Profil uživatele Judith


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Nine Inch Nails - The Fragile
2009-03-15

Nine Inch Nails / The Fragile

4 stars

Koncepční album, které v lecčems připomíná Floydovskou The Wall. Jenže tady se napřed bourá a potom pracně dává dohromady, střípek po střípku, aspoň jeden důvod, proč jít dál... Výborné při depresi, když víte, že horší už to nebude. Vrchol: We´re In This Together, nejkrásnější hlubina: La Mer. Dynamické, cynické, rozšklebené a křehké.

» ostatní recenze alba Nine Inch Nails - The Fragile
» popis a diskografie skupiny Nine Inch Nails


Wakeman, Rick - Return to the Centre of the Earth
2008-08-02

Wakeman, Rick / Return to the Centre of the Earth

3 stars

Čtvrt století po původní Journey... se Wakemanovi zachtělo návratu do středu země, a paralel mezi oběma počiny je vskutku hodně - od podobné dějové linie přes shodné obsazení sboru, zpěváků a vypravěče po strukturu nahrávky (velkolepé orchestrální intro, sólové kousky proložené průvodním slovem, velké finále), jen nás tentokrát netísní rozměr vinylu, ale sedmasedmdesát minut cédéčka. Bohužel je tato deska dokladem rčení, že méně je někdy více.

Nejen hvězdné pěvecké obsazení nahrává tomu, aby se šestice nejvýraznějších songů dala vnímat jednotlivě, písně mají až hitové ambice, druhou stranou této mince je ovšem fakt, že z celku alba, na kterém je až příliš mnoho not, vlastně vyčnívají.

Je hlavně otázkou kondice vašeho zažívání, zda si tyto obžerné orgie vychutnáte, nebo vám bude spíš šoufl.

» ostatní recenze alba Wakeman, Rick - Return to the Centre of the Earth
» popis a diskografie skupiny Wakeman, Rick


Wakeman, Rick - Journey to the Centre of the Earth
2008-08-02

Wakeman, Rick / Journey to the Centre of the Earth

4 stars

Album inspirované méně známým stejnojmenným románem Julese Verna, první, na které si Wakeman přizval vokalisty, a to kromě zpěváků také vypravěče. Rozdělení na jednotlivé skladby je spíše symbolické a zřetelně kopíruje možnosti LP desky.

V první části převládá pocit úžasu a okouzlení z objevování nedotčených prostor, smíšený s vědomím lidské nepatrnosti v objetí zemské hmoty. Samotná hudba zde vytváří paralelu k objevitelskému nadšení výpravy, Wakeman si vychutnává možnosti jednotlivých nástrojů a zároveň je s jakousi úctou drží na uzdě.

Dramatičtější druhá část líčí boj výpravy o holý život, která se ve Verneově podání zachrání mile naivním způsobem - nechá se vynést výbuchem vulkánu v obrovitém želvím krunýři.

Ano, bývaly doby, kdy v sobě lidské výboje (na poli přírodních věd stejně jako v umění) snoubily upřímnost osobního vkladu s vynalézavostí a duch byl v rovnováze s technickými možnostmi...

» ostatní recenze alba Wakeman, Rick - Journey to the Centre of the Earth
» popis a diskografie skupiny Wakeman, Rick


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000