Profil uživatele Progline


Pro prohlížení profilu uživatele musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Recenze:

Genesis - Genesis
2005-12-04

Genesis / Genesis

4 stars

Pro mě další kousek nostalgie obsahující mou kdysi úplně nejoblíbenější skladbu (nejen od Genesis) - totiž "Home by the Sea". Dnes se docela směju tomu, jak jsem v době, kdy jsem z angličtiny neznal ani slovo, odhadoval název této skladby a odkazoval na ni zkomoleným "Sit down" z refrénu... Prvních několik minut mezihry (resp. úvodu "Second Home by the Sea") jsem tehdy sice nijak zvlášť nemusel, ale vše vynahrazoval ten úžasný závěrečný návrat k ústřední melodii v pomalejší verzi.
K celé desce jsem se znovu vrátil docela nedávno a zjistil jsem, že ta láska tu stále je, i když jsem se posluchačsky posunul trošku jinam...dnes to vidím tak, že právě z "Home by the Sea" se postupně zrodila má láska k progrocku a gradujícím kompozicím.
Strašidelná "Mama" na úvod je také skladbou, která postupně vrcholí, a i když je kompozičně podobného typu jako Collinsovo "In the Air Tonight" (kterou jsem poznal později než "Mama"), stojí sama o sobě, je robustnější, strašidelnější a nezapomenutelná třeba už díky Philově šílenému chechtotu.
Ostatní skladbičky nejsou sice bůhvíjak výjimečné a deska je trošku nevyrovnaná díky koncentraci kratších věcí do její druhé poloviny, ale je tu spousta hezkých melodií a rytmů, které sice fanouškovi progrocku nic moc neřeknou, ale každého příznivce zpěvnějších a přitom ne zcela triviálních melodických linek potěší.

(původní datum recenze: 19.01.2005)

» ostatní recenze alba Genesis - Genesis
» popis a diskografie skupiny Genesis


Banco del Mutuo Soccorso - ... di terra
2004-06-07

Banco del Mutuo Soccorso / ... di terra

4 stars

Tohle album není pro Banco vůbec charakteristické (chybí zde charakteristický hlas Francesca Di Giacomiho), ale to ještě neznamená že není dobré.
Instrumentální deska, kde se střídají symfonické skladby (orchestr dirigovaný Vittoriem Nocenzim), jazzové skladby a klávírní výstupy Gianni Nocenziho je spíše relaxační záležitostí plnou zajímavých hudebních motivů.

» ostatní recenze alba Banco del Mutuo Soccorso - ... di terra
» popis a diskografie skupiny Banco del Mutuo Soccorso


Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Facebook

Reklama


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000