Profil uživatele stanley


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Oldfield, Mike - Tubular Bells
2007-11-21

Oldfield, Mike / Tubular Bells

2 stars

toto album je jediné oldfieldovo,které mám ve své domácí sbírce.byla to taková investice silně ovlivněná recenzemi plnými superlativů.

přestože jsem zastáncem,že se každé dílo má hodnotit co nejobjektivněji,u tohoto alba si neodpustím ryze subjektivní dojem,kterým nechci odradit budoucí posluchače resp.budoucí geberace,nýbrž požádat zasvěcené a světa znalé o vysvětlení,co tohle album vlastně má znamenat.

beru-li toto dílo v kontextu doby a v kontextu žánru,dospívám k názoru,že jsem mimo já nebo autor a interpret v jedné osobě.píše se rok 1973 a hudební svět je bohattší o takové klenoty jako beatles,rolling stones,genesis,jethro tull,yes,king crimson,led zeppelin a já nevím kolik jich ještě je resp.tehdy bylo.a do toho když zařadím tabular bels,vychází mi z toho absolutní propadák,podprůměr,nuda,umělost,neemotivnost....

jak s oblibou tvrdím...jediné album v mé sbírce,které bych rád prodal,kdyby někdo koupil.

všichni velikáni té doby naprosto z přehledem zvládli vše lépe,ani ta hudební technika pana multiinstrumentalisty zaostává....prostě úmorné opakování stále týchž motivů bez větší gradace,bez nějakého mementa..bez poslání.

na závěr chci dodat,že jsem slyšel i některá další alba m.oldfielda,které stojí rozhodně za poslech.

» ostatní recenze alba Oldfield, Mike - Tubular Bells
» popis a diskografie skupiny Oldfield, Mike


Jazz Q - Hodokvas
2007-11-19

Jazz Q / Hodokvas

4 stars

nedávno vyšla v reedici témeř kompletní diskografie kapely jazz Q martina kratochvíla navíc s bonusy.jedná se o osm cd v jednom kompletu.

toto album "hodokvas" je nádherně zvukově průzračný a čistý.jsou tam cítit zahraniční vlivy,ale na české poměry naprostý nadprůměr.jedná se až o meditativní záležitost,velice přemýšlivé motivy,nádherná klávesová a kytarová sola,přenádherná basa padrůňkova (dej mu pánbůh věčnou slávu) a v pozadí příjemný zvuk akustiky v podání oskara petra.

nevím,jaká byla historie nahrávání tohoto alba,ale velice by mě zajímalo,jaká by třeba byla textová stránka jednotlivých písniček.ty vzletné jazzové melodie by si přímo říkaly o nějaké básnické ztvárnění.

shoduji se s tony ackermanem,že nejnádhernější skladbou je "Madona".bojím se pomyslet na to,že v dnešní době převratné techniky,tohle nedokáže v čechách nikdo vyprodukovat.abych to upřesnil....určitě dokáže,ale hudební vývoj je moc moc jinde.česká hudební scéna by potřebovala pány kratochvíla,francla,padrůňka a jiné.

» ostatní recenze alba Jazz Q - Hodokvas
» popis a diskografie skupiny Jazz Q


Cream - Wheels of Fire
2007-11-19

Cream / Wheels of Fire

3 stars

nedávno jsem zalovil ve svém domácím archivu a oprášil tuhle starou záležitost.pak jsem náhodně nakoukl sem a zjistil jsem,že kupodivu nikdo ještě neudělal recenzi nebo neposlal názor na toto album.

cream jsem vždycky vnímal jako takové otce zakladatele pro další vývoj rockové hudby v létech následujích (mám na mysli léta 70.).vždycky jsem cítil jejich vliv na pozdější vrcholnou tvorbu led zeppelin,deep purple a to nemluvím o dalších a dalších.

pamatuji si,že pod vlivem pochvalných recenzí jsem si toto album pořídil.

bohužel z odstupem let musím říct,že revoluční počin ještě nemusí sám o sobě být pozitivní."velikost" resp.pozitivitu tohoto díla proto spatřuji v tom,že po něm přisli mnozí,kteří dokázali podstatně rozvinout motivy v něm obsažené.kdyby se to však nestalo,zůstalo by jen toto album a cream se svým těžkým zadkem,nudou a sploštělou virtuozitou.chápu toto album jako určitý most mezi starým dobrým blues a jeho africkými kořeny resp.spíše řečeno afroamerickými a pozdějším hard rockem ala led zeppelin.nejsem odborník přes škatulkování a zařazování hudby do žánrů,protože každá hudba má něco do sebe.

myslím,že možná budu sám v takto kritickém názoru.ale nechápu toto album jako hudbu progresivní,spíš jakési přemostění.a přiznávám se (a hluboce se za to omlouvám),ale u tohoto alba se mi podařilo i usnout.hudebních nápadů tam prostě pro sebe přiliš nenacházím.vzhledem k tomu,že v téže době stále ještě tvořili mírně rozhádaní beatles,nelze neporovnávat.u beatles co píseň,to nápad,posunutí hudby o mílové kroky dopředu.

u cream bohužel vidím zhlédnutí se v americkém blues zahraném rockověji.přesto dám tři hvězdy.

» ostatní recenze alba Cream - Wheels of Fire
» popis a diskografie skupiny Cream


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000