Profil uživatele vlada


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Collage - Moonshine
2005-10-25

Collage / Moonshine

4 stars

Tak tohle je skutečně mimořádná neoprogrocková záležitost. Vynikající a neotřelé nápady, skvělá aranžmá a velmi dobrý sound, obzvláště pak v remasterované podobě s jedním bonusem a dvěma videoklipy z koncertu v Holandsku.Úplně zarážející je naprostá absence jakýchkoli poských akcentů ve zpěvu Roberta Amiriana. Nelze řící, která ze skladeb vyčnívá, líbí se mi všechny, ale balada Living in the moonlight a The blues mě asi napoprvé upoutaly nejvíce. Skvělá je především Wings in the night. Prostě lze jen doporučit, škoda jen, že autor podle mého názoru fascinujícího obalu, T. Beksinski již nežije.
Po rozpadu Collage se pánové znovu spojili ve spíše studiovém projektu Satellite ( bez původního baskytaristy ) v takřka identickém složení. Vydali dva tituly A Street between sunrise and sunset a prozatím poslední Evening games.

» ostatní recenze alba Collage - Moonshine
» popis a diskografie skupiny Collage


Citizen Cain - Somewhere But Yesterday
2005-10-17

Citizen Cain / Somewhere But Yesterday

4 stars

Album jak vytržené z údobí mezi Foxtrot a Selling Egland..Cyrus opravdu zní jak mladý Gabriel a celá deska zní jako jedno pokračování The Battle of Epping Forest. Lze jen doporučit!

» ostatní recenze alba Citizen Cain - Somewhere But Yesterday
» popis a diskografie skupiny Citizen Cain


IQ - J'ai Polette D'arnu
2005-05-16

IQ / J'ai Polette D'arnu

3 stars

Částečně studiové, částečně živé album s Paulem Menellem za mikrofonem vydané na počest předčasně zesnulého baskytaristy Lese Marshalla, který nahradil na krátkou dobu T. Essaua. Dans le parc..( byla zařazena již na The wake )zpívá P. Nicholls vše ostatním P. Menell. It stops all here pěkně startuje, lyrická Sera Sera, živá Medley vyznívá perfektně... Celkově však CD nedosahuje kvalit příštích počinů IQ. Zde chytají druhý dech a s návratem P. Nichollse pořádně, neboť každý další titul po je perfektní peckou, kterou lze 100% doporučit každému progfanouškovi.

» ostatní recenze alba IQ - J'ai Polette D'arnu
» popis a diskografie skupiny IQ


Arena - Pride
2005-05-16

Arena / Pride

5 stars

Další výborná deska, propracované kompozice Fool ´s gold, Sirens, Empire of a thousand days, Medusa s vynikajícími nápady a výkony a náladou a napětím, které tak strašně chybí jakékoli desce Marillion po Clutching at straws. Arena není klonem, ale už ve chvíli, kdy Pride vyšla, lepším následovníkem.

» ostatní recenze alba Arena - Pride
» popis a diskografie skupiny Arena


Arena - Songs From the Lion Cage
2005-05-16

Arena / Songs From the Lion Cage

5 stars

Špičkový debut jak vystřižený z Fishmariliionovské éry. Vynikající výkony všech muzikantů a především perfektní materiál. Počátky suity Crying for help, která pokračuje na dalším titulu PRIDE a vrcholí mírně přepracovaná na EP CRY.Absolutním vrcholem je opus Solomon, ale CD nemá jediné slabší místečko. Velmi doporučuji.

» ostatní recenze alba Arena - Songs From the Lion Cage
» popis a diskografie skupiny Arena


Marillion - Marbles
2005-05-16

Marillion / Marbles

2 stars

Ano, Invisible man a Neverland jsou skutečně dobré skladby. A to je všechno. Ostatní je jen směsí Springsteena nebo U2 a nemá nic společného s tím, co Marillion znamenali pro progresivní rock na počátku. Jsou jen blednoucí vzpomínkou co bylo. Nedivím se proč Peter Trewawas hledá i krátkodobé bokovky ( s Transatlantic mu to vyšlo perfektně ).

» ostatní recenze alba Marillion - Marbles
» popis a diskografie skupiny Marillion


Marillion - Brave
2005-05-16

Marillion / Brave

2 stars

Marillion pro mne skončili odchodem Fishe, ale říkal jsem si proč si neposlechnout vychvalované album Brave. Je třeba říci, že se jedná o úplně jinou kapelu, než na kterou jsem byl zvyklý. Z celé desky mne upoutalo jen překrásné Rotheryho sólo v Runaway jinak je to nuda, nuda a ještě jednou nuda bez gradace a napětí tak typického pro počáteční tituly. Jen pro sběratele.

» ostatní recenze alba Marillion - Brave
» popis a diskografie skupiny Marillion


IQ - Are You Sitting Comfortably?
2005-05-03

IQ / Are You Sitting Comfortably?

3 stars

IQ patří mezi mé srdeční záležitosti, ale mám pocit, že tady šlápli trochu vedle. Solidní měřítko snesou tak maximálně 4 skladby - Nostalgia, Falling apart at the seams, War heroes a Wurensh ještě možná Through my fingers. Ostatní bych zařadil mezi popík 80tých let stylu Duran Duran. Zaplaťpánbůh, že na příští desku se vrátil Peter Nicholls a zůstal, i když průměrnost desky není v žádném případě vina Paula Menela, ale nejspíš produkce. Myslím si, že ve zkrácené verzi by to bývalo mohlo být docela dobré EP. Z přiznané "neobjektivity" maximálně 3 body.

» ostatní recenze alba IQ - Are You Sitting Comfortably?
» popis a diskografie skupiny IQ


Clepsydra - Fears
2005-04-07

Clepsydra / Fears

4 stars

Díky těmto stránkám jsem poznal mnoho prog-kapel, které se staly mými oblíbenci ( Iq, Arena, Pendragon aj. ). V nedávné době se mi dostalo do rukou CD Fears od švýcarské kapely Clepsydra a byl jsem opět velmi příjemně zaskočen.Perfektně propracované skladby, skvělá atmosféra, zpěvák zní jako kdyby si Geddy Lee zaskočil k IQ ( v jejich lyričtější podobě ). Poslední dobou, alespoň pro mne příjemný zážitek, ke kterému se určitě budu rád vracet, na rozdíl od zklamání typu Kino a Porcupine Tree.

» ostatní recenze alba Clepsydra - Fears
» popis a diskografie skupiny Clepsydra


IQ - Ever
2004-08-24

IQ / Ever

5 stars

Peter Nicholls zpět jako zpěvák a autor obalu, nový baskytarista J. Jowitt, delší čekání - vynikající výsledek. Je vidět, že bylo víc času ve studiu jak v kvalitním zvuku, tak i ve vyrovnanosti jednotlivých skladeb. Není zde slabšího místa - mírně vyčnívá vynikající Further away, na kterou si pánové na koncertě Forever live bohužel netroufli.

» ostatní recenze alba IQ - Ever
» popis a diskografie skupiny IQ


IQ - The Wake
2004-08-24

IQ / The Wake

4 stars

Další výborný kousek od těchto pánů. Další nádherný obal z dílny P. Nichollse. Oproti Tales...mnohem lepší zvuk. Outer limits, The magic roundabout a Widow ´s peak - vrcholy. Tentokrát bez výrazně delší skladby. Moc dobré!

» ostatní recenze alba IQ - The Wake
» popis a diskografie skupiny IQ


IQ - Tales from the Lush Attic
2004-08-24

IQ / Tales from the Lush Attic

4 stars

Na to, že se jedná de facto o prvotinu, je album víc než dobré. Je bohužel poznamenáno poměrně špatným zvukem ( dáno asi dobou, ale především nedostatkem časového prostoru ve studiu - viz. booklet ). Nicméně obsahuje skladby nadčasové ( The last human gateway, Awake and nervous, Just changing hands, The enemy smacks )

» ostatní recenze alba IQ - Tales from the Lush Attic
» popis a diskografie skupiny IQ


IQ - For Ever Live
2004-08-24

IQ / For Ever Live

5 stars

Vůbec nechápu proč tak dobrá kapela není u nás natolik známá jako například u sousedů v Polsku. Koncert, na rozdíl od zvukové zkoušky, jak zmiňují členové IQ v bookletu, dopadl vynikajícím způsobem. Je to velký zážitek...přítomnost basáka Johna Jowitta ( Jadis, Arena ) je jen přínosem. Škoda, že jsem tam nebyl.

» ostatní recenze alba IQ - For Ever Live
» popis a diskografie skupiny IQ


IQ - The Seventh House
2004-08-24

IQ / The Seventh House

5 stars

Toto album bylo první, které jsem od IQ slyšel a bylo příčinou, že jsem začal jak zběsilec shánět vše, co doposud vydali. Skvělá je titulní skladba, ale není třeba ji stavět nad zbytek, neboť album je výborné jako celek, což jistě po Subterranea nebylo jednoduché.

» ostatní recenze alba IQ - The Seventh House
» popis a diskografie skupiny IQ


IQ - Subterranea
2004-08-24

IQ / Subterranea

5 stars

Perfektní!!! Opravdu špičkové koncepční album. Vynikající výkony, krásné melodie, prolínající se motivy, nádherný obal tentokrát bez autorské účasti P. Nichollse. Na albu není jediný slabší moment, jiní interpreti by byli schopni z nápadů vytvořit alb několik, ale....
IQ jsou opravdu velice dobří

» ostatní recenze alba IQ - Subterranea
» popis a diskografie skupiny IQ


Yes - Tormato
2004-08-24

Yes / Tormato

5 stars

Nikdy jsem dost dobře nechápal nižší hodnocení tohoto alba, neboť jak instrumentálně tak invenčně jej považuji za jedno z absolutně nejlepších. Romantický Madrigal, rockovej nářez Release, release, posmutnělý Onward a jazzující On the silent wings of freedom dokazují o jak rozmanité dílo se jedná. O výkonu jednotlivých pánů ani nemluvě, stačí si pozorně poslechnout Wakemana ke konci Release, release...Pokud má Tormato vůbec nějaký slabší moment, pak Arriving UFO

» ostatní recenze alba Yes - Tormato
» popis a diskografie skupiny Yes


IQ - Dark Matter
2004-07-22

IQ / Dark Matter

4 stars

Nemyslím si, že by bylo toto album slabé - jen následuje po 2 vynikajících projektech ( Subterranea a The Seventh House ) což svádí k porovnávání. Také 4 roky čekání na nové studiové CD byly dlouhé, ale zaplaťpánbu jsem se dočkal.

» ostatní recenze alba IQ - Dark Matter
» popis a diskografie skupiny IQ


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000