Profil uživatele kahvas


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Supertramp - Some Things Never Change
2007-08-28

Supertramp / Some Things Never Change

4 stars

Dle mého názoru velmi pěkné album.
Jistě mnoho z nás si některou kapelu nedokáže představit bez toho, či onoho, ale vezmu-li v potaz vývoj některých jiných, stejně zvučných kapel a jejich, k mé lítosti, osud vykradačů sebe samých, Supertramp se za nic na tomto, (ale i na následujícím albu) stydět nemusí. Je možná \"prosté\" hitu, ale potřebujeme vlastně nějaký vysloveně chyták u takto na svou délku, (já byl vždy vděčný za klasických 45 min.) vyrovnaného alba?
Mám tuhle kapelu rád od jejich jedničky, která taky ještě nebyla \"supertrampovská\", ale krásně hledačská a naopak jakmile přijde na řadu hit z trojky Dreamer, zpravidla nevydržím jeho vlezlost a volím další skladbu.
Dívám-li se na hvězdičky, tři jsou spravedlivé vzhledem k tvorbě kapely, ale v mé sbírce dostávají čtyři, už jen s ohledem na to čím jsem ji daného roku mohl vážně obohatit.

» ostatní recenze alba Supertramp - Some Things Never Change
» popis a diskografie skupiny Supertramp


Black Sabbath - Sabotage
2007-08-23

Black Sabbath / Sabotage

5 stars

V necelých čtyřech letech trvání kapely vydali Sabbath 5 LP. Šestá Sabotage vyšla po roce a půl v červnu '75. A zatímco jejich souputníci na scéně tehdejší rockové hudby poněkud "měkli" pod vlivem nastupující "horečky sobotních nocí", sabati vydali své a odvažuji si tvrdit, že toho roku vůbec nejtvrdší album vůbec. Nemohu si pomoci, i když Ozzy zpíval ještě na dvou následujících albech, tímto se uzavřela zlatá éra Black Sabbath.

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Sabotage
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath
2007-08-23

Black Sabbath / Sabbath Bloody Sabbath

5 stars

Vrátím-li se k čtyřce a jejímu zvuku, tak zde (a na následujícím albu)je naprosto brilantní, (vztaženo k možnostem tehdejší doby a vybavení náhravacích studií).
A rozplývám-li se dnes nad zvukem této desky, tak totéž platí i o jejím obsahu. Opět necelých 45 minut, ale "MUZIKY" !!!
Přibylo "barev" díky použitím, nikoli zneužitím syntezátorů. Ozzy zpívá o něco vypjatěji, než dříve, ale samotná deska neobsahuje slabší věc.

Toto album bylo, je, a zůstane navždy vyjmečné! 5*

P.S.(Opět Jirka Schilinger / Metro, dobrý den. - A National Acrobat).

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Black Sabbath - Vol.4
2007-08-23

Black Sabbath / Vol.4

3 stars

Na úvod malá vsuvka - vzpomínka, když jsem kdysi toto album vložil obřadně na gramofonový talíř a přeopatrně posunul přenosku na kraj desky, usadil se do otcova fotelu, po pár minutách jsem měnil elektronky na tehdy skvělém stereo rádiu Capriola (Made In DDR).
Téměř každá skladba hrála jinak hlasitě a měla vůbec "divný" zvuk. Další neděli jsem album bez lítosti prodal a koupil novou kopii (samozřejmě jsem prodělal), ale lepšího zvuku jsem se nedočkal. Nebyl jsem v té době žádný "hifista", ale to se nedalo přeslechnout. (Podobný "zážitek" mi později přinesl Wonderworld od Uriah Heep).
Později jsem se dočetl cosi o jisté chaotičnosti během natáčení, ale vše bylo zapomenuto a odpuštěno, a přes pár skvostů (Snowblind, Changes) tohoto alba i opuštěno příchodem a neustálým poslechem následující desky.

Ve stále ranném období kapely - poctivé tři hvězdy. (Vztaženo - zdůrazňuji! - pouze k tvorbě Black Sabbath).

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Vol.4
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Black Sabbath - Master of Reality
2007-08-23

Black Sabbath / Master of Reality

4 stars

Do třetice všeho dobrého... ani ne 40 minut dlouhé (dnes víceméně "krátké") album, zato prosté "vaty". Všehovšudy šest skladeb a dvě předehry (Embryo a Orchid). Přibylo temnoty v "baladě" Solitude a pamětníci zavzpomínají na Jirku Schelingera v Into The Void (Báječní muži).

Čtyři hvězdy - ale pouze s ohledem na první dvě a hlavně páté album Black Sabbath. V kontextu doby by to byla jasná pětka.

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Master of Reality
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Black Sabbath - Paranoid
2007-08-23

Black Sabbath / Paranoid

5 stars

Neuběhlo ani půl roku a po neuvěřitelném debutu vychází LP Paranoid. Desce předcházelo vydání singlu Paranoid/The Wizard, proto se po jeho fenomenálním úspěchu firma rozhodla změnit původně plánovaný název alba War Pigs.

Dvojka úspěšně navazuje na jedničku a přináší dodnes nesmrtelné hity, ale i další cvičení pro metallisty (Hand Of Doom). Kritici nadále kapelu ignorují, naproti tomu fans se začínají řadit do čtyřstupů ...

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Paranoid
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Black Sabbath - Black Sabbath
2007-08-23

Black Sabbath / Black Sabbath

5 stars

Necelé dva dny (!) stačily kapele k natočení první desky, která vyšla symbolicky v pátek 13. února 1970.

Už samotný úvod je ohromující, z bouřky a vzdálených zvonů se na vás valí těžká rytmika, s dnes již učebnicovým riffem mladých metallistů a vše dokreslující, osobitý, naříkavý Ozzyho zpěv. Na této desce mám nejraději nepřeslechnutelnou jazz-bluesovou minulost členú kapely, byť převlečenou do těžkého hávu.

V roce 2004 vyšla na labelu Rhino reedice desky s přemíchaným pořadím skladeb, doplněná o skladbu Wicked World z US verze, která naopak neobsahovala Evil Woman.

1 Black Sabbath Butler, Iommi, Osborne, Ward (6:18) 2 The Wizard Butler, Iommi, Osborne, Ward (4:23)
3 Wasp/Behind the Wall of Sleep/Bassically/N.I.B.
Butler, Iommi, Osborne, Ward (9:44)
4 Wicked World Butler, Iommi, Osborne, Ward (4:46)
5 A Bit of Finger/Sleeping Village Warning Butler,
Iommi, Osborne, Ward (14:16)
6 Evil Woman Wagner, Wiegand (3:23)

» ostatní recenze alba Black Sabbath - Black Sabbath
» popis a diskografie skupiny Black Sabbath


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000