Yardbirds, The - Five Live Yardbirds

Reakce na:
gunslinger - 3 stars @ 23.02.2011

Začať kariéru s live albumom to som ešte nevidel ani nepočul (keď ano tak sorry za moju nevedomosť), veľa ich vlastných piesní sa tu síce nenachádza a ani kvalita po remastru nieje do uší bijúca (týmto nechcem nikoho odradiť), ale na live z roku 1964 to je dosť dobré.

Síce album komerčne prepadol (vôbec sa tomu nečudujem veď také piesňe ako Louise alebo I'm a Man hrala každá druhá kapela v tých časoch), ale má v sebe ten skutočný bluesový feeling, nie ako vtedajšie r'n'r kapely (nehnevajte sa nechcem ich menovať). Ako už bolo spomenuté, viac ako Claptonova gitara sa my páči Keith Relf a jeho harmonika. Claptonova gitara je na nahrávke slabšie počuť, to asi preto. K tejto nahrávke sa toho nedá veľa napísať.

Album otvára moderátor, ktorý predstaví všetkých členov Yardbirds. Opening je lemujúci jasaním a výkrikmi mladých dievčat, úžasné, potom spustia Too Much Monkey Business a už to ide rovnakým tempom až do konca.
VLASTNICKÉ PRÁVO vtedy asi neexistovalo, ináč by za toľko coververzí Clapton platil alimenty rodine Johna Lee Hookera alebo McDaniela doteraz. 3 star.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Yardbirds, The

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje Internetplus.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000