Univers Zero - Phosphorescent Dream

Reakce na:
northman - 5 stars @ 28.09.2017

Skupinu Univers Zero jsem poznal díky článku v bulletinu Jazz a po poslechu prvních alb jsem si ji zamiloval. Hlavním leaderem byl od počátku vynikající bubeník Daniel Denis, zpočátku ještě s kytaristou Rogerem Trigauxem, který hraje na prvních dvou deskách, po vydání těchto alb ale odešel, aby si založil svou vlastní skupinu Present. Nebyl to rozchod pro neshody mezi nimi, ale Roger se chtěl na deskách Present více realizovat. Daniel Denis od té doby v jeho kapele hostuje stejně, jako Roger Trigaux hraje na deskách Univers Zero.

Žádná s desek Univers Zero není stejná jako předešlé, jen klesá míra temnosti a strašidelnosti. První dvě desky a zvláště Heresie je ztělesněním hrůzy. Jinak neznám dokonalejší spojení jazzu, rocku a moderní vážné hudby. Myslím, že takto se to nepovedlo ani Robertu Frippovi a jeho King Crimson na Lizardu. Desku Phosphorescent Dream jsem si nakonec objednal kvůli kompletaci z USA a zaplatil jsem dokonce DPH a clo, protože jsem tu desku prostě musel mít.

A jaké to album je? Fantastické, protože pokud všechna alba Univers Zero (jak jsem si tady v reakcích přečetl) jsou vynikající nebo ještě lepší, pro tohle album platí to "ještě lepší". Mně se více líbí ty první desky, tohle album není tak plné temnoty a hrůzy, ale je plné mistrovského hraní a s každým dalším poslechem roste. Vynikající, doporučuji a hodnocení za plný počet.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Univers Zero

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000