Uriah Heep - Wake The Sleeper

Reakce na:
hejkal - 3 stars @ 18.06.2010

Veľa so o tomto diele čítal, veľmi som váhal, či si niečo nevypočuť z netu, ešte viac som premýšľal nad tým, či investovať do CD, ale Mayall ma pozitvne naladil na vlnu záujmu o staré kapely vydávajúce v poslednej dobe nejaký album, nuž som napokon neodolal. Chvála na bubeníka, návrat ku koreňom vs. hlušina, odvar, zvedavosť zvíťazila, kde je pravda?

Svižný metalizovaný kúsok Wake the sleeper nakopne album v podstate pozitívnym spôsobom. Melodický pop hard rock Overlord by mi nevadil, nebyť refrénu a snahy o akúsi vyhrávku. Kladom albumu je švih, taká Tears of the world aspoň uháňa, keď už nič iné. Light of a thousand stars mi pripomína niečo, čo som už počul, nuž nedbám, vypočujem znovu. Heavens rain má vydarený nástup a celkovo si udržuje isté napätie, táto skladba sa vydarila. Book of lies má príjemný melodický refrén, nasledujúca What kind of god začína príjemne, ale keďže začiatok je vlastne aj stredom a koncom skladby (iste nejaké bicie vyhrávky načnú čosi ako gradujúci záver, ale je to dosť prvoplánové a ten prechod mi príde ako neuveriteľne ťažkopádny), v konečnom zúčtovaní je to asi najnudnejšia vec na albume. Nasledujúci trojlístok pesničiek kvázi párplovsky prepláva popri ušiach a na koniec je tu War child. Rif ako z albumu Perfect Strangers od ... ále, načo sa opakovať. Táto skladba je pre mňa najlepšou na celom albume.

Čo z toho vyplýva?

Problémom je podľa mňa to, že všetky skladby plynú bez akejkoľvek črty niečoho viac, než len rutinného zaplátania kapacity albumu. Byť to novovzniknutá skupina, poviem si, fajn, niekto sa ešte snaží aspoň hrať hard rock, na Uriah Heep mi to príde dosť málo. A tým nemyslím nejaké personálne animozity. Paradoxne mi to celé pripadá ako snaha o Deep Purple, ktorá sa na niektorých miestach vydarila (War child). Celkovo ide o typický dnešný hard rock (až tak veľmi v tom návrat k 70. rokom nepočujem), zvukom aj vyčerpanou studnicou nápadov.

Na druhej strane, hard rock si vždy rád vypočujem. Klávesy mi režú a aj basa je na tomto albume vcelku fajn. Skôr pre kompletistov, 2,5* zaokrúhlim nahor z dôvodu zhovievavej nálady a faktu, že mám pre takúto hudbu trošku slabosť. A v záplave hrôz, ktoré sa na nás valia z hudobných médií to vôbec nie je až tak zlý album.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Uriah Heep

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000