Profil uživatele Poustevnk


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Progres 2 - Třetí kniha džunglí
2009-12-19

Progres 2 / Třetí kniha džunglí

5 stars

Tehdy se v Brně děly věci! Synkopy vydaly Sluneční hodiny, nato pak TKD vyprodávala koncerty ve stejných počtech tisíců posluchačů. Když pak byly koncerty obou skupin doplněny o u nás doposud nevídané audiodoprovody, tak se o tom dlouho mluvilo. Ať už s Progresem zpíval Váně nebo Dragoun, pokaždé se jednalo o mimořádně dobrou volbu frontmana Kluky. Začátek 80.let se kapele skvěle vydařil. Pak už nic tak skvělého jako Knihu nevytvořili. Ale to se nedá nic dělat. Ani nemohli. Došli totiž na Olymp, a dál už cesta nevedla.

» ostatní recenze alba Progres 2 - Třetí kniha džunglí
» popis a diskografie skupiny Progres 2


Wakeman, Rick - The Six Wives of Henry VIII
2009-10-29

Wakeman, Rick / The Six Wives of Henry VIII

5 stars

Kdybych měl vybrat 10 titulů, které by na tomto portálu rozhodně neměly chybět, určitě by to byly Wakemanovy ženský. To, co má vystihovat art rock, je zde zastoupeno měrou vrchovatou. Nálady, tempa, myšlenky, interpretace. Člověk se pak nutně zamyslí, proč ten divous Jindra tak blbnul; vezme si literaturu, aby našel, která dáma to přežila rozlukou, která zase dopadla hůř. A když tohle sesypeme dohromady, pak se Rickovi podařilo něco, před čím lze vyslovit toliko úžas. Pět hvězdiček je pro Šest žen, ale hlavně pro Wakemana.

» ostatní recenze alba Wakeman, Rick - The Six Wives of Henry VIII
» popis a diskografie skupiny Wakeman, Rick


Yes - Symphonic Live (DVD/video)
2009-08-22

Yes / Symphonic Live (DVD/video)

4 stars

Včera jsem se dostal k tomuto DVD prvně v životě. Pošmákl jsem si. Nebudu hodnotit, jestli někdo hrál na clavinet či Hammond, to není vůbec zapotřebí. Je ale velmi svěží, když se k rockové kapele (a art-rockové zvlášť) přidá symfonický orchestr. Tohle je totiž cesta ještě mnoho neprobádaná. A teď už jen maličkosti, když už měli v orchestru všichni košile, dirigenta by v ní taky neubylo, vypadal jak hastroš. Ale proč dávám jen 4,5 hvězdičky je především to, že v koncertní podobě I get up, I get dawn se mi ve varhanním preludiu zoufale nelíbí ta vycpávka s bicími. Vím, je to i na Yessongs, ale prostě to tam nepatří. Jestli je to tím, že nelze dosáhnout takového zvuku jako ve studiu? Bohužel nemám na Andersona číslo, tak netuším, jak mu to sdělit.

BTW, zajímal se už zde někdo názory nad texty, nebo je to jen o clavinetech...?

» ostatní recenze alba Yes - Symphonic Live (DVD/video)
» popis a diskografie skupiny Yes


Blue Effect - 33
2009-08-15

Blue Effect / 33

5 stars

Alba Třiatřicet a Svět hledačů jsou obsahem truhly, kde jsou uloženy poklady československého rocku. Vinyl 33 byl pak mým průvodcem svatební nocí. Dlužno dodat, že je LP to poslední, nač bych chtěl v té epizodě vzpomenout. Je věčná škoda, že tato kapela už spolu nemůže nic zahrát. Taky je škoda, že Olda Veselý tak záhy odešel zpět do Brna, aniž mu bylo umožněno realizovat něco z jeho mistrovství. Tak těchto dalších pět hvězd posílám do nebe Vlado Čechovi.

» ostatní recenze alba Blue Effect - 33
» popis a diskografie skupiny Blue Effect


Prokop, Michal - Kolej Yesterday
2009-08-15

Prokop, Michal / Kolej Yesterday

5 stars

Na prstech frézařovy ruky by se daly spočítat rockové počiny, které patří k tomu nejlepšímu, co v ČSSR a jeho pohrobcích bylo stvořeno. Co Framus předvedl ve studiu, to zručně ukázal i na pódiu. Dnešní rádia neprávem opomíjejí takové pecky, jakými jsou Blues o spolykaných slovech, Stará píseň. Ač se posléze Prokop politikou zdiskreditoval, pořád bych před ním smeknul. Takže na koňak všech koňaků lepím pět hvězd.

» ostatní recenze alba Prokop, Michal - Kolej Yesterday
» popis a diskografie skupiny Prokop, Michal


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000