďaľšie počiny Iana Andersona. Tu mu do toho dosť kafral Mick Abrahams, ktorý je doposiaľ bluesový fanatik. Jethro Forever. Kto ľúbi Jethro Tull nech tam beží a okamžite kúpi!

» ostatní recenze alba Jethro Tull - This Was
» popis a diskografie skupiny Jethro Tull


Jethro Tull - Stand Up
2011-12-14

Jethro Tull / Stand Up

5 stars

Pár slov k zberateľskej edícii z roku 2010 2 CD+DVD. Dlho som váhal kúpiť-nekúpiť, veď tieto edície sú často len ťahaním peňazí z vreciek verných fanúšikov. Nakoniec pri akciovej cene necelých 12 € som podľahol. No moje dojmy sú veru rozpačité. Keďže táto sada má názov 3 Disc Collectors Edition nechápem prečo na prvom disku boli použité remastre z roku 2001, veď každý zberateľ ich už musí mať. Premrhaný priestor! Radšej by som prijal nové remixy ako tomu je vo výročnej sérii 40 u albumov THIS WAS a AQUALONG. Pri často hrozných mixoch z prvopočiatku sterea (potlačený vokál, z jedného repráku hlas z druhého gitara) sa to priam pýta. Toto je moje najväčšie sklamanie. Teraz k plusom. Krásne urobený obal. Keď sa otvorí, vztýčia sa štyri obľúbené figúrky ako to bolo na pôvodnej LP. Na druhom disku sa nachádza úžasný koncert z Carnegie Hall New York 1970. Klenot. Kto má rád živé nahrávky a dlhé sóla (piano, gitara, flauta, bicie) si príde na svoje. Exceluje tu nepochopiteľne prehliadaný, pritom plnohodnotný piaty člen klávesista John Evan (nie Evans ako je to často prezentované na týchto, ale aj na iných stránkach). Nájdeme tu aj epickú verziu MY GOD, ktorá vyšla až na štvrtom albume. Prekvapenie. Tretí DVD disk obsahuje nekrátený koncert z Carnigie Hall aj s prúpovídkami medzi skladbami. Stará známa vec Ian Anderson strašne rád hovorí. Tomu nasvedčuje aj následné 45 minútové interwiev, skôr monológ. Pôvodný album sa u mňa nachádza v top five v diskografiii Jethro Tull, preto mu dávam 5. Výročnej reedícii dávam 3 hviezdy.

» ostatní recenze alba Jethro Tull - Stand Up
» popis a diskografie skupiny Jethro Tull


Status Quo - On The Level
2011-12-13

Status Quo / On The Level

5 stars

Z neznámych príčin často neprávom podceňované album. Quo tu boli vo vrcholnej forme a uprostred najväčšej slávy. Podľa mňa jedno z najlepších albumov boogie partie v najlepšej zostave. Čo skladba to zákusok. Je tu aj notoricky známa DOWN DOWN, ale v nekrátenej verzii a to je iné mäsko ako singel. Veľkou čerešňou na torte je záverečná prerábka klasiky BYE BYE JOHNNY od Berryho v štýle Status Quo. Tu to spustili riadne od podlahy. Osviežujúce dielko je táto fošňa! Odporúčam remaster z roku 2005. Bonusy naozaj stoja zato. Popri singlovej verzii DOWN DOWN tu nájdeme štyri živé nahrávky z marca 1975: ROLL OVER LAY DOWN, GERDUNDULA, JUNIOR´S WAILING a neuveriteľná 14-minútová cover verzia skladby The Doors ROADHOUSE BLUES. Tu sa potvrdzuje, že zostava Rossi-Parfitt-Lancaster-Coghlan nebola nikdy prekonaná. Fanúšikovi Status Quo sa musí pred očami zjaviť päť hviezd.

» ostatní recenze alba Status Quo - On The Level
» popis a diskografie skupiny Status Quo


Queen - The Cosmos Rocks
2011-11-29

Queen / The Cosmos Rocks

4 stars

V prvom rade moje počudovanie nad krokodílymi slzami skalných Queen Fans. V žiadnom prípade tu nejde o klasickú radovku Queen. O to sa zúčastnení ani nesnažili a to je dobre. Preto Queen+PR. Verím, že ten Queen je tam skôr pre nenažrané biele goliere world rock&pop music. Každý špás niečo stojí. Potiaľto negatíva. Už pri prvom počutí musí srdce fanúšika poctivého rocku veselo zaplesať! Márne sa snažím nájsť slabinu na tejto pochúťke. Snáď len skoroodrhovačka CALL ME. Ale inak krásna symbióza niečoho čo kedysi bolo Queen, Free a Bad Company. Čo krajšie sme si už mohli priať. Nájdeme tu aj ozajstné klenoty. Hneď úvodná KOSMOS ROCKIN´je nádherne šľapajúca pecka. STILL BURNING, WARBOYS, SURF´S UP...SCHOOL´S OUT! Ani balady neurážajú gýčovitosťou. Za všetky SAY IT´S NOT TRUE, kde si zaspievali všetci traja protagonisti. Celý album nádherne plynie a nenudí. Fredie v nebi vrní blahom, veď Paul Rodgers patril medzi jeho obľúbených spevákov. Apropos, viete, že Paul Rodgers je rovesník Rogera Taylora a je skôr narodený ako Fredie aj Brian? A napriek tomu bol hviezda ešte skôr akozažiarili Queen. Vznikol nám tu kus poctivej dobrej hudby. Neporovnávajme neporovnateľné a otvorme uši. K dokonalosti chýba krôčik, preto dávam štyri hviezdy.

» ostatní recenze alba Queen - The Cosmos Rocks
» popis a diskografie skupiny Queen


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000