Profil uživatele PamP


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Twenty Sixty Six and Then  - Reflections On The Future
2012-11-10

Twenty Sixty Six and Then / Reflections On The Future

5 stars

Album, ke kterému jsem se dostal díky Progarchives.com a už se ho asi nezbavím (v jakémkoliv slova smyslu). Jestli ho už někdo z vás slyšel, ví o čem mluvím. Strašně těžko se to shání a v podstatě máte šanci se dostat jen k CD Reflections! z roku 1994, které sice obsahuje skladby z tohoto (tedy původního) alba, ale v jiných verzích, protože originální nahrávky těch původních se kdesi ztratily. Nicméně se mi povedlo sehnat (rozuměj stáhnout z internetu) alespoň LP rip skladby How would you feel, která se na dalších dvou "vzpomínkových" albech objevuje v delší podobě pod názvem The way that i feel today, takže to mám dejme tomu v celku.

Nebudu se sáhodlouze rozepisovat, kdo chce, jistě si to sežene/najde. Tahle kapela vydala jen jediné album, o to víc se to povedlo. Živočišná, neuhlazená, syrová, perfektně zahraná muzika. Nářez. Za 5.

» ostatní recenze alba Twenty Sixty Six and Then - Reflections On The Future
» popis a diskografie skupiny Twenty Sixty Six and Then


Fates Warning - A Pleasant Shade Of Grey
2009-05-27

Fates Warning / A Pleasant Shade Of Grey

5 stars

Ačkoliv se tahle kapela řadí mezi metalové (no kam jinam s nimi), zarputilým metalistům tohle album nedoporučuji, pravděpodobně by usnuli ještě během úvodní části... tuhle muziku můžeme pánové (a dámy) označit za čistokrevný prog metal. Pro nebojácné a trpělivé. A ti bývají většinou po zásluze odměněni.

Nádherná, zvláštně komorní, zadumaná atmosféra. Připravte se, že tu a tam dostanete zásah bleskem. Projevem celkem nenápadná kapela, excelentní muzikanti (třeba toho pána za bicími místy nestíhám), ale vše podřízeno celku.

Jedná se skutečně o jednu kompozici s názvem A Pleasant Shade Of Grey (řekněme Příjmený odstín šedé), kterou údajně vydavatel odmítl vydat jako jednu skladbu a donutil jí Matheose rozsekat na části. Ten alespoň uhádal, že se jednotlivé části nebudou nijak jmenovat. A tak třeba pod názvem IX najdeme úžasnou metalovou baladu, číslem římská 11 je označen reklamní spot na progmetalovou hudbu a Kubysem zmiňovaná osmička... bez komentáře. Přesto ale pořád musíme brát celé album jako celek, promyšlený od začátku až do konce.

Fates Warning jsem pořád nějak odkládal a ejhle, už je se mi po nich jako první sápe ruka, když si chci dát nějakej ten metloš. Teď to samozřejmě myslím s nadsázkou, tady si s touto škatulkou zdaleka nevystačíme. Jako bonus mi firma Metal Blade přibalila k CD i DVD s živákem, kde se celkem dobře povedlo zachovat atmosféru alba a alespoň si můžeme pány prohlédnout v akci (kdo by chtěl vidět ukázku, bez problému jí nalezne např. na Youtube, jak jinak).

FW zapojují víc mozek než svaly, více se soustředí než pózují, za pět

» ostatní recenze alba Fates Warning - A Pleasant Shade Of Grey
» popis a diskografie skupiny Fates Warning


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000