Profil uživatele Maeror


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Black Sabbath - Black Sabbath
2011-01-25

Black Sabbath / Black Sabbath

5 stars

Hned ze začátku musím upozornit na dvě věci. Osobně mi nejvíce sedí Black Sabbath s R. J. Diem. A druhá věc, je že ten zbytek toho co tu napíšu to na na první pohled popře.
Tohle album je jiné. Těch 40 let kdy je mezi námi se na něm vůbec nepodepsalo a mně se za těch 20 let co ho znám neoposlouchalo. Je to klasika rocku a metalu v každém ohledu. Má neopakovatelnou atmosféru. Celým albem prostupují těžkotonážní bluesové postupy zahalené v temnotě. Pořád dokola mě polévá mráz při poslechu Úvodní Black Sabbath, kdy se ozve zoufalý výkřik "Oh no, no, please God help me!". Velmí působivá je melodie hrána v N.I.B. Myslím, že nemá smysl se více rozepisovat, vše už o tomto albu bylo napsáno.

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Black Sabbath
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Altera Enigma - Alteration
2009-07-05

Altera Enigma / Alteration

4 stars

Tenhle projekt byl celkem nečekaný. ticho po pěšině a najednou byl zde. Zajímavé je, že až na členy Kekalu Jefrayho Arwadiho a Kennyho Cheonga, zbývající dva členové sestavy nikdy nic společného s čímkoliv co je progresivní.
Bubenik Jayson Sherlock se proslavil začátkem 90-tých let ve skupině Mortification, která tenkrát hrála brutální death metal, následně rozjel projekt Horde, který byl zase co se týká stylu oldschool norwegian black metal, Následně zakotvil v doom/death metalové skupině Paramaecium, která se před rokem přejmenoval na inExordium a hrají death metal.
Jason De Ron - je kytarista Paramaecium/inExordium.
Všechny tyhle skupiny spojuje to, že se s jakýmikoliv vyhrávkami a technickými finesami nikdy nepáraly.
Příhodný chlíveček pro styl téhle skupiny by byl metal jazz fusion. Skoro celé album je instrumentální, jsou tam dvě vyjímky "Pasivitas Sudut Pandang", zpívaná nějakým divným jazykem s chvilkovým zapojenim death metalového growlingu, "Relating The Transformation" a "Through Glass, Darkly".
Teď k jednotlivým skladbám.
"Enigmatic Alteration" mi příjde hodně ovlivněna Dream Theater, a ti by se takovou skladbu nemuseli stydět. Hodně dobrý začátek alba, který předznamenávaá v o čem je Altera Enigma, hodně improvizují, nástroje mezi sebou komunikují, částé střídání rytmů a nálad.
"The Infinite Horizon" je pomalá atmosferická skladba, rytmika postavená na jednoduchém riffu tam vytváří napětí, improvizující klávesy a kytara dotváří kosmickou náladu dokreslenou samply.
"Pasivitas Sudut Pandang", rocková skladba, začíná jako nějaký "rock z radia", nevýrazný, mdlý začátek, který dělá zvláštní jen ten divný jazyk ve zpěvu. brzy se to změní, přichází chvilkové death metalové pasáže. V sólech se to vrací na předchozí vysokou neotřelou úrověň.
"Fading", klidná zasněná skladba. Když zavřu oči nechávám se unášet vesmírem, kolem hvězdoku a krásných mlhovin.
"NGC 3370", pojmenována podle jednoho objektu v katalogu mlhovin, vesmírná odysea pokračuje. Celá skladba v podstatě stojí na jednom riffu nad kterým komunikují nástroje, popis zní možna nudně, ale není to nuda, pořáád se tam něco děje.
"Skyward (Outer Atmosphere)" je další zasněná skladba, těžko popsat.
"Relating The Transformation", zpívaná rock metalová skladba, vyplněna zhudebněným vesmírem (fakt nevím jak to jinak popsat).
"Unlimited Reality" je klidná skladba, hodně mi připomíná "Cluster One" od Pink Floyd.
"Through Glass, Darkly" je opět ovlivněná Dream Theater a opět plná kosmických nálad. Výborné zakončení alba.
Tohle album jsem objevil čistě náhodou, dá se sehnat velmi těžko (jen po internetu ze zahraničí). Tohle je pro příznivce prog metalu rozhodně dobrá koupě.

» ostatní recenze alba Altera Enigma - Alteration
» popis a diskografie skupiny Altera Enigma


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000