Profil uživatele aristokrat


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Judas Priest - Unleashed in the East
2009-01-24

Judas Priest / Unleashed in the East

5 stars

Při vyslovení jména této desky je nutné dodat ještě jedno jméno a to je Les Binks. Jasně nejlepší bubeník jakej kdy u JP hrál, kam se na něj hrabe rutinér Travis. Tohle je jeho deska. Z toho jakým způsobem tam sype všechny ty přechody běhá mráz po zádech, alespoň mně ano:) Judas Priest byli vždy (a dodnes jsou) na živo naprosto skvělí, a tady je to slyšet z každého tónu. Vždy jsem si myslel, že toto je nepřekonatelná živá nahrávka, ale po stáhnutí několika bookletů z tohoto období soudím, že to jde ještě o stupínek lépe. Hlavně mi tady chybí Beyond the realms of death, White heat red hot apod. Toto je záznam z Japonských koncertů, takže otvírák je Exciter, na americkém turné hráli jako první Hell betn for leather. Původních 9 skladeb vhodně doplňují bonusy na remasterované verzi. Nejlepší skladba zřejmě Tyrant. Nemůžu dát jinak než 5:)

» ostatní recenze alba Judas Priest - Unleashed in the East
» popis a diskografie skupiny Judas Priest


Judas Priest - Painkiller
2009-01-24

Judas Priest / Painkiller

3 stars

Začínají 90. léta, "heavík" je dávno historií a i Judas priest o hodně změnili svůj přístup ke skládání hudby. Když jsem si toto album kdysi koupil, tak jsem ho považoval za vrchol kapely se vším všudy, co k tomu náleží. Postupem času se mi ale Painkiller ohrál a nyní ho považuji za (možná po Ram it down) nejslabší album jejich "klasické" historie (myšleno od Sin after sin až do Painkiller). Líbí se mi v podstatě jen tři skladby a to Hell patrol, All guns blazing, Between the hammer... a Touch of evil. Na druhou stranu je zábavné sledovat jak různé power/heavy metalové kapely následujícího období v podstatě nedovedou nic jiného než "recyklovat" Painkillera na tisíc různých pořád dokola se opakujících způsobů, ale to sem nepatří. Popravdě ani pořádně nedovedu konkretizovat co se mi nelíbí, jen to prostě celý neuposlouchám. Snad Travisovy bicí, i když na následném turné hrál velmi dobře, takřka jak "o život" já ho považuji za nejslabšího bubeníka v historii kapely. Takže dávám 3 hvězdy:)

» ostatní recenze alba Judas Priest - Painkiller
» popis a diskografie skupiny Judas Priest


Judas Priest - Turbo
2009-01-24

Judas Priest / Turbo

5 stars

Krásné glam metalové zvolnění po heavy metalovém vrcholu kapely. Skvělá deska na léto. Hit střídá hit prostě pohodová krasojízda. Já tohle album beru tak trošku jako takovou exhibici kapely, takže se mi těžko hodnotí jednotlivé aspekty jejich hudby, prostě nahráli skvělou desku:) I když musím říct, že z mého pohledu Turbo za předchozím "dvojalbu" zaostává. Největší hit kapely je jasný- Turbo lover, ale moje nejoblíbenější písnička z Turba je Reckless. V té je taky zahráno podle mě nejkrásnější sólo jaké kdy JP nahráli:) Jediná skladba, kterou občas při poslechu přeskočím je Parental guidance. Dávám 5 (kdyby šlo 4,5 dal bych 4,5)

» ostatní recenze alba Judas Priest - Turbo
» popis a diskografie skupiny Judas Priest


Judas Priest - Defenders of the Faith
2009-01-24

Judas Priest / Defenders of the Faith

5 stars

Druhá "půlka" vrcholu kapely. Nejepičtější a kytarově nejpropracovanější deska. Přesto je podle mě o krůček za svým předchůdcem. Halfordův zpěv už není tak promakaný, variabilní a energický jako na sceaming for vengeance, prostě zpívá jinak a zase skvěle! Z hlediska kytar je tato deska naprostá špička v diskografii kapely, to co tady předvádějí K.K. s Tiptonem se jen tak nevidí a hlavně neslyší:) Když si takhle se takhle v hlavě "prohrábnu" celou diskografii, je mi jasné, že toto je z tohoto hlediska jasná jednička. Mám i následující booklet z longbeach a "štěkající" Glennovu kytaru v živě hraném sólu v Jawbreakerovi prostě miluju:) Ale abych stále jen nechválil, trošku mě tu mrzí slabší rytmika, i když chápu, že je to ústupek větší epičnosti a "bombastičnosti" alba. Největší hit Jawbreaker, nejlepší sólo Rock hard, ride free, nejoblíbenější skladba Some heads are gonna roll. I když jak jsem již uvedl o krůčíneček zaostává za předchozí deskou, dávám přesto jasných 5:)

» ostatní recenze alba Judas Priest - Defenders of the Faith
» popis a diskografie skupiny Judas Priest


Judas Priest - Screaming for Vengeance
2009-01-24

Judas Priest / Screaming for Vengeance

5 stars

Vrchol kapely Judas priest. Otevírá ho možná nejlepší intro v hudební historii :) Následuje možná nejlepší hitovka kapely Riding on the wind. Halford tady podle mě podává absolutně nejlepší výkony coby zpěvák. V každý písničce vystřídá několik různých hlasových poloh a naprosto geniálně frázuje. Zpohledu kytar to není taková onanie jako DOTF, ale zase je deska nabyta skoro až neskutečným množstvím různých riffů a rytmických vyhrávek, které v kombinaci s klasicky vzletnými "judasovskými" sóly doslova berou dech. Co se týče rytmiky, tak Holland podle mého názoru právě tady ukazuje svůj vrchol a celé album má takový jakoby vesele hard rockový až občas "funky" nádech. Což je takový zajímavý kontrast s povětšinou negativně laděnými texty. Podle mě naprosto mistrovské dílo překonávající cokoli ostatního v diskografii kapely, i když je pravda, že DOTF nebo British steel jsou pozadu jen "o prsa". Nejoblíbenější písnička Riding on the wind, skvělý jsou všechny až na Fever, která je o malounko pozadu. Z hlediska textu mám nejradši Pain and pleasure, Say what you wanna say, but you know that you're gonna pay - geniální:) Při poslechu Kennova sóla v Bloodstone nelze nevzpomenout na "parplovskou" Hard lovin' man. Na konci skvělá rytmická Devil's child. Nemám co vytknout pět hvězd:)

» ostatní recenze alba Judas Priest - Screaming for Vengeance
» popis a diskografie skupiny Judas Priest


Yes - Relayer
2008-11-07

Yes / Relayer

5 stars

Neuvěřitelné, nádherné, krásné, kouzelné, fenomenální, neopakovatelné. Tohle album mě dostalo úplně nejvíc snad vůbec v životě. Pořád mi různé pasáže z Gates of delirium zní v hlavě, uvidíme jak dlouho to bude trvat. :) Ze začátku mě to tolik nevzalo, jen jsem si pamatoval jen krásný začátek a konec. Hodně jsem poslouchal Fragile. Totální o(c)hromení přišlo až později. Jinak se trošku stydím, protože k Yes jsem se dostal teprve minulý týden. Tohle je jednoznačně jejich nejlepší deska, dávám 5 kdyby šlo dát 10 dal bych 10 :)

» ostatní recenze alba Yes - Relayer
» popis a diskografie skupiny Yes


Yes - Tormato
2008-11-07

Yes / Tormato

2 stars

Právě to poslouchám a řekl jsem si že sem napíšu názor na to. Hudebně je to docela dobré, je vidět že chlapci umějí (aby taky ne když to jsou ti kteří nahráli Relayer), i když je pravda že občas to poněkud hapruje. To je prostě tím, že Yes jsou prostě art rocková kapela a tak to navždy zůstane. Takže tuto stránku nijak kritizovat nebudu. Co se mi ale hrubě nelíbí je zpěv. Andersonův hlas do týhle muziky zkrátka nesedí. Mě osobně to tahá za uši fest. takže dávám dvě hvězdy. :)

» ostatní recenze alba Yes - Tormato
» popis a diskografie skupiny Yes


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000