Trip, The - Time of change

Reakce na:
hejkal - 4 stars @ 15.01.2012

Time of Change. Pomerne vizionársky názov diela z roku 1973, ktoré sa stalo konečným pre skupinu The Trip.

Iba päť skladieb naznačuje, že art rock anglického typu už definitívne ovládol trojicu muzikantov. Tí sekajú jeden emrsonovský prejav za druhým a vôbec im nevadí, že to znie skvelo. Do toho sa votkávajú občasné Yesovské vokály, čo je vydarená kombinácia. Toto všetko možno počúvať dosýtosti v dvadsaťminútovej kompozícii Rhapsodia. Po všetkých stránkach vyzreté muzicírovanie sa počúva jedna báseň, pravda, ak o to pri hudobnom zážitku človeku ide. Nedá mi, musím pochváliť skvelého bubeníka Chirica, ktorého hru žeriem v dávkach, ktoré by posudzovačov obžerstva dohnali k šialenstvu a vymýšľaniu nového výrazu pre tento "neduh". A art rocková klávesovo-bubenícke machrovanie ovláda aj ostatné štyri kratšie skladby, z ktorých vyzdvihnem predovšetkým De sensibus, vskutku delirickú vec akoby z inej planéty. Jasné, je to psycho, ale ku podivu ho zvládam. A zvonkohru v nemôžem nespomenúť. Organový slaďák v Corale rovnako nedokážem nezmieniť, o klavírnom krásnení v Ad libitum nehovoriac. Jednoducho, kto má rád klávesový art rock so silnou orientáciou na klasiku, ten si príde na svoje.

Prerod naYes klon krížený s Emerson, Lake & Palmer sa skupine The Trip definitívne podaril až na štvrtom, poslednom albume. A nie je to vôbec na škodu. Neoprogisti by sa mohli učiť, ako sa to má robiť, aby to nenudilo.

 

Pro přidání nové reakce musíte být přihlášeni/zaregistrováni.

Přihlášení

uživatelské jméno

heslo

Auto-login
» nový uživatel

Progboard Radio

» Pustit radio
» Progboard TV

Diskografie Trip, The

Statistika Progboardu


copyright Progboard 2005 | created by www.potentus.com and Poki | hosting sponzoruje GMMedia.cz | RSS kanál RSS kanál

Pravidla pro užívání webu Progboard.com naleznete zde.

Přidej na Seznam optimalizace PageRank.cz ?esk? toplist SuperLink Add to Google

Google Pagerank - www.progboard.comGoogle Pagerank S-Rank - www.progboard.comS-Rank JyxoRank - www.progboard.comJyxoRank

Ikonky

Rock Shock Hudba 2000