Profil uživatele Jan Šimek


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Pink Floyd - Echoes, The Best of Pink Floyd
2008-10-14

Pink Floyd / Echoes, The Best of Pink Floyd

4 stars

Inu, bylo toho tady řečeno dost, ale téměř s ničím nemůžu souhlasit. Nikdy jsem nebral výběry a kompilace the best of tahání peněz z lidí. Nikdo nikoho nenutí si to kupovat. Pokud někdo nadává, že někdo udělal další best of a že jsou to "vyhozené prachy", ať to nekupuje, co my s tím tady. Podceňuje se ale ve výběrech jedna podstatná věc. Mysleme na ne skalní fanoušky, třeba konkrétně Pink Floyd, kteří si nebudou shánět, natož dnes kupovat všechna CD a nebudou to prožívat jako někteří z nás. Jim ke štěstí stačí Wish You Were Here, pár hitovek ze zdi, Money, See Emily play a podobné věci. Pro ty mají tyto výběry smysl. Já když se zajímám o nějakého interpreta a mnoho od něj neznám, vždy začínám pátrat po nějakém výběru. Uznejte že jde o dobrý začátek seznámení se třeba s danou skupinou či zpěvákem. Představme si, kdyby PF nikdy žádný výběr neudělali a někdo by začal třeba albem Ummagumma se dostávat k Pink Floyd. Ruku na srdce, těžko by ho to asi velmi zaujalo, když by ze začátku nevěděl co čekat. Myslím si, že jednou za čas udělat takové malé ohlédnutí za to, co jsem jako zpěvák či co jsme jako skupina vytvořili, není k zahození. A navíc, copak Floydi mají těch výběrů tolik ? Když pomineme Relics, kde najdeme i nealbové tracky, tak v podstatě výběr Echoes vylepšuje a doplňuje stařičkou "kolekci velkých tanečních písní". Sestava se mi líbí. Samozřejmě každý si může píchnout - a kde je Run Like Hell ? A kde je tohle, tamleto ? A řada z nás fandů vyrukuje i se skladbami, které by se tam snad nikdy neobjevili. Možná bych také někde volil jinak, u Final Cut by se mi víc líbila Not Now John apod. Ale i tak je výběr velmi dobře postaven. Zkrácené verze některých věcí mi nevadí, protože tak chválená Echoes je pro mne na albu, nezlobte se, nudně dlouhá. A takové ty názory - jak můžou z konceptu The Wall vytrhnout Another Brick In The Wall II ? A na koncertě vám snad kvůli této písni přehrají celé dvojalbum nebo co ? Na koncertě máte také v podstatě výběr písniček a stěžuje si někdo, že PF zahráli např. Wish You Were here jako jednu písničku a ne celé album ? Opravdu nevím oč jde a pokud někdo řekne, že jsem nepochopil Pink Floyd, tak já se podle toho zařídím. Buď nebudu poslouchat jeho anebo Pink Floyd, ale jedno z toho si určitě zvolím a vyberu. Kupř. mně jde hlavně o písničky. Když mám naladu si poslechnout song Another Brick..., proč hned kvůli tomu sahat po celém albu The Wall...?

» ostatní recenze alba Pink Floyd - Echoes, The Best of Pink Floyd
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Pink Floyd - A Collection of Great Dance Songs
2008-10-14

Pink Floyd / A Collection of Great Dance Songs

4 stars

Velmi dobře udělaná kompilace toho nejlepšího, co PF udělali v 70.letech. Samozřejmě tu můžeme postrádat další nádherné skladby, např. Us And Them nebo Comfortably Numb a jiné, ale vzhledem k tomu, že kapacita desky je omezená, lépe se vybrat nedalo. Byť je to jen pouze načrtnutí toho, co PF vytvořili v 70.letech. Pro fanoušky a fajnšmekry je zde remake skladby Money z r. 1981, na které pracoval převážně Gilmour sám, dále singlová verze Another Brick In The Wall 2 a mix Shine On You Crazy Diamond, který nám zeditovaně přináší jakalbový part I, tak part II. Není to zbytečná věc, já jsem na téhle kompilaci začínal a přivedla mě blíže k Pink Floyd. A 6 písniček, které jsou zde obsaženy, jsou navíc jedny z mých nejoblíbenějších od Floydů.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - A Collection of Great Dance Songs
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Pink Floyd - A Saucerful of Secrets
2008-10-14

Pink Floyd / A Saucerful of Secrets

2 stars

Druhé řadové album skupiny Pink Floyd kolem mne tak prošumělo a moc si z něj nepamatuji. Jinými slovy není pro mne nepřeslechnutelné. Splývá pro mne v nějakou mlhovinu a vždy si jen vzpomenu - jó, to bylo docela dobrý. Ale už ani pořádně nevím proč. Jedinou písní, kterou si opravdu rád poslechnu a která na mne udělala nějaký dojem, je úvodní Let There Be More Light. Zbytek je na mne moc bláznivý a psychedelický.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - A Saucerful of Secrets
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Pink Floyd - The Piper at the Gates of Dawn
2008-10-14

Pink Floyd / The Piper at the Gates of Dawn

3 stars

Musím se přiznat, že tvorba Pink Floyd ( až na drobné výjimky ) mne do roku 1971 moc nezaujala. Dostal jsem se nejdříve k těm legendárním deskám jako Wish You Were Here nebo Dark Side Of The Moon a toto "barettovské" údobí ke mne dorazilo téměř až jako poslední, bylo pro mne problémeme ho vstřebat. Nejraději mám z alba Astronomy Domine, je to pro mne jedna z nejlepších písniček PF z 60.let, ještě mám rád z této desky píseň Flaming a občas si rád poslechnu i závěrečnou "blbinku" Bike, ale to je tak všechno. Pink Floyd mám rád, moc rád, ale toto období není pro mne ten správný šálek čaje a kávy už vůbec ne.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Piper at the Gates of Dawn
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


McCartney, Paul - Driving rain
2008-01-12

McCartney, Paul / Driving rain

3 stars

Velmi povedené album, obsahující několik dobrých ( From a lover to a friend, Magic ) až velmi dobrých písní ( Lonely road, Your loving flame ) a megahit Freedom. Že je to odrhovačka mi nevadí. ta písnička má v sobě zvláštní sílu, náboj, nenudí. V jedné knížce o Paulovy tuto skladbu docela schazovali, psali, že štěstí že je na konci alba, posluchač ho může včas vypnout apod. Ale proč ? Možná je lehce vtíravá, ale kupř. v Americe je velmi oblíbená ( hádejme proč... ). Za poslech by jistě stála i Rinse the raindrops, nenechte se odradit její mamutí délkou pro Paula netypickou. I když pro častý poslech to, řekl bych, také není. U Paulových poslední alb májm pocit, jako by stvořil několik dobrých a poutavých písní, ale pak nevěděl kudy kam a udělal jim dost podobné bratříčky, aby album dokončil. Taková deska pak začíná nudit, přocházejí stále nové a nové písničky, ale vy máte pocit, že už jste to jakoby někde slyšeli. A bylo to možná zrovna u MacCy a právě na této desce. Např. From a lover to a friend mi přijde nápadně podobná Your loving flame. Může to být jen můj klamný dojem, samozřejmě. Ale přiznejme si přátelé, že Paul nemá tolik alb, které by byly vynikající od začátku až do konce bez jediné výjimky. Každá jeho deska obsahuje nějaký ten hit a pak skrytý diamand, který je třeba hledat, ale jako celky nepůsobí až zas tak přesvědčivě.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Driving rain
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Chaos and creation in the backyard
2008-01-12

McCartney, Paul / Chaos and creation in the backyard

2 stars

Poslední 3 alba Paula ( Driving Rain, Chaos... a Memory... ) měly celkem úspěch, ale mne až zas tolik neoslnily. Chaos... asi úplně nejméně. Najdeme zde výbornou singlovku Fine line a úžasnou kytarovku Jenny Wren. Za poslech jistě stojí i Too much rain ( což je pro mě klasický a naprosto nezaměnitelný MacCa ) a Promise to you girl. Zbytek desky mě neskutečně nudil.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Chaos and creation in the backyard
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Flaming pie
2008-01-12

McCartney, Paul / Flaming pie

5 stars

Flaming Pie spolu s deskami Band On The Run a Tug Of War patří, řekl bych, mezi špičky Paulovy sólo diskografie. Najdeme zde velké hity Young boy, Flaming pie a úžasnou Beautiful night. Jistě potěší i rockovější věci The world tonight a If you wanna, které jsou hodně povedené. Z balad se mi nejvíce líbila Somedays. Album je dobré, hodně dobré, i když obsahuje některé písně, co jsou si docela podobné a možná se vám budou plést. Dávám pět hvězdiček, ale není to úplně jednoznačné.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Flaming pie
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Off the ground
2008-01-12

McCartney, Paul / Off the ground

3 stars

Off The Ground je zajímavé album. Paul se vrací více v rocku, např. v titulní písni je to znát. Já toto album beru jako předskokana vynikající desky Flaming Pie, která se nese v podobném duchu, ale je pro mě přitažlivější. A co zde najdeme ? Jeden z největších Paulových sólo hitů Hope of deliverance, za zmínku jistě stojí i Off the ground, Looking for changes, Biker like an icon ( lepší naživo ) a C'mon people. Škoda že se do alba nevešla píseň Down To The River. Mohla ho ještě přizdobit. Zbylé písničky z alba mě nijak zvlášt nezaujaly. Neurazily, ale ani nepohladily. Jen tak propluly a zase odešly. Existuje též ještě jedno CD s dalšími 12 skladbami z té doby, jmenuje se Off The Ground - The Complete Works. Nic zajímavého jsem na něm neshledal, to je jen skutečně vhodný doplněk pro ty, co mají desku Off The Ground v lásce a chtějí si vychutnat její delší a bohatší poslech.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Off the ground
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Flowers in the dirt
2008-01-12

McCartney, Paul / Flowers in the dirt

3 stars

Po Tug Of War šperk Paulovy tvorby z 80.let. Stejně jako deska Press To Play neobsahuje výrazný hit, kvůli kterému by si běžný posluchač, Paulem nedotčen ve velké míře, tuhle desku koupil, snad jen na My Brave Face. Najdeme zde ale další výborné písničky. Velmi si cením Figure Of Eight ( singlová verze o fous lepší ), Rough Ride ( lepší rehearsal verze ), Put It There a za zmínku stojí i Ou est le sole, která se tváří jako remix něčeho, ale jinou verzi nenajdeme, spíš jen několik dalších mixů. Z bonusů stojí za zmínku jistě Back On my Feet, je to příjemná oddechová píseň. Jinak všechny bonusy pocházejí z roku 1987, Loveliest thing měla původně vyjít na desce Return To Pepperland. Odtud ostatně pocházejí i This one ( verze na desce Flowers... je ale o trošku horší, zrychlily tempo a podle mého soudu to skladbě neprospělo ). Z roku 1989 se na CD bonusy nenacházejí, byť by se jich našlo požehnaně, např. Party Party, The First Stone nebo Good Sign.
Škoda že nebylo realizováno již zmíněné album Return To Pepperland, nejedná se asi o žádnou bombu, ale horší než Press... nebo Flowers... rozhodně není. Byla pro něj natočeno i krásná píseň Beautiful Night, která se o 10 let později stala hitem. Zajímavé je, že s jejím vydáním váhal MacCa tak dlouho. Několik těchto písniček vyšlo i na singlech. Koho zajímají písničky z alba Flowers..., nechť si pořídí obrazový záznam Put It There, kde mj. uslyší rehearsal verze věci z alba, jako Figure Of Eight nebo Put It There ( v jejímž závěru Paul začne zpívat kousek Hello Good Bye), najdeme zde i remaky beatlesovských hitů ( např. The Long And Winding Road, Fool On The Hill nebo Let It Be ). Zajímavá je i rehearsal verze Party Party, která na této DVD / VHS působí opravdověji než na singlu, slyšíme krásně všechny nástroje, muzika je živá, singlová verze je už doplněna studiovými výstřelky a kosmetickými úpravami, které ji staví co se aranžmá týče až na hranici kýče. Flowers je dobré album, bohužel jen dobré. Po tom, co jsem slyšel i písně, které tam mohly být a nejsou, myslím si, že mohlo být lepší.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Flowers in the dirt
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Press to play
2008-01-12

McCartney, Paul / Press to play

3 stars

velmi dobré album, ne moc známé, ale za poslech určitě stojí. Byť velký hit jako takový neobsahuje žádný. Najdeme zde skryté perly Paulovy tvorby, zaslouží si být jmenovány Stranglehold, Angry, Pretty Little Head ( lepší je video mix ) a Move over busker, jsou to velmi našlapané rockové skladby. Toto album bylo ve své době nedoceněno, dnes ho docení asi jen málokdo, protože Press to Play má klasický zvuk 80.let a ten je už mezi posluchači, zvlášť těmi mladšími, ne zas až tak oblíben. Mezi deskou Press To Play a Flowers In The Dirt bylo natočeno ještě album return To Pepperland. Škoda, že nebylo vydáno. Nejedná se asi o žádnou bombu, ale horší než Press... nebo Flowers... rozhodně není. Byla pro něj natočeno i krásná píseň Beautiful Night, která se o 10 let později stala hitem. Zajímavé je, že s jejím vydáním váhal MacCa tak dlouho. Několik těchto písniček vyšlo i na singlech...

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Press to play
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - All the best
2008-01-11

McCartney, Paul / All the best

4 stars

V úvodu musím říci, že hodnotím americkou verzi této best of kompilace. UK vydání je podle mne sestaveno o trošku lépe. Chybí mi tu především tehdy aktuální věc Once upon a long ago, která patří mezi mé soukromé TOP 10 z Paulovy sólo tvorby a pokud tuším správně, hit to byl už tenkrát. Klip také fajnový. US vydání se oproti UK vydání liší tím, že Američané si sem nezařadili Pipes Of Peace ( škoda ), Mull Of Kintyre, již zmíněnou Once upon a long ago a "žabí song" We All Stand Together" ( tady zase možná udělali oproti UK dobře ). No ale jak to zhodnotit ? Best of je tu přece od toho, že už obsahuje to nejlepší. Takže snad jen zhodnotit, zda bylo vybráno dobře nebo zle a zda je lepší UK nebo US vydání. Pro mě je lepší UK vydání, snad proto, že jsem si na něj už zvykl. USA sem ale zase zařadila živou verzi Coming up (Live at Glasgow), takže má u mne plus. No a velké pecky Band on the run, Jet nebo bondovská Live and let die samozřejmě nechybí, takže je vše v pořádku. Megahity zde jsou a některé dobré, ale bohužel polozapomenuté skladby, musíme hledat někde jinde. Protože jde o US vydání, dám 4 hvězdičky, kdybych hodnotil UK verzi, dal bych též 4, ale kdybych měl před sebou UK 2 LP verzi, která obsahuje i Maybe I´m Amazed ( chyba že na CD není ! ), dal bych hvězdiček pět.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - All the best
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Give my regards to Broad Street
2008-01-11

McCartney, Paul / Give my regards to Broad Street

2 stars

Zvláštní album, ale řadové tak úplně ne. Jde o soundtrack ke stejnojmennému filmu jak už zde bylo řečeno. Dá se to chápat i jako takový prapodivný výběr honící najednou staré skladby Beatles, Wings a Paulovy skladby z 80.let. Remaky písní Beatles mi zas až tolik nevadily. The long and winding road je udělána celkem zajímavě. I tak si myslím, že toto album může potěšit. Někdo si ho pořídí třeba jen ze zvědavosti kvůli těm remakeům písniček Beatles. Že bude možná nebo nejspíš zklamán, už je jiná věc. Najdeme zde mega hit No more lonely nights, což je opravdu moc pěkný ploužáček. Film jsem viděl a také mne moc nenadchl. Tak jak s hodnocením ? Film jako takový nic moc. Pokud to chápeme jako soundtrack k filmu, taky nic velkolepého. Pokud jako malou "best of" zvláštního typu, o "olympu" se také hovořit nedá a klasické řadové album to také není. Inu co... Možná z nostalgie kvůli těm Beatles a No more lonely nights dám dvě hvězdičky.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Give my regards to Broad Street
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Pipes of peace
2008-01-11

McCartney, Paul / Pipes of peace

3 stars

Bratříček desky Tug Of War. Stevieho Wondera zde nahradil Michael Jackson a najdeme zde hit Say Say Say. Velmi se mi líbí i ostatní písničky ze spolupráce MacCa / Jackson The Man a The Girl Is Mine ( tu najdete na Michaelově Thrilleru ). Pipes Of Peace je moc pěkná píseň a má hezké video. Souvislost s deskou Tug Of War můžeme vidět např. v tom, že se ke konci této skladby objevuje motiv z písničky Tug Of War. Tug of peace není nic jiného, než takový mix právě této skladby. Musím zmínit lehce upozaděnou píseň Keep under cover, která stojí za povšimnutí. Pipes... ne tak dobré jako Tug..., ale pořád dobré !

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Pipes of peace
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Tug of war
2008-01-11

McCartney, Paul / Tug of war

5 stars

Jedna z nejpovedenějších Paulových sólo desek, také velmi známá, navíc u nás, neboť vyšla jako jedna z mála jeho alb v ČSR na elpíčku. Vrcholem této desky jsou pro mě 3 věci - Tug of war, Take it away a Wanderlust ( to je naprosto dokonalá věc ). Ebony and ivory lehce vyčpěla. Mám spíše radši verzi, kterou Paul zpívá úplně sólo ( nic proti Wonderovi ). Ballroom dancing je také zajímavá a zábavná. Stejně tak i Get it. Škoda že k desce nevyšly žádné bonusy. "Béčko" Rainclouds není zas tak marné. Podle mého soudu tato deska měla vyjít jako dvojalbum s Pipes Of Peace jak bylo původně zamýšleno. Ty dvě desky zkrátka patří k sobě. Přijde mi to jako rozdělit floydovskou The Wall na dvě jednotlivé desky. I když samozřejmě to není totéž ! Tug Of War doporučuji, 80.léta Paul začal, myslím, více než úspěšně.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Tug of war
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - McCartney II
2008-01-11

McCartney, Paul / McCartney II

3 stars

Trošku musím souhlasit s předchozí recenzí. V podstatě vše podstatné bylo řečeno. Album mám taky rád, mám k němu lehce nostalgický vztah, bylo to moje první Paulovo sólo album, co jsem slyšel. Coming Up a Nobody Knows se mi líbí nejvíc ( Coming... snad jen víc v živé verzi, kterou najdeme na US vydání. Zní mi tam víc opravdověji ). Bláznivou Temporary secretary mám taky rád, stejně jako instrumentální Front parlour. Waterfalls je příjemná pomalá píseň, ale Paul má i lepší, např. Wonderlust na desce následující. Bonus Check My Machine vhodně doplnila písničku Temporary secretary na maxi singlu. Nemyslím si ale, že by to bylo Paulovo nejlepší sólo album vůbec. Zároveň nesouhlasím s názorem, který jsem četl v jedné knížce, že bylo chybou vydat toto album, že mělo raději zůstat v MacCově trezoru. Najdeme tu pár dobrých písní a nebyla by škoda se o ně připravit ?

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - McCartney II
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Back to the egg
2008-01-11

McCartney, Paul / Back to the egg

4 stars

Tohle album je poslední s Wings a po Band... a Venus... patrně nejlepší a hodně rockové. Bohužel máloznámé a neobsahuje téměř žádný výrazný hit. Snad až na Getting Closer, který ale na žádné best ofce nenajdeme. Škoda. Už intro mě velmi chytlo, pak našlapaná hitovka Getting closer, po ní lehké zvolnění We're open tonight, ale ne na dlouho. vás zvedne ze židle stejně jako třeba Rockestra theme. Já osobně považuji za velmi zdařilou ještě Old Siam, sir. Obě dvě medley za moc bohužel nestojí. Závěr alba Baby's request je už klidný, příjemný, ale také žádná sláva. Vánoční bonusy se sem absolutně nehodí. Možná bych je přihodil k desce London Town nebo McCartney II, kde by se vyjímaly lépe. Naopak Goodnight Tonight by doplnila vhodně Daytime nightime suffering, aby tu byl singl celý. Back To The Egg má nápaditý obal a je to dobrá deska. Nenechte se odradit tím, že z ní téměř nic neznáte. Éra Wings končí, ale vůbec ne špatně.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Back to the egg
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Wings greatest
2008-01-11

McCartney, Paul / Wings greatest

2 stars

Co na to říci ? Klasická jednoelpíčková best ofka, kam se toho zase tolik nevejde, ale obsahuje téměř všechny opravdové Paulovy hity 70.let. Chybí snad jen Maybe I´m Amazed a něco z desky Venus And Mars. Ale tuto desku je ale zbytečné si pořizovat. Pokud máte All The Best či Wingspan, bude tento výběr jen doplňěk do sbírky.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Wings greatest
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - London town
2008-01-11

McCartney, Paul / London town

3 stars

London Town je album, ze kterého jsem nejdřív neměl moc dobrý pocit. Oblíbil jsem si ho až nedávno. Ale opět ne jako celek. Mám takový problém s více alby Paula. Obsahují pro mě úchvatné skladby, ale ne všechny písně mi sednou a vydržím celé album poslouchat vždy v kuse. Spíš si z nich vybírám jednotlivé kousky. Zde nacházíme hit With a little luck. Písničce značně prospěl singlový edit. Je to dobrá věc ale poslouchat ji v délce necelých šesti minut ? Proč ? Nuda. K dalším pokladům alba patří London Town ( má i pěkný videoklip ), Backwards traveller naprosto zbožnuji a též i zmatenou instrumentálku Cuff Link, která na ni navazuje. Ale chápu, že ta nemusí ( zvlášť v dnešní době ) většině lidí sednout a budou ji považovat za zbytečnost. Girlfriend sice najdeme na best ofce Wingspan, ale nechápu pořádně proč. Toto album má daleko hezčí písně, např. I've had enough nebo Deliver your children, jenž mi v dobrém připomíná písničky Simona a Garfunkela. Možná někoho potěší i taková progresivní věc v závěru desky - Morse Moose and the grey goose. Mezi bonusy najdeme celý singl Mull Of Kintyre, který se stal naprostým číslem jedna. Občas si tuto píseň rád poslechnu, ale ona je už ohraná, tak strašně ohraná. Dobrá, velmi dobrá, ale znáte to...

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - London town
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Wings at the speed of sound
2008-01-10

McCartney, Paul / Wings at the speed of sound

3 stars

Tato deska je sice už více deska Wings jako skupiny než Paula a jeho skupiny Wings. Ale za mnoho nestojí. Zpívají zde i ostatní členové skupiny, ale jak jsem někde četl - hity jsou zde jen Paulovy. Je to tak. Hity jako Let 'em in a Silly love songs se vám už možná oposlouchaly z kompilace All The Best. Nevadí, mně také. Co stojí neprávem v pozadí je úžasná Beware my love. Myslím, že kdo ji nezná, toho překvapí. A mile. No a závěr v podobě Warm and beautiful ? Pohádka. A bonusy ? Sally G stojí za poslech. Walking in the park with Eloise
Bridge on the river suite dělal Paul tuším pod pseudonymem a jsou jen pro zaryté fandy. Celkový dojem z desky ? Příjemný, ale zvažte sami, zda se vám bude líbit. Některé jednotlivé střípky jsou dobré až velmi dobré, ale jako celek to moc neobstálo.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Wings at the speed of sound
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Venus and Mars
2008-01-10

McCartney, Paul / Venus and Mars

4 stars

Někde jsem četl, že albem Venus And Mars Paul překonal předchozí desku Band On The Run. V duchu jsem si trošku říkal, nenechte se vysmát. Deska je to podařená, velmi dobře se poslouchá, ale řekl bych, že není lepší než LP Band. Možná na stojí na stejné příčce, možná tato deska o chloupek méně ( měřeno na milimetry ). Hned v úvodu nás přivítá něžná Venus and Mars. Čekáte že budete spát ? Rock show vám otevře oči. Bezpochyby tyto dvě věci patří ke klenotům alba ( na Wingspan najdete kratší singlovou verzi, více sevřenější ). Hit Listen to what the man said netřeba představovat. Zasvěcení znají. Magneto and titanium man je též dobrá píseň, snad ale lepší naživo. Letting go jsem objevil až nedávno, nechápal jsem, jak mi tak pěná píseň mohla uniknout. Call Me Back Again by si také zasloužil být jmenován. Závěr alba je poněkud rozpačitý. Medley: Treat her gently/Lonely old people vás ukolébá, jako zakončení nic moc. Ale úplný závěr představuje Crossroads, která je na elpíčku jako pěst na oko. Škoda že album nekončí reprízou Venus and Mars. Opět by se jednalo o pěkný koloběh. No a bonusy ? Zoo Gang je strašně protivný, odrhovačka n n tou a to tato píseň vyšla jako B strana hitu Band on The Run o dva roky předtím ! zaplaťbůh že nebyla přiřazena k desce Band jako bonus. Zkazila by podle mě celé CD. Lunch box/Odd sox a My carnival ? Skutečně jen dobré jako prémie CD. Toto CD si kvůli bonusům rozhodně nekupujte ! Ale kvůli 75% písniček z alba si ho pořiďte !


» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Venus and Mars
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Band on the run
2008-01-10

McCartney, Paul / Band on the run

5 stars

Bezpochyby jedno z nejlepších alb Pualovy sólové tvorby. A pokud si někdo myslí něco jiného, musí se mnou souhlasit, že je to určitě nejlepší MacCova deska ze 70.let. Jsou zde hity Band on the run, Jet a Let me roll it, dnes klasika Paulova repertoáru. za zmínku stojí i mnoho dalších věcí, mně se moc líbí Mrs. Vandebilt. Za vrchol celé desky považuji poslední píseň Nineteen hundred and eighty five. V jejím závěru slyšíme kousek titulní skladby Band on the run, což z desky dělá takový kruh nebo chcete - li koloběh. Helen wheels je výborná našlapaná skladba, ale objevuje se jen v americké verzi. Na CD UK vyšla jako bonus, byla to singlová záležitost. Jediná píseň, která je možná trošku slabší, je No words. Zbytek alba ji ale jednoznačně převálcuje ! Doporučuji všem.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Band on the run
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Wings Wild Life
2008-01-10

McCartney, Paul / Wings Wild Life

2 stars

Často zatracovaná deska, označovaná za naprostý odpad Paulovy sólo tvorby. Byla to možná uspěchaná záležitost, žádný výrazný hit zde nenajdeme. Přesto se zde skrývá klenot v podobě písně Wild life ( podle mého soudu je to jedna z nejkrásnějších Paulových balad po r. 1970 ). V podobném duchu se nese i krásná skladba Dear Friend. I píseň Tomorrow se poslouchá příjemně, úvodní Mumbo mne překvapila. Z alba snad jako jediná vybočuje, ale musím uznat, že byla pro mne překvapením příjemným. Tuto desku ocení možná málokdo. Neviděl bych ji ale zas tak černě. Zkuste si ji poslechnout sami a nedejte jen na většinu negativních názorů na ni. Možná si ji oblíbíte jako já ( a doufám, že nejsem sám ).

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Wings Wild Life
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Ram
2008-01-10

McCartney, Paul / Ram

3 stars

RAM je dobré album, příjemně se poslouchá, vyšlo tehdy i u nás v ČSR s pěkným rozkládacím obalem. Najdeme zde hit Uncle Albert/Admiral Halsey a další výborné písničky, např. Too many people nebo The back seat of my car ( tu osobně řadím vedle písničky Wild Life a 1985 k nejlepším Paulovým sólo písničkám ! ). Velmi se mi zde zamlouvá i singlovka Eat at home. Mezi bonusy najdeme např. singl hit Another Day. Kdo nemusí mít doma všechny MacCovy desky, postačí mu pěkně udělaný dvojvýběr Wingspan.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Ram
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - McCartney
2008-01-10

McCartney, Paul / McCartney

2 stars

velmi zvláštní deska, dlouho jsem kolem ní chodil po špičkách, věděl jsem jen, že obsahuje megahit Maybe I´m Amazed. S porovnáním debutu Lennona ( když nepočítáme ty obskurní "svatební" desky s Yoko atd. ) a Harrisona ( pomineme Wonder Wall ) je to ovšem slabota. Paul si tohle album vytvořil zřejmě pro radost, stejně jako jeho o 10 let mladší pokračování bylo natočeno doma, číší z něj dobrá nálada. Objevují se zde i dvě beatlesovské písně Beatles Junk a Teddy Boy, které najdeme na Antologii 3, ale bohužel nedotažené. Zde si je můžeme vychutnat v jejich plném znění. Mccartney obsahuje zajímavé skladby, např. instrumentálku Valentine day, Man we was lonely či Hot as sun a pak i pár věcí, které nepohladí, ale zase ani neublíží, např. That would be something nebo závěrečná Kreen-akrore. Album potěší asi jen Paulovy věrné fanoušky.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - McCartney
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


McCartney, Paul - Red rose speedway
2008-01-09

McCartney, Paul / Red rose speedway

0 stars

Jsem velký fanoušek MacCy, nerad to říkám, ale toto album si nezaslouží ani jednu hvězdičku. Snažil jsem se mu několikrát přijít na chuť, ale není zde nic zajímavého. Paulovi se dle mého názoru nezdařilo a je to jedno z nejméně povedených alb jeho diskografie. Najdeme tu sice hit My Love, ale pro mě je to moc velký slaďák, který jsem nikdy neměl zrovna moc v oblibě, takže nic. Z bonusů stojí za zmínku singly C moon a Hi hi hi, což byly hity, ale spolu s My Love je najdeme na různých Paulových best of, takže není důvod toto album snad ani kupovat. Po Band On The Run a RAM má sice asi nejhezčí obal v McCartneyho diskografii, ale to je asi tak vše.

» ostatní recenze alba McCartney, Paul - Red rose speedway
» popis a diskografie skupiny McCartney, Paul


Queen - Live Killers
2008-01-09

Queen / Live Killers

3 stars

Toto je jediný oficiální titul, který nám zachycuje atmosféru koncertů skupiny Queen v 70.letech a díky Bohu za něj ! Najdeme tu zde i pikantnost v podobě písně ‘39, kterou nezpívá Brian, ale Freddie ! ( Ten ji, pokud se nepletu, na koncertech Queen zpíval často namísto Briana ). I’m In Love With My Car, Sheer Heart Attack šlapou stejně jako na desce a Keep Yourself Alive možná ještě více ! Z Love Of My Life se stala překrásná akustická balada a rychlejší verze We Will Rock You mě baví daleko víc než do omrzení "dup - dup - tlesk". Kéž by se Live Killers v nějaké obdobné verzi dočkaly i DVD zpracování...

» ostatní recenze alba Queen - Live Killers
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - Sheer Heart Attack
2008-01-09

Queen / Sheer Heart Attack

4 stars

Velmi dobré album, ne zas tak dobré jako Queen II, ale obsahuje silné momenty. Za zmínku stojí úvodní Brighton Rock ( chyba že se neobjevil na kompilaci Queen Rocks ! ), nářez Stone Cold Crazy a závěrečná In The Lap Of The Gods...Revisited. Killer Queen je poněkud ohraná hitovka z rádia, Now I’m Here jsem nikdy nemusel a divím se, proč se jí Queen drželi na koncertech takovou dobu až do konce.

» ostatní recenze alba Queen - Sheer Heart Attack
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - Queen
2008-01-09

Queen / Queen

4 stars

Album, které jsem docenil až později. Už tenkrát jsem ale ulítával na Keep Yourself Alive a Liarovi. Dnes vidím vrchol celé desky ve skladbě Great King Rat. Rogerův rokenrol Modern Times Rock 'n' Roll je úchvatný a snad poněkud slabší tu vidím The Night Comes Down. Jinak je to nebe pro uši. Protože zde nemáme půl hvězdičky, dám 4, ve skutečnosti bych dal 4 a půl.

» ostatní recenze alba Queen - Queen
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - Queen II
2008-01-09

Queen / Queen II

5 stars

Velmi často se mýlím a zmýlil jsem se i ohledně alba Queen II, když jsem si říkal, že to bude jedna z nejhorších desek Queen. Ano, dnes vím, že je to bláhové. Ale do některých desek musí člověk prostě dozrát. A dnes na toto album nedám dopustit. Celá druhá půle desky počínaje Ogre Battle mi přijde úchvatná, nejvíce The March Of The Black Queen a Nevermore. Freddie odvedl dobrou práci ! Jediný slabý moment bych viděl ve skladbě Someday One Day.

» ostatní recenze alba Queen - Queen II
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - A Night At The Opera
2008-01-09

Queen / A Night At The Opera

4 stars

Pro mě rozporuplné, byť kultovní a legendární album Queen. Patrně jejich nejlepší. Obsahuje mega hit Bohemian Rhapsody ( bohužel mi zevšedněla, ale to se u podobných hitů stává ) a také méně doceněné skladby Death On Two Legs, Rogerovu nejlepší píseň pro Queen, co sám nazpíval, I’m In Love With My Car a Brianovu ‘39 ( živá verze s Freddieho vokálem je také zajímavá ). Písničky Seaside Rendezvous a Good Company mě nikdy moc nebavily. Love Of My Life mám raději jako kytarovou baladu a The Prophets Song je pro mě poněkud dlouhá. Spousta lidí ji ale považují za klenot v repertoáru Queen. Je zajímavá, má dobré momenty, ale na mne působí poněkud roztahaně. Opět vyzdvihnu závěr v podobě hymny God Save The Queen, bez které se neobešel žádný z pozdějších koncertů Queen.

» ostatní recenze alba Queen - A Night At The Opera
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - A Day At The Races
2008-01-09

Queen / A Day At The Races

5 stars

Krásné pokračování Opery, ale rozhodně se nekrčí v jejím stínu. Já osobně ji považuju o fous lepší než A Night At The Opera. Není zde pro mne slabé skladby. Tie Your Mother Down je má nejoblíbenější píseň od Queen a patří mezi mých TOP 12 jako píseň vůbec. Dlouho jsem nemohl přijít na chuť skladbám The Millionaire Waltz a White Man. Dnes však na ně nedám dopustit. No a vrcholem alba je pro mne opět závěr - Let Us Cling Together.

» ostatní recenze alba Queen - A Day At The Races
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - The Game
2008-01-09

Queen / The Game

5 stars

Slušné album. Najdeme zde spoustu hitů a i věcí, které se za těmito šlágry neprávem krčí v pozadí, např. Dragon Attack ( lepší hraný naživo ), Rock It nebo Need Your Loving Tonight, ze které se též mohl stát hit, ale kupodivu nestal ( v některých státech ale vyšel na singlu ). Album pro mne nemá slabého místa a nejvíce si cením závěru v podobě Save Me.

» ostatní recenze alba Queen - The Game
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - News Of The World
2008-01-09

Queen / News Of The World

3 stars

News Of The World je album, které obsahuje jedny z největších hitů katalogu Queen, zároveň i hluchá místa. We Will Rock You a We Are The Champions zná snad každý, hitovkou je i Spread Your Wings a na poslech je velmi příjemná. Sheer Heart Attack je solidní vypalovačka a It’s Late je velmi úchvatná ( i když pro mě možná velmi dlouhá, singlový edit mi bohatě stačí ). My Melancholy Blues je půvabné zakončení alba. Vatou jsou zde pro mne především skladby Sleeping On The Sidewalk a Who Needs You.

» ostatní recenze alba Queen - News Of The World
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - Jazz
2008-01-09

Queen / Jazz

2 stars

Vím, že lidem se album Jazz hodně líbí. Já ho však považuji za nejméně zdařilé ze 70.let a možná za nejslabší. Tedy pro mne je určitě nejslabší, lidem se vcelku líbí. Hit Bicycle race je jedna z mála písniček, která mi už dost vadí. Ohrála se mi jako žádná jiná ( podobně jako Michelle od Beatles ). Najdeme zde velkou rockovou pecku Fat Bottomed Girls a další hitovku, pro mě nejlepší píseň celé desky, Don´t Stop Me Now. Mustapha je též celkem populární, ale zase nemůžu říci že by se mi až tolik líbila. Za nejnudnější část považuji pasáž od Dreamers Ball po Leaving Home Ain’t Easy. If You Can’t Beat Them a Dead On Time jsou dobré, ale nepřipadají mi až zas tak dobré. Rogera jsem měl vždycky rád a More Of That Jazz mi vyloženě sedla. Jinak si toto album jako celek skoro nepouštím.

» ostatní recenze alba Queen - Jazz
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - Flash Gordon
2008-01-09

Queen / Flash Gordon

5 stars

Jako klasické řadové album Queen, nic moc. Ale jako soundtrack k filmu je to bezvadná záležitost. Je mi jasné, že kdo neviděl film, bude asi hodnotit poněkud příkře než já. Ale ty motivy např. Vultan’s Theme, Football Fight nebo In The Space Capsule jsou pro mne natolik silné, že nemůžu hodnotit jinak. Navíc film se mi líbil.

» ostatní recenze alba Queen - Flash Gordon
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - Live Magic
2008-01-09

Queen / Live Magic

2 stars

Live Magic není totožné s dvojalbem Wembley 86 a živé verze zde nejsou totožné ! Jedná se sice o nahrávky z Magic Tour, ale odjinud. Běžný posluchač možná změny a odchylky nepostřehne. Že byla vystřižena playbacková část Bohemian Rhapsody mi nevadí. Že jde o zkrácený záznam vystoupení je jasné, byť Live Magic vyšlo jen na jednom elpíčku a i kdyby to vyšlo jako dvojalbum, stejně by zde nebylo vše. Škoda jen, že zde nevyšla skladba Crazy Little Thing Called Love. Tu najdeme na živáku z Wembley a ta Brianova kytara ke konci je prostě úžasná. Kdo si koupil 2 CD Wembley, asi si už nebude chtít pořizovat Live Magic a ostatně ani nemusí. V porovnání s Wembley nic nového pod sluncem.

» ostatní recenze alba Queen - Live Magic
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - A Kind Of Magic
2008-01-09

Queen / A Kind Of Magic

3 stars

Vlastně jde o soundtrack k filmu Highlander, dochucený písničkou One Vision z filmu Iron Eagle. Nemůžeme ho ale srovnávat s deskou Flash Gordon. A Kind Of Magic je hlavně klasické písničkové album. A Kind Of Magic je lehce ohraná, ale stále mě baví. One Vision je brilantní naživo, Johnův slaďák One Year Of Love mi nevadí, narozdíl od Pain Is So Close To Pleasure a hitovky Friends Will Be Friends. Nejkrásnější věcí na albu je jistě Who Wants To Live Forever. Nejvíce si zde cením Freddieho skladby Princes Of The Universe, která desku uzavírá. Za zmínku stojí bezpochyby i dojímavá klavírní verze Forever, přiřazená na CD jako bonus.

» ostatní recenze alba Queen - A Kind Of Magic
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - The Works
2008-01-09

Queen / The Works

5 stars

Komerční a popové album ? To ano. Ale kvůli tomu není špatné. Radio Ga Ga, byť je ohraná, je pěkná a naživo, např. při Magic Tour báječně šlape. Hammer To Fall je krásný rock, It´s A Hard Life je pro mě nejhezčí věcí na albu. Závěr je velmi dojemný - Is This The World We Created. Živá verze o fous lepší. Není zde pro mne vyloženě špatné písničky, snad jen Machines mě nikdy moc nechytala, proto dávám 5 hvězdiček, ale album samo o sobě v kontextu Queen jako celku určitě zas tak dobré a výjimečné není.

» ostatní recenze alba Queen - The Works
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - Hot Space
2008-01-09

Queen / Hot Space

3 stars

Písničky z Hot Space znějí daleko lépe naživo. Mdlé studiovky Action This Day nebo Staying Power se s nádherným živým provedením nedají srovnávat ! Perlou je zde určitě Under Pressure, ta ale byla vydána už o rok dříve na singlu. Za zmínku jistě stojí i Las Palabras De Amor a Rogerova věc Calling All Girls. Slabším místem jsou písně Dancer a Cool Cat.

» ostatní recenze alba Queen - Hot Space
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - Innuendo
2008-01-09

Queen / Innuendo

5 stars

Poslední řadové album Queen v pravém slova smyslu. Obsahuje hity, které se mi zatím vůbec neohrály a jde patrně o jedny z nejlepších skladeb repertoáru Queen. Mluvím o The Show Must Go On a Innuendu. Snad nikdy mě nepřestane bavit rocková vypalovačka Headlong, snad jen Slightly Mad mne lehce omrzela. Bijou dvakrát nemusím, myslím že vinylová zkrácená verze by bohatě postačila, ale zase nedává tolik prostoru Brianově nádherné kytaře. Za vrchol alba považuji Rogerovu skladbu These Are The Days Of Our Lives. Freddieho slova v ní "I Still Love You" coby rozloučení jsou až smutně reálná a pravdivá. Klip k této baladě je velmi smutný.

» ostatní recenze alba Queen - Innuendo
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - The Miracle
2008-01-09

Queen / The Miracle

5 stars

The Miracle je výborné album obsahující řadu hitů, které si vždycky rád poslechnu ( narozdíl od některých starších kousků jako např. Bicycle Race ). I Want It All je perfektní vypalovačka, Breakthru je pro mě jasným favoritem celého alba spolu se Scandalem a obě dvě mají překrásný videoklip. The Miracle je jasná hitovka, často omílaná v rádiích, už se mi trochu oposlouchala. Měl bych tu vyzdvihnout závěr alba v podobě Mercuryho skladby Was It All Worth It. Místo My Baby Does Me, kterou bych spíš šasoval na singlové béčko bych tu raději viděl skladbu Hang On In There. Ta ale vyšla na CD jako bonus, takže se nic neděje. Zapomenutá je Rogerova skladba pro toto album Hijack My Heart, kterou sám zpívá a myslím si, že po I´m In Love With My Car je to jeho druhá nejlepší píseň, kterou pro Queen napsal a také sám nazpíval. The Miracle pro mě lepší než A Kind Of magic, ale ne tak dobré jako Innuendo.

» ostatní recenze alba Queen - The Miracle
» popis a diskografie skupiny Queen


Queen - Made In Heaven
2008-01-09

Queen / Made In Heaven

5 stars

Já bych toto album nebral jako úplně řadové. Spíš nějaký výběr toho co zbylo nebo co bylo k mání a co bylo pečlivě dotvořeno a vyšperkováno. Jde o velmi důstojné rozloučení Queen s fanoušky. Zvuk této skupiny, především kytara Briana Maye udělaly ze starých písniček Made In Heaven a I Was Born To Love You ještě větší hity, než jakými byly v letech osmdesátých. Heaven For Everyone s Freddieho vokálem se stala hitem č. 1, ale málokdo ví, že ji napsal Roger Taylor v 80.letech pro skupinu Cross a sám ji také zpíval, ale hitem se stala až když vyšla jako singl k desce Made In Heaven. You Don´t Fool me je často fanoušky Queen odsuzovaná, vím. Mě a moji rodinu však z alba při prvním poslechu s Too Much Love Will Kill You nejvíce upoutala. Na albu nevidím slabé místo. Remake My Life Has Been Saved se mi zdá lepší než na singlu k desce The Miracle. Pro mě je zde největším favoritem A Winter´s Tale.

» ostatní recenze alba Queen - Made In Heaven
» popis a diskografie skupiny Queen


Bowie, David - Reality
2008-01-09

Bowie, David / Reality

5 stars

Reality mě chytlo hned na první poslech, považuji ho za jednu z nejzdařilejších Bowieho desek. Dostala mě hned úvodní New Killer Star, stejně tak i cover verze Pablo Picasso a Try Some, Buy Some, Never Get Old z reklamy na vodu Vittel, v níž byly připomenuty mnohé Bowieho vizáže, plačtivá The Loneliest Guy nebo rocková Reality. Pro mě je vrcholem alba Reality písnička Days. Za zmínku stojí i dvě singlové věci Waterloo Sunset a Love Missfile. Tak tedy Davide, čekáme na další album. Heathen a Reality ti nastavilo laťku hodně vysoko.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Reality
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Best Of Bowie (DVD + CD)
2008-01-09

Bowie, David / Best Of Bowie (DVD + CD)

4 stars

Toto DVD nám nabízí většinu Davidových klipů a televizních vystoupení, ne však klipy všechny ! Jak zde bylo řečeno, chybí tu éra Tin machine, také klip This Is Not America, kde Bowie nevystupuje. Obdobný problém je i s Under Pressure, v němž Bowieho ani Mercuryho neuvidíme ani na okamžik ( existuje dokonce ve dvou verzích ! ). Také tu postrádáme klip k Drowned Girl a nové verzi Space Oddity z roku 1979. Pokud tu už jsou záznamy i z televizních show, kam se poděla The Man Who Sold The World či TVC 15 z konce 70.let ? Postrádáme zde také živou verzi Tonight s Tinou Turner. Tolik výčet co zde není obsaženo a mohlo být. Ale vraťme se spíše k tomu, co na tomto luxusním DVD je ! Můžeme si vychutnat nádherné video záznamy, za zmínku stojí např. klip The Heart´s Filthy Lesson, I´m Afraid Of Americans ( kde si zahrál i Trent Reznor ) nebo Ashes To Ashes. Za poněkud nudé považuji např. klip či televizní verzi ( jak to nazvat ) písně Rebel Rebel. Můežem si zde ale vychutnat i věci, které na žádném oficiálním audio nosiči nemáme, např. Young Americans ( pro mě možná lepší než na desce ) či Oh You Pretty Things. Doporučuji všem fandům Davida Bowieho.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Best Of Bowie (DVD + CD)
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Heathen
2008-01-09

Bowie, David / Heathen

4 stars

Jak jsem psal již v jiných příspěvcích, s Bowieho novodobou tvorbou jsem měl ze začátku problémy. Heathen nebylo výjimkou. Dnes tuto desku poslouchám velice rád. Už tenkrát jsem si oblíbil titulní Heathen a singlovku Slow Burn. Dnes k nim mohu s chutí přidat Cactus, Everyone Says 'Hi', Sunday ( pro mě lepší v Mobyho mixu ) a Slip Away. Škoda, že se do Heathen nevešela již píseň Wood Jackson, která byla v původním tracklistu k albu obsažena. Viděl bych ji jako příjemnou náhradu písně I Took A Trip On A Gemini Spacecraft.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Heathen
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Hours
2008-01-09

Bowie, David / Hours

3 stars

Hours... Takové písničkové, prostší a jednodušší album než předchozí Earthling a Outside. Příjemně se poslouchá, je pro mě takové uklidňující. Obsahuje popový hit Thursday's Child, nádhernou kytarovku Seven, instrumentálku The Brilliant Adventure, která by jako vypadla z koncepce desky Low a filmové písničky Something In The Air ( snímek Psycho ) a The Pretty Things Are Going To Hell ( Stigmata ). Tuto desku hodnotím kladně, ale jsou tu pro mě i nějaké slabší momenty.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Hours
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Earthling
2008-01-09

Bowie, David / Earthling

4 stars

Když jsem začínal poslouchat Bowieho, měl jsem v uších China Girl, Heroes a podobné starší hity a sehnal jsem si toto album - Earthling. Naprosto mě šokovalo a odradilo od dalšího poslouchání Bowieho a pátrání po jiných albech. Naštěstí jsem se k němu po nějakém čase vrátil. Dnes mám tuto desku velmi v lásce, Earthling považuji za jedno z nejlepších Bowieho alb a za jeho nejlepší z 90.let vůbec ! Snad jen Little Wonder a Seven Years In Tibet jsou na mě příliš dlouhé, singlové edity mi bohatě stačí, ale to jsou jen detaily. Nejvíce se mi zde líbí Dead Man Walking, The Letter a Earthling On Fire. Opomenout bych neměl ani hitovku I'm Afraid Of Americans ( verze V1 je o fous lepší, zdá se mi ). Jediné slabé místo tu snad vidím jen v písni The Last Thing You Should Do. A Telling Lies se mi líbí více v mixu od Adama F., který vyšel v r. 1996 na singlu.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Earthling
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - 1. Outside
2008-01-09

Bowie, David / 1. Outside

3 stars

Album Outside se mi zpočátku skoro vůbec nelíbilo. Dva roky jsem ho vstřebával a až do teď jsem ho asi nevstřebal úplně. Obsahuje ale velmi dobré písně, např. Outside, The Heart's Filthy Lesson, Strangers When We Meet ( lepší než na desce The Buddha Of Suburbia ) a Hallo Spaceboy ( i její remix s Pet Shop Boys má něco do sebe a hlavně se nejedná o remix v pravém slova smyslu ! ). Booklet CD je výpravný, zajímavě udělaný, ale přesto Outside nepatří k mým favoritům. Ty mluvené sekvence mě poslech alba ruší. Některé skladby jsou nudné, např. Wishful Beginnings nebo Thru These Architect's Eyes. Kdyby tu místo nich byly věci co vyšly jen po singlech, Get Real a Nothing To Be Desired, nezlobil bych se a hned by se mi Outside poslouchalo lépe. Na závěr snad pár zajímavostí. Outside vyšlo na vinylu pod názvem Excerpts From Outside a neobsahovalo všechny skladby co CD ! A Intro Leon Takes Us Outside a The Motel byly dokonce drasticky sestříhány. Album se jmenuje 1.Outside proto, že Bowie plánoval jeho pokračování, které se mělo údajně jmenovat 2.Outside a hlavní postavou měla být opět postava detektiva Nathana Adlera. V Americe vyšlo i CD s názvem 1.Outside Version Two - nečekejte však žádnou ranou verzi tohoto alba či snad jeho pokračování. CD obsahuje jen šest skladeb, remix The Heart's Filthy Lesson, živé nahrávky z Outside Tour Under Pressure a Moonage Daydream či novou studiovou verzi hitu The Man Who Sold The World.

» ostatní recenze alba Bowie, David - 1. Outside
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - The Buddha Of Suburbia
2008-01-09

Bowie, David / The Buddha Of Suburbia

2 stars

The Buddha Of Suburbia je sice soundtrackem, v zásadě je to ale klasické Bowieho řadové písničkové album. V dobrém se vrací k albům Low a Heroes vynikajícími instrumentálkami The Mysteries a Ian Fish, U.K. Heir, za zmínku stojí i hitovka Buddha Of Suburbia ( druhá verze s L.Kravitzem v závěru se mi zdá lepší ) a Strangers When We Meet ( mám ale radši její předělávku pro desku Outside ).

» ostatní recenze alba Bowie, David - The Buddha Of Suburbia
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Black Tie White Noise
2008-01-09

Bowie, David / Black Tie White Noise

2 stars

90.léta v Bowieho tvorbě pro mě byla tvrdým oříškem. Po prvním poslechu jsem toto CD odložil s tím, že se k němu již nikdy nevrátím. Neměl jsem pravdu. Toto album není zas tak špatné, dýchne na mne vždy svou optimistickou a radostnou náladou, např. ve skladbách The Wedding Song ( což je vlastně úvodní The Wedding, jenže s vokálem ) či Miracle Goodnight. Za zmínku stojí ještě Pallas Athena, hitovka Jump They Say ( Bowie ji napsal o smrti svého bratra, který vyskočil z okna ) či I Feel Free ( tu Bowie hrál na svých koncertech už v 70.letech v době Ziggyho Stardusta ). Deska Black Tie White Noise Vás asi neohromí, ale není důvod si ho neposlechnout.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Black Tie White Noise
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Tin Machine II.
2008-01-09

Bowie, David / Tin Machine II.

0 stars

Tragédie na n - tou. Pro mě bezpochyby nejhorší Bowieho album v celé jeho diskografii. Nedá se srovnávat s jedničkou. Toto album obsahuje jen jedinou dobrou píseň a tou je Baby Universal. Tímto albem éra Tin Machine končí a možná je to tak dobře. Zajímavé je, že někdy se toto album v diskografii Bowieho neuvádí, v rámci jeho kolekcí a CD reedic vůbec nevychází a špatně se shání. Pokud ho stále nemůžete sehnat, nezoufejte.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Tin Machine II.
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Tin Machine I.
2008-01-09

Bowie, David / Tin Machine I.

3 stars

Tin Machine neobsahuje žádný velký hit, který by lidé znali. Tato deska stojí spíše v pozadí Bowieho diskografie. Je ale lepší, než jakou má pověst ! Bowie se po tanečních a popových písních a šmrncnutý trochou raegge vrací zpět k rocku a to je moc dobře. Tin Machine je název alba a zároveň Bowieho skupiny. Ve skutečnosti je to ale jeho plnohodnotná řadovka. Bowie je interpretem většiny písní a výhradním zpěvákem ! Za zmínku stojí skladby Tin Machine, Prisoner Of Love, I Can't Read, Under The God a Bus Stop. Není to jen deska pro skalní fandy a sběratele Davida Bowieho. Doporučuji !

» ostatní recenze alba Bowie, David - Tin Machine I.
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Never Let Me Down
2008-01-09

Bowie, David / Never Let Me Down

4 stars

Na internetu jsem našel nějaké diskuse fanoušků Davida Bowieho, přeli se o tom, zda je jeho nejhorší album Tonight nebo Never Let Me Down a které je z nich nudnější. U Tonight je chápu, ale u Never Let Me Down ? Chápu, že nekomu nemusí sednout tento popíček. Ale ve skutečnosti to není deska špatná a příjemně se poslouchá. Najdeme zde hity Day In Day Out, Time Will Crawl a Never Let Me Down, která je opepřená nádhernou Bowieho hrou na harmoniku. Za zmínku jistě ještě stojí Bang Bang, kterou pro Bowieho napsali Iggy Pop a Ivan Král. Zajímavostí je, že na CD vydání vypadla píseň Too Dizzy, která je na elpíčku původně obsažena. Proč ? Nemám zdání. Možná po létech nepřišla Davidovi až zas tak dobrá, ale proč ji vyřazovat ? Mně osobně se líbí víc než třeba jiné skladby z alba jako '87 And Cry nebo New York's In Love. Vynikající jsou též B strany singlů k tomuto albu - Julie a Girls. Kdo má rád muziku 80.let, toho tato deska potěší. A kdo ji ještě nepřišel na chuť, nechť si pustí obrazový záznam z turné k této desce Glass Spider. Je to vynikající show !

» ostatní recenze alba Bowie, David - Never Let Me Down
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Tonight
2008-01-08

Bowie, David / Tonight

2 stars

V dalších příspěvcích k Bowieho deskám jsem říkal, že u jeho prvních elpíček má oblíbenost stagnuje směrem vzhůru. Co se týče 80.let, jde tomu u mne naopak. Scary Monsters album velmi dobré, Let´s Dance dobré, ale Tonight ? Co k tomu říci. Asi nebudu sám, když řeknu že se tato deska dvakrát nepovedla. Zajímavostí budiž to, že pro ni čtenáři časopisu Rolling Stones hlasovali jako pro třetí nejhorší hudební počin na světě. Ovšem tato deska obsahuje i hitovku Blue Jean a velmi dobrou Loving The Alien. Ale stejně jako v případě albové verze písně Let´s Dance na předchozím albu, i sedmiminutová Loving The Alien je poněkud roztahaná, single edit by zde byl na místě, avšak Tonight je deska krátká, zřejmě ji potřebovali trošku natáhnout. Bowie zde velmi čerpá ze své spolupráce s Iggym Popem ze 70.let a zpívají tu spolu dokonce i závěrečnou Dancing With The Big Boys. Za zmínku jistě stojí i duet s Tinou Turner Tonight. Mnozí ale dávají přednost původní verzi s Popem. Jak bych to jen shrnul... Tonight je poněkud nezajímavá deska, obsahuje dva, tři velké hity, ale jinak splývá v nudu a šeď. Bowie má bezpochyby i lepší desky. Ale pro mě pořád lepší než Tin Machine II.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Tonight
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Let´s Dance
2008-01-08

Bowie, David / Let´s Dance

3 stars

Let´s Dance ? Pro mě trošku nostalgie. Vždyť přes hity z tohoto alba jako China Girl nebo Modern Love jsem se k Bowiemu dostal. Deska se nese v tanečnějším rytmu a obsahuje vcelku dobré a příjemné písničky, ale nějak se mi zdá, že to není ono. Let´s Dance je myslím lepší v kratší singlové verzi, tato albová skoro osmiminutovka může lehce nudit, Cat People je tu ostřejší a rockovější než na soundtracku ke stejnojmenného filmu, ale to je asi konec chválení. Ostatní skladby z této desky moc nemusím. Komerčně ale bylo toto album, pokud se nepletu, ve své době velmi úspěšné. Těm, kdo mají rádi 80.léta, udělá tato deska radost.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Let´s Dance
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Scary Monsters... And Super Creeps
2008-01-08

Bowie, David / Scary Monsters... And Super Creeps

5 stars

Pro mě je Scary Monsters šperk Bowieho kariéry, jeho nejlepší album z 80.let a možná jeho nejlepší deska vůbec. Můžete se mnou souhlasit a nemusíte. Album obsahuje řadu hitů - Ashes To Ashes, Fashion ( možná už lehce vyčpěly a ohrály se), mě nikdy nenudící Scary Monsters či úchvatnou Up The Hill Backwards. Za zmínku jistě stojí i píseň Because You're Young a nesmíme zapomenout pochopitelně na Teenage Wildlife, možná nejlepší skladbou na celé desce. No a úvodní It's No Game (Part 1) ? Pro mne posluchačská onanie. Celá deska má navíc moc pěkný obal a podle mě lepší album u Bowieho v 80.letech už nenajdeme. Krom desky Tin Machine je toto album jako jediné vyloženě rockové.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Scary Monsters... And Super Creeps
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Lodger
2008-01-08

Bowie, David / Lodger

2 stars

Lodger - závěr Berlínské trilogie, jejíž páteř tvoří ještě alba Low a Heroes. Lodger se od těchto předchozích dvou desek odlišuje především tím, že už neobsahuje žádné instrumentální věci ! Obsahuje spousta hitů např. Boys Keep Swinging, D.J., Look Back In Anger ( pro mě nejlepší píseň alba ) či Repetition. V poslední době mě velmi zaujala Red Sails. A zbytek ? Nějak mu nemůžu přijít na chuť. African Night Flight, Yassassin a Red Money mi nic neříkají.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Lodger
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Stage
2008-01-08

Bowie, David / Stage

3 stars

Stage zachycuje živé provedení písniček z Low a Heroes a i něco málo ze starších věcí. Připomíná slavnou éru Ziggyho Stardusta a výběrem písní se velmi liší od předchozího live dvojalba David Live ( možná že se liší naprosto ve všech písních, nejsem si teď jist ). Zdá se mi ale na poslech příjemnější než druhý zmíněný živáček a i také zábavnější. Snad jen co mi tu chybí V2 Schneider a A New Career In A New Town. Chtěl bych je slyšet naživo. A Station To Station tu bezpochyby předčila studiový originál. Těm, kdo mají rádi Bowieho Berlínskou trilogii, dvojalbum Stage doporučuji.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Stage
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David -
2008-01-08

Bowie, David / "Heroes"

5 stars

Heroes je vlastně jakési pokračování alba "Low", je dělné na stejné bázi a ve stejné době. Možná bylo lepší koncipovat obě desky jako dvojalbum ( možná, že to byl skutečný záměr autora ). Heroes už pro mne není tak přitažlivé jako Low, ale těsně ji šlape na paty. Heroes je bezpochyby jedna z nejlepších Bowieho skladeb ( vznikla též v německé a francouzské verzi ) a V-2 Schneider je pro mne jedna z jeho nejlepších instrumentálek. Vocálové skladby, jak se mi zdá, zase trošku pokulhávají za těmi instrumentálními. Sons Of The Silent Age a Blackout nejsou zase až tak dobré a výrazné. Moss Garden a Neuköln jsou ale skutečně strhující. A závěrečná The Secret Life Of Arabia jakoby navnadila příchod alba Lodger, závěru Berlínské trilogie.

» ostatní recenze alba Bowie, David - "Heroes"
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Low
2008-01-08

Bowie, David / Low

5 stars

A máme tu počátek Berlínské trilogie, po kterém budou následovat ještě alba Heroes ( v podobném duchu jako Low ) a Lodger, který za těmito dvěma projekty poněkud pokulhává. Low je ambientní muzika, je z půlky instrumentální, ale troufám si říci, že kvalita těchto instrumentálek pro mě předčila ostatní písně s vokály, které zde najdeme. Jsou tu obsaženy hity Sound+Vision a Breaking Glass, za zmínku stojí bezpochyby Be My Wife ( dodnes nedoceněná) a Always Crashing In The Same Car. Snad jen What In The World mi maličko nesedí, ale je to věc vkusu. No a co vypíchnout z druhé půle ? Bezpochyby A New Career In A New Town s bezvadnou harmonikou, maličko depresivní Warszawu a snovou Subterraneans. Z bonusů, které vyšly na CD, stojí za zmínku zpívaná skladba Some Are. Doporučuji toto album všem, je to jedna z nejlepších Bowieho desek.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Low
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Station to Station
2008-01-08

Bowie, David / Station to Station

5 stars

Album Station To station je podle mého soudu hned po Low druhé nejlepší album Davida Bowieho z druhé půle 70.let. Jediné, co bych vytkl je to, že písničky jsou moc dlouhé a některé by neuškodilo zkrátit, kupř. singl edity písní Stay či Wild Is The Wind mi vyhovují více. Station To Station má daleko větší grády naživo, např. na koncertním dvojalbu Stage. I tak je ale toto album výtečné, možná může odradit někoho malým počtem obsažených skladeb a jejich mamutí délkou, i když slovo mamutí je zde jistě velmi relativní. Nicméně, věřte mi, stojí za to.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Station to Station
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Young  Americans
2008-01-08

Bowie, David / Young Americans

2 stars

Young Americans je deska, která se mi nikdy bohužel vyloženě nelíbila. Obsahuje veliký hit Fame, toho jsem však přesycen. Titulní skladba je výtečná. Ale co dál ? Fascination mám ještě velmi rád, ale to je asi tak všechno. Zbytek mě nudí. Paradoxem je to, že písničky, které se na desku nevešly, např. Who Can I Be Now, John I´m Only Dancing Again nebo Springsteenova It´s Hard To Be A Sain In The City, se mi líbí mnohem víc. Kdyby na desce skutečně byly, dal bych vyšší hodnocení. Takhle nemůžu jinak.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Young Americans
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - David Live at the Tower Philadelphia
2008-01-08

Bowie, David / David Live at the Tower Philadelphia

1 stars

Musím souhlasit s panem "kneekalem", máme na to podobný názor, jakobyste mi mluvil z duše. Také je toto album pro mne zklámáním, All The Young Dudes je zde hrozivě nudná, ale kupř. Panic In Detroit zde šlape výborně ( tu ale na LP nenajdeme, jen na novém vydání CD ). Kupř. Moonage Daydream se mi líbí daleko více z Outside Tour. Velmi mě také zklamala skladba Rokenrol Suicide. její studiová nahrávka je výborná, ale tato živá verze poztrácela všechno kouzlo co v sobě má. Škoda.

» ostatní recenze alba Bowie, David - David Live at the Tower Philadelphia
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Diamond Dogs
2008-01-08

Bowie, David / Diamond Dogs

3 stars

Diamond Dogs je dobré album, ale něco mu podle mého soudu chybí. Naleznu na něm třpyty, např. úvodní Diamond Dogs, Rebel Rebel nebo Big Brother, ale zároveň i hluchá místa, např. Sweet Thing / Candidate / Sweet Thing (Reprise). Písničku We Are The Dead si skoro nikdy nemohu zapamatovat. Tak nějak potichu kolem mne vždy propluje a já se soustředím až na výbornou 1984, ale u ní dávám spíše přednost cover verzi od Tiny Turner.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Diamond Dogs
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Pin-Ups
2008-01-08

Bowie, David / Pin-Ups

3 stars

Netuším, jak toto album zhodnotit. Krom floydovské See Emily Play ty písně takřka neznám, takže nemám možnost srovnání. Nicméně se k Bowiemu velice hodí. Při prvním poslechu jsem ani netušil, že to jsou všechno cover verze. Myslel jsem, že jde o původní repertoár. Za zmínku jistě stojí Anyway, Anyhow, Anywhere a I Can't Explain. Sorrow, ač to byl v Bowieho podání hit, se mi nikdy moc nelíbila.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Pin-Ups
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Aladdin Sane
2008-01-08

Bowie, David / Aladdin Sane

5 stars

Alladin Sane je pro mě nejlepší Bowieho album z první poloviny 70.let. Nevadí mi na něm žádná z písní, velmi příjemně se poslouchá. Najdeme tu příjemné rockové skladby Cracked Actor či Watch That Man nebo Panic In Detroit ( lepší je ale naživo na 2 LP David Live ). Překrásné jsou balady Time a Lady Grinning Soul. Klavír v Alladin Sane je překrásný. Jen Jean Genie mi přijde už lehce ohraná a Drive In Saturday zase rozvlekle nudná. Ale pro mě určitě špičkové album.

» ostatní recenze alba Bowie, David - Aladdin Sane
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars
2008-01-08

Bowie, David / The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars

5 stars

Ziggy Stardust je výborná deska, ale pro mě nejlepší z první půle 70.let je přeci jen Alladin Sane, Ziggy je o kousek pozadu bohužel. Deska je rockově našlapaná a obsahuje pro mě jen skutečně jeden slabý moment a tím je It Ain´t Easy. Toto album doporučuji všem příznivcům rockové hudby, kromě hitů Ziggy Stardust a Suffragette City a poněkud sladkého Starmana ( zpíval ho u nás i Václav Neckář pod názvem Posel ) tu najdeme další výborné skladby. Za zmínku jistě stojí úvodní Five Years a závěr v podobě Rokenrol Suicide.

» ostatní recenze alba Bowie, David - The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - Hunky Dory
2008-01-08

Bowie, David / Hunky Dory

4 stars

Když jsem si tohle album kupoval, znal jsem jen jeho 3 patrně největší hity a prodávající, který Bowieho též poslouchá, mi sdělil, že se jedná zřejmě o jeho nejlepší album. Nevěřil jsem tomu. Hunky Dory je vskutku výjimečná, právem se ocitla mezi pětisty nejlepšími alby světa, jak je vyhodnotil časopis Rolling Stones, najdeme na ní vskutku dobré písně, ale za nejlepší Bowieho desku vůbec bych ji asi nepovažoval. I když pro mě jde o Bowieho stagnaci směrem vzhůru - líbí se mi víc než album The Man Who Sold The World a to se mi líbilo víc než Space Oddity ( o debutu raději pomlčím ). Jsou tu některé dobré ( Kooks, Andy Warhol ), některé až velmi dobré skladby ( Life On Mars, Changes ), ale stále mi na albu něco chybí a skladby Quicksand nebo Song For Bob Dylan mě trošku nudí. Bezpochyby je to ale významné album, které se příjemně poslouchá, doporučuji !

» ostatní recenze alba Bowie, David - Hunky Dory
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - The Man Who Sold the World
2008-01-08

Bowie, David / The Man Who Sold the World

3 stars

Album, kterému jsem dlouho nemohl přijít na chuť a kromě titulní skladby, kterou já osobně řadím mezi 10 Bowieho nejlepších písniček vůbec, jsem na ní nenašel nic zajímavého. Dokonce jsem ji jednu chvíli považoval za jednu z jeho nejslabších desek, tedy dokud jsem neslyšel druhé album Tin Machine. Oh jak jsem se mýlil. Na desce najdeme další vynikající skladby jako The Width Of Circle, The Supermen a All The Madmen. Ostatní mi bohužel nějak tak splývá v jedno. Pro mě album dobré, ale ne zas až tak dobré.

» ostatní recenze alba Bowie, David - The Man Who Sold the World
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Bowie, David - David Bowie
2008-01-08

Bowie, David / David Bowie

2 stars

Bowie je pro mne velmi vyjimecna postava dejin hudby a hudby vice. Velmi dlouho mi trvalo, nez jsem stravil vsechna jeho alba. Kdyz se mi kupr. nejake zalibilo, chtel jsem si obdobne z jeho diskografie poslechnout, ale nemel jsem sanci. Dve naprosto shodna alba budeme mezi jeho deskami hledat jen tezko ( s vyjimkou Low a Heroes, ktere ale na sebe navazuji ). Space Oddity mi dela problem stravit dodnes. Titulni skladba je vyborna, Memory Of A Free Festival je tez dobra, ale libi se mi spis jen singlova druha cast, ktera cerpa z toho odrhovacskeho zaveru "sun machine is coming down...". No a nesmim opomenout Unwashed And Somewhat Slightly Dazed. Jinak pro mne celkem nevyrazne album.

» ostatní recenze alba Bowie, David - David Bowie
» popis a diskografie skupiny Bowie, David


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000