Profil uživatele dynasty21


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Rush - Presto
2010-04-11

Rush / Presto

5 stars

Musím sa priznať, že do tohto počinu som sa započúval len pred nedávnom. Prvé dva posluchy vo mne nevzbudili to správne zapálenie aké by som si sám prial, ale dá sa povedať,že takto to platilo pri každom diele týchto troch pánov. Ako sa vraví, všetko chce svoj čas a tomto albume to platí dvojnásobne. Postupne sa na povrch dostávajú hudobné nápady, ktoré by iným kapelám stačili aj na dva nosiče. Presto je oproti svojemu predchodcovi Hold Your Fire viac gitarovejší. Alex Lifeson dostal viac priestoru a využil ho dokonale. Krásne melódie, ktoré sa z hlavy už dostať nedajú a opäť neopakovateľná atmosféra, ktorá vychádza z každej skladby!!! Pri žiadnej inej skupine som nič podobné nezažil, aby hubba dokázala vo vnútri vyvolať toľko pocitov. Každá skladba rozpráva svoj vlastný príbeh. Keď mám predsa uviesť moje favorizované piesne tak k nim patria titulná Presto, či záverečná Available light.

» ostatní recenze alba Rush - Presto
» popis a diskografie skupiny Rush


KISS - Ace Frehley
2010-01-01

KISS / Ace Frehley

5 stars

Dá sa len súhlasiť s mnohými vyjadreniami o tom, že Aceva sólovka je zo všetkých štyroch legendárnych počinov muzikantov z KISS najlepšia. Ace tu dokazuje svoj nesklutočný talent a nebyť jeho exesou s alkoholom a drogami mohol to byť v úvodzovkách rockový génius. Na albume niet slabého miesta, všetky piesne majú osobitú štruktúru, sú postavené na tvrdých riffoch a výrazných melódiach s ľahko zapamätovateľnými refrénmi. Keby som predsa mal vyzdvihnúť pár piesní, tak určite Wiped-Out, či záverečnú inštrumentálku Fractured Mirror.

» ostatní recenze alba KISS - Ace Frehley
» popis a diskografie skupiny KISS


Anathema - Judgement
2009-12-23

Anathema / Judgement

5 stars

Tieto postrehy píšem v návale emócií, ktoré vo mne prevládajú. Predvianočný večer a ja sa s pivkom v ruke a v doprodove Jugdement púšťam sám do výstavby vianočneého stromčeka, pričom citím zvláštne vibrácie po celej obývačke rozsvietenej štyrmi sviečkami a svetielkami na stromčeku. Takýto stav som pri počúvaní tohto veľdiela ešte nikdy nemal a už ani asi nebudem mať. Všetky prívlastky, ktoré by som v tejto chvíli použil, by nedokázali opísať atmosféru, vyžatujúcu z tohto diela. Pre mňa osobne korunovačný klenot kapely, ktorá sa už nadobro odpútala od doometalovej minulosti. Každá z piesní ovplýva emóciami, ktoré sa ponárajú hlbšie a hlbšie do vnútra človeka a tvoria podnet nad zamyslením sa. Vyzdvihovať jednotlivé skladby nemá význam ani opodstatneie, pretože sa jedná o konštrukčný celok. Neostáva nič iné, ako počúvať a snívať. Pevne verím, že tak neučiním sám.

» ostatní recenze alba Anathema - Judgement
» popis a diskografie skupiny Anathema


Rush - Roll the Bones
2009-12-20

Rush / Roll the Bones

5 stars

Z môjho pohľadu ide o veľlmi citovo založenú muziku, s ktorou sa mi viaže kopec spomienok, či už kladných alebo záporných. Nádherné piesne zahrané s absolútnou bravúrou. Napríklad taká Heresy alebo záverečná You bet your life. Nebudem tu zbytočne plytvať miestom. Každý kto túto kapelu pozná vie, čo môže očakávať. Odporúčam všetkým , ktorí sa dokážu do hudby ponoriť a precítiť ju.

» ostatní recenze alba Rush - Roll the Bones
» popis a diskografie skupiny Rush


Porcupine Tree - The Incident
2009-11-17

Porcupine Tree / The Incident

2 stars

Pre mňa osobne jeden z najočákavanejších albumov tohto roku. Premýšlal som kam sa kapela pod vedením Steva Wilsona posunie po veľmi úspešnom Fear Of A Blank Planet. Niečo možno mohla napovedať Wilsonova sólovka The Insurgentes, v ktorej "vypúšťa" zo seba negatívne pocity. Album otvára intro Occam s Razor a po ňom nasleduje najlepšia pieseň z celej kolekcie The Blind House a po nej...nič. Ako počúvam, tak počúvam do uší sa mi dostáva nekonečná "vata", ktorá sa tiahne celým dvojalbumom. Všetky piesne sa zlievajú v jednu, chýba tu akísi moment prekvapenia, výrazné melódie ako na Deadwing, trošku tej tvrdosti ako na In Absentia. Piesne sú uťahané a bez výraznejších melódií. Nemyslel som si, že raz sa budem takto negatívne vyjadrovať o mojej veľmi obľúbenej skupine, ale svoj názor na The Incident už nezmením.

» ostatní recenze alba Porcupine Tree - The Incident
» popis a diskografie skupiny Porcupine Tree


KISS - Unmasked
2009-11-03

KISS / Unmasked

5 stars

Vynikajúci album!!!Čo sa týka KISS, tak Unmasked mám najradšej.Obsahuje moje najobľúbenejšie piesne od tejto legendárnej kapely.Hnedˇúvodná Is That You? má stále dokáže dostať svojím skvelým refrénom.Balada Shandi patrí k najkrajším sladákom aké dokázal Paul vytvoriť. Nasledjúca Talk to me mi už nikdy nedokáže opustiť myseľ.Takto by som mohol pokračovať až do konca.Mnohí sa k tomuto dielku stavajú rozpačite, ale ja si nedokážem pomôcť. Plný počet je samozrejmosťou.

» ostatní recenze alba KISS - Unmasked
» popis a diskografie skupiny KISS


Dream Theater - Falling To Infinity
2009-10-31

Dream Theater / Falling To Infinity

4 stars

Tento album od chalanov z Dream Theater mám veľmi rád.Nedbám na kritiky tipu, že tu kapela smerovala ku komerčnosti a podobne. Pesničky znejú sviežo, uvoľnene a skvele sa počúvajú a čo je super poznatok, že sa ani tak skoro neopočuvajú.Aj po tých 11stich rokoch si ho púštam rád a osobne ho považujem za jeden z vrcholov tvorby kapely.

» ostatní recenze alba Dream Theater - Falling To Infinity
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Dream Theater - Systematic Chaos
2009-10-28

Dream Theater / Systematic Chaos

2 stars

Čo ešte očakávať s každým novým materiálom od tejto najslávnejšej progmetalovej kapely?? Osobne stále čakám, že ma páni ešte niečím prekvapia, ale ono stále nič neprichádza a od Octavaria už začínam mať pocit, že studňa nápadov začína vysychať. Po prvom posluchu som bol dosť frustrovaný. Trvalo to vlastne 2 roky, kým sa dostal materiálu pod kožu a moj názor sa vobec nezmenil.Akoby sa muzikanti v celom tom kontexte stratili a miestami nevedeli čo dalej. Korunu všetkému nasadila v poradí šiesta skladba, ktorá kopíruje Muse takým sposobom, že mi príde až do smiechu, že si to chlapci neuvedomili.Posledné dve skladby sú zase nekonečné kompozície, ktoré len naťahujú album na potrebnú dĺžku. Z celého materiálu ma najviac zaujali Constant Motion a The Dark Eternal Night, priamočiare, rychlé a nápadité kusy. Keby sa album uberal týmto smerom nebol by som proti. Vyzdvihnúť dve piesne z celého materiálu mi príde na kapelu formátu Dream Theater prekliate málo

» ostatní recenze alba Dream Theater - Systematic Chaos
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Collegium Musicum - Zelená pošta
2009-10-25

Collegium Musicum / Zelená pošta

5 stars

Aj ked patrim do kategorie mladsich posluchacov, tuto slovensku kultovu skupinu mam velmi rad a ked postupne pocuvam s velkym casovym odstupom vsetky albumy, tak som stale viac a viac nadseny. Zelena posta je jedno z kultovych diel slovenskej hudobnej sceny, a aj po tolkych rokoch znie moderne a sviezo. Kazda piesen ma co povedat a ceresnickou na torte su skvele texty K.Peteraja. Vrcholnou piesnou je pre mna zaverecna Zelena posta, ktora nacrtava, do akych sfer sa bude uberat tvorba M.Vargu a spol.

» ostatní recenze alba Collegium Musicum - Zelená pošta
» popis a diskografie skupiny Collegium Musicum


Police - Outlandos d'Amour
2009-01-30

Police / Outlandos d'Amour

5 stars

Prvy album od The police co som pocul a musim povedat, ze aj najlepsi.Najdete tu skladby ,ktore dodnes hravaju na koncertoch.Na margo napriklad taka Roxanne hovori za vsetko.Co piesen to hit.Nijake zlozite kompopzicie.Chytlave melodicke piesne, ktore maju co povedat aj po 29 rokoch.jedina, ktora sa lisi od ostatnych je zaverecna Masoko Tanga.Tie miliony si fakt zasluzili:D

» ostatní recenze alba Police - Outlandos d'Amour
» popis a diskografie skupiny Police


Therion - Of Darkness
2009-01-30

Therion / Of Darkness

4 stars

Pamatam sa ako si kupil brat tento album este na kazete a hned sme ju doma podrobili podrobnemu posluchu.jedna z prvych metalovych nahravok co som pocul. Seversky old school death metal ako remen!!Je az neuveritelne do akej podoby vyprofiloval sucasnu tvar kapely jej hlavny lider Christofer Johnsson.Ti, ktori poznate posledne diela tejto kapelky a pacia sa vam tak radsej ruky prec.Aj po tolkych rokoch si Of Darkness pustim velmi rad.Taka srdcova zalezitost.Brrr na taketo zimne veceri ako stvorene!!

» ostatní recenze alba Therion - Of Darkness
» popis a diskografie skupiny Therion


Morse, Neal - Lifeline
2009-01-30

Morse, Neal / Lifeline

2 stars

Pre mna osobne jedno z najvacsich prekvapeni v negativnym zmysle.Toto bol album, na ktore som sa dost tesil, pretoze minuly pocin ma dost uchvatil a tesil som sa, co nam majster Morse ponukne tentokrat.Ale po prvom posluchu som bol dost sklamany. Prakticky nic ma na novom albume ma nezaujalo a vobec ani nemam chut sa k nemu vracat.Co sa tyka bonusoveho cd, ani tam toho nie je vela, co by malo ludom povedat.Tak neviem kde sa stala tentoraz chyba.Preco je Lifeline iba priemernym albumom od tohto skveleho umelca.Verim, ze nabuduce pride Neal opat s niecim suprovim ako bola Sola Scriptura.

» ostatní recenze alba Morse, Neal - Lifeline
» popis a diskografie skupiny Morse, Neal


Black Sabbath - Black Sabbath
2009-01-13

Black Sabbath / Black Sabbath

5 stars

Black Sabbath = Ozzy, Ozzy = Black Sabbath. Dost jednoducha rovnica ,myslim si. Pocin povazovany za prvy heavymetalovy album v dejinach. Nikto nemoze nesuhlasit. Od neho sa odvija cele dalsie napredovanie metalovej sceny, ktore sa formuje dodnes. Prvy album Blach Sabbath musi pocut kazdy clovek, ktory niekedy privonial k rockovej potazmo metalovej muzike. Opat si myslim, ze pisat a rozvijat tezy a polemiky je zbytocne. KULT!!!!!!!!!!!!!

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Black Sabbath
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Muse - Origin of Symmetry
2009-01-13

Muse / Origin of Symmetry

3 stars

Jedna z najrespektovanejsich britskych kapiel si tymto albumom upevnila silnu piziciu nielen v Britanii ale v celom svete. Album otvara najlepsia piesen na albume New born (stala sa aj titulnou skladbou jedneho hororoveho snimku. Pocuva sa to v celku dobre, ale ako celok to na mna neurobilo velky dojem. Popri prvej skladbe ma este zaujala aj dvojka Bliss, alebo taka Plug in Baby, ale inak sa k tomuto pocinu velmi nevraciam. aj tak si myslim ze to nebudu vyhodene peniaze za zakupenie si Muse.

» ostatní recenze alba Muse - Origin of Symmetry
» popis a diskografie skupiny Muse


Opeth - Blackwater Park
2008-11-19

Opeth / Blackwater Park

5 stars

Pametam sa na to,ked som pocul Blackwater Park prvykrat este na svojom starom radiu pocas dlhych zimnych dni.Stale pri pocuvani tohto diela sa mi tie casy vracaju a uvedomujem si ako to uz bolo davno.Aj po takom dlhom case sa dokazem vzit a ponorit do tejto muziky.Bleak najlepsia vec z celeho kontextu vo mne vyvolava nekonecne radostne chvile(asi som uz velmi sentimentalny).Tymto albumom Opeth da sa povedat zavrsili jednu eru a presli do dalsej.U mna osobne to bola era ich vrcholu.Napinavy posluch od zaciatku az do konca.Krasne striedanie az death metalovych pasazi s progresivnymi prvkami az po upokojujuci rock.Pokojne by som toto dielo zaradil medzi top albumy svedskej produkcie vobec.

» ostatní recenze alba Opeth - Blackwater Park
» popis a diskografie skupiny Opeth


Collegium Musicum - Konvergencie
2008-11-19

Collegium Musicum / Konvergencie

5 stars

Marian Varga.U mna osobne a mozno nie je len pre mna najkultovejsia postava slovenskej hudobnej sceny.Album Konvergencie exelentne hudobne dielo, ktore je uplne niekde inde ako cela popova slovenska hudobna scena.Tazko sa mi hladaju slova, ktorymi by som opisal tento hudobny skvost.Namiesto zbytocnych bezduchych slov sa ponorim hlboko do tonov konvergencii a slova necham na inych.Stacilo by len napisat ocarujuce.

» ostatní recenze alba Collegium Musicum - Konvergencie
» popis a diskografie skupiny Collegium Musicum


Liquid Tension Experiment - Liquid Tension Experiment 2
2008-11-05

Liquid Tension Experiment / Liquid Tension Experiment 2

5 stars

tak toto je poriadna bomba!!!!!!!!Kazdy dobre pocujuci clovek musi uznat genialnost tohto albumu hned na prvykrat.Pocul som ho snad 1000krat a stale sa ho nemozem nabazit.Oproti jednotke je tu vsetkeho viac od napadov az po netradicne vsuvky.Samozrejme ze vsetky piesne su cisto instrumentalne co vobec neprekaza, pretoze spev by tu posobil ako rusivy element.Skoda,ze takychto albumov nevychadza ovela viac.perfektna vec!!!!!!!!!!!!

» ostatní recenze alba Liquid Tension Experiment - Liquid Tension Experiment 2
» popis a diskografie skupiny Liquid Tension Experiment


Threshold - Dead Reckoning
2008-11-05

Threshold / Dead Reckoning

5 stars

Urcite doposial najpremakanejsia deska tejto britskej progrockovej kapely.V kazdej skladbe kopec napadou, skvele instrumentalne vykony, krasna nalada, ktora dokaze rozvirit vnutorne pocity.Ale akosi po opakovanych posluchoch zacinam mat pocity miernej nudy.Nijako toto album nezhadzujem len tu je jeden problemik s jeho skorym opocuvanim(alebo napocuvanim??).piata skladba samozrejme vrchol celeho albumu.Aj napriek malej vycitke proste musim dat plny pocet.

» ostatní recenze alba Threshold - Dead Reckoning
» popis a diskografie skupiny Threshold


Porcupine Tree - Deadwing
2008-11-05

Porcupine Tree / Deadwing

5 stars

Nie je to zase tak davno co som sa dostal k tejto kapele.Deadwing je prve album co som od nich pocul(raz som naho cital recenziu a bol som velmi zvedavy).Ale samotny posluch prevysil akekolvek slova.Kazda kapela ma vo svojej diskografii jedno dielo, ktore je povazovane za vrchol.U mna je to jednoznacne Deadwing.Od zaciatku neskutocne prepracovane progresivne dielo s podmanivou naladou, ktora vtiahne do deja aj toho najchladnejsieho posluchaca.Takto ma vyzerat majstrovske dielo,zasadne album!!!!!!!!

» ostatní recenze alba Porcupine Tree - Deadwing
» popis a diskografie skupiny Porcupine Tree


Rush - Hold Your Fire
2008-11-05

Rush / Hold Your Fire

5 stars

Trosku to trva, kym sa vam akykolvek album rush dostane pod kozu.Inak to mu nebolo ani s tymto pocinom.Asi na treti pokus som odhalil jeho na prvy pohlad ukryte a krasy a odvtedy som uz prepadol zavislosti na tomto klenote.Osobne nepoznam kapelu z ktorej by vychdzalo tolko atmosfery ako prave z rush: krasna vec na rozmyslanie, snivanie,na prijemne chvile s blizkym clovekom.Neviem co kazdemu vadi na druhej skladbe.Podla mna je jedna z najlepsich na albume(kolko ludi tolko chuti, co uz).Nebudem to uz dlhsie natahovat a davam plnyyyyyyyyyyy kotol!!!!

» ostatní recenze alba Rush - Hold Your Fire
» popis a diskografie skupiny Rush


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000