Profil uživatele romanpilar


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Nazareth - Play 'N' The Game
2016-08-24

Nazareth / Play 'N' The Game

2 stars

Po dlouhé době zdravím všechny milovníky hudby jako takové, bez škatulek a zbytečných dohadů. Předem varuji všechny totální a absolutní příznivce Nazareth, dopustím se zřejmě velké svatokrádeže... Nazareth od začátku do No Mean City +- "miluji" a dost často poslouchám........Až na tuto fošnu. Nikdy jsem jí nepřišel na chuť, před nedávnem jsem se na sebe strašně naštval a řekl si, že není možné aby mezi klenoty byla taková černá labuť. Koupil jsem černou fošnu z NSR z onoho roku, umlel kafe od žida, posílil sušenkou, chlast nesmím......a položil jehlu! Ani nechci číst ty reakce ale byl já připraven na to, že se mi to bude líbit a že hrátky vezmu za své. Tedy ještě jednou se omlouvám, já se nudil ale tak strašně jsem se nudil, nevypnul až do konce nevypnul ale až na krátké zvednutí obočí u Flying, pokus o blues v první polovině druhé strany a svižných, veselých ale nic nového nepředvádějících holek z města andělů, jsem se prostě nudil. Dávám 1,5 hvězdy za značku kapely a malý náznak muziky. Někdo hodnotí Play 'N' The Game na roveň "Close", to já nechápu, tuto předchozí a následující "Expect" hodnotím na 4,5. Bohužel pro mě je tato LP nejhorší do ´80.let, nudná a neposlouchatelná, dostala očistu, nový vnitřní kabátek a je zastrčena hluboko mezi skvosty od Nazareth, které na vinylu mám. Ještě jednou se všem omlouvám, je to pouze můj subjektivní názor, který nechci nikomu nutit, k prvnímu poslechu této kapely bych ale nedoporučil ani jeden pokus o muziku na této desce. Hlavu vzhůru, je opravdu z čeho vybírat! :)

» ostatní recenze alba Nazareth - Play 'N' The Game
» popis a diskografie skupiny Nazareth


Kraftwerk - Minimum Maximum (Live)
2009-10-29

Kraftwerk / Minimum Maximum (Live)

5 stars

Když už jsem tu, načnu toto album. Bude to stručné, podle mě neskutečný zážitek /Nikdy si nepřestanu vyčítat, že jsem to neviděl naživo/, skvělá atmosféra, efekty a jeden z nejlepších DTS zvuků, jaké jsem kdy slyšel. Hodnotím na pozici Live CD, DVD, ale myslím, že by to nemělo vadit a že zvuk na CD bude také výborný. Troufám si doporučit tento skvost lidem, kteří se chtějí s kapelou seznámit, myslím, že to bude příjemné a vyčerpávající setkání /obsahem, samozřejmě/. Hodnotit jednotlivé věci asi nemá smysl, je to opravdu Best of...Takže přeji kvalitní zážitek!

» ostatní recenze alba Kraftwerk - Minimum Maximum (Live)
» popis a diskografie skupiny Kraftwerk


Wright, Rick - Identity
2009-07-24

Wright, Rick / Identity

3 stars

Nedalo mi nepřihřát si tu vlastní polívčičku. S touto LP jsem se poprvé a naposledy setkal někdy v roce 1985. Jako milovníka Pink Floyd mě samozřejmě zajímaly i počiny jednotlivých muzikantů. Mám k této LP naprosto specifický a nekritický přístup, že mě asi brzy někdo vyvede ze vzpomínání na mládí, burzy a muziku. Asi jsem to měl uvádět pod hlavičkou ZEE, ale jako jediná věc se to snad snese i tady. Pro zajímavost Dave Harris působil v kapele Fashion, což jsem pouze vyčetl a neznám jí. Muzika je podle mě docela solidní "progresivní" synth.popík, myslím dost se vymykající tehdejší Nové vlně, popu, atd...Asi nejzajímavější věci jsou: Confusion, Voices, Strange Rhytm, By Touching. Závěrem: Mě se tento počin velmi líbí i když to nemá s P.F. nic společného a myslím,že se to hodně liší i od ostatních jeho solových počinů. Doporučuji k poslechu všem, minimálně jako zajímavost. Já dávám 3,5, zásadní asi pro většinu lidí nebude. /Jelikož stojí nové LP v USA cca80 dolarů-což je brutál, budu potěšen, když někdo bude o LP, nebo orig.CD vědět za "rozumný" peníz/. Sehnal jsem to v mp3, ale při poslechu z PC mám kopřivku a dalších tisíc nemocí!!!

» ostatní recenze alba Wright, Rick - Identity
» popis a diskografie skupiny Wright, Rick


Uriah Heep - Wonderworld
2009-07-18

Uriah Heep / Wonderworld

4 stars

Skoro vše již bylo řečno, tak jako v mém okolí, tak i tady většina lidí považuje Wonderworld za slabší album. Já jsem to LP naposlouchal, jako i většinu ostatních UH v posledních cca 10-15.letech, teď jsem si ho poslechl znovu. Mě se prostě moc líbí, v podstatě ho poslouchám jedním dechem, co mě krutě dráždí je finále "The Shadows and the Wind" a Byronovo la, la, lá, nicméně, 4 hvězdy a to jen, že UH udělali předchozích 6+1 klenotů.

» ostatní recenze alba Uriah Heep - Wonderworld
» popis a diskografie skupiny Uriah Heep


Uriah Heep - Conquest
2009-07-18

Uriah Heep / Conquest

4 stars

V podstatě souhlasím se svým předřečníkem. Byla to první LP od UH s kterou jsem se cca v roce ´81 potkal. A podotýkám, že se mi vůbec nelíbila, byl jsem totálně ponořen do NWOBHM! Všem doporučuji debatu u Sweet Freedom "Filozof/Antony", nechám to na Vás. V posledních letech objevuji ´70.léta a UH především, bohužel časově opačně. Pro mě tedy teď už výborné, melodické album. Trochu mě nudí "Imagination", ale celkový dojem to neruší. Tedy, k seznámení s UH určitě ne, album je dobré, ne zásadní, ale pro mě excelentní přírůstek.

» ostatní recenze alba Uriah Heep - Conquest
» popis a diskografie skupiny Uriah Heep


Lucifer's Friend - Sumo Grip
2008-11-26

Lucifer's Friend / Sumo Grip

2 stars

1/nic moc intro
2/když to na mě Lawton vybalil, měl jsem pocit, že slyším Asia, Yes…přesto standartně kvalitní zpěv, instrumentální výkony, ale trochu fádní, na místě přešlapující, jsem zvědav, jestli mi i dále zlomíte srdce.
3/vlci vyjí, nebyl jsem si úplně jist, jestli to jsou moji, nebo na cd, ano slyším dobře, hygiena OK… Hodně to zavání 80.léty, je to takové syntetické, do pekla bych jel asi s jinou společností.
4/i přes všechny , již řečené výhrady se mi to líbí, ale…už to tady prostě bylo!
5/moc hezký ploužák, vidím se na začátku 80.let na mejdanu v pevném objetí, vlezlé, ale jo, mohu.
6/začínáme kvapíkem, to je diskoška jako „sviňa“ – hrozný kýč, ale jako podkres se to poslouchá dobře. Opravdu začátek 80´v roce´94 – už jen aby nastoupil Travolta, trochu blikajících Asijských světel a je to!!!
7/slibný začátek, riffující kytara a hned synťák, popěvek hu, hu, húúúú a je to v prdeli! Melodické, příjemné při práci v garáži, ale nesedím přibitý v sedačce a nejsem „vlhkej“! Kdyby to nazpíval Lawton, řeknu pokračování „Conquest“. Step báj step, ú béjby, to hýkalo obzvláště odporné sdružení!
8/a zase stejný scénář, podobně, jako celé toto cd na mě působila novinka Asia – Phoenix, „veselé“ hraní, kvalitní výkony, vykrádání sama sebe, u této placky to bohužel neplatí, kdyby vykrádali sebe, bylo by to ještě super.
9/to jsem nečekal, opravdu se začínám těšit na konec, kdo čekal hard rockový zářez ať ani neposlouchá, tancovačkou odrhovačka, fuj!
10/11/zní to stále stejně, bicí mi připadají jako elektronické, občas automatické, je to stále o tom samém, v podstatě není o čem psát!
12/zajímavá kytara, už, už chci jásat…
13/…pic a jsme zase tam, co jsme byli!
14/nevím, jak reagovat – mám stejné pocity, jako když slyším Easy Livin´ v novém hávu… Dobré, ale naprosto zbytečné!!!
15/ale, poslouchat se to dá, už jsem se se starými Lucifery rozloučil.
16/máme nějak větrno – radši snad bez komentáře!
17/bonus? Jako u bodu 5, ještě ke všemu mi to připadá jako něco od Queen, ale nemohu si vzpomenout.

Závěrem: dost velké zklamání, přísloví, že méně je někdy více, tady myslím platí vrchovatě. Je fakt, že to byl první poslech, ale je to tak umělohmotné, že se asi názor měnit nebude. Mojí nechuť asi ještě vygradoval poslech z cd, který byl opravdu v duchu syntetických osmdesátek! Když jsem začínal poslouchat, chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale obávám se, že dvě jsou až moc a to hlavně kvůli jménu kapely a zpěváka. A obal, chápe někdo při stylu této muziky obal, kde se objímají dva „sumové“? Já fakt ne.
Moc by mě zajímal názor druhých, pokud nemáte, poskytnu.

» ostatní recenze alba Lucifer's Friend - Sumo Grip
» popis a diskografie skupiny Lucifer's Friend


Rush - Hemispheres
2008-11-25

Rush / Hemispheres

5 stars

Hemisféry – další úžasná věc od mých oblíbenců!
1/Cygnus X-1 Book II
Kdybych neznal jedničku z Farewell, byla by to bomba, jelikož Cygnus První je má nejoblíbenější skladba, zůstane tato dvojkou, ale tak to má být. Opět skvělé instrumentální výkony, vrstvení a změny nálady v těchto skoro dvaceti minutách Vás nepustí odejít. Jako třeba Floydy neumím poslouchat na přeskáčku, nebo částečně, ani Rush, alespoň ze 70´let . Tedy fakt parádní záležitost, určitě jedna z věcí k seznámení s touto kapelou.
2/Circumstances
Výborná věc, předznamenávající dva vrcholy LP.
3/The trees
Začínám vlhnout, těžko se k tomu něco dodává, stačí mlčet a poslouchat , mp3 a nejlépe žádný digital nebrat!!!
4/La Villa Strangiato
…no a teď už jsem v totální extázi, orgáč, který-sorry ženo, nikdo jiný není schopen dodat, hudba bouří, vře, graduje, vše do sebe dokonale zapadá, souhra je až neskutečná, výsledek – nádherná věc, která nemá obdoby!!!

5 hvězd s „hvězdičkou“je jasných, máme se ještě na co těšit, ale touto LP zřejmě končí „čistě“ hardrockové období Rush. Skláním se k zemi před trojicí, která dokáže rozpoutat takové „peklo“!

Na závěr bych chtěl říci, že nemám moc rád tributy, ale můj „předřečník“ Bedřich se se mnou podělil o: //CYGNUS AND THE SEA MONSTERS : One night in Chicago//, DVD s perfektním PCM zvukem, výbornými instrumentalisty včele s Mr.Portnoyem. To se musí vidět, snad jenom reakce Bedřicha, že vždy, když to pustí, musí vydržet až do konce. Toto potvrzuji, viděl jsem to pouze 3 x, ale myslím, že to mohu podepsat. Budu si protiřečit, ale přesto, že je po hudební stránce vše zahráno dokonale i zpěvák mě zaujal, nehraje si na Geddiho,ale v určitých věcech se mu přibližuje, je to naštěstí jiné. Opravdu se to nedá vysvětlit – poslechněte si to!!!

» ostatní recenze alba Rush - Hemispheres
» popis a diskografie skupiny Rush


Queen - The Cosmos Rocks
2008-11-25

Queen / The Cosmos Rocks

2 stars

…ponurý hlas, že by Flash? Ne! Now i´m here? Ne! Brighton Rock? Ne, začíná tleskání, bože ne, snad to není rádio kvákvá?!

1/není, rozjíždí se nějaký rokec… Nevědět, že to jsou Queen, docela se mi to líbí…
2/a zase slyším věci z Innuenda… plytké pokřikování, dál!
3/střednětempé 100 x omleté hudební téma, dál
4/“ploužák“, docela líbivý, ale už tu byl také mnohokrát.
5/nuda, nuda-šeď, šeď…
6/jo, tak to docela mohu, z Queen to ale nemá nic – naštěstí!
7/umcaca, umcaca, umcaca…
8/zajímavá záležitost, ale mě ten jeho hlas prostě nudí!
9/celkem klasika, ale…budu se neustále opakovat!
10/ docela nářez, líbí se mi, chybí mi ale výraz, připadá mi jako by zpíval Fuck Norris…
11/ známá kytara, „pomalá, příjemná záležitost“ i ten zpěvák je občas „vidět“.
12/ jo, tak to je moc pěkný kus, trochu moc vlezlý, ale jeden z nejlepších tady.
13/ začátek jako „Gimme the Price“, poté harmonika, pel mel, asi tomu už nerozumím!
14/ odplouváme, co tím chtěl básník říci opravdu nevím………………………………..

Já nechci Mr.Rodgerse za každou cenu kritizovat, /kéž bych uměl to, co on/, snažil jsem se „zapomenout“ na Freddieho, ale on mi tam prostě nesedí a chápu Mr.Deacona, že se distancoval.
Asi si to dlouho nepustím, možná vůbec, ale nemyslím, že to je úplný propadák. /A má to dobrý zvuk/.

Obal je opravdu hrozný, ale to, že pro 5 evropských zemí, včetně nás udělali Booklet o jedné stránce mě opravdu urazilo!!! Asi k tomu opravdu neměli více co dodat… je zbytečné zdůrazňovat, že je to pouze můj subjektivní názor.

Schválně jsem nečetl ostatní recenze aby mě to neovlivnilo, jsem zvědav. Dávám 2 hvězdy, ale jen za to jméno, jinak max 1,5.

» ostatní recenze alba Queen - The Cosmos Rocks
» popis a diskografie skupiny Queen


Rush - A Farewell to Kings
2008-11-21

Rush / A Farewell to Kings

5 stars

Tak jsem trochu mystifikoval, 1 a poslední skladba byla první věc, kterou jsem slyšel od Rush někdy koncem 70.let. Tenkrát už mě oslovil Cygnus svou temností, ale jinak nic, moc. Pokusím se zapisovat postřehy při poslechu LP, i když člověk vše zná nazpaměť, je to autentičtější.

A Farewell to Kings – nádherný akustický začátek, na mě trochu „brutální nájezd“ a potom už jen nářez – v tom smyslu, že vše má smysl, napětí, úžasné instrumentální výkony, jednoduchý konec.
Xanadu – napětí v začátku, zvony, úvod graduje…parádní kytara, nápadité, jemné perkuse…a Geddy přebírá otěže, možná trochu zbytečně protahovaná, ale…
Close to The Heart – podobná režie jako předchozí titul, trochu jako výplň času, nicméně u mnoha jiných kapel by to byla špičková záležitost!
Cinderella Man – „hlučnější“ věc, přecházející v melodický refrén, který by stačil na samostatnou píseň-tedy velmi zajímavé spojení se zbytkem, jinak samozřejmě dokonalá instrumentální část.
Madrigal - úvod trochu předesílající poslední pecku, melancholický Geddyho zpěv, pro mě ukolébavka, nápad, melodie, která funguje jako „pohlazení“.
Cygnus X-1- pro mě, milovníka sci-fi nepřekonatelný temný až strašidelný začátek, basa jako z učebnice, rozjezd-rána do ksichtu, čekám, že mě Geddyho hlasivky za chvíli šlehnou přes hlavu! Zvony, zvuky, lehký praskot, kytaro/paličkový nářez, vykřičené šílenství zpěváka, blížíme se ke konci, lehké „dodrnkávání“ a je tu střed – Wake Up!!!.
Ač střízlivý, absolutně na šrot!!!
Tak nevím, možná mě za to někdo sejme, ale opravovat nic nebudu, to už by nebylo ono. Když tak mě pošlete do p…..

» ostatní recenze alba Rush - A Farewell to Kings
» popis a diskografie skupiny Rush


Queen - Jazz
2008-11-20

Queen / Jazz

5 stars

Ano, hodně záleží na tom kdy a při jaké příležitosti člověk LP slyšel. Pro mě je toto LP číslo jedna, líbí se mi kompletně celé. Možná bych vyzdvihl: Let Me Entertain You, Dreamer's Ball, More of That Jazz, no a "ojetého" Mustaphu, při kterém začátkem 80.let můj otec omdléval, říkal tomu, že "vylézají hadi z košíku" a když
jsem "vohulil" Don't Stop Me Now lámal přenosku a myslel si, že poslouhá hard core, no nic...Můj syn poslouchá hip-hop, omdlévám a smrt na mě sahá kdykoliv to slyším!!! Tedy, pro mě vždy nový, silný zážitek, když na tento "asfalt" položím ostří. Byl a u bude a nikdy se neohraje.

» ostatní recenze alba Queen - Jazz
» popis a diskografie skupiny Queen


Lucifer's Friend - Lucifer's Friend
2008-11-20

Lucifer's Friend / Lucifer's Friend

5 stars

Tuto skupinu jsem ve svých letech "objevil" letos. Naprosto nechápu, jak něco tak osobitého, skvěle složeného, zahraného a hlavně zazpívaného mohlo projít nepovšimnuto kolem mě?!!! Dokonce jsem si tuto "jedničku" poslechl až na doporučení, možná Spark, už nevím. Není zase tolik věcí, které by mě vzaly na první poslech. Tato LP mě doslova přibila do sedačky a do reálu mě dostala až jehla u středu! Podepsal bych skoro vše, co píše kolega přede mnou, Plant je Plant a "Ride in the Sky" je něco jiného i když to má s immigrantem "cosi" společného. Teď si protiřečím, doufám, že budu pochopen. Mám ještě další 4LP v řadě a v podstatě se mi líbí úplně všechno. Asi to bude i tím, že J.Lawton je můj velký favorit, třeba na sólu z roku 2000 je pro mě naprosto úžasný. Teď mě už asi zabijete, ale 3LP, které zpíval u Uriah Heep jsou pro mě "nejslabší". Proboha, to nemyslím, že by byly špatné a dám jim určitě 3-4 hvězdy. To hodnocení je těžké, už proto, že je tak subjektivní. Této platni dávám minimálně 55 hvězd...

» ostatní recenze alba Lucifer's Friend - Lucifer's Friend
» popis a diskografie skupiny Lucifer's Friend


Rush - Signals
2008-11-20

Rush / Signals

5 stars

Druhá záležitost od Rush, kterou jsem slyšel v začátku puberty, asi v době vzniku a zanechalo na mě jeden ze zásadních dojmů na tuto kapelu. Album beru opět jako kompaktní celek, i když je písničkové. Otevírák Subdivisions ale vyzdvihnout musím, prostě úžasný úvod. Ještě ke zvuku, asi mě budete kamenovat, ale zvuk je takový plochý, prostě divný-je to hrozné hodnocení, ale lépe to nějak neumím! Zkusím ještě kanadskou LP, uvidíme. Tedy pro mě paráda, dávám 5 hvězdiček.

» ostatní recenze alba Rush - Signals
» popis a diskografie skupiny Rush


Rush - Permanent Waves
2008-11-19

Rush / Permanent Waves

5 stars

Album, které jsem slyšel jako první od Rush, už z tohoto důvodu je pro mě zásadní a "nejlepší". Spirit of the radio, jako zahájení je sie hodně profláklá záležitost, ale na rozdíl od různých ohraných hitů jiných kapel /I Was Made.., Smoke on..,atd, atd./, to mohu stále poslouchat a něco mi to dává. Další můj favorit je Jacob's ladder, s klasickým scénářem. Asi bych ještě vyzdvihl Different strings, ale protože mám rád celé album a málokdy ho neposlouchám celé, dávám tomuto kompletu 5 hvězd, jsem přesvědčen, že si je zaslouží!

» ostatní recenze alba Rush - Permanent Waves
» popis a diskografie skupiny Rush


KISS - The Elder
2008-11-17

KISS / The Elder

5 stars

Je to trochu složitější, kdybych toto psal v roce 1980-85,kdy jsem šel na vojnu a musel zapomenout v podstatě na vše, co mě bavilo, asi bych dal max.1 hvězdu, dnes, kdy sháním USA vydání této LP v max.kvalitě dám 5!!! Názory a vjemy se prostě mění a pro mě je dnes tato LP vrchol Kiss tvorby. Je to kompaktní záležitost, která jim tenkrát celkově nevyšla, ale myslím, že dnes má /minimálně pro mě/ zásadní místo v srdci...

» ostatní recenze alba KISS - The Elder
» popis a diskografie skupiny KISS


KISS - Destroyer
2008-11-17

KISS / Destroyer

5 stars

Od Kiss pro mě jedno z nejzásadnějších alb, vyrovnané, nápadité, kompaktní, plné "hitů". Beth, Detroit Rock City, Shout It Out Loud, Do You Love Me ...těžko vybírat. Toto album, podle mě vymrštilo Kiss k "výšinám". Skupina je na vrcholu. Ode mě dostane 5 hvězd.

» ostatní recenze alba KISS - Destroyer
» popis a diskografie skupiny KISS


KISS - Rock And Roll Over
2008-11-17

KISS / Rock And Roll Over

4 stars

Druhé LP, které jsem od této skupiny slyšel, v roce 1981, po "Alive!" uhlazenější, přímočará muzika, která mě tenkrát oslovila a směrovala dále. Jelikož mám moc rád P.Criss-e, jsou moji favorité: "Baby Driver a Hard Luck Women". Album se mi ale líbí celkově, samozřejmě to není "umění, prog", ale pro mě muzika dělaná od srdce /samozřejmě, že jsou velmi dobří ekonomové/.Ode mě 4 hvězdy, jako první živák.

» ostatní recenze alba KISS - Rock And Roll Over
» popis a diskografie skupiny KISS


KISS - Alive!
2008-11-17

KISS / Alive!

4 stars

Toto je můj první příspěvek. Tenkrát jsem šetřil dlouho, předlouho a na burze šťasten koupil toto dvojalbum. Bylo mi 15 let, tedy rok 1981, sebrali mě fízlové, čistého, nevinného, dychtícího po muzice. Zavřeli mě, volali rodičům, ale LP mi neukradli! O to byl zážitek větší a intenzivnější! Pánové Gene, Paul, Ace a Peter toho tenkrát moc neuměli/mimo posledně jmenovaného žáka G.Krupa/, ale pro mě to byl zážitek nejvyšší, tenkrát hlavně sólo na bicí v 100.000 Years. Celkově tedy šokující šou, tady samozřejmě nevídané, v mé pubertě zásadní!!! Pokud budu hodnotit to, co mi tento koncert dal, musím dát plné hodnocení, uvědomuji si ale, že od této skupiny mám ještě pár dalších LP favoritů, dávám tedy 4.

» ostatní recenze alba KISS - Alive!
» popis a diskografie skupiny KISS


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000